РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Neo » 16 фев 2010, 14:39

Май не е пускано, или аз поне не го бях гледала. Документален филм за Роджър до края на 2004 (чак сега осъзнавам колко далечно е това :shock: ), с акцент върху Базел и Хюстън. Малко заблуждаващо поразбъркано е на моменти и всъщност не представя чак толкова добре самото преобразяване.

http://www.youtube.com/watch?v=GlVhywZ4VMg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1J4YbN6pKy0&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=odThoMpg5cs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yD4KRNcXOu0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=mkOjRjkzFIk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=S6szFqlyvYc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=u5zwUq8aT24&feature=related
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 16 фев 2010, 16:17

Изображение

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Мели » 17 фев 2010, 19:51

Имаме си трички от наградите на АТР: Player of the Year, Stefan Edberg Sportsmanship Award и Fans' Favourite :qipaz:
http://www.rogerfederer.com/en/rogers/n ... ewsID=1027
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 17 фев 2010, 20:04

Да нямате некви родствени връзки с Едберг, щот явно пожизнено ще си я получавате таз. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот PyyHu » 17 фев 2010, 20:30

Който е заслужил печели награди, който не е гледа как другите го правят :qipaz:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 17 фев 2010, 20:33

Да, големият му принос към спортсменството през миналата година май се изразяваше в един нагъл диалог със съдията на стола, но щом още тогава не го глобиха, явно трябва да му дадат награда, че никой да не си задава въпроси. :mrgreen: Но май си пропуснал тоз мач. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Neo » 17 фев 2010, 23:47

Човек би предположил, че поне глобите ще му помните. :qipae:

Всъщност, доколкото имам наблюдения върху подобни награди, спадат към два типа - или се определят не чрез гласуване, а от организаторите за конкретен жест, или представляват по-скоро нещо като награда за цялостно творчество. Може би заради липсата на пряк контакт между играчите тенисът до голяма степен е спорт, който изключва неспортсменската игра и каквото и да е мамене в ущърб на противника и е трудно конкретна постъпка да бъде отличена, освен да речем признаване, че дадена топка е била вътре или аут, за което вероятно биха могли да номинират половината играчи.

За мен лично прегръдката на Рафа беше ужасно мил жест и изпъква като конкретна спортсменска постъпка със сигурност за годината, ако не и за последните няколко сезона (поне в момента не мога да се сетя за друго, което така да ми се е запечатало в съзнанието, отделно се подсилва и от съперничеството между двамата). И при една по-друга система със сигурност щеше да получи наградата. Единствената по-спортсменска проява, която ми хрумва в момента, е съгласяването на Лейвър да изместят финала на Уимбълдън с един ден, за да може противникът му да се възстанови от контузията, но тук очевидно се връщаме доста години назад и навлизаме в бая по-сериозна категория.

Очевидно в случая става въпрос за някаква по-цялостна оценка за отношението на Роджър към останалите. Може и да го обявявате за самовлюбен егоцентрик, но явно самите играчи са с по-други впечатления от преките контакти. А и колкото и да беше грозен диалогът със съдията, по никакъв начин не ощети, разконцентрира, изнерви или провокира Дел Потро. Което не означава, че след въпросния инцидент очаквах Роджър да получи наградата, де. :qipag:

Според мен най-смислено би било да има награда за спортсменство, която да се дава не задължително ежегодно, а когато наистина има повод. Иначе и стойността й се изтърква. Пък иначе не им пречи и да си оставят годишната награда за най-голям пич. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 18 фев 2010, 01:17

Когато обявиха поредната анкета за феновете на АТР миналата година, една вамоска беше питала АТР на какъв принцип се избират онез, дето не са явни - ясно е кой е Играч на годината и как се избира Възлюбеният на феновете, но примерно как се избират тези за спортсменство, за дебют, за връщанка в тура и т.н. Отговорът беше брутален, надявам се тез дни да намеря цитата: Само за спортсментството й бяха казали, че го гласува съветът на играчите, но... не й бе отговорено кои са претендентите в която и да е дисциплина, нито колко са номинираните, а относно избирането, беше споменато, че били хора способни и упълномощени. И всичко друго било конфиденциално.
Аз пак ще си кажа, че за годините, в които гледам тенис, не знам с какво Федерер е заслужил наградата за спортсменство, но ако въпросът е толкоз засекретен, за какво изобщо става дума?
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Neo » 18 фев 2010, 02:05

Има две неща в поведението на корта, които определям като некоректни спрямо противника и изнервящи - бурното празнуването на точки в лицето на противника (особено ако става въпрос за негови грешки) и умишленото разтягане на времето между точките. Роджър винаги е бил сдържан в това отношение и не е разчитал на дребни хитринки. Да, има остатъци от тийнейджърските му мърморения и нервни изблици, но ядът му винаги е насочен към самия него, и хоукай, разбира се. Единствено не мога да го оправдая за двата (май) случая, когато не се ръкува със съдията.

Вярно, впечатленията ми от турнири са само от разкази на роджърки, но всички го описват като страшно внимателен и уважителен към събеседника си, винаги гледащ в очите когато говори с фен, ако ще и отговорът да е най-обикновено "благодаря", загрижено питащ дали снимката се е получила хубаво, ако са по-малко фенове разпитващ дали ще останат до края на турнира, нерядко спомнящ си, че е виждал някого и на преден турнир и т.н. Коментарите и на много играчи са, че можеш да си водиш съвсем свободен разговор с него и че с интерес те разпитва за дадени неща или пък те поздравява за успехи, за които дори не подозираш, че той знае.

Нямам намерение да провеждам ПР-акция, но ако наистина ти е интересно какво пък може да се нарече спортсменско, мога да ти препоръчам този пост:
http://yourvolleyssuck.wordpress.com/roger-federer-is-not-a-douche/
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 18 фев 2010, 02:29

:qipbj: :qipbj: :qipbj:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Mike Bibby » 18 фев 2010, 03:23

Едно нещо, което не ми харесва при Роджър е, че рядко, доста рядко аплодира изпълнение на съперника. Или поне рядко камерите показват да го прави. А в наши дни камерите почти нищо не пропускат. :qipab: Според мен, специално за миналата година Надал заслужаваше много повече награда за спортстменство. И не само заради прегръдката, а и си спомням изказванията му по-адрес на Фед - и то точно когато Надал беше във вихъра си и и доминираше много сериозно. Но въпреки това продължаваше да твърди, че не може да се сравнява с Федерер по успехи и изобщо показа голямо уважение към Роджър. А можеше примерно да почне да се бие в гърдите като сръбски пуяк, че кралят бил мъртъв и той бил новият крал. И би имал доста по-голямо основание да го направи, между другото, но не го направи. =D>

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 18 фев 2010, 11:23

Само да допълня, че бих била възмУтена когото и да бяха удостоили шест години подред с наградата за спортсменство, защото - поне според моите явно мухлясали схващания - идеята е да се поощрява спортсменството, а не да се пишат рекорди. Миналата година - вече не помня кои играеха - един от тенисистите беше изчерпал правото си на ястреб, а имаше съмнително отсъждане. Противникът му направи жеста да го провери от свое име. За мен това е спортсменство. Една от ползите от окото, според мен, е че разкрива до голяма степен характера на играчите. Все по-рядко можем да видим някой играч да признае точка на противника, отсъдена погрешно, без да го остави да си я провери. И понякога се виждат доста красноречиви физиономии. Да, ако точката е наистина спечелена или незагубена, проверяващият не губи правото си на проверка, но си е чиста загуба на време и разсейване. Понякога това може да наклони везните при следващите разигравания и наблюдавам как доста хора се възползват от това евентуално преимущество. Не отричам, че е законно и нормално да използваш подобни възможности, но има случаи, в които ми изглежда доста "нечистоплътно" - когато неощетеният води с потресаваща преднина, например, и е бил съвсем близо до топката при въпросното отсъждане.
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Neo » 19 фев 2010, 00:58

На 12 март ще има втора част на "Hit for Haiti", към турнира в ИУ. Доколкото разбирам "мачът" ще е Роджър/Сампрас срещу Надал/Агаси. Мисля си, че наобратно по-добре щяха да се допълват, но всъщност няма чак такова значение за демонстративен мач.

http://www.usta.com/Global/Pro_Tennis/Pro_Tennis/Wire/2010/02/18/BNP_Paribas_Open_hosting_Hit_for_Haiti.aspx
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот maryan unfaitful » 19 фев 2010, 01:17

Охо, явно са ги комплектовали по стил. Миси, Нео. :qipae:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 7

Мнениеот Mike Bibby » 20 фев 2010, 15:53

Роджър почва с нашия любимец Бенето в Дубай. Перкото дето го би в Париж. Време за мъст! :qipaq:

Иначе в половинката на Фед е Мъри (Стоилов), а номер 2 в схемата е Джоко. Давидко и Цонга са при Новак. Да не избързваме, но мисля, че Фед го чака нова титла. :qipad:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта

cron