ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот yarra777 » 23 авг 2009, 11:36

Добро утро. На мен ситуацията много ми напомня на тази от началото на годината (само дето не взеха купата с Ройг в Монреал :qipap: ). Тогава Рафа също идваше след двумесечно прекъсване заради контузия в коляното. На демото в Абу Даби в първия мач би Давидко и падна в следващия от Мъри. В Доха победи Санторо и Бек, и загуби на четвъртфинала от Монфис. Тогава даже бяхме много по-разочаровани, отколкото сме сега. :qipad: И след това дойде АО... :qipae:
Сега Рафа натрупа много повече практика от мачове и увереност, затова (пу-пу) много се надявам, че за US Open ще е ...добре. :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот Samo Nadal2 » 23 авг 2009, 19:42

Здравейте! :)
На мен ми стана гадно от загубта, но няма значение... :)
Добро сравнение, НЮ Йорк идва.

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот annysy » 23 авг 2009, 21:54

нещо черно-беличко :)

New Lanvin ad:
Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот yarra777 » 23 авг 2009, 23:15

Жребият за US Open ще се тегли в четвъртък, 27 август, в 19ч. наше.
Изображение

ana_fan
Мнения: 17
Регистриран на: 24 авг 2009, 00:46

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот ana_fan » 24 авг 2009, 02:29

Надал: Надминах очакванията си


Бившият номер 1 в света Рафаел Надал отпадна на 1/2-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Синиснати, след като допусна поражение с 1:6, 4:6 от Новак Джокович (Сърбия). Въпреки загубата 23-годишният испанец сподели пред медиите, че е надминал очакванията си и че победа над Джокович е било "прекалено голяма крачка" на този етап от завръщането му. Както е известно, четирикратният шампион от "Ролан Гарос" бе извън корта в продължение на два месеца, тъй като лекуваше контузия на коляното. Надпреварата в Синсинати бе негова втора след завръщането му. Миналата седмица той достигна до 1/4-финалите в Монреал.

"Последните две седмици бяха много важни за мен, заяви Надал. - Три спечелени мача тук и два в Монреал, както и двете загуби - мисля, че е достатъчно. Седем изиграни двубоя - няма как да съм недоволен. Напротив, щастлив съм и вярвам, че съм доста по-добре подготвен за предстоящото Открито първенство на САЩ. Няма да прекаля, ако кажа, че надминах очакванията си за представянето си в Американския тур преди US Open."

Не беше подмината и темата за петсетовите сблъсъци, които се очакват във "Флашинг Медоуз". "Ще видим дали ще издържа физически на петсетов мач. Знам, че когато играта ми потръгне, нямам проблеми с формата на самия мач. Няма да е никак лесно, защото за победа срещу топтенисистите е необходимо да съм във върхова форма", коментира още световният номер 2.

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот annysy » 24 авг 2009, 08:54

Стига сте пили кафе пред копа бе, айде малко тренировка:Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=iS_Tb_zFj2A Старо е, ама е подходящо за започване на седмицата (а аз си дояждам остатъците от щрудела и пия кафе :qipap: )

п.п. привет на новия фен :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот blond » 24 авг 2009, 09:18

Добър ден!
Аниии, това ситнешкото в скобите за завиждане ли го драсна, а? :qipae:
Нямаме време за тренировки, работим, та пара се вдига :!:

Тази седмица се очертава дългааааа, без тенис, без Рафа....аман! :qipbl:

Хайде една компилацийка, за нахъсване: http://www.youtube.com/watch?v=9uNhYEcXNq0
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

ana_fan
Мнения: 17
Регистриран на: 24 авг 2009, 00:46

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот ana_fan » 24 авг 2009, 10:44

annysy написа:
п.п. привет на новия фен :qipag:


Блгагодаря за топлото посрещане г-жо модератор :qipag:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот maryan unfaitful » 24 авг 2009, 13:32

*María Laura* написа:TAT

08/21
QT
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение

Conference
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение


08/22
Practice
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение

Semifinal
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение

Conference
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот maryan unfaitful » 24 авг 2009, 13:44

Поставените на УСО

1 Federer
2 Murray
3 Nadal
4 Djokovic
5 Roddick
6 Del Potro
7 Tsonga
8 Davydenko
9 Simon
10 Verdasco
11 Gonzalez F
12 Soderling
13 Monfils
14 Robredo
15 Cilic
16 Stepanek
17 Berdych
18 Ferrer
19 Wawrinka
20 Haas
21 Blake
22 Querrey
23 Kohlschreiber
24 Ferrero
25 Fish
26 Mathieu
27 Karlovic
29 Hanescu
30 Andreev
31 Troicki
32 Hewitt

Рафа ще участва в тържествата на "Артър Аш" за Деня на детето, 29 август. Измежду другите запомних Мъри, Джоко, Серина и Ким.
Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот Your new lover » 24 авг 2009, 13:50

Маша също. :qipad:
    Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот maryan unfaitful » 24 авг 2009, 15:31

http://www.youtube.com/watch?v=9HBA975in0E

Хубав вамос, можех да мина и без "гюллето". :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот maryan unfaitful » 24 авг 2009, 16:06

ИНТЕРВЮ СЛЕД ПОЛУФИНАЛА В СИНСИ

Какво стана през първия сет, когато беше пробит два пъти, имаше ли нещо в играта му, което да е причината?
- Не, мисля, че той игра добре. Игра много добре и с голяма интензивност през целия си мач. Мисля, че само в последните геймове малко свали нивото.

Но, според мен, игра много добре. Вчера ви казах, нали, това е друго ниво. Физически и психически още не съм готов. Но мисля, че този мач ще ми бъде полезен и че след него отивам по-подготвен на USO.

Въпреки резултата тази вечер, ти игра чудесен тенис след двумесечно отсъствие. Какво да очакваме за USO?
- Никога не се знае. Очаквам да играя добре и ще се опитам да побеждавам. Това очаквам.

Но тенисът е труден спорт, топ тенисистите са с много близки възможности и ще бъде трудно на турнир като USO. Пет сета, ще видим как ще съм физически в петсетовите мачове.

Но тази седмица беше много важна за мен. Тези две седмици, спечелих три мача тук и два в Монреал, като цяло изиграх седем мача, мисля, че са достатъчно.

Доволен съм от всичко: че съм тук и че съм по-готов за USO, отколкото очаквах, преди да тръгна на американския етап.

Тази седмица каза, че не очакваш на турнира. Смяташ ли, че си готов отново да печелиш турнири?
- Ще видим. Обикновено третият в света е готов да печели турнири.

Въздейства ли ти психически падането в класацията, от първо на второ, а сега на трето място?
- Да, много, изключително съм тъжен. (смее се) Се, съвсем сериозно, това е нормално. Не играх през последните два месеца, но преди РГ сезонът беше мой. Бях номер едно в рейса с много точки.

Тъй че остава краят на сезона и очаквам да съм там и да се опитам да бъда първи, втори, трети, четвърти, човек никога не знае. Но ще се боря за челно място.

Каква беше стратегията ти преди мача? Джокович те водеше с 4-3 в резултатите на хардкорт, макар че като цяло ти имаше повече победи. Какво се опитваше да постигнеш в мача?
- Опитах се да играя агресивно.

Смяташ ле, че го постигна?
- Не. През цялото време имах чувство, че той е в средата на корта, а аз бях винаги на два метра зад основната линия. Това усещах.

Казах ви и преди, мисля, че не бях на сто процента готов да играя на това ниво. Това е друго ниво и трябва да играя на такова ниво повече мачове, за да бъда готов да се състезавам на него.

Знам, че когато играя добре, мога да играя на това ниво. Но мачове срещу топ тенисисти можеш да спечелиш, само ако играеш на най-доброто си ниво.

Липсва ни чичо ти Тони. Къде е той сега?
- Вероятно в момента спи (смях), на Майорка е. Мисля, че му е по-добре, отколкото на нас.

Ще дойде ли на USO?
- Да, ще бъде там.

Джокович те накара да тичаш много и да играеш дълги точки. Как се чувстваш след това?
- Чувствам се добре, но Джокович игра много интензивно и за мен сега е малко трудно да издържам на такава интензивност.

Мога да издържа някои разигравания, но ми трябва още, не знам как да го обясня на английски. Малко повече концентрация, малко повече…

Фокус?
- Не фокус, не, но да бъда готов да играя на това ниво. За това не е нужно нищо специално, но ми трябва малко повече време, за да заиграя на това ниво.

Когато съм добре, за мен е нормално да играя на такова ниво, тъй че…
Последна промяна от maryan unfaitful на 24 авг 2009, 20:05, променено общо 2 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот mmm_da » 24 авг 2009, 19:40

:qipae: Привет на всичкиииии...... :qipae:

Мери - благодарско за превода и снимковия мат'рял :qipab:
А Деси :qipag: - мисля си ,че т'ва ситноша си е баш за тренировка: глей ся -почти 21;00 отива -пък Ани ще успее да ме накара да се разтърча(за тренировка де - сутрешна , несутрешна -се вАжи :qipae: ) до магазина за ябълки и кори :qipap:

За онова възтежичкото.... :qipaq: , че и онова зъбатото , и онуй дето трие морно чЕло -нещо повечко кадри са му сглОбили ...-можеха Ич да не ги тургат :qipag: -пълнеж !
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 28

Мнениеот maryan unfaitful » 24 авг 2009, 23:08

БЛОГЪТ НА БЛУБЪРД
Денят на полуфиналите в Синси


Както вече всички знаете, това беше последният ден на Рафа на турнира. Както и нашият, тъй като подарихме билетите си за финала на любезния Джон на рецепцията, който толкова ни помогна тази седмица, и утре пътуваме за вкъщи. Не ни се гледа финал Фед/Ноле… видяхме и двамата да играят и нещо не ни привлича тоз мач.

Но последният ни ден тук включваше тренировка и мач на Рафа, тъй че ич не се оплакваме!
Излязохме навреме от хотела, за да гледаме полуфиналня мъч на Мъри и Фед. Даже написах с червена лепенка на картон „АНДИ” и виках с пълна сила, но днес ич го нямаше. Опитвах се да не гледам РФ, но беше трудно, а това, което ме потриса е, че е облечен в любимия ми цвят.

Полуфеиналът свърши около 16 ч., по което време Рафа обикновено тренира, но на таблото не беше записан, тъй че със Син се постарахме да разберем какво става. Естествено, точно тогава заваля и трябваше да се скрием на сухо, докато се чудехме какво ли ще стане. Бяхме като новинарски екип, който се опитва да убие времето с различни теории по въпроса кога и къде ще тренира Рафа. Срещнахме се с „бродещи” вамоски и аз присъединих един Рафа фен, който ме беше питал откъде да си купи Найк тениска на Рафа. Седяхме скупчени, хапвахме и чакахме. Със Син отидохме да проверим дали не чистят някой корт, тъй като Ноле трябваше да тренира на централния и само той се чистеше след дъжда.

Най-накрая видяхме екип подсушвачи да отива към трети корт, който обикновено е предпочитан от Рафа. Заехме позиции в граничната зона и не след дълго бяхме възнаградени, защото времето минаваше, а той трябваше да загрее.

Едно от най-хубавите неща днес бяха ниските температури. По време на мача беше само 20 градуса и почти се размечтахме да си бяхме взели якета.

Загрявката беше кратка и си помислих, че не е толкова добър като вчера, но не изглеждаше ядосан, когато правеше грешки. Най-забавното, което се случи, беше, че му се обадиха по телефона в края на тренировката… решихме, че е Тони, беше дълъг разговор. Докато говореше, той си събра багажа и даже даде автографи. Както обикновено, беше препълнено с желаещи.

После се разхвърляхме по местата си, а аз реших да не участвам в шоуто на ESPN с флага… Вместо това си отидохме на местата и с радост установихме, че хората край нас харесват Рафа и са готови да ни помогнат да веем знамената. Публиката много го подкрепяше, което ни израдва изключително.

Няма да се впускам в дълги анализи, но Ноле игра чудесно, а Рафа не толкова… както на миналогодишния полуфинал, на който присъствахме, а и резултатите са близки. Направих снимки и клипове от тренировката и малко от мача, но е късно, тъй че ще ги пусна после.

Срещнахме се със Син и решихме да пием по едно прощално питие в хотела. Седнахме на масата, на която беше Рафа снощи и постояхме известно време. ПО телевизията ESPN предаваше мача и повъздишахме малко, а после изядохме коментаторите с парцалките. Вамоските, които срещнахме тук, много ни зарадваха… но Синсимини е изключителна. Тя е абсолютен експерт по турнирите на Рафа и невероятно забавна. Ще ни липсва, но много се надяваме да я видим пак. Обичаме те, Син.

Събираме си багажа и утре сутрин ще пътуваме обратно… но ще запазим страхотните си спомени от този турнир, където Рафа се върна тъй бързо към формата си. Не съм разочарована от резултата. Даже се вълнувам, че стигна до полуфинала, че направи такива страхотни тренировки и мачове, докато беше тук. Многото виждания, мачове и, разбира се, срещата на Съмър 3, държаща пуканки в асансьора, заедно със снимките са само черешката на тортата.

Благодаря на всички, които ми писаха… Ще се опитам да напиша още малко и да пусна още снимки, когато се прибера. Засега е само една.

Изображение

Вамос, Рафа! Вамос, ВБ!
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 101 госта