ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Потребителски аватар
niiceto
Мнения: 549
Регистриран на: 23 ное 2007, 15:25
Местоположение: sofia
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот niiceto » 23 май 2009, 17:55

На благотворителния мач Рафа е загубил с 7:5

Изображение

World number one Rafael Nadal was beaten in a one-set exhibition match at Roland Garros by Argentine Brian Dabul.

Nadal, who has never lost an official match at the French Open, went down 7-5 to the world number 109 on the eve of the tournament in front of stands that were packed despite rain in the French capital.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот maryan unfaitful » 23 май 2009, 18:26

Ми да, нали мачът е бил благотворителен. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот maryan unfaitful » 23 май 2009, 19:27

http://www.viddler.com/explore/MariaLaura/videos/10/
Историята на Ролан Гарос

http://www.viddler.com/explore/MariaLaura/videos/12/
Рафа Надал, рекордьорът

http://www.youtube.com/watch?v=Ps0Yz1QuX-8

http://www.youtube.com/watch?v=fHXwwqnjPew
С интервюта и много хубави кадри на Рафа, Мила, крали са ти от идеята за купите

Дебнещи папараци и фенове днес
http://www.youtube.com/watch?v=-dCJ6_7iEEc

Подобна сценка по друго време. Горкичкият!
http://www.youtube.com/watch?v=Z2n7PJxQk88

Четем с въртене на главата
http://www.youtube.com/watch?v=G7Gg2cEN92Y
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот maryan unfaitful » 23 май 2009, 19:43

Ако някой е сложил черно заради благотворителния мач, бригадирка очевидка е писала, че Рафа го е приел като тренировка, опитвал разни нови неща, а когато заваляло, започнал да играе по-предпазливо.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот annysy » 23 май 2009, 21:24

[-o< на Мила, че се е сетила за колажче с титлички, винаги в средата има място за 5тата ;) като предния път. :)
А за благотворителният, сега в "статистиката" ще се води, че Рафа има загубен мач в Париж. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот rafaaydin » 23 май 2009, 23:54

Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение


Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот rafaelis » 24 май 2009, 06:48

Добро утро!

Мерси за клипчетата, статиите и снимките. Мила, колажчето ти е чудно, а снимките на корта от благотворителния мач - страхотни.
Дънди, ти пак си "аватарствал" по нощите. :qipap:

vqra
Мнения: 317
Регистриран на: 24 май 2007, 19:10
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот vqra » 24 май 2009, 09:50

Дънди, мерсаж :qipaz: !Голяма красота :qipbp: !
Нашия първи мач ще е утре, което значи, че този път горната половина започваме първи и преди полуфинала ще почиваме 2 дни. Надявам се пак на доста гевреци и франзели и да бъде категоричен и безкомпромисен във всеки мач. Не сме свикнали на драми тук и така искам да си остане. [-o<
Изображение

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот glory » 24 май 2009, 10:43

Наистина ли Рафа ще започне в понеделник?

П. П. Рафа и Сиска в Париж:
http://www.youtube.com/watch?v=jS5lmJ8hRNE

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот Bob4ence » 24 май 2009, 11:17

Ей катъо видях снимките с потника и дългите панталонки се размечтах :smlove7: А двамата със Сиска са мн сладки, :qipay:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот marto » 24 май 2009, 12:35

На 95% е сигурно играеме утре, да се надяваме, че няма да е между 16:30 и 18:45, защото тогава педалистите обикалят света :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот maryan unfaitful » 24 май 2009, 13:14

Sirene от VB е била вчера на РГ

Здравейте! Днес бях на деня на Бени Бендет и ето някои от впечатленията ми.
1. Имах късмет да отида рано и заварих Рафа на тренира на Шатрие. Имаше много малко хора, но според политиката на РГ обикновен човек като мен не можеше да седне наблизо. Трудно е да се повярва, но отначало не бях сигурен, че е той: изглежда толкова млад и много по-различен! Ако Тони не седеше зад него, щях да се поколебая.. Тренировката му беше много интензивна и той удряше много добре. Изглеждаше изключително концентриран и, както обикновено, не много доволен от ударите си. Маймо, както обикновено, драскаше в тетрадката си и всички си тръгнаха като прескочиха една ограда, а не през изхода за играчите.
2. Гледах „мача” му срещу Дубал, аржентинец левак, неизвестен за мен. Рафа нямаше късмет – когато излязоха на корта, заваля, а преди това беше слънчево. Но ще ви кажа, че го аплодираха страхотно, хората станаха на крака и зареваха „Рафа”. За съжаление, това не е публиката, която ще гледа истинските мачове през седмицата. Бяха предимно хора от клубовете, много семейства с деца и тийнейджъри. Но със сигурност го обичат. Припяваха името му между разиграванията и цяла орда деца чакаше за автографи. Охраната трябваше да ги удържа през цялото време – някои бяха готови да скочат на корта, вдъхновени от онова хлапе в Мадрид. Мачът беше наистина разочароващ. Първо, заради дъжда, който намокри корта и Рафа. Нито едното не му хареса. Освен това тъпият аржентинец го приемаше много сериозно и играеше с голям хъс. Рафа се опита да направи мача оспорван, като позволи да го пробият, а после веднага върна пробива. Но при 5-6 ми се стори, че му е писнало и остави да го победят. Искаше да си тръгне по-бързо, интервюиращият трябваше да го спре…
3. Жалко, защото малко след това слънцето изгря и защото видях много други „мачове”, където противниците си се усмихваха, правеха си номера, забавляваха се и радваха публиката. Най-хубавият беше Монфис-Ройтман. Монфис изглеждаше много добре с хубава прическа и брада. Лявото му коляно беше превързано, но игра много добре. Не можах да го позная. Същото се отнася за Фабрис и Стан – забавляваха се чудесно.
4. Разбира се, на другите кортове видях още много играчи – Бердих, Бек, Сепи, който тренираше с Болели, Нандо с Кахил, който не искаше да пътува, и баща си, Мъри и Дел Потро, който наяве изглежда много добре.
Тъй като тази година отново не можах да си намеря билети за турнира, прекарах много приятно деня.
Изобщо не видях Фед и Джоко. Не разбирам защо те не участваха в благотворителните мачове, а тренираха на скришно място, докато Рафа се пънеше. Почти го съжалих: тази година сигурно е под голямо напрежение на РГ – напрежението да спечели и напрежението от пресата и организаторите. Но предполагам, че така става, когато имаш резултати като неговите.

Прочетох статиите за загубата му. Пресата явно няма намерение да му прави подаръци – или поне определена част от пресата. Най-добре да се гледат мачовете му, за да се види как играе и да вярваме в него. Както казах, той искаше да се махне от корта по-бързо и изглеждаше отегчен. Явно имаше нещо по-важно наум от това да побеждава някакъв неизвестен аржентинец – нямаше какво доказва – а и знаем, че е малко суеверен… Както и да е, няма поводи за тревога.

Освен това изглеждаше много добре по време на тренировката, настроението му беше съвсем различно от това на корта час по-късно.
По време на тренировката грееше слънце, той беше с целия си екип и мисля, че се концентрираха върху усъвършенстване на уменията му.
На клиповете, заснети от папараци Рафа изглежда намусен и сякаш от задължение се снима с хората, което е съвсем нормално.
Същото чувство имах и спрямо Нандо. Той тренира много здраво. Снимах го отдалеч, знаейки, че не притеснявам никого. След това много хора го чакаха да се снимат с него, той го направи, но не се усмихваше. Там не се опитах да го снимам, макар че беше много наблизо, сцената беше прекалено конфузна.
Понякога имам чувството, че хората се наслаждават повече на известността на тенисистите, отколкото на играта им.

Още една подробност: когато Рафа играеше на демото, Тони и Маймо го гледаха и седяха близо до мен. Изглеждаха много спокойни, но когато кортът започна да става все по-хлъзгав, Тони извика нещо на Рафа, който се обърна към тях: моето впечатление е, че ставаше дума точно за хлъзгавия корт и че Рафа трябва да бъде предпазлив и да не поема рискове.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот maryan unfaitful » 24 май 2009, 13:59

И едно чудесно интервю на доктор Которо. Винаги съм се възхищавала на сплотеността на испанските тенисисти, чудесно е да разбереш и с какви невероятни хора са заобиколени, невероятни не само в професионално отношение, но и като човешки същества, които прекрасно разбират на какво чудо са свидетели и успоредно с това са наясно колко трудно им е на тези момчета и от какво се нуждаят.

ОНОВА, КОЕТО ПРАВИ НАДАЛ НОМЕР ЕДНО, Е ПСИХИЧЕСКАТА МУ СИЛА

Интервюто е направено от Емило Перес де Росас

За да ви дам представа какво интервю е това, макар че веднага ще го отречете, аз съм един от хората, убедени, че без вас нашите момчета не биха спечелили и половината от турнирите и титлите си.
- Не е нужно да го отричам, знаете също така добре като мен, че не е истина. Аз не съм спечелил нито една от титла. Но да, съпреживявах ги и им се наслаждавах също като тенисистите и, разбира се, когато се играеха, аз се чувствах най-щастливият и привилегирован човек на света – да, привилегирован. Като лекар, като част от отбора, който може да седи на първите редове, им се наслаждавах и им се наслаждавам колкото тенисистите или дори повече.

Кажете ми, какви са те.
- Те са много млади, което доста хора сякаш не разбират. Те са спортисти и на това отгоре формират елита в този спорт. Затова живеят с темпо и под напрежение, което не е нормално за възрастта им. Детството и младостта им отлитат, без да го усетят. Те живеят на скорост. Те са много специални хора, защото иначе не биха успели да стигнат там, където са. Биха искали да се наслаждават на същите неща като връстниците им, но не могат. Много от тези неща са им забранени. Свободното им време не е организирано, трябва да го крадат от ежедневните си дейности. Трябва да изживеят младостта си при условия, които не отговарят на възрастта им.

Вие сте лекар на всички тях, щом го казвате, това е защото знаете колко е тежък живота на тенисистите.
- Никой не може да си представи какво е. Не се наемам на опиша колко е трудно. Освен това не казвам, че няма спортове, които не са също толкова тежки или още по-тежки от тениса. В резултат те изпитват нужда да се заобиколят с хора, на които вярват, да се чувстват защитени, да се чувстват удобно и най-вече да бъдат силни на корта, където са абсолютно сами.

А на корта, сами пред лицето на опасността, винаги печелят най-силните.
- Най-силните психически. На върха на пирамидата всички са много добре физически и технически. Разликата между това да си добър, много добър и изключителен, почти уникален, е психическата сила, която е тясно свързана с характера на всеки и с амбициите му, и тук моят приятел Рафа Надал е уникален. В критичните моменти, а такива има купища във всеки мач, на всеки финал, неговата психическа сила е разликата и тя го прави номер едно.

Човек би помислил, че възхитителния живот, който водят тези младежи им замайва главите.
- Тези момчета и без това живеят с пълно натоварване, но турът ги докарва до границата на възможностите им. Рафа е водач на световната класация от пет години, няма значение дали си номер едно или две в това отношение. Както можете да предположите, това време и напрежение оказват върху организма, който е съвършен компютър, накрая да предизвика някакви проблеми в тялото. Защо? Защото тялото непрекъснато „запълва дупките”, но накрая това води до пробив в защитите му, който се проявява като температура, лека инфекция, ненавременен катар, грип, някакво разтежение. Тогава смятам, че моето присъствие е важно, защото те ми вярват, вярват ни. Те не търсят само съвета и диагнозата ни, но когато сме до тях, не се притесняват.

Знам, че живеете, само за да помагате на тези млади хора, защото обичате тениса, защото обичате тях и професията си, но навярно страдате за децата, които едва сега започват.
- Създадохме първия в света център по тенис медицина, не само за да се грижим за професионалните играчи, но и за да въведем превантивна програма. Само помислете, децата започват да играят на 5 години и веднага започват и да тренират. Когато достигнат зрелост като тенисисти, на около 20 години, те вече са изживели 15 години изключително интензивно. Само ако си бил обгрижван медицински адекватно през целия си живот, можеш да се задържиш в елита 5-6 години.

Вече тренират на пет години! Явно много родители се опитват да създадат нов Рафа.
- Имам подозрение, че друг Рафа Надал няма да има. Нито тук, нито някъде другаде по света. А ако има, ще мине дълго време, преди да го открият. Рафа е уникален феномен, изключителен. Родителите трябва да разберат, че това е маратон, а не бягане на 100 метра. Не бива да подхранват напразни надежди и трябва да дадат на децата си добра физическа, техническа и психологическа подготовка. И да разбират, че детето не е умален възрастен, а личност в процес на развитие. По отношение на спорта, те трябва да бъдат разумни, да карат стъпка по стъпка, внимателно да дозират състезанията, да дават на детето възможност за почивка, така че да не пропусне всички хубави неща от детството. И най-вече да не му позволяват да изостави ученето си. Добрият тенисист трябва да бъде образована и интелигентна личност.

Надал също е „на 6” в това отношение.
- Не само Рафа, цялото това поколение тенисисти е много комплексно развито и всички се разбират отлично помежду си. Те са истински феномени и много стойностни хора. Всичките. Всички те са стъпили на земята, а повярвайте ми, това в никакъв случай не е лесно в света, в който те живеят, никак не е лесно.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот maryan unfaitful » 24 май 2009, 15:48

РАФАЕЛ НАДАЛ ОСТАВЯ ПРЕСЛЕДВАНЕТО НА „ИСТИНСКИ ШЛЕМ” ЗА ПО-НАТАТЪК

Стив Биърли
Обзървър, 24 Май 2009 г.


Челото се смръщва, а веждите, сякаш дърпани от различни конци, се вдигат и свалят, като че стреснати една от друга. Рафаел Надал, шампион на РГ през последните четири години и победител от Уимбълдън и АО, говори за календарния шлем, за истинския ГШ, нещо, което нито един тенисист не е постигал след Род Лейвър през 1969. „Това е нещо изключително, но много трудно. Това е истината. Сега не мога да мисля за това. Ако имам шанс, много бих искал да го направя. и ако бях на финала на USO, след като съм спечелил РГ и Уимбълдън отново, можех да си помисля, че имам шанс. Но дотогава – не.”

На лицето му изгрява онази усмивка, която озарява тенис стадионите по целия свят през последните четири години. Момичетата крещят и му дърпат косата, когато минава; Роджър Федерер, носител на 13 титли от ГШ, но два пъти спрян от достигането до безплътния ГШ от испанеца, може би се изкушава да го стисне за гърлото. Ако Рафа не се беше появил от далечна Майорка, момчето-мъж, което спечели РГ от първи опит на 19 години, като победи Федерер на полуфинала, швейцарският патриций със сигурност щеше да даде заявка за най-великия играч на всички времена.

Нищо чудно, че емоциите преминаха в сълзи в Мелбърн, когато – след като беше загубил короната си на Уимбълдън от Надал миналата година – той беше победен и на финала на АО. И веднага след това, почти светотатствено бързо след падането на Федерер, изникна идеята, че може би Надал ще спечели Големия шлем, че може би тази испанска природна стихия е предопределена за по-голямо величие. Твърдите кортове бяха последната крепост на Федерер – той е спечелил осем от турнирите от ГШ на тях – и Рафа му отне тази последна сигурност, също както направи на тревата на Ол Инглиш Клъб.

Може би все още ви се струва, че кордажът на ракетата на Надал е от бръсначи вместо с копринените нишки на федереровата, но би било погрешно да се приема испанеца като еквивалент на варварската сила, рушаща устоите на цивилизацията. Той е уникален отвсякъде и с наближаването на 23-тия му рожден ден изглежда няма граници за бъдещите му постижения, стига да е здрав и във форма. Карлос Моя, негов съостровник и шампион на РГ от 1998, винаги е твърдял, че Надал ще стане световен номер едно, докато чичо Тони тихо и без демонстрации го подготвяше за нещо много повече.

Докато Федерер обича да тренира в усамотение, далеч от хорски очи, режимът на Надал почти не се е променил. „Много съм щастлив, когато тренирам в Майорка хората да ме гледат. За мен това е нормално. През лятото идват туристи, през зимата са само приятели или роднини. Това е нормален живот.” Или поне толкова нормален, колкото може да бъде за спортна суперзвезда, милионер и собственик на „Астън Мартин”. „Не е подарък за победата на Уимбълдън, купих си го преди това”, казва той, признавайки малко смутено: „Не обичам да карам бързо”. Няма да го видите и да се появява подобно на Бонд, за да заяви: „Казвам се Надал. Рафаел Надал.”

Като всички шампиони той ясно осъзнава способностите си. „Имам екип, който много ми помага, но накрая всичко се свежда до мен самия.” В това изказване няма арогантност. Ако стотици го чакат за автографи, той продължава да се опитва да подпише колкото се може повече, независимо . „Мисля, че сега не е по-различно, отколкото когато бях номер две. Не смятам, че сега съм по-известен, отколкото преди две години.” Той замълчава, после се усмихва. „Може би победата на Уимбълдън промени малко нещата, нали?”

Със сигурност. Той вече владее всички настилки, „surfraces”, както ги нарича от време на време, макар че „клеят винаги ще бъде нещо специално за мен. Там ми е по-лесно, не е толкова агресивна настилка.” Под това Надал има предвид, че напрежението върху ставите му е по-малко, макар че напоследък престана да носи превръзките под коленете си, явно болката е намаляла. Но ако тъмен облак помрачи понякога слънчевото му лице, то е споменът за сериозната травма на стъпалото, която застраши да приключи кариерата му преди да е започнала, същата година, когато за пръв път спечели РГ – 2005.

Тази първа титла от турнир от ГШ очевидно е била много специална за него, макар че най-много се зарадвал на втората от РГ. „Тя беше най-важната. Травмата в края на 2005 беше много тежък период за мен. Тогава не знаех ще имам ли шанс да спечеля друга голяма титла заради проблема със стъпалото.”

Надал изскочи на тенис сцената с такава енергия и успех, изкусително е да се предположи, че е бил завършен играч, но той продължи да се учи и подобрява всяка година, дори на клей, полагайки повече грижи за тялото си. Проблемите със стъпалото му и тендинита в коленете доведоха до много мрачни прогнози, че този рядък и сияен пламък ще угасне рано.

На Ролан Гарос Надал има безупречен запис: 28 мача, 28 победи, от които 21 чисти. Нито веднъж не е докарван до пет сета. Миналата година той изравни рекорда на Борг от 4 последователни титли и стана първият след него, спечелил РГ и Уимбълдън в един сезон. Този път той ще се опита да стане първият тенисист, спечелил пет поредни титли тук.

Федерер ще се вкопчва в надеждата, че след като победи Надал в Мадрид, това може би е неговата година да спечели и РГ и да се нареди между прочутите петима – Фред Пери, Дон Бъдж, Рой Емерсън, Род Лейвър и Андре Агаси, - печелили и четирите турнира от ГШ. Той имаше подобни очаквания и след като победи Надал в Хамбург по-миналата година, но те се оказаха напразни, а миналата година беше просто смазан с резултат 6-1, 6-3, 6-0. Може би Надал не се представя във върховната си форма на клей тази година, макар че спечели в Монте Карло, Барселона и Рим, и си остава големият фаворит.

Борг винаги караше шофьора му да го вози до РГ по един и същ маршрут всеки ден. Надал не храни подобни суеверия, единствено го доближава до тях подреждането на бутилките с вода на корта на едно и също място. „Много е тъпо. Може би така се концентрирам, не знам.” Три-четвъртите шорти са изчезнали заедно с фланелките без ръкави, намалели са и скоковете в стил Нуреев след спечелването на важна точка. Това е един по-зрял Рафа и може би не толкова привлекателен заради това, макар че способността му да вълнува публиката си остава непокътната – на корта и извън него. Никога не е изпадал в нервни изблици на корта – по някое примигване, намръщване, но никога чупене на ракета.

Ядосва ли се изобщо? „Разбира се, много пъти. Когато не съм на кеф, съм ужасен, но никога не крещя на корта. Ако съм ядосан, прекарвам повече време в стаята си в хотела или с Тони. Ако всичко ми е писнало.” Подобни настроения не траят дълго, защото Надал е по природа слънчева личност. „Никой не е съвършен. Всеки прави глупости. Но да имаш чудесно семейство и приятели е най-важното. Чувствам се късметлия във всичко.”

В спорта няма нищо неизбежно, макар че победата на Надал за пети път на РГ и негова седма титла от ГШ изглеждат толкова неизбежни, колкото би могло. Миналата година той спечели всичките си седем мача чисто, само Новак Джокович го докара до ТБ. От останалите 20 сета, спечели девет с 6-1 и три с 6-0. „За мен всичко беше невероятно”. Както и за всички други, без да изключваме Федерер.

Колкото до Големия шлем, Надал е категоричен: „Не съм обсебен от това.” Да защити титлата си на Уимбълдън едва ли ще е лесно, а досега не е стигал до финал на USO, миналата година загуби на полуфинала от Енди Мъри. „Бих искал да спечеля всеки турнир от ГШ, но на USO ще бъде по-специално, защото е единственият, който не съм печелил в кариерата си. Но при всички случаи ще дам най-доброто от себе си.” Това е безспорно. Дори на тренировка Надал дава всичко от себе си.

И, както казва самият той, с поглед към книгите на рекордите и сегашните си опоненти: „Имам още много години на тура, нали? Чувствам се много млад.”
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 26

Мнениеот rafaaydin » 24 май 2009, 16:08

Мерсаж за статиите! :qipaz:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта