РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юни 2009, 22:31

Нищо редно няма в това някой, дет играе ужасно тази година и миналата, и има и за двете много по-малко титли, да стане номер едно и да прави рекордчета, независимо как се казва, но ти внезапно стана такъв почитател на швейцарския ренесанс, че чак се размечтах милостинята да свърши най-накрая. :qipag: Освен това ми е интересно къде ще наблъска Роджър задължителните 4 турнира от 500 точки, като досега не е играл ни на един? Или при него тез правила не важат. :shock:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот yarra777 » 24 юни 2009, 22:39

И за да се подредят нещата Рафа трябваше да се контузи, да има проблеми и акълът му да не е на корта, за може "най-великият" да го изпревари. Ако това е нормалния начин "най-добрия на всички времена" да стане №1, значи нещо не е съвсем нормално. :qipbl:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот Mike Bibby » 24 юни 2009, 22:49

Тъжно е, че Рафа се контузи, но това би могло да се очаква предвид броя на турнирите на които участва и начина му на игра. За съжаление, контузиите са част от играта. А Роджър може да е играл ужасно миналата година, но игра 3 финала на ГШ и спечели 1!!! З финала в една година на ГШ са нещо, с което "великият" Син Божи Рафа не може да се похвали. Тази година - 2 финала на ГШ за Роджър и 1 титла!!! Кариерен ГШ. И съвсем заслужено е на път да си върне първото място, което така или иначе му приляга много повече, отколкото на Надал. :qipad:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юни 2009, 23:11

С кое точно му приляга, само не разбрах. И кат ще си говорим тъй, миналата година, там където Фед има финали, Рафа има титли, а там, къдет Фед има титла, има полуфинал, не е чак толкоз голяма разликата, а пропо, като се има предвид и Олимпиадата. Тази година Рафа пак има титла там, където Фед има финал, а РГ беше смешна история, еле финалния мач, дет Сьодът можеше спокойно да се откаже и да не ни губи времето с глупости.
Да не говорим колко титли има Рафа миналата година и колко има Фед. Колкото до Божия син, не си спомням някой от нас да е употребявал тоз израз, ако ще си играем на цитати от веселяшки статийки и аз имам няколко много подходящи, ама не виждам смисъл да ги използвам.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот yarra777 » 24 юни 2009, 23:25

Рафа не играе на повече турнири от останалите, а повече мачове, защото често стига до финал, че и печели титлата, на всичкото отгоре. Тази година Надал има 5 титли: 1 ГШ, 3 Мастърса и един турнир 500 (Барселона), а Фед има 1 ГШ и 1 Мастърс. С това ли е заслужил да стане първи, с 2 титли срещу 5? А онова с прилягането - явно много вярваш на собствените му самовъзхваляващи изявления. :qipap:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот Mike Bibby » 24 юни 2009, 23:42

И като играе толкова мачове и печели толкова титли, защо му беше да играе И в Монте Карло И в Барселона И в Мадрид преди РГ??? Джоко и Фед например и Мъри пропуснаха Барса. Фед може и да не е имал толкова титли от началото на годината, но очевидно си разпредели по-добре силите стратегически. :qipad: И сега е на път да обере плодовете от това. В крайна сметка, той спечели там, където наистина бе важно за него - в Мадрид преди РГ и най-вече в РГ. Малки титли (или такива, които са под авторитета на Шлемовете) той си има достатъчно, в крайна сметка има си цели и приоритети. Дали ще успее и на Уимбълдън тепърва предстои да видим, но има доста големи шансове.

Защо смятам, че на Федерер му приляга повече първото място отколкото на Рафа? Защото на Федерер му приляга първото място повече, отколкото на всеки друг тенисист.. в историята. :qipad: Понякога изказванията му или поведението му на АО може и да са некоректни и дори неадекватни, но когато става дума за тенис - Федерер е номер 1. Най-завършеният тенисист, с игра доближаваща се най-много до съвършенството. :qipad: И както виждаме, продължава да играе финали на ГШ и да печели трофеи и когато трябва да показва най-доброто от себе си или както бе на РГ - шампионски характер, докато Надал лек-полек губи позиции. Така че, напълно нормално е Федерер да си върне първото място и му пожелавам да се задържи още дълго там.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот maryan unfaitful » 25 юни 2009, 00:08

За многото турнири - Барселона е клубът, от който е тръгнал Рафа и ако го познаваш поне малко като човек, е ясно, че не може да го пропусне. Всъщност тук проблемът е в АТП, което свива все повече сезона на клей, а това е част от годината, в която Рафа има да защитава най-много точки. За Мадрид всички сме съгласни, но предвид личните обстоятелства, които излязоха на бял свят тези дни, може би е имал и друга причина.
Колкото до подбора на Фед къде да играе, аз пак питам, какво става със задължителните четири турнира от 500? Тук вече излиза наяве една съвсем явна тенденция да се пропускат ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ турнири, и това не говори никак добре за великия шампион.

А това, че Фед заслужавал да спечели, щото бил най-съвършеният тенисист, фащал нявгиш ракета, е пълна смешка, никой не печели заради педигре. Когато играеше кат най-съвършения тенисист, той си и беше пръв. Но след като не играе вече така, ми се струва прекалено субективно за човек, който разбира от тенис и има претенциите да бъде обективен, да се обосновава на минали лаври.

А пък тазгодишният РГ и "шампионски характер" е просто оксиморон.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот yarra777 » 25 юни 2009, 00:12

Барселона е турнир с категория 500, а Монте Карло се брои за такъв, въпреки че е Мастърс и играчите от топ 30 трябва да имат по 4 такива турнира за годината, като единия трябва да е след ЮСО. Нормално е Рафа да избере клей турнири, а Мъри, например, хард, освен това имаше да защитава титли там. Джоко може да е пропуснал Барселона, но игра в Белград, а Фед засега има само МК в тази категория, не знам кога ще ги играе другите 3, негова си работа. Ясно е, че приоритетите му винаги са били турнирите от ГШ и че дори Мастърсите са под неговото достойнство, има само 15, колкото Рафа. Всеки решава за себе си кое е най-важно и явно за Фед най-важна е бройката на титлите от ГШ и статистиките. Предполагам, че е нормално, след като е видял, че няма да остане в историята с други велики мачове, освен тия с Рафа, а историята не са само последните 20 години, както ти си мислиш. Колкото до изказванията и поведението му, никой вече не говори за АО, а за изцепките му в почти всяка пресконференция и интервю, които не отиват на никого, камо ли пък на шампион. И ми е много интересно, Майк, какво знаеш ти за съвършенството, че така лесно използваш тази думичка.
Изображение

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот Мели » 25 юни 2009, 07:21

Q. Is it still 10 August, more or less, the date?

ROGER FEDERER: I never said it. I don't know who told you, but... you can speculate as much as you want.

Q. Mirka told me.

ROGER FEDERER: Mirka told you? I'm sure she did (smiling).

Q. Inside information.

ROGER FEDERER: She invited you, too, didn't she?


:shock: ОМГ, това ако се окаже вярноооо! :qipbp:

"Roger on the roof" :qipap: http://www.facebook.com/photo.php?pid=2 ... 5690358731

Вчера май е било ден за интервюта:
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/tennis/8117618.stm
http://www.youtube.com/watch?v=E6L0RNNW7Hs
http://www.tennis-channel.tv/tennis/
http://espn.go.com/tennis/ ( в Top videos)

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот Al » 25 юни 2009, 09:01

Не ми е съвсем ясно, защо спорите кой е по-добър. Според мен (без да съм достатъчно компетентен) Федерер владее всички видове удари и ги използва постоянно. При другите тенисисти това по-скоро не е така. Той е човекът, който в момента (!) има най-много успехи в тениса за всички времена. Играл е години, за да го постигне. Надал е млад, има шанс и той да постигне такива (може би и по-големи) успехи. На добър път е. Но не е лесно, продължително време да съумееш да бъдеш най-добрия. И ако на някого не му харесва някой тенисист как играе, как се облича, какво говори - ок. Само че това няма нищо общо с чисто спортните качества. А мисля, че в това отношение на този етап няма какво да се спори. Изчакайте няколко години и ще видите Надал дали ще надмине Федерер или не. Засега (нормално предвид времето, което играе) е далеч. Удоволствие е да се гледа как играе Федерер.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот maryan unfaitful » 25 юни 2009, 09:43

Ал, спорът изобщо не е за това, а за някои определения и твърдения на Майк :qipad:

Но ако държиш да кажа нещо и на тази тема, като има Фед всички удари, защо Рафа го бие от 5 години насам с атаки към бекхенда? :qipag: Че и който видя от него, сполучи. Кат е най-великият, защо откак се е появил, Рафа е с положителен баланс срещу него? Колкото до безпрецедентното му стоене на първото място, аз хванах известно време от него, ами то просто нямаше противници, освен Рафа, което си личи и от резултатите през този период. Преди това Налби го е водел, но и той вече се бше спихнал. Нямам нищо против някой да си харесва Фед, но като чуя, че "заслужавал" нещо, ми се драйфа. Титлите не са медали за заслуги.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот yarra777 » 25 юни 2009, 09:47

С Майк се бяхме разбрали да не сравняваме успехите на Надал и Федерер докато и двамата не приключат състезателна дейност, но явно не се удържа от време на време да обявява Фед за най-великия в историята, въпреки че поддръжниците на тази теория никога не отговарят на въпроса как може някой да бъде обявен за най-добър на всички времена, след като резултатът от срещите с най-големия му съперник е 13-7 за съперника. Балансът с човека след него в ранглистата също не е в полза на Фед, а е 6-2 за Мъри. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот Мели » 25 юни 2009, 09:48

Оф, зави ми се свят. Този "спор", както и много преди това, се въртят все в един и същи кръг. Добре, разбрахме, може и да сме фенове на Роджър, но не сме безнадеждно тъпи. :qipap: Ясно, за рафаелците Роджър никога няма да е най-великият, винаги доминацията му ще е плод на късмет или липса на силни противници, винаги Рафа ще е с нещо "по-". Не ви ли омръзна да го повтаряте? Загряхме. #-o
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот yarra777 » 25 юни 2009, 09:50

Вие да, ама Майк явно не е. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 5

Мнениеот Al » 25 юни 2009, 09:55

Никога никъде не съм отричал качествата на Надал. Като непрофесионален фен казвам само, че играта на Федерер ми харесва много повече.

:qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта

cron