ДИНАРА САФИНА

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Mike Bibby » 22 окт 2009, 13:34

Е, факт е, че играят най-добрите (без кавички), просто няма начин да изтеглиш двама квалификанта подред или на полуфинал да срещнеш 67-ия в света, който е стигнал до тази фаза, след като номер 2 (да речем) се е отказал поради контузия на четвъртфиналите. Примерно. :qipad: Този турнир не е безсмислен, както не е безсмислен и турнирът за ДК, въпросът е, че календарът е толкова претоварен, че играчите наистина нямат сили за края на сезона. Но това е вече друг въпрос. Но самият факт, че играчите са уморени не прави по-малко престижно това да спечелиш този турнир, в крайна сметка - всички са уморени.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот maryan unfaitful » 22 окт 2009, 13:48

Безсмислен е от тенис гледна точка, защото тогава трудно може да се говори за мерене на сили в истинския смисъл на думата. По-скоро ми прилича на някакво комерсиално шоу, където да видиш осемте/осмината най-добри, но дори това не е както трябва, защото по това време малко от тях играят така, както си струва да ги видиш наживо.

И честно казано, в доста случаи ми се е струвало, че 67-та с лекота би могла да бие някои от стигналите до финалния турнир.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот marto » 22 окт 2009, 21:44

Mike Bibby написа:А аз не знам друг турнир, в който участват 8-те най-добри и няма възможност да играеш срещу тенисистка извън топ 10, освен ако някоя от титулярките не се контузи. :qipad: За, разлика от турнирите от ГШ, тук жребият не играе - просто няма начин да се изправиш срещу някоя слабачка или срещу няколко слабачки една след друга. :qipap: За да спечелиш, трябва да победиш най-добрите.


Затова ако попиташ всеки тенисист, кое иска да спечели, всеки ще каже че мечтата му е титла от ГШ :qipad:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
magnolia_89
Мнения: 732
Регистриран на: 20 яну 2009, 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот magnolia_89 » 29 окт 2009, 16:22

Сафина аут за 6 седмици, под въпрос за Австралия

Динара Сафина ще отсъства от кортовете поне шест седмици и участието й на Откритото първенство на Австралия през януари е под въпрос. Днес рускинята се отказа в третия гейм на мача си срещу Йелена Янкович на Шампионата на WTA в Доха поради травма в гърба, като по този начин загуби първото място в световната ранглиста. Сафина ще бъде заменена от Вера Звонарьова, която ще има възможности да демонстрира качествата си, тъй като ще изиграе два мача в турнира.

Динара сподели, че има проблеми с тази контузия от три месеца и е имала нужда от инжекции с кортизон, за да участва в Доха. "Тялото ми ме предаде. Направих всичко възможно, за да участвам, но не можех да се справям с болката", заяви тя. Сафина прекара 25 седмици на върха в ранглистата, но липсата и на титла от Големия шлем остави доста въпросителни. "Мисля, че трябваше да си взема почивка след US Open, но се борих за първото място и по този начин се борих срещу тялото си", допълни рускинята.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Neo » 14 ное 2009, 01:32

Динара Сафина - триумф на волята

Изображение

Доскорошната първа ракета в женския тенис Динара Сафина засне стилна фотосесия за новия брой на руския "Харпърс Базар". В интервю за списанието руската тенисистка споделя какво е усещането да влезеш в историята на 23 години, какви върхове още й предстои да покори, а също така и каква е причината за решението й да смени цвета на косата си.

Звучи като виц, но днес най-успешната руска тенисистка не е блондинка. След като в началото на сезона сестрите Уилямс злобно се пошегуваха, че им е дотегнало да се конкурират със светлокоси рускини. Динара си взе бележка, пребоядиса косата си и стана номер 1 в световната ранглиста. Сега американките се сражават на корта с брюнетка. Динара е сигурна в едно: цветът на косата е от съществено значение. "Аз не съм блондинка по характер", казва тя.

Историята на нейното изкачване до върха е много руска, но едновременно с това и не чак толкова. За разлика от първата "първа руска ракета в света" - Мария Шарапова, в биографията на Динара има съвсем малко необикновени неща. Няма ги страхотиите от руските приказки - сибирски студове, бягство, спасение отвъд океана, няма го и магьосника - основателя на легендарната тенис академия Ник Болетиери, който е изградил почти всички големи имена в съвременния тенис - включително и Мария Шарапова.

Динара Сафина минава по своя звезден път без дядо Ник. "Отидохме при него в академията и бяхме много разочаровани", някак небрежно отбелязва майката на тенисистката. Но Динара има характер и семейство. Именно на своята воля и на най-близките си тя дължи своето израстване. А биографията й се развива по сюжет, който силно напомня комунистическата утопия от 20-те години на миналия век. Малка комуна, семейство, служещо на великия идеал. А идеалът - това е тенисът. Родителите на Динара са известни тенис специалисти. Майка й - Рауза Исланова е съветска тенисистка и един от най-добрите детски треньори. Тя ходела на кортовете с количка, а в количката лежала новородената Динара. Първите стъпки, първите думи, първите игри на Динара - всичко това се случва на корта.

"Никога не съм имала проблема за избора: какво да правя в живота? Този въпрос са го решили родителите ми още преди да се родя. "Благодарна съм им за това", обяснява Динара. Неин първи и главен треньор става майка й. Рауза Исланова си спомня, че никога не е принуждавала дъщеря си да тренира. Напротив - основният стимул за Сафина била конкуренцията с другите деца за вниманието на майка й. И разбира се, за майчината ласка. "Динара обичаше да тренира рано сутрин, когато аз бях в добро настроение и на корта нямаше други деца. Тогава тя беше доволна, че цялото ми внимание е съсредоточено само върху нея. От похвалите тя направо разцъфтяваше", спомня си Рауза Исланова.

След това утопията става реалност. Смята се, че да планираш звездното бъдеще на детето от първите му крачки в тениса е невъзможно. Заради множеството външни опасности, като травми, неподходящи обстоятелства и недостиг на пари, родителските намерения често влизат в противоречие с желанието на подрастващите. Тогава една щастлива история отива в архива и престава развитието си на ниво юношески тенис. Но не и в семейство Сафини. Динара има шанс, който се случва веднъж на милион - търпение и упорита работа в съчетание с природен талант - и тя се възползва от този шанс, за да стане една от най-добрите тенисистки в света.

Женската половина от семейство Сафини притежава специален стил. И двете, майка и дъщеря, обожават строгите черни рокли. Динара обикновено избира между Ив Сен Лоран и Шанел. И двете са пристрастени към класическите бижута. Майката на Динара с радост и гордост носи диамантената огърлица, която нейната дъщеря спечели в Доха и й я подари за спомен. На лявата ръка на Динара пък могат да бъдат забелязани няколко изящни гривни с висулки, подарени й с пожелание за късмет от нейните родители. Една интересна подробност: в началото на сезона носещите щастие украшения бяха със сребрист отенък, а в края на сезона тя ги смени с класическото жълто злато.

За да се утвърди на кралския трон, на Динара сега й е нужна и кралска сила. А през следващия сезон и кралски трофей - титла в турнир от "Големия шлем". В момента тя говори с по-голяма охота за почивка, отколкото за тенис. Ако Сафина се прибере в Москва, това означава, че тя има нужда да се откъсне от спорта, да превключи на друга вълна. Коя е перфектната почивка за нея между турнирите? "Да се събудя в 10 часа сутринта, да погледна през прозореца, а там да е Москва! Това означава, че не е нужно да се паникьосвам, да бързам, да наваксвам изоставането. Мога просто да отида в кухнята и на спокойствие да закуся с мама и татко". Тенисистката си има любими ресторанти в руската столица. "Московските ресторанти предлагат най-вкусната храна на света", категорична е тя. Освен това Динара посещава едни и същи фризьорски салони и козметици - нейните визити в Москва по традиция винаги започват с маникюр и педикюр.

В центъра на семейството е братът на Динара - прочутият Марат Сафин, който вече сложи край на състезателната си кариера. Заедно те написаха историята, като станаха първите брат и сестра в световния тенис, достигнали до номер 1. Семейство Сафини успя да избегне една разпространена тенис драма: когато родителите са принудени да избират кое от децата им да остане в големия спорт и кое да бъде пожертвано по финансови причини. Сафини, както е известно, се справиха с тази деликатна ситуация и "издърпаха" и двете си деца.

Марат не само че не провали кариерата на сестра си, но дори й помогна, плащайки обучението й в испанската тенис академия. Брат и сестра и сега са много приятелски настроени един към друг, за разлика от други две звезди, които предпочитат да не си говорят. "Аз не търся съвети от Марат. Знам всичко за себе си и е глупаво да превръщаме и без това редките ни семейни срещи в съвещание на тенис щаба. Не забравяйте: у нас и майка, и татко - също са професионалисти."

СТЕФКА ЧЕТРАФИЛОВА

http://www.sportal.bg/news.php?id=205158
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот maryan unfaitful » 14 ное 2009, 02:32

Аз пък имам странни спомени от фотосесии на въпросните авторитетки по въпроса, на които те бяха с доста светли коси. И ако мисленето и характерът се определяха от цвета на косата и къдравостта й, то в тяхно лице природата ни е поднесла не едно, а цели две благодатни доказателства, че може да си черна и къдрава, без да ти пречи да си ужасно глупава, на това отгоре нафукана и безмерно противна.

Но пък се и чудя с каква ли коса е авторката на тази статия. :qipag:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Mike Bibby » 14 ное 2009, 10:17

С черна. :qipad:

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот bila535 » 20 ное 2009, 01:14

Дина се е разминала с операцията,слава Богу! :qipab:

http://www.lifesports.ru/news/3686
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Mike Bibby » 22 яну 2010, 13:32

Динара, мила, обичам си те аз, но викам да си дотук. :qipad:

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот bila535 » 22 яну 2010, 18:36

Ааа,никакви такива! :qipae: Само напред!
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот vill_1 » 22 яну 2010, 21:26

Пуснете Динара напред,за да падне после от високо!!!
Изображение

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот bila535 » 23 яну 2010, 18:28

Ти гледай твойта фаворитка кви ще ги върши не бери грижа за Дина! :qipaq:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот vill_1 » 23 яну 2010, 19:14

По скоро се притеснявай за Дина.Работата заприлича на оня турнир,в който от едната страна бяха силните,а от другата страна на поляната останаха Викмайстер и Вознячка.Втората победи,а след това на финала беше размазана!
Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот Your new lover » 23 яну 2010, 19:20

vill_1 написа:По скоро се притеснявай за Дина.Работата заприлича на оня турнир,в който от едната страна бяха силните,а от другата страна на поляната останаха Викмайстер и Вознячка.Втората победи,а след това на финала беше размазана!

:qipav:
Да, но беше размазана от Ким, а не от твойте чидовища. :qipaq:
    Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ДИНАРА САФИНА

Мнениеот vill_1 » 23 яну 2010, 19:23

Въпрос на жребий,но аз обърнах внимание на двете половини,колко неравностойни бяха те.Не беше ли така?
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта

cron