ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот maryan unfaitful » 02 юни 2009, 01:35

И едно цитатче от Бодо, което допринася за нестихващата ми любов към Сьода. На кого ли ми прилича? :qipag:

Забелязал съм, че мачовете с изненадващ резултат често не завършват с интересни пресконференции, тъй беше и днес. На всички би трябвало да е ясно, че суровият реализъм на Надал и логичният му поглед към всичко не са функция на възрастта му и определено не на липса на светски маниери или опит. Този път му се наложи да намери няколко различни, но винаги простички начини, за да каже едно и също: „Мисля, че не играх най-добрия си тенис. По тази причина загубих. Това е всичко. Поздравявам го и ще продължа да тренирам за следващия турнир.”

Накратко, Надал каза, че е бил победен, защото Сьодерлинг е играл добре, а той не, ударите му са били къси и толкоз.

Един репортер се опита да му подхвърли спасителен пояс с въпрос за вятъра и трудните условия, но Надал каза: „Не, не, не. Вятърът е един и същ за двамата играчи, тъй че не, не, не, няма да си търся извинения. Играх късо, защото играх късо. Не ми беше ден.”

Предвид способностите на Надал, особено на клей, човек би си помислил, че Сьодерлинг ще му прости разочарованието от лошата му игра, но в своята пресконферанция шведът очевидно не хареса изказването му. Той каза: „Аз изиграх две много добри поредни седмици, имах тук четири добри мача. Ако той си мисли, че е играл зле, това си е негова работа. Аз не бих казал подобно нещо, но…”

Никога не пропускай шанса да провалиш момента си на слава.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот maryan unfaitful » 02 юни 2009, 02:06

И най-добрата новина, Рафа е написал бързо последния пост от блога си

Понеделник, първи юни

Загубих, но не е трагедия

Здравейте, предполагам, че разбирате защо не пуснах този пост вчера. Не защото не ми се пишеше, не съм такъв. Просто нямах време. След мача и известно време с екипа ми, трябваше да си свърша работата на турнира и набързо да си събера багажа.

Самолетът ми излиташе в 22 часа и след антидопинг контрола, пресконференцията и интервютата за телевизията и радиото, както и връщането до хотела, стана доста късно. Успяхме да тръгнем навреме, за да хванем самолета и да стигнем малко след полунощ на Майорка. Бяхме пратили съобщение, че ще се приберем днес.

Първото, което искам да ви кажа, че вчера беше просто един тенис мач. Не е голяма драма. Случва се и аз знаех, че някой ден ще ме сполети. Този ден се оказа вчера и сега ще трябва да гледам този мач и да мисля какво съм сгрешил.

Не е трагично, защото все някога щеше да стане. Това е нещо, с което трябва да живея и толкова. Играх много лошо, с много къси удари, не бях достатъчно агресивен (или по-скоро хич), не бях спокоен, а на всичко отгоре той игра добре… просто не си играх играта. Естествено, това не е най-светлият ден в живота ми, но нищо не мога да направя. Тежко е да загубиш на турнир от ГШ, знам, но трябва да запазя самочувствието и да продължа да тренирам и да се боря.

Едно нещо стана вече ясно за всички и аз винаги съм го казвал: всеки мач е важен, всеки кръг е труден и всичко може да се случи.

Вчера това се доказа. Когато ме питат за финала, за полуфинала и кой е в моята половина… разбирате ли? Не лъжа, когато казвам, че всеки мач и всеки кръг е важен. Тенисът е много труден спорт, защото можеш да отпаднеш на всеки лош ден и за мен това беше вчера. Повярвайте ми, чувствах се добре на тренировката, но не и по време на мача.

Тъй че сега ще си почина на Майорка, у дома, сред семейство и приятели и с Тони ще обсъдим какво стана вчера. В събота или неделя ще пътувам за Лондон, за да защитавам титлата си в Куинс и да се подготвя за Уимбълдън следващата седмица.Всичко е нормално.

Благодаря на всички за подкрепата. Знам, че имам много фенове в Англия и по света и съм много благодарен за това. Зная, че това, което сте ми написали е искрено и от сърце.

Рафа
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот rafaelis » 02 юни 2009, 05:53

Мери, 10х за преводите.

А за среднощната ви дискусия - няма да се меся, все ми е тая какво говори Роджър, може и да не съм права, ама ми доскучава, преди да успея да му се ядосам. :qipap:

пп. Отивам да нагледам новата тема. :qipap:

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот rafaaydin » 02 юни 2009, 06:18

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот marto » 02 юни 2009, 06:18

Сега гледам програмата на Евроспорт за Куинс.Eто ги дните и часовете на излъчванията:

Понеделник : 14:30 - 16:15 и 17:30 - 21:30
Вторник : 14:30 - 17:00 и 18:00 - 21:30
Сряда : 14:30 - 17:00 и 18:15 - 21:30
Четвъртък : 14:30 - 17:00 и 18:15 - 21:30
Петък : 14:30 - 16:45 и 18:15 - 21:30
Събота и неделя ще има предавания на запис от 18:00

Дано е полезна тази информация :qipbo:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот annysy » 02 юни 2009, 08:00

rafaaydin написа:Изображение

:D
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот Samp » 02 юни 2009, 09:15

Вие ще почнете тия теми да ги заключвате вече на 5-6 страница :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот annysy » 02 юни 2009, 13:39

:qipag: По-добре така, отколкото да има излъжъци.
(пък и така имаме възможност само някои да си спамим :qipap: )
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот Samp » 02 юни 2009, 14:34

какво е излъжъци :qipag:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот annysy » 02 юни 2009, 14:42

:oops: Излишъци :qipap:

(нищо де, мога да се защитя, като кажа, че е местен жаргон, ти и без това не може да си сигурен, че не е :qipae: )
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта

cron