ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот Vesela Taneva » 29 яну 2010, 15:33

Като не е Рафа на финал работата е ясна. :qipac: Направо да занесат на Господа трофея от АО,що да се разкарва до корта! :qipbl:
Ако Рафа беше здрав ,Фед можеше пак да рони сълзи.... ама на!!!
Единственото нещо ,което пожелавам на Рафа от сърце е да спрат контузиите!Тогава......вардаааа! :qipbp:

Потребителски аватар
magnolia_89
Мнения: 732
Регистриран на: 20 яну 2009, 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот magnolia_89 » 29 яну 2010, 17:38

Няколко усмихнати снимчоци от тренировката на 20-ти. Лично на мен ми стоплиха сърцето! :qipab:

http://www.flickr.com/photos/shelly9141/sets/72157623301381122/
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот yarra777 » 29 яну 2010, 20:17

as.com написа:
Надал няма да играе две седмици заради малко фибриларно разкъсване
Това се казва в комюнике, изпратено от неговия PR, в което пише, че времето на пълното възстановяване ще бъде четири седмици, заради което ще пропусне турнира в Ротердам.

EFE |
29/01/2010

Испанецът Рафаел Надал няма да играе две седмиции след което ще започне да тренира, ако всичко върви добре, заради „малко фибриларно разкъсване” в дясното коляно – травма, която го накара да се откаже от четвъртфиналния си мач на Australian open срещу британеца Анди Мъри.

„Рафа Надал няма да играе две седмици, за да се възстанови от малка травма в дясното коляно, получена в края на втория сет на мача му от четвъртфинала на Откритото първенство на Австралия срещу британеца Анди Мъри. Играчът се намира в Манакор и ще остане там докато се възстанови”,

В медицинския доклад, издаден от доктор Анхел Руис-Которо се казва: „След направените изследвания, състоящи се от ядрено магнитен резонанс и ехография, се установи, че Рафаел Надал има малко фибриларно разкъсване в задната част на сухожилието на четириглавия мускул на мястото на захващането му за дясната капачка”.

„Предписано му е лечение на базата на почивка за две седмици, през които ще се прави противовъзпалителна физиотерапия с апаратура TECAR. След приключването на двете седмици и в зависимост от контролните изследвания, ще започне прогресивно спортна активност и така цялото време за възстановяване ще възлезе на четири седмици”.

„Както казах в Мелбърн след мача и след това на летището, когато кацнах, знам, че контузията не е същата като онази от миналата година”, посочва Надал в комюникето.

„Чувствам се добре и сега мисля само за времето, което ще ми трябва, за да се възстановя. Съжалявам, че ще пропусна турнира в Ротердам, защото бих се радвал да се опитам да спечеля титлата, тъй като миналата година бях близко. Казах и че не ме притеснява много въпроса за ранкинга, най-важното е отново да си върна добрата игра и добрите усещания на корта, както беше в Абу Даби, Доха и Мелбърн, където играх на най-високо ниво”, допълни Надал.

В обръщението се моли за респект към „Рафа и неговия екип” през тези седмици на почивка и възстановяване, ”за да може да се работи с необходимото спокойствие през този период”.

http://www.as.com/tenis/articulo/nadal- ... sten_4/Tes
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот maryan unfaitful » 29 яну 2010, 20:31

Мерси, Яра, значи не е било само разтежение, както се надявах. Но вероятно той се чувства добре, щом смяташе, че ще му се размине с една седмица почивка и ще играе на Ротердам.
Аз пък реших да изгледам записа на мача с Мъри и установих, че Рафа е абсолютно прав - това наистина му е най-добрият мач от сума ти време, независимо че загуби. Основният проблем беше спорадичният му сервис и далеч по-добрият на Мъри, с който спаси доста моменти. Няколко малшанса при важни точки - в два от случаите топката, ударена от Мъри се спъна във филето и се спусна от страната на Рафа, без абсолютно никакъв шанс да бъде върната.
Другият фактор бяха НГ на Рафа, явно си беше нервен, имаше моменти, в които прибързваше с ударите.
Най-глупавото беше, че след пробивите започваше да играе дефанзивно и това му изяде главата.
Но пък има и много-много положителни промени. За пръв път го виждам цял мач да играе така близо до основната линия и дори да влиза в корта при втори сервиси. Все още му липсва обаче нагласата да използва ранното хващане на топката, за да завърши разиграването, мисля, че донякъде се боеше да не я изкара в аут.
Направи и няколко изключителни плоски удари и от двете страни, дано му идва по-често тази муза занапред.
Тъпото е, че по мои наблюдения беше само с три ракети на този мач и още във втория сет взе да играе с вече използваните.
Сега да оздравява и да продължава да си вдига нивото, че вече ми се драйфа от "претенденти", дето оставят Роджър да си лапа титлите без всякакви усилия.
Изображение

Потребителски аватар
Rafa89
Мнения: 41
Регистриран на: 21 юли 2007, 22:36
Местоположение: Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот Rafa89 » 29 яну 2010, 21:56

Напълно съм съгласен ... игра добре навлизаше в корта но просто не му беше ден.... доста топки станаха след като Мъри чукна филето, Рафа се подхлизна там веднъж , окото не връзваше никак даже...Но това никак не ни оправдава НГ и Сервисчето... Нашия си е длъжен да си печели възможностите които му се отварят срещу такива силни противници.
Но в крайна сметка ОСВЕН ПРИРОДАТА, НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СПРЕ РАФА.
Да оздравява по бързо. Там гаджето да му помага да се възстановява хаха :qipad:
Vamos Rafa!

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот annysy » 30 яну 2010, 00:00

Тия пък от ТВто някое си наше, не помня кое съм гледала що ме плашат с цял месец :?
То е ясно, че след почивката от 2 седмици няма да се юрне на турнир веднага, ама това месец.. ми се види вече много. #-o **си и късмета пак.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот maryan unfaitful » 30 яну 2010, 00:02

Ани, то няма и читави турнири по това време. По-добре е тъй.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот maryan unfaitful » 31 яну 2010, 16:53

Снимка от АО май
Мерси, Их Вил.
Изображение
Последна промяна от maryan unfaitful на 31 яну 2010, 18:49, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот yarra777 » 01 фев 2010, 02:04

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот rafaelis » 01 фев 2010, 08:51

Яра, твоето добро утро много ранно. :qipap: Ама пък много добро. :qipap:

You make me feeeel, you make me feeeel, you make me feeeel like a natural woman ... Хубава песен. :qipab:

Кои са тези симпатични дами на горната снимка? :roll:

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот mmm_da » 01 фев 2010, 09:22

Яра, винаги съм си мислела, че каничката ми със силно кафе, шоколадовите ми сладки и понякога сладкия тютюнев дим, са нещото, което прави сутринта ми свежа...естествено в гарнитура с хубава мелодия .Обаче като тази сутрин.....страхотно клипче, страхотно парче....ама са си паснали като пантофка и пепеляшкино краче !
Мерси, Яра ! Да ти е също толкова мелодична, нежна и пълна по- късната ти утрин ....с тоя аромат, който само със затворени очи можеш да вдъхнеш.... :qipax:
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот blond » 01 фев 2010, 09:28

Ей на това му казвам предизпитно настроение! Нел е казала всичко, което бих написала и аз! :qipaz:

Благодаря, Яра!!!!!!!
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот rafaelis » 01 фев 2010, 11:58

Денят е снежен, някой ще трябва да се възстановява известно време и може би малко ще е суша откъм новини при нас. Е, да си споделя тогава, как след приятната разходка по снимките и клипчетата тук още някой направи деня ми много слънчев.

На едно друго място в нета, където си битувам и форматът на разговорите е коренно различен, вчера за първи път съм споделила нещо на тема тенис. Написала съм "Ще гледам финала на Australian open. Давай Мъри, давай, момче, сега е моментът." :qipap:

И тази сутрин откривам отговор. Не съм споделяла други пристрастия, така че човекът няма представа какви са, а и се е регнал съвсем наскоро. Нямам представа дори мъж или жена е.

В два през нощта някой е извел мнението ми в цитат, а отдолу, без нито едничка дума, виждам това :arrow:

Изображение

Как ще се разбираме с тоя човек, отсега предчувствам. :qipab: :qipbp:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот maryan unfaitful » 01 фев 2010, 13:44

Момчето Мъри сложи последния щрих на превръщането на тоз турнир в сапунка. Какъв по-възторжен край от публичното целуване на задника на героя, придружено от сълзи на съжаление, че изобщо се е опитал да се състезава с него? Жалко, че цялата работа не беше увенчана с пламенно обещание да основе благотворителен турнир по реване, не му достигна достатъчно съчувствие към ближните, че да подсуши тениса за онези, които все още го смятат за спорт, а не за надпревара по реване и да даде възможност за изява на всички ревльовци в по-подходящо за тях поприще.
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот Ich_Will_ » 01 фев 2010, 14:15

Не мисля, че "трогателното" слово на Андрю трябва да се обсъжда тук.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта

cron