ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот yarra777 » 25 юни 2010, 20:15

Утре сме втори мач на ЦК:

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот annysy » 25 юни 2010, 23:52

И аз..от терасата :qipbj:
ВиЙ, що нарушавате правилата и пускате нова тема, без да е свършила предходната, колко теми мислите, че може да има :qipan: Като дойде утре/днес човекът, който трябва да пусне темата, ке я пусне, до тогава - шшшшшшт :-$

Този Филип, дето ми е трудно да му прочета името кЪф е? Петчер или?? Да не излезе някакъв като Хасе-то, който сам иска да си играе #-o
Не знам дали ще мога да гледам, ама да държите фронта, поне по някое око ще гледам да мога да метна. :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 26 юни 2010, 11:21

БЛОГЪТ НА РАФА

Здравейте,

Пиша този пост, преди да си легна и съм много щастлив, след като гледах как Испания се класира за следващия кръг на световното по футбол. Няколко пъти ме питаха за любимите ми отбори и след Испания ми харесва Англия. Бих искал да направят нещо голямо, ако Испания не стигне до финала. Освен че отборът ми харесва, както и стила на британския футбол, мисля, че те също заслужават голяма победа. Заради онова, което са дали на спорта и времето, през което не са печелили нищо важно. Много бих искал да стигнат напред в турнира, но най-вече искам Испания да победи.

Днес денят ми беше спокоен. Тренирах по обяд, беше лека и добра тренировка, гледах Португалия и Бразилия, докато се разтягах с Рафа Маймо, поиграх плейстейшън с партньора ми на този турнир Бенито (направо убиваме Маймо и Алберт Молина), а после си починах малко, преди да гледам Испания. Това е типичен ден за мен на Уимбълдън тази година. Много тенис и още повече футбол.

Утре ми предстои още един важен мач, ще ми се отново да играя през втората седмица на Уимбълдън. Ще видим. Нищо не е лесно.

Много ви благодаря

Рафа
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот yarra777 » 26 юни 2010, 12:05

Отговорите за Ел Мундо:

Мислиш ли, че тази година си готов да спечелиш Уимбълдън? Чувстваш ли се силен физически и психически? Как усещаш тревата? Поздрави и успех от Триана. Хосе Мануел Парага.
- Не знам дали съм готов или не. Мисля, че да, но трябва да го доказвам във всеки мач. Тук при една малка грешка може да си заминеш. Онзи ден срещу Хаасе изиграх зле три или четири точки, заради които загубих 2 сета. Така е тук, на Уимбълдън. Чувствам се добре и играя на добро ниво.

Забелязах, че си махнал от страницата си във ФБ опцията фенове да качват снимки... Мислиш, че може да бъде използвано за други цели или някои снимки са ти се сторили неуместни? Успех на Уимбълдън. Азаара Валеро.
- Да, трябваше да я махна, защото някой започна да качва много неуместни снимки. Жалко е да се види, че има хора, които не уважават останалите. Невъзпитано е. Съжалявам за всички фенове, които качваха много снимки и клипове. Известно време ще бъде така. Ще бъдат само тези, които аз качвам.

Мислиш ли, че е възможно да се намали полето за сервиране, като се приближи сервис линията към мрежата? По този начин ще се намали ъгъла за сервиращия и той ще трябва да сервира по-плоско, за да е сигурен, че топката ще влезе. Мисля, че по този лесен начин ще се повиши техниката и вариативността на ударите, за сметка на бомбаджиите, които благодарение единствено на сервиса си поддържат добър ранкинг, въпреки че има много какво да се желае от играта им. Благодаря и късмет на Уимбълдън. Гойо Диас.
- Не мисля, че сега е момента да обсъждаме това. Ясно е, че сервитьорите имат голямо предимство тук, но това е положението.

В света на бизнеса качества като старание, увереност, упоритост, скромност и честност са също толкова ценени, колкото в тениса. Трябва да се развиват тези качества, за да си добър професионалист и добър човек. Мислил ли си, че може да имаш бъдеще като консултант на управленски кадри? В САЩ е много разпространено. Хорхе, Барселона.
- Не знам, не знам. Аз мога да говоря само за моя опит. Засега съм се посветил единствено и само на тениса.

Здравей, Рафа. Ти си в Мека-та на тениса и на още една твоя страст – голфа. Планираш ли да поиграеш голф тези дни? Трябва да използваш някоя почивка и да дойдеш в Кадис, където имаме фантастични голф игрища. Кое е любимото ти игрище, от което имаш най-добри спомени? Кой е бил най-добрия ти резултат? Силни прегръдки от Санкти Петри. Хесус де Собрино.
- Тези дни няма да мога, защото нямам време. Със сигурнот когато се върна на Майорка след Уимбълдън, ще ходя да играя почти всеки ден. Колкото до Кадис, Бенито, моят пиар, е от Херес и ми казва същото. Някой ден ще отида да видя и може да поиграя. Любимото ми игрище в Испания е това в Пула, а най-добрия ми резултат не беше в Испания, а в САЩ, +2.

Твой фен съм още откакто се появи. Защо връщаш топката толкова слабо при ретур? Удобни са за противника и така губиш много точки. Предполагам, че сте го обсъждали с екипа ти. Рафаел Монтия.
- Със сигурност не го правя нарочно. Ретурите са трудни. Бих искал винаги да връщам дълбоки топки и да правя уинъри, но действителността е друга.

Нямаш ли чувството, че повечето ти противници играят мача на живота си срещу теб и след това угасват? Много ли е трудно да поддържаш най-доброто си ниво във всеки мач, знаейки, че противникът идва като звяр? Благодаря. Прегръдки. Естебан Паниагуа.
- Ясно е, че мотивацията винаги е голяма и че ни изучават повече. Винаги трябва да бъдем на мах. Затова онзи ден говорих за впечатляващия рекорд на Федерер от 23 поредни полуфинала на ГШ.

Бих искал да разбера има ли специална причина да бъдеш толкова педантичен при поставяне на шишенцата с вода. За да не ги ритнеш като ставаш ли го правиш или е просто рутина? От друга страна, този навик, както и много други, като да не хвърляш никога ракетата, и това че си винаги толкова подреден и внимателен те превръщат в изключителен пример за децата. Благодаря ти, че си такъв. Кураж и успех! Давид Гирадо.
- Това е рутина, която имам много отдавна. За ракетата – чичо ми от малък ме е учил да не го правя.

Играеш много добре и на двойки. Мислил ли си да играеш само на двойки когато се оттеглиш от сингъла? Благодаря и късмет. Мариха Балетик.
- Уф, не знам, не мисля. Много ми харесва и се забавлявам като играя на двойки.

Благодаря, че отговаряш на въпросите ни. Би ли ми казал, ако обичаш, дали оранжевата добавка, която взимаш по време на някои мачове е "Vitality Sport"? Аз съм треньор по тенис и често съветвам възпитаниците си да взимат "Vitality Sport". Рафа, ако някога искаш друг треньор, освен Тио Тони и Франсиско Ройч... Ниам Киърни, Ирландия.
- Засега съм си добре с Тони и Франсис, благодаря ти много. Взимам глюкоза.

http://www.elmundo.es/elmundodeporte/es ... index.html
Изображение

irr
Мнения: 84
Регистриран на: 13 мар 2010, 17:43

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот irr » 26 юни 2010, 18:13

:shock: Ужасът настъпва отново и този път май ще ни е много, ама много трудно :qipac: Пак ми се ще да не е истина :!: уффффффф падаме , ама дано да се вземе в ръце все пак :!: Ама и този физио на корта много ме притеснява :shock:И как пак набутаха всички асаджии в половината на Рафа :?:

Потребителски аватар
gacobacov
Мнения: 244
Регистриран на: 16 дек 2007, 00:20
Местоположение: София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот gacobacov » 26 юни 2010, 19:45

Честита победа :mrgreen:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 26 юни 2010, 19:55

Толкова ли те е яд, че си позеленял? :qipag:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта

cron