РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот yarra777 » 10 май 2010, 00:56

mmm_da написа:
ПП: Мила, Яра, да не споменеш нещо и за елегантната златна чанта сега, че я втасахме :qipap:

Да, подаряват я в същото онова предаване на верните последователи. :qipad:
Отивам да гледам прогнозите, чао, до утре. Изображение
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот mmm_da » 10 май 2010, 01:17

yarra777 написа:
mmm_da написа:
ПП: Мила, Яра, да не споменеш нещо и за елегантната златна чанта сега, че я втасахме :qipap:

Да, подаряват я в същото онова предаване на верните последователи. :qipad:
Отивам да гледам прогнозите, чао, до утре. Изображение


Това пък обяснява нещата с рейтинга :qipap:
Хубава нощ, Яра :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот yarra777 » 10 май 2010, 20:03

Фед е дал интервю за El Pais в Рим. Реших, че нещата, които е казал за Рафа и за РГ са интересни и затова ги преведох. С останалите неща, за белодробното възпаление, близначките и т.н. не ми се занимаваше, ето го линка, ако някой се интересува: http://www.elpais.com/articulo/deportes ... dep_14/Tes

Плака, след като загуби от Надал на финала на АО през 2009 г. и когато спечели РГ срещу Сьодерлинг.
- Хубаво е да споделиш емоциите си с хората. Предпочитам да го направя така, отколкото насаме. Мога да се връщам към тези моменти, документирани са. Късметлия съм, че тези чувства се проявиха пред очите на публиката. Не можах да ги контролирам. Може би трябваше да се скрия под хавлия... но няма хавлии, в които да плачеш по време на церемонията по награждаването (шегува се). Имаше период, в който плачех много. Имаше причини за това. Сега съм доволен, че се случи пред публика.

„Чувствам се повече мъж”, каза след като спечели РГ на четвъртия си поред финал.
- Защо клеят не беше толкова лесен за мен като останалите настилки? Защо не доминирах толкова? Защото на другите настилки мога да играя играта си, без да се замислям. Всичко се получава естествено: мога да мина от защита в нападение когато искам и както искам. На клей не е нужно да имаш воле или сервис. Имаш нужда само от невероятни крака, форхенд и бекхенд, и да гониш всичко. Не подценявам Рафа: постигнал е всичко на другите настилки. Но на клей можеш да се спасиш, можеш да играеш, въпреки проблемите в играта ти. Не казвам, че е просто, но е доста лесно. Трябваше да се науча да контролирам агресията си. Обичам да приключвам точките бързо, с два удара. На клей можеш да го правиш в 50% от случаите, но ако поемаш много рискове, губиш останалите 50%. Трябваше да се науча да играя много назад и да използвам ъглите. Беше урок по геометрия. На клей може да играеш добре и да загубиш. Трябва да се играе интелигентно.

Една втора титла на РГ би ли имала друг привкус, ако победиш Надал?
- Несъмнено. Нито един шлем няма да има същия привкус като първия ми РГ. Този шлем гонех, него преследвах, това е титлата, за която се подготвях почти тайно. Правех предсезонна подготовка през февруари, за да бъда подготвен да играя полуфинали на РГ през май. Винаги съм знаел, че мога да го направя, но да го постигна наистина, да стигна до финала, е невероятно удовлетворение. Винаги съм се надявал, че ще стане като победя Рафа, но не можеш да избираш кой да бъде от другата страна на мрежата. Имаме още дълго време пред нас. Надявам се, че ще имаме още възможности да играем на Philippe Chatrier.

Говориш все едно бъдещето е предопределено.
- Когато Агаси ми връчи купата на РГ, ми каза: „Заслужаваш го. Писано ти е било”. Помислих си: „Истина е”. Почувствах го. След като дадох толкова от себе си, в продължение на толкова години, в Париж... Виж, въпреки че има хора, които го казват, никога не съм мислил, че моят проблем е клея. Моят проблем беше Рафа. Той е невероятен. Някои не искат да повярват, но е истина, за съжаление на цяло поколение клей играчи. Така че, все едно ми беше писано. Да успея да устоя на напрежението, всяка година да вярвам, че мога да спечеля, въпреки че Рафа разрушаваше мечтите ми, беше ключът, най-голямата ми сила. Може да се отчаеш много бързо. Загубата те разтърсва изключително силно. Затова вярвам в съдбата.
Последна промяна от yarra777 на 11 май 2010, 12:40, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Cveti » 10 май 2010, 20:53

Mike Bibby написа:Лошото за рафаелките е, че Надал ще бъде след Федерер не само след 5, но и след 105 години. :qipab:


Хич не ми пука. За мен той си е номер 1 и винаги ще бъде, а което е по-важно - такъв е не само като спортист, но и като ЛИЧНОСТ, а това остава за цял живот!!!
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Sandra
Мнения: 1322
Регистриран на: 07 сеп 2007, 14:38
Местоположение: Camp Nou

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Sandra » 10 май 2010, 20:54

Благодаря, Яра.
Ето и интервю с Роджър, касаещо Мадрид:
http://www.tennistv.com/tennistv/20100510/federer-growing-in-confidence_2252210_2048916
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот yarra777 » 10 май 2010, 21:38

Cveti написа:
Mike Bibby написа:Лошото за рафаелките е, че Надал ще бъде след Федерер не само след 5, но и след 105 години. :qipab:


Хич не ми пука. За мен той си е номер 1 и винаги ще бъде, а което е по-важно - такъв е не само като спортист, но и като ЛИЧНОСТ, а това остава за цял живот!!!

Цвети, Биби е прав за това, че Рафа е роден 5 години след Фед и че това винаги ще бъде така, но не е прав, че това е лошо. :qipag:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Mike Bibby » 11 май 2010, 15:04


Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот marto » 11 май 2010, 15:22

Фед и слаби мачове :shock: , не мога да повярвам, че някои се е престрашил да напише такава статия за краля :qipac:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 11 май 2010, 16:54

Благодаря, Майк, и браво! =D> Посмях се от сърце.
Изображение

irr
Мнения: 84
Регистриран на: 13 мар 2010, 17:43

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот irr » 12 май 2010, 07:40

=D> Браво на този журналист. От 2005 година гледам тенис редовно и най- накрая си обясних защо статистиката от изиграните двубои между Фед и Рафа е такава :qipbp:
Видях какво е направило едно 17 годишно хлапе на коронната настилка на великия Фед в разцвета на неговата мощ :!: Вижте Маями 2004 година :!: Фед тогава е номер 1 :qipad: Сигурно от тогава преди всеки мач с Рафа сънува кошмари :qipap:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Mike Bibby » 12 май 2010, 13:03

Причината за статистиката е ясна - повече от половината им мачове са на най-силната настилка на Надал - клей. На най-силната настилка на Фед - трева, мачовете им са само на Уимбълдън - 3. Ако сезонът на трева бе по-дълъг и двамата бяха играли през годините и на някое Мастърсче на трева, да речем, ако имаше, статистиката щеше да бъде друга. :qipad: Щеше да бъде друга и ако Надал бе играл поне 1-2 пъти на финал на ЮСО и въобще ако се бяха срещали по-често на хард. Само че Фед си достига(ше) до финалите на клей, а Надал не може да достигне до финала на ЮСО или АО (с изключение на 2009) и до повече финали на хард. Това е. Разбира се, онзи мач в Маями през 2004 не може да не е оказал влияние в съперничеството им, но Фед е побеждавал достатъчно пъти Надал след този мач, включително и със сет на 0 на клей, така че чак толкова да се митологизира този мач... :qipad:

П.П. Между другото, в разцвета на Надал едно 17-годишно българче не беше твърде далеч от победа над Рафаел. :qipad:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 12 май 2010, 13:09

Дали пък нямаше да е добре да напишеш точното съотношение? Че да се види, че разликата не е толкова голяма, колкото се опитваш да я изкараш. Или не ти стиска, драги ми журналисте? :qipae:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Mike Bibby » 12 май 2010, 13:30

http://www.atpworldtour.com/Players/Hea ... 4&oId=N409

Ми, ей го точното съотношение - от 20 мача общо, 11 са на клей - повече от половината. :qipad: Точно това прави общата голяма разлика. :qipad: Това просто няма как да го отречеш, защото просто такива са фактите, цифрите, статистиката.

На трева Фед има предимство 2:1, което щеше да бъде по-сериозно при повече мачове между двамата на трева, това, мисля, че е излишно да се коментира. Колкото до харда, ясно е, че от 2008 Надал вече започна да излиза от рамките на клейспециалиста, докато от 2008 нивото на Фед като цяло спадна, така че финалът на АО 2009 не е нещо шокиращо, още повече, че дойде след финала на Уимбълдън 2008. Но ако имаха повече мачове на хард в предните години, статистиката щеше да е в полза на Фед. Макар че ти сега сигурно ще кажеш, че ако Надал бе достигнал финала на АО 2004 (или 2007, примерно), е щял да спечели с 6:3, 6:3, 6:3, но се съмнявам някой освен Яра и mmm_da да ти повярва. :qipap:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 12 май 2010, 13:38

Обичам га някой ми навира думи в устата, че пък ми и отговаря. Честно, ич нямах намерение да казвам подобно нещо. И айде малко по-сериозно откъм цифрите, плийз. Това, че 9 е едноцифрено, а 11 двуцифрено не прави разликата помежду им толкова голяма. На практика, половината мачове са били на клей, другите - на други настилки.
И ако ще си шепнем предположения за повечето мачове на трева, то тогаз бих казала, че на таз настилка балансът вероятно щеше да е изравнен, ако ли не в полза на Раф.
Колкото до играта на хард, не го приемай в случая като нежелание да отчитам тази статистика, но мразя въпросната настилка, макар да смятам, че ако Рафа не беше претърпял контузията от 2005, и там нещата вероятно щяха да са по-различни.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Mike Bibby » 12 май 2010, 14:05

ОК - хвана ме - не мога да чета мисли. :qipap:

За харда - според мен проблемът не е толкова в самата настилка, колкото в прекомерното й използване и това, че изтласква на заден план другите настилки. Иначе, на хард също стават много добри мачове, но според ме е тъпо да има по няколко хардсезона в годината, а този на трева да е 2 седмици. Няма никакъв баланс. Аз лично не виждам как балансът им на трева би бил в полза на Надал, но ОК, всеки си има свое мнение по въпроса. Но е факт, че повече от половината им мачове са на удобната настилка на Надал - факт - 11 от 20. Ако 2 от тези мачове бяха на хард или на трева, статистиката можеше спокойно да бъде 9-11, а не 7-13 и картинката тогава би изглеждала доста по-различна, нали? Не казвам - щеше, но би били твърде възможно. Да не забравяме, че Надал underachieve-ва спрямо Фед и на финалния Мастърс, който си е най-престижното състезание след ГШ. :qipad: Там все още Надал няма победа срещу Роджър и е гола вода.

Но по принцип, категорично съм против статистиката от преките двубои между двама играчи да се вади от контекста и заключенията да се правят само върху нея. Фед например е 1:2 срещу Хърбати, 0-2 срещу Симон и 5-6 срещу Мъри, но това променя ли факта, че е с класи и над тримата? Налбандян като е 2:1 срещу Надал, по добър играч ли е? Статистиката дава информация, но не не дава пълната и обективна информация и винаги подлежи на спекулация. Истинският критерий са си трофеите.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта

cron