ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юни 2010, 23:49

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юни 2010, 23:52

От летището, ама по-големшки

*María Laura* написа:zimbio
Airport
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот marto » 25 юни 2010, 05:32

Пфффф, тоя Хаасе създал много проблеми #-o , все пак гледам Рафа е набрал в 4-и и 5-и сет, така че доволно :qipbo:
Мерси за совите :qipas:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот rafaelis » 25 юни 2010, 08:02

http://www.youtube.com/watch?v=L3eCEfolwhM


Благодарско на турнира за задължителния бял цвят на екипите, изключително отморяваща работа след последните цветови ужасии, поне за мен. :qipap:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 25 юни 2010, 10:42

БЛОГЪТ НА РАФА

Здравейте,

Ще започна този пост с това, че получих въпросите снощи, когато вече спях. Това е причината снощи да няма блог. Съжалявам за това, знам, че трябваше да го напиша тази сутрин, но нямах време, защото след като закусих, трябваше да отида на тренировка.

Обикновено ако играя следобед, се опитвам да спя повече от обикновено. Така денят не е толкова дълъг и не се уморявам преди мача. Въпрос на режим е. И заради него пропуснах срещата с кралица Елизабет. Бих искал да се срещнем, а и ми казаха, че тя ще бъде на мача ми, тъй че с нетърпение очаквах да се срещнем след това. За съжаление нейно величество си беше тръгнала и аз пропуснах възможността. Надявам се, че друг път ще имам честта и шанса да я видя.

Но да се върнем към мача. Казах ви колко е трудно да се играе на Уимбълдън срещу големи сервитьори. Днес мачът беше много труден и трябваше да дам всичко от себе си- За щастие завърши добре.

Утре е почивен ден, ще потренирам, а после ще се концентрирам да гледам Испания на световното…

Благодаря на всички ви
Рафа
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот yarra777 » 25 юни 2010, 11:01

Отговорите за Ел Мундо от вчера:

Здравей, Рафа. Безкрайният мач на Иснър и Маю е впечатляващ. Как издържат толкова време на корта, без да припаднат: взимат ли някакви подсилващи вещества или витаминозни добавки по време на мача? Как се възстановяват, за да могат да играят и на следващия ден?
- Беше, извинявай, невероятно Е. Гледахме го вкъщи, но гледахме и футбол, играхме на Плейстейшън, вечеряхме, а те продължаваха. Невероятно. При всички положения, за тях е по-добре да приключат днес, а не късно вчера. Утре ще трябва да играят още един цял мач. Ако днес приключат бързо, а това си заслужава да се види, ще могат да си починат, за да играят на следващия ден по-отпочинали, отколкото щеше да е победителят днес.

Веднъж, докато беше треньор на РМ, Б. Шустер каза, че РМ трябва да играят както Федерер играе тенис. Предполагам, че ти е станало неприятно, ако си го чул, защото на мен ми стана, тъй като знам, че си голям фен на РМ и №1, без да посценявам Федерер. Благодаря и продължавай в същия дух. Поздравления, голям шампион си. Пепе О.М.
- Не, не, в никакъв случай. Точно обратното. По никакъв начин не може да ме притесни такъв коментар. Федерер е феномен.

Ти си шампион на всички настилки! Каквото и да приказват, ти си най-добрият не само на клей, а и на хард и трева. Въпреки това, мислил ли си някога за различни треньори за различните настилки, както правят други играчи? Страхотен си и си пример за всички испанци. All the best! Росио Пуерта.
- Не, не. Много съм доволен с Тони и Франсис (когато Тони го няма). Не мисля, че това с различните треньори ще действа при мен.

Поздрави от Гватемала, една страна, в която е малко трудно да се играе тенис. Въпросите ми са: Би ли ти искал да има Мастърс на трева? Би ли ти харесало финалния МК да се играе на различни настилки? Ще съм ти много благодарен, ако включиш в календара си Париж-Берси, защото планирам да пътувам до Франция през ноември. Вамос, Шампионе, успех в Катедралата! Байрон Мелгар.
- Няма да е зле, нали? Но е трудно да се вмести в календара. Представи си. Толкова точки в 3-4 седмици. Лудница.

Здравей, Рафа. Аз съм испанец, който живее в Лондон и по-точно в Уимбълдън. Бих искал да знам дали ще ми дадеш два пропуска. Шегичка. Въпросът ми е, мислиш ли, че хората в Испания реагират прекалено остро на загубата и веднага бързат да критикуват? Казвам го заради теб и заради националния отбор. Лоши навици ли са или лошо възпитание? Прегръдки, шампионе. Надявам се да те видя да тренираш и да си взема автографче.
- Хахахахаха. Сигурно си от същото място като Бенито... За съжаление ни дават много малко пропуски и вече всички са раздадени. Колкото до коментара ти, не знам. Истина е, че сме много критични и взискателни. Винаги казвам, че трябва да знаеш как да се държиш и при победа, и при загуба. Не трябва да се прекалява с хвалбите когато се печели и с негативните критики когато се губи. Трябва да сме винаги умерени. Това е моето мнение и начинът ми на държане.

Здравей, шампионе. Помня началото, когато английският не беше силната ти страна. Сега вече си го овладял. Как успя за толкова кратко време да го научиш, имайки предвид, че посвещаваш много часове на тренировки и че обкръжението ти е испанско? Книги ли четеш или гледаш филми със субтитри? Ще ми дойде много добре някой твой съвет. Успех на Уимбълдън!!! Инма. Алкала де Енарес.
- Подобри се с пътуванията и практикуването му по задължение. Както се казва – живот по пътищата. По-трудно ми е когато не говоря за тенис. Казвали са ми, че е най-добре да се гледат филми на английски, със субтитри, защото си формираш слуха. Но когато си пускам сериал или филм, не си ги пускам, за да уча, така че... В моя случай беше от пътуванията и по задължение, както казах.

Шампионе, поздравления за петия ти РГ. Благодаря, че ни караш да се наслаждаваме на тениса във всеки турнир. Майка ми, която е на 80 г., е безусловен твой фен и не пропуска твой мач, независимо в колко часа е. Ако е по време на ядене, забравяме за присъствието й. Въпросът на майка ми е: Променя ли се кордажа, в зависимост от настилката? Мария Пеня.
- Много благодаря. Тази седмица не трябва да става рано, защото играем в Европа... Да, разбира се, че се променя малко опъна. В моя случай съвсем малко, половин кило.

Рафа, приложи тактиката си срещу Сьодерлинг перфектно! Защо ти е трудно с отскока на топката на трева? Забелязах, че много от ударите ти завършват в мрежата. И последно (но много важно): мислил ли се да се обадиш на Дел Боске или на някой от играчите от националния отбор, за да ги окуражиш? Атмосферата в медиите може да ги притеснява малко, а аз мисля, че ти можеш да помогнеш с твоя оптимизъм, психика и увереност. Хулиан ГК.
- Поддържам връзка с някои играчи от отбора. Дано в петък минем в следващия кръг. Що се отнася до отскока, така е на трева. Трябва да приклякаш повече, защото топката отскача много по-малко.

Поздрави, Рафаел. Искам да те питам как промени технически своя драйв, за да играеш на трева, и дали наистина удряш по-плоско... и: Кой тип сервис е най-ефективен на трева, за теб? Прегръдки и благодаря, че си пример за всички. Хавиер.
- Да, трябва да се удря по-плоско, но не винаги. Тук топката отскача много по-ниско и топспинът е по-неефективен.

Рафа, аз и семейството ми живеем в САЩ, а на сина ми, който също играе тенис, му викат „испанчето”; винаги съм ти се възхищавала и ще те подкрепям заради две от твоите качества на корта: уважението към противника и твоята твърдост и самоконтрол. На последното не успяваме да научим нашия син, който е на 13 г. и е добър играч. Моля те, кажи някоя хватка, за да не губи контрол на корта. Благодаря много и късмет. Мария Лус Андрес Гарсия.
- Винаги трябва да мисли точка за точка. Да забравя предишната, защото трябва да спечели следващата. Трябва да има контрол, защото трябва да мисли за победата.
Последна промяна от yarra777 на 25 юни 2010, 18:53, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 25 юни 2010, 11:27

Миси, колежке. :qipae:

Ей ги и таймсовите.

ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Гледа ли мача на Иснър и Маю? Мислиш ли, че ще играят цяла седмица?
- Гледах доста от него, но е явно, че не успях целия. НЕВЕРОЯТЕН МАЧ! Поздравявам и двамата!

В момента гледам мача Маю-Иснър и съм изумена, че резултатът е 52-52 в петия сет. Мислиш ли, че би трябвало да има ТБ в петия сет, както е на USO или да бъде така, както го виждаме.
- Предпочитам да е така. Иначе никога нямаше да видим нещо подобно! Какво напрежение!

Преди турнира Федерер каза, че неговият жребий изглежда по-лесен от твоя. Съгласен ли си?
- Обикновено се съгласявам с Роджър…

Кое ти е най-приятно, когато играеш на ДК за страната си?
- Фактът, че представлявам страната ми и че играем в отбор.

Рафа, ти чистиш? Какво правиш – бършеш праха, миеш пода, почистваш тоалетната? Помага ли ти екипът ти? Предполагам, че големите мускули са от полза.
- Хахаха. Тази седмица по малко от всичко… но не толкова много, повярвай ми…

Трудно ли ти е да се пребориш с навика да почистваш с крак линията, когато минеш от клей на трева?
- Много хубав и много смешен въпрос. Тук не мога да го правя, така че нямам и такъв навик.

По време на вчерашния ти мач Джон Макенроу каза, че размерът на стъпалото ти е 11,5, но носиш 10. Вярно ли е? Защо? Не боли ли?
- Не е точно така. Найк ми изработва специални маратонки. Номерът ми е 10,5.

Какво мислиш за разправиите във френския футболен отбор?
- Трябва сами да се разберат. Но е странно, че не тренираха един ден. Много странно.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот yarra777 » 25 юни 2010, 11:45

Ето ги статистиките на Печнер от вчерашния мач:
Изображение

Да поиграем малко и да влезем в ритъм, че с тия асаджии ръката не може да се настрои.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 25 юни 2010, 12:06

То целият ни жребий е асаджии, после евентуално Иснър, аман. Само първият мач беше по-нормален.
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот rkk » 25 юни 2010, 12:36

Даже и да малко тъпо и скучно, това е част от тениса. Айде стига сте ревали 8)
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 25 юни 2010, 12:45

Ти ще ми кажеш, ако искам, и със самолет с антисервитьорин ще мина над комплекса. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот yarra777 » 25 юни 2010, 12:55

rkk написа:Даже и да малко тъпо и скучно, това е част от тениса. Айде стига сте ревали 8)
Не виждам някой тук да реве. Другаде е мрънкалницата. :mrgreen:
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот rkk » 25 юни 2010, 13:21

maryan unfaitful написа:Ти ще ми кажеш, ако искам, и със самолет с антисервитьорин ще мина над комплекса. :qipag:



Под това да разбирам, че ще минеш и ще поръсиш клей? :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 25 юни 2010, 13:22

Не съм толкова добра, по-скоро е нещо като райд за севитьри. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот yarra777 » 25 юни 2010, 19:04

Отговорите за Ел Мундо:

Здравей, Рафа. Благодаря ти, че си такъв изключителен човек. Желая ти всичко най-хубаво в този турнир, заслужаваш го. Бих искала да знам какво мислиш за колебливото представяне до сега на играчи от топ 10. Силни прегръдки от Колумбия. Марена.
- Винаги казвам, че тенисът е много сложен спорт и е много трудно да се задържиш на върха, защото всички играят много добре.

Поздравления за всичките ти успехи. Някой давал ли ти е броя на 'The Guardian', в който финалът на Уимбълдън 2008 е сред десетте най-запомнящи се моменти в историята на спорта? Статията беше страхотна. Успех!
- Не, никой не ми го е давал. Ще попитам Бенито, за да ми го намери. Благодаря много.

Знаем, че обичаш футбола и че гледаш Световното. Кой отбор ти е харесал най-много до сега? Ако отпадне Испания, кой би искал да спечели?
- Да се надяваме, че Испания ще продължи и ще спечели Световното.

Заслужава ли си да се бориш толкова за един сет? За пари ли е, за точки или е състезателен дух? И още един: кой отбор ти харесва повече – онзи на Луис Арагонес или този на Дел Боске? Благодаря. Ти си най-добрият, който тази страна е имала в спортната си история. Кураж и продължавай все така.
- Лесно е да се отговори на този въпрос. Аз играя заради хъса да се състезавам, да побеждавам, заради това, което изживявам на корта. Не мисля, че някой на това ниво мисли за парите. Аз със сигурност не. Така че, отговорът е – състезателния дух. Отборът на Арагонес спечели Европейското. Да се надяваме, че този на Дел Боске също ще спечели. Харесвам отбора, защото си е наш, а не на единия или на другия. Те представят Испания.

След като гледахме най-дългия мач в историята, кой мислиш, че е най-добрия начин да се решава един петсетов мач на ГШ – с два гейма разлика, както е в Австралия, Франция и на Уимбълдън или с тайбрек, както е в САЩ? Благодаря и успех, Рафа.
- Струва ми се, че е добре така, както е тук. Мачът на Маю и Иснър беше епичен, уникален. Мисля, че беше фантастично.

Знам, че никога не говориш на лични теми, нито за политика, но би ли могъл да ми кажеш, знаеш ли в колко трудна ситуация сме много от младите хора в Испания? Какво мислиш по въпроса? Ти си скромен, упорит и много работлив – най-добрият пример за нашето поколение. Продължавай в същия дух.
- Разбира се, че съм запознат със ситуацията в Испания. Това ни притеснява всички. Би било глупаво да не го знам или да не искам да го видя. Дано скоро излезем от нея.

Първо искам да те поздравя за твоята упоритост, постоянство и всеотдайност, и че даваш най-доброто от теб във всяка точка. Успя да преодолееш една тежка година и да си върнеш първото място на РГ – турнир, в който са събрани много чувства и преживявания. Имам два въпроса. Какво ядеш преди мач и колко време по-рано? Кога мислиш да се върнеш в Манакор, за да си починеш малко? Успех на Уимбълдън и благодарности.
- Благодаря за мнението ти. Не ям много преди мач. Паста и евентуално риба, но не много. Обикновено ям час и половина преди мач. Що се отнася до втория въпрос, ще се върна в Манакор когато приключа на Уимбълдън.

Здравей, Рафа. Мислиш ли, че ретурът е решаващ на трева, при твоя стил на игра? С какво ти помага повече слайс бекхенда на Уимбълдън, отколкото на РГ? Прегръдки, шампионе.
- Решаващ е за всички, не само за моя стил на игра. Е, за сервитьорите е по-малко решаващ, но... Слайс бекхендът на Уимбълдън може да бъде атакуващ. На клей е различно, по-малко ефективен е и е малко по-дефанзивен, но е опасен, защото могат да те атакуват повече.

В Испания си мечтаем за испанец с четирите ГШ. И въпреки че предполагам, че в момента мислиш само за Уимбълдън, US Open една от приоритетните ти цели ли е?
- Да, сега мисля само за Уимбълдън. След това за Торонто, Синсинати и чак тогава за US Open. Тогава ще говорим, ОК? :)

Не те видях на партито на играчите преди турнира, което организира WTA, на което беше Вердаско. Не обичаш ли да ходиш на такива партита? Любопитен съм, задължителни ли са заради спонсорите? Good luck and all the best на Уимбълдън!
- Не играя в тура на WTA, така че би било странно да отида. Не знам причината Фер да отиде. Предполагам, че е имал някакъв интерес... От друга страна, още не бях в Лондон тогава, ако не се лъжа... Някои партита в тура са задължителни, както в Монте Карло, например.

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта

cron