ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот glory » 24 юни 2010, 20:31

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юни 2010, 20:36

Леле, къв скок прасна Рафа кат проби в петия! :qipag: И рива срещу публиката, която учудващо не хукна да бяга от корта. :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот glory » 24 юни 2010, 20:38

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот blond » 24 юни 2010, 20:45

Честиткаааааа!!!

Изображение аз съм безмълвна...
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот annysy » 24 юни 2010, 21:09

:qipaz: Честитка и от мен
Излишно изиграни сетове само #-o
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот vill_1 » 24 юни 2010, 21:24

Кой е следващият съперник,Филип Петцшчнер или Кубик Лукош?
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юни 2010, 21:29

Мачът им още не е свършил, но върви кат на Печнер.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот yarra777 » 24 юни 2010, 21:33

annysy написа:Излишно изиграни сетове само #-o
Не че наистина бяха изиграни. Един сет има само от асове. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот vill_1 » 24 юни 2010, 21:45

maryan unfaitful написа:Мачът им още не е свършил, но върви кат на Печнер.

Който и да е от двамата,мача е ясен.Странна победа с 3-2 днес над Томас Марио Хаас.Но защо го пишат,че е холандец?
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юни 2010, 21:56

Вероятно щот не е Томас Марио Хаас. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот vill_1 » 24 юни 2010, 21:59

Хаас,Хаасе не е ли все едно и също?
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юни 2010, 22:05

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ СЛЕД МАЧА СРЕЩУ ХААСЕ

Беше труден мач за теб. Как се чувстваше в третия сет, след като той направи толкова много асове?
- Не труден, беше много труден мач. Още онзи ден след първия кръг ви казах, че вторият мач ще бъде много труден. И така стана.

Аз играх добре през цялото време.Това е моето усещане. Но в първия сет при 6-5 и 30-0, той направи добър ретур, после една двойна грешка, една грешка от форхенда ми, още един добър ретур от него и сетът свърши.

Във втория играх добре. В третия също играх добре, но се случи нещо подобно. Контролирах разиграванията, но по-късно спасих от 0-30 гейм. Направих смач, не беше много лош, но той го хвана и загубих гейма с много добър диагонален форхенд от него. Невероятен. И това нямаше нищо общо с ретура.

Затова просто се опитвах да остана в мача, да бъде много концентриран и да се боря през цялото време. Това чувствах в третия.

И в четвъртия, и в петия…

Това, че се върна от 2-1 сета даде ли ти повече самочувствие, отколкото трисетова победа?
- Не, самочувствието идва след мача. Преди това знаех, че ще бъде много труден противник, защото е голям сервитиьор и силен опонент. На тази настилка е много трудно да го спреш.

Много съм щастлив, че стигнах до третия кръг, защото днес беше трудно.

Но занапред това ще ти даде ли повече самочувствие, отколкото, ако беше спечелил чисто?
- Доволен съм да спечеля в пет сета. Всички предпочитат да изиграят три, но това често не е възможно, особено на тази настилка, където всичко зависи от няколко точки.

Изиграх може би четири лоши точки в два сета и загубих и двата. Това е тенисът. Но мисля, че психически бях перфектен в четвъртия и петия.

В Париж спомена, че новият ти кордаж ти позволява повече въртеливо движение. (ти си луд, горски, никога не е казвал подобно нещо, абе това журналистите май си четат само собствените писания) Усещаш ли същия ефект тук, на тревата?
- Ефектът е същият. Кордажът може да ти помогне, но ти си човекът, ти си играчът, не той. Ти играеш. Така мисля аз.

Разбира се, на моменти кордажът ти помага, защото този е по-добър от предишния и с него по-добре усещам топката. Това ми дава малко повече контрол. Но ти губиш или печелиш, не кордажът.

Ще ни кажеш ли какво стана тази сутрин? Пропусна ли срещата с кралицата? Говори се, че не си бил там.
- Да, бях разочарован. Но клуб Уимбълдън знаеше за това, защото аз имам подготовка преди мача. Знаех, че ми предстои тежък мач. Трябваше да тренирам около 12 часа, затова беше невъзможно да отида на срещата.

Мислех, че кралицата ще дойде на мача ми и много щях да се радвам да се видя с нея след края на мача. Но не беше възможно, защото тя си тръгна по-рано. За мен беше разочароващо. Искаше ми се да я видя. Но и мачът ми беше много важен.

Ако знаеше, че няма да е на мача ти, щеше ли да отидеш на срещата?
- Не, не, защото си имам режим. Преди мач е много трудно, когато… не знаеш, кога ще играеш. Мачът ти е трети, но ако някой се контузи, трябва да си готов да излезеш по-рано.

По това време загрявах, тъй че беше невъзможно да се видя с нея.

Кога се подготвяш за мача през деня? Два-три часа преди това, когато се събудиш?
- В ден, когато играя следобед, се опитвам да се събудя по-късно, иначе денят ми се вижда много дълъг. Спя по-докъсно. Ставам, закусвам, тренирам около час, понякога 45 минути, друг път 50. След това обядвам набързо.

Стоя в съблекалнята, трябва да си взема душ, да ми направят превръзките и да се подготвя за мача, да послушам музика.

Имал си случаи тук, на Уимбълдън, когато мачовете ти са били забавяни от дъжда и се е налагало да играеш много дни поред. Мислиш ли, че за Джон Иснър ще е в по-неблагоприятно положение след такъв мач – игра три дни поред?
- Първо на първо, беше забележително. Невероятен мач. Поздравявам и двамата, защото направиха нещо изключително. Да бъдеш концентриран десет часа и да не загубиш подаването си е изумително. Тъй че ги поздравявам.

Мисля, че победителят от мача има късмет, че не свършиха вчера до девет, защото тогава щеше да му се наложи да играе днес, а така днес играха, но не толкова много и ще има повече време да си почине до утре.

Да, донякъде е в по-неблагоприятно положение, но все пак има доста време. Разбира се, не е лесно да се спечели. Те направиха история.

Каза, че не би си променил режима, за да се срещнеш с кралицата. Има ли дори един човек на света, който ми те накарал да го промениш? (отде ги събират тия бе)
- Вижте, аз играя на Уимбълдън, това не е шега. Обичам този турнир. Много уважавам кралицата. Но много уважавам и този турнир. За мен винаги е било мечта да играя тук. Днес е ден, в който имам мач, тъй че трябва да се подготвя и аз се опитвам да направя всичко възможно, за да спечеля мача. Тъй че в този случай нищо не мога да променя.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот yarra777 » 24 юни 2010, 23:08

Грасиас, Бързакова. :qipaz:

Последният гейм и интервюто:
http://www.youtube.com/watch?v=Cej4bwPfMHo
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юни 2010, 23:15

:qipaz: И те бяха много бързи, явно хър маджести ги е инспайрнала. :qipag:

Пресконференцията на английски и испански

Presser -Eng
http://www.livestream.com/wimbledon/vid ... m=ui-thumb

Presser-ESP
http://www.livestream.com/wimbledon/vid ... m=ui-thumb
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 30

Мнениеот yarra777 » 24 юни 2010, 23:37

Изображение
Изображение
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта