ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот yarra777 » 08 мар 2010, 18:59

Ани, ей го е къде е събота. :qipad: А може и за Hit for Haiti да намерим стрийм в петък (за нас събота, де. В 5.30 ч. сутринта :mrgreen: ).

Кадри от сутринта, от летището в Палма:
http://www.youtube.com/watch?v=-QgceQpY ... r_embedded

Втора част от тренировката:
http://www.youtube.com/watch?v=B6pKu6DEkmI

Трета част:
http://www.youtube.com/watch?v=RSKduE_9sY0
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот yarra777 » 08 мар 2010, 21:30

meriko написа:Palma Airport
He probably had to wake up pretty early to get there at 8 am :lol:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот yarra777 » 09 мар 2010, 12:33

Интервю с Рафаел по време на тренировка в Манакор... на картечен манакорски :mrgreen: :
http://www.youtube.com/watch?v=EMuZwWHyjJ4
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот yarra777 » 09 мар 2010, 14:04

as.com написа:
„Имам нужда от постоянство, за да играя добре и да печеля”
AS със Надал; Глава 1. Рафаел Надал вече се намира в Индиън Уелс, САЩ, където тази седмица ще започне защитата на титлата, която спечели през 2009 г. Преди да замине, Надал, който не е играл от януари месец, прие AS.


Изображение

АЛЕХАНДРО ДЕЛМАС | 09/03/2010

Как прекара цялото това време, без да се състезаваш – шест седмици, откакто получи разкъсване на сухожилието в Австралия? Напълно излекуван ли си вече?

- От три седмици тренирам здраво: откакто получих лекарско разрешение за това. Направихме нещо като предсезонна подготовка, с идеята да си върна формата от началото на сезона, от Австралия. Чувствам се здрав и коленете не ме болят. Сега остава само да играя. Риболовът? Ходих само два дена, но нищо, с което да се похваля.

(Рафа Надал има свой оперативен щаб в частната си резиденция в Манакор, в Кулата на Palau, на Пласа де Ректор Руби, до църквата Madre de Dios de los Dolores. Кулата на Палау съществува от ХІV в. Принадлежала е на древните крале на Майорка. Надал тренира в дома си, в ултрамодерен фитнес, с треньора по физическа подготовка Жоан Форкадес и физиотерапевта Рафа Маймо).

Рафа, психически освободи ли се от съмненията, породени от травмата, която те събори в Австралия? Мислиш ли, че беше просто случайна злополука и че си на правилния път, за да се върнеш на върха?

- Нямам никакво съмнение, че до Австралия всичко функционираше добре. Да, на правилния път съм. Играх по-добре, отколкото през миналата година. Ако идеята е да имам сериозни шансове на турнирите, ясно е, че имах шансове на всички турнири, на които играх преди Австралия. В Доха бях много близко да спечеля титлата, имах два мачбола срещу Давиденко. Но преди всичко, играх по-добре и се чувствах така, както не съм се чувствал през цялата 2009 г. И ще ви кажа нещо: не беше лесно. Оттук нататък мога да искам само постоянство.

Състоянието на коляното, с тези инциденти, може да предизвика притеснения и съмнения. Може да се отрази на играта ти...

- Аз още се смятам за млад. На 23 години съм. Тази година ще навърша 24. Имам много време пред себе си. В по-дългосрочен план, не знам дали проблемът с коляното е нещо, за което трябва да се притеснявам или не. По-нататък ще се разбере. Не знам. Сега не го мисля.

Логичното намерение би било да се пробваш в САЩ и после да се концентрираш върху сезона на клей в Европа, където защитаваш хиляди точки. Освен реконкистата на Ролан Гарос...

- Първата и най-близка цел е да играя добре на американските турнири на твърда настилка. Защитавам 1000 точки в Индиън Уелс като шампион от 2009 г. Но основната идея е да играя добре, за да започна сезона на клей с достатъчно увереност. Без тази увереност и без постоянство винаги е трудно да се състезаваш.

Земята в Монте Карло, Барселона, Рим, Париж... земята на Рафа Надал.

- Не може да се отрече, че една от големите цели е да направя добър сезон на клей в Европа; като вземем предвид и точките, които имам да защитавам. Планът е да играя отново в Испания, в Барселона, на Годо. Този турнир винаги е бил една от основните ми цели.

(В мансардата на резиденцията си на Пласа Ректор Руби, в най-интимното място от къщата, Рафа Надал държи колекцията си от трофеи, малко разхвърляна: плакетите от много Мастърси, реплики на шампионските купи от Ролан Гарос, Уимбълдън и Австралия... забележителен брой колички Seat Ibiza, като за автомоделизъм: „Даваха ги от Seat, когато спечелех Годо; сега, когато е Sabadell Atlántico, няма да има повече колички...”)

Идеята е да се появиш отново на испанска земя на Годо, но можеше да го направиш и на ДК, на срещата Испания – Швейцария. Купа Дейвис продължава ли да бъде една от важните цели в календара ти или вече не толкова?

- ДК винаги е била важна цел за мен и никога не мога да забравя, че там съм имал едни от най-вълнуващите победи в кариерата си, като онзи мач в Бърно срещу Чехия или първата ми титла, в Севиля. Освен това, за мен продължава да е чест и гордост да излизам да играя с колегите си, за да защитаваме страната си. Но трябва да си разпределям силите...

Занапред....

- В този случай, когато планирахме годината, с календара в ръка, видяхме, че първият противник ще е Швейцария. Обикновено Роджър Федерер не играе в първи кръг за Швейцария. Беше ясно, че без Федерер, Испания има добри шансове и добър отбор, за да победи швейцарците, с мен или без мен. Съжалявам, че трябва да си разпределям силите когато е необходимо. В този случай реших, че трябва да постъпя така. Нищо повече.

Искаш да кажеш...

- ...че в следващия кръг, във Франция, ще бъде много трудно и за да го минем, всички ще трябва да сме на 100%. Бих се радвал да участвам.

Преди да говорим за сезона на твърди настилки и на клей, исках да се спрем на друга тема: евентуалната промяна на тактиката и на играта ти, заради проблемите с контузиите и съхраняване на силите. Чувстваш ли, че по някакъв начин в момента имаш повече проблеми да побеждаваш силно удрящите бекхенд с две ръце, като Дел Потро, Джокович, Сьодерлинг, Чилич...? За Федерер не говоря.

- Hmmm, не, не е така. Не е тактически проблем. Според мен е повече заради липса на продължителна игра. Имам нужда от постоянство и увереност, за да играя добре и да побеждавам.

Изглеждат очевидни, обаче, лошите резултати и проблемите срещу тези играчи през втората половина на 2009 г.

- Знам, че когато съм на най-доброто си ниво и играя добре, съм побеждавал Дел Потро и Джокович. Срещу Чилич загубих, но сме играли само веднъж. Мога да печеля... когато играя добре. Вече казах, че не е заради тактиката. Не е и въпрос на бекхенди. Ако си уверен и постоянен, имаш повече шансове да играеш добре и ако играеш добре, имаш повече шансове да печелиш. Печели повече мачове този, който е по-подготвен за това. И всичко, за което говоря се прави на тренировки.

При всички положения, настоявам, че Дел Потро на US Open и Джокович на няколко пъти, превъзхождаха Надал през втората половина на 2009 г.

- Хубаво... тези победи на Дел Потро на US Open и на Джокович на Мастърса в Синсинати не струват много по една проста причина: бях с разкъсване в абдомена. Освен това, напоследък се срещнах с тях на най-трудната за мен настилка. Ще ти кажа още веднъж: постоянството е това, което ми липсва.

В Индиън Уелс Рафа Надал започва, както можем да го наречем, един нов сезон. Може ли да се пранира една нова атака на първото място в ранглистата?

- Работя всеки ден, за да съм на 100%. Работя здраво, за да участвам на всички турнири, знаейки, че мога да се състезавам сигурен в силите си. Ще видим какво ще се случи. За първото място, зависи от много фактори, трябва да съм много добре дълго време. В момента не е приоритетна цел.

http://www.as.com/tenis/articulo/tenis- ... iten_1/Tes
Изображение

Потребителски аватар
magnolia_89
Мнения: 732
Регистриран на: 20 яну 2009, 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот magnolia_89 » 09 мар 2010, 16:23

Яра, голямо благодарско за превода, снимките, клипчетата.. абе за всичко! :D :qipaz:
Нямам търпение да почнат тея турнири, че голяма скука последните седмици! :qipbo:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот marto » 10 мар 2010, 00:27

Oсминката на Рафа :qipbo:

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот maryan unfaitful » 10 мар 2010, 01:46

още малко кепчъри от летището

meriko написа:Tf2, don't worry he has said that he has no problem sleeping in the plain :lol:

Few more
Someone please make captions on the first picture :lol:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение


И от поредната диско вечер
haslemere50 написа:Rafa at Bauxa
not sure if that is X in second pic
Изображение

Изображение

http://www.bauxa.net/IMATGES%20D4.html#
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот yarra777 » 10 мар 2010, 02:14

Ето я цялата схема:

[1] FEDERER, Roger (SUI) – Bye
HANESCU, Victor (ROU) vs. CHELA, Juan Ignacio (ARG)
CLEMENT, Arnaud (FRA) vs. LUCZAK, Peter (AUS)
[27] BAGHDATIS, Marcos (CYP) – Bye

[18] ROBREDO, Tommy (ESP) – Bye
STAKHOVSKY, Sergiy (UKR) vs. ODESNIK, Wayne (USA)
SELA, Dudi (ISR) vs. LEVINE, Jesse (USA) WC
[14] STEPANEK, Radek (CZE) – Bye

[12] MONFILS, Gael (FRA) – Bye
GASQUET, Richard (FRA) vs. GREUL, Simon (GER)
NALBANDIAN, David (ARG) WC vs. Q
[22] MELZER, Jurgen (AUT) – Bye

[30] TIPSAREVIC, Janko (SRB) – Bye
DE BAKKER, Thiemo (NED) vs. DANIEL, Marcos (BRA)
Q vs. HERNANDEZ, Oscar (ESP)
[7] RODDICK, Andy (USA) – Bye

………………………………………

[6] SODERLING, Robin (SWE) – Bye
KOROLEV, Evgeny (KAZ) vs. MAYER, Florian (GER)
BECKER, Benjamin (GER) vs. MATHIEU, Paul-Henri (FRA)
[28] LÓPEZ, Feliciano (ESP) – Bye

[24] MONTANÉS, Albert (ESP) – Bye
ZEBALLOS, Horacio (ARG) vs. Q
Q vs. LLODRA, Michael (FRA)
[9] TSONGA, Jo-Wilfried (FRA) – Bye

[13] FERRER, David (ESP) – Bye
BLAKE, James (USA) vs. GIMENO-TRAVER, Daniel (ESP)
ALMAGRO, Nicolás (ESP) vs. ZVEREV, Mischa (GER)
[23] KARLOVIC, Ivo (CRO) – Bye

[32] ANDREEV, Igor (RUS) – Bye
LORENZI, Paolo (ITA) vs. RUSSELL, Michael (USA)
GINEPRI, Robby (USA) vs. SEPPI, Andreas (ITA)
[4] MURRAY, Andy (GBR) – Bye

__________________________________________

[3] NADAL, Rafael (ESP) – Bye
Q vs. Q
ANCIC, Mario (CRO) vs. Q
[31] BENNETEAU, Julien (FRA) – Bye

[17] QUERREY, Sam (USA) – Bye
STARACE, Potito (ITA) vs. CHARDY, Jeremy (FRA)
Q vs. Q
[15] ISNER, John (USA) – Bye

[10] VERDASCO, Fernando (ESP) – Bye
BECK, Andreas (GER) - Q
FALLA, Alejandro (COL) vs. SERRA, Florent (FRA)
[19] BERDYCH, Tomas (CZE) – Bye

[29] TROICKI, Viktor (SRB) – Bye
CUEVAS, Pablo (URU) vs. GIL, Frederico (POR)
CHIUDINELLI, Marco (SUI) vs. GULBIS, Ernests (LAT)
[5] DAVYDENKO, Nikolay (RUS) – Bye

…………………………………………..

[8] CILIC, Marin (CRO) – Bye
GARCIA-LÓPEZ, Guillermo (ESP) vs. LACKO, Lukas (SVK)
MOYÁ, Carlos (ESP) WC vs. Q
[26] BELLUCCI, Thomaz – Bye

[21] MÓNACO, Juan (ARG) – Bye
ROCHUS, Olivier (BEL) vs. FOGNINI, Fabio (ITA)
RAM, Rajeev (USA) vs. KOELLERER, Daniel (AUT)
[11] FERRERO, Juan Carlos (ESP) – Bye

[16] SIMON, Gilles (FRA) – Bye
MAYER, Leonardo (ARG) – Q
DENT, Taylor (USA) vs. HARRISON, Ryan (USA) WC
[20] LJUBICIC, Ivan (CRO) – Bye

[25] KOHLSCHREIBER, Philipp (GER) – Bye
ROCHUS, Christophe (BEL) vs. PETZSCHNER, Philipp (GER)
BERRER, Michael (GER) vs. FISH, Mardy (USA)
[2] DJOKOVIC, Novak (SRB) - Bye
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот maryan unfaitful » 10 мар 2010, 05:29

Мерсажно, Яра. И страхотни снимки от тренировкааааа!
http://www.fotoglif.com/f/aszkp2eiw0xq

*María Laura* написа:Thanks Meri! :D

Here the same pics just a bit bigger
Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

http://rapidshare.com/files/361329745/N ... a.zip.html
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот mmm_da » 10 мар 2010, 06:00

Егати събуждането, не е истина! :qipbp:
Благодаря адски много и за всичко, момичета! :qipbq:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот yarra777 » 10 мар 2010, 14:06

Мери, благодарско за чудните снимки. :qipaz:

Втората и последна част на интервюто с Рафаел:
as.com написа:„Разбира се, че контузиите предизвикват съмнения”

Изображение

АЛЕХАНДРО ДЕЛМАС | 10/03/2010

Говорихме за първото място и за страничните фактори. Рафа, ти каза, че връщането му в момента не е приоритетна цел и че ще зависи от това, как ще се развият нещата. Можеш ли, обаче, да анализираш ситуацията на върха на ранглистата?

- Факт е, че Федерер спечели в Австралия, първият ГШ, и това му дава голяма преднина с новия начин на точкуване. С тази преднина той може да си подрежда календара. Но е много оспорвано, всеки път все повече...

Което ще рече?

- По принцип, ако се погледне ранглистата, на първите места сме много млади играчи: Джокович, аз самият, Мъри, Дел Потро... а Федерер е един от ветераните, заедно с Давиденко и Родик. Времето минава и аз мисля, че Роджър ще си нагажда календара всеки път повече.

Заминаваш за Индиън Уелс и Маями след „предсезонна подготовка”, както я определят Форкадес и Маймо. Имаш ли определени намерения за тези турнири?

- Основното е да се чувствам добре физически, силен ... и коленете вече да не ме болят. Болката е забравена за момента. Вече имах тричасови тенис тренировки. Липсват само състезанията... и да придобия увереност. Ще се опитам да имам шансове на всички турнири. Шансове поне да мога да се състезавам. Печеленето зависи от много фактори.

Тогава, какви са плановете за ИУ?

- Да играя добре и да си възвърна усета и увереността. Тук и в Маями. Това са турнири, на които винаги ми е вървяло добре. Заминавам с голямо желание.

Коленете не те болят и цялостното ти състояние е най-доброто възможно преди тези турнири. А психически, по отношение на бъдещето, имаш ли съмнения?

- Разбира се, че имам съмнения... когато има контузии, винаги съществуват съмнения. Не знам, има моменти, в които не знаеш какво точно да очакваш. Ще се разбере на корта. В по-дългосрочен план вече, ще се види дали трябва да се притеснявам сериозно или не.

Първо трябва да се разбере кой сезон мисли Рафа Надал, че е бил най-добрият му до момента и дали смята, че може отново да играе на това ниво...

- Hmmm... ясно е, че най-добрият ми сезон беше 2008: спечелих Ролан Гарос, Уимбълдън, бях Олимпийски шампион и номер едно. Но преди да започне тази година също се виждах в състояние да направя много неща, а видя какво стана.

(На двата Мастърса, които ще се играят сега в САЩ, Индиън Уелс и Маями, Рафа Надал няма да бъде придружен от своя чичо Тони, който ще остане на Майорка, в Порто Кристо и Манакор. В САЩ, Франсис Ройч ще съветва Рафа по техническите въпроси. Тони Надал ще се завърне до своя племенник за европейския сезон на клей, който започва на 11 април с Мастърса в Монте Карло: там Надал защитава титла).

Какви усещания остави началото на годината – Абу Даби, Доха и Австралия?

- Доволен съм, защото в някои моменти тези усещания бяха по-добри, отколкото много от онези, които имах през цялата 2009 г. Когато пристигнах в Австралия имах нужното постоянство, с което е по-лесно да си достигнеш нивото. Надявам се отново да стигна там.

Най-добрият сезон беше 2008. А най-вълнуващата победата или спомен за Рафа Надал?

- Това винаги са първите успехи: първият ГШ, първата ДК... и разбира се, титлата на Уимбълдън през 2008 г., заради всичко, което означава и след като загубих двата предишни финала.

След турнирите в САЩ на бърза настилка идва европейският сезон на клей. А там...

- Това е една от главните цели, както винаги, и заради точките, които защитавам. Освен да играя добре в САЩ, идеята е да придобия увереност за момента, в който трябва да защитя тези точки в Европа.

Вчера говорихме малко за преживяването при снимането на видеоклипа на 'Gypsy', заедно с Шакира. Ще го повторите ли?

- Бях очарован, беше различно преживяване и си прекарах много добре. Да го повторим? Никога не се знае.

Шест титли от ГШ, включително четири от РГ, 15 Мастърса, златен Олимпийски медал от Пекин, номер едно през 2008 г... Какво остава да направиш или да постигнеш, Рафа?

- Задават ми този въпрос и тъй като съм на 23 г., имам само един отговор: остава много занапред.

http://www.as.com/tenis/articulo/tenis- ... iten_1/Tes
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот rafaelis » 10 мар 2010, 14:15

Благодарско за материалите. :qipab:
На мен са ми най-скъпи първият Ролан Гарос и УИ и почти почти толкова АО. Това на първо помисляне де.

Иначе, последният отговор в интервюто е чудесен завършек на почивката - да влезе крал Тенис. :qipbo:

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот blond » 10 мар 2010, 15:33

Охххх, Яраааа, напълни ми сърцето, Ярааааа!!! :qipaw:

Миси и на Мер за чудното събуждане! Който го може, си го може.... :qipaz:
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот mmm_da » 10 мар 2010, 19:39

От ФБ:

Rafael Nadal: Ya en Indian Wells desde ayer. El jet lag hace que me levante a las 6 de la mañana cada dia! Ahora me voy a entrenar, a las 8! Despues mandare un video de bienvenida |

In Indian Wells since yesterday. Jet lag terrible, waking up at 6 am. I am going to practice now at 8 am and will send a video later.


:qipbo:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 29

Мнениеот yarra777 » 10 мар 2010, 19:59

Хихи, май е много възмУтен от себе си, че толкова рано ще тренира. :qipap:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта