ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот marto » 05 мар 2009, 05:45

Kaкво е това оживление тука в тези часове :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот maryan unfaitful » 05 мар 2009, 05:52

Пътна треска му викат! :qipbp:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот yarra777 » 05 мар 2009, 10:50

Много колоритен диалог сте заформили по нощите. :qipar:

marca.com написа:
Надал: „Дано не се наложи да играя срещу Джокович”

EFE 03/03/09
Рафаел Надал, който ще бъде №1 в испански отбор за срещата от Световната група на Купа Дейвис срещу Сърбия, която започва петък в Бенидорм, каза че се надява да не се наложи да се среща с Новак Джокович, защото това би означавало, че вече са спечелили.

Фактът, че Надал и Джокович са номер едно в своите отбори означава, че срещата между двамата може да се състои чак третия ден, неделя, когато елиминацията вече може да е решена.

„Дано не се наложи да играем, защото ще означава, че сме спечелили с 3-0 и това би било идеалното. Логичното, обаче, е подобна елиминация да е изравнена и мисля, че няма да стане така, и в такъв случай капитанът може да разчита на мен за последния ден. Ще се радвам да се срещна с него, защото е добър съперник, стимулиращ, особено в среща за Купа Дейвис”, заяви. Когато беше попитан дали му липсва тренинг от мачове, заради последната му контузия, както заяви сръбския отбор, Надал демонстрира ирония и увери, че е точно обратното.

„След постигнатото в Австралия и без да почивам, представянето ми в Ротердам, и чудесните резултати, няма причина да се мисли, че тук ще играя зле”, каза. След като му беше припомнено, че капитанът на сръбския отбор Богдан Обрадович заяви, че знае кои са слабите му места, майорканският тенисист отново отговори с ирония: „Чудесно, да видим дали ще се възползва”.

„Ние ще излезем да играем и за щастие през последните години имаме успех на клей, ще видим, дали ще можем да продължим добрата серия”, продължи.

Относно изборите за президент на испанската тенис федерация, които ще се проведат тази сряда (вчера избраха шефа на андалуската федерация, Хосе Луис Есканюела) и на които Педро Муньос, с когото имаха конфликт през миналата година, няма да се кандидатира, Надал коментира, че се надява от сега нататък да има повече спокойствие.

„Всеки е свободен да се кандидатира и ако не го направи, то е по лични причини. Единственото, което ни занимава в момента е тениса и да общуваме през следващите четири години с федерацията с повече спокойствие, отколкото до сега”, сподели.

„Истината е, че всичко това стана уморително. Ние сме група приятели и е жалко, че заради външни проблеми понякога нямаме спокойствието, което би трябвало да цари в света на тениса”, завърши.

http://www.marca.com/2009/03/03/tenis/c ... 07554.html


Жребият за реда на мачовете ще се тегли днес в 12ч., наше време, в кметството на Бенидорм. Не знам защо, но си мисля, че Рафа ще играе втори мач утре.
Изображение

Потребителски аватар
magnolia_89
Мнения: 732
Регистриран на: 20 яну 2009, 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот magnolia_89 » 05 мар 2009, 11:07

Добро утро на всички!
10х за всички снимки, клипчета, преводи! Айде остана и днес да мине и най-накрая да видим Рафа в действие :qipbp: Иначе и аз като Яра смятам, че Рафа ще играе втори мач, само дето незнам срещу кого - сигурно от жребия ще стане ясно. Наистина нямам търпение, да идва по-бързо утре и да почваме! :qipbo:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот yarra777 » 05 мар 2009, 11:53

Предполагам, че след около час вече ще се знае кой - кого и кога. :qipad:

as.com написа:
ИНТЕРВЮ С АЛБЕРТ КОСТА

„Джокович е много добър, но Надал го превъзхожда”
Алберт Коста ще дебютира като капитан за Купа Дейвис в срещата между Испания и Сърбия в Бенидорм, която започва в петък.
Каталунецът иска да предаде на своите играчи своето „виждане за тенис”. Същото, което му позволи като играч да спечели
първата ДК през 2000г.


Toмáс Дe Кoс | 04/03/2009

Как се чувствате като избраник на играчите да поемете щафетата от Емилио като капитан?

Горд, удовлетворен и благодарен. Истината е, че сме в много добри отношения с тях. Чувстват ме близък.

Купа Дейвис никога не е печелена две поредни години от една и съща държава

Истина е, но целта е да бъде спечелена. Няма да е лесно, но с тези страхотни играчи, които имаме, можем да мечтаем.

Какво ще донесе Алберт Коста на отбора?

Основно, моята личност и моето разбиране за тенис. Ще се опитам да им внуша нещата, които ценя: агресивност, борбеност, страст…Може да се печели или губи, но тези ценности остават.

Какви съвети ви даде Емилио?

С Емилио обменяме мнения. Бъдейки треньор на Фелисиано, изживях няколко елиминации много близко до него и видях аспекти от работата му, които ми харесаха.

Да поговорим за срещата със Сърбия…

Трябва да се съсредоточим да спечелим две точки срещу техния номер две и да добавим трета от двойките или от един от мачовете с Джокович. Ще бъде трудно, Новак е много добър, но Надал го превъзхожда. Робредо и Ферер също могат да го победят.

Какво мислите за корта? На играчите им харесва.

Кортът ни облагодетелства. За нас идеален е нормален клей корт, не прекалено бавен, и със бърз отскок на топката. Един прекалено бавен корт би бил опасен, защото те имат Троицки и Типсаревич, които удрят много здраво.

Имате ли накрая сигурна двойка?

Всички са много мотивирани. Фелисиано и Вердаско доказаха, че могат да печелят важни точки. Томи Робредо, Гранойерс и Нико Алмагро са много заангажирани. Освен това можем да включим Надал в някой решителен момент.

Испания разполага със страхотно поколение тенисисти. Имаме 6-ма състезатели в топ 30!

Чудесен момент за един капитан. Всички са много добри и освен това имаме и Надал, който е страхотен. Това прави Испания силна, имаме много добри и конкурентноспособни играчи.

След Сърбия ще срещнем победителя от мача Австрия-Германия и накрая, Швеция или Русия, може би. Изглежда възможно да сме отново на финал

Аз обичам да вървя стъпка по стъпка. Когато бях играч никога не мислех по-далеч от първи кръг. За да достигнеш целта, трябва да преодолееш препятствията. В момента се концентрираме върху Сърбия. Трябва да уважаваме противника.

Какви спомени имате от Купа Дейвис, която спечелихте през 2000г.?

Бяха страхотни моменти. Бяхме като юмрук, освен това беше първата ДК, която Испания спечели. Бяхме голям екип. Единствено загубата ми от Лейтън Хюит ми остави горчив привкус.


http://www.as.com/tenis/articulo/copa-d ... iten_1/Tes
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот annysy » 05 мар 2009, 12:54

Благодарско и от мен за преводите и клипчетата. ХаресА ми това, което Алберт е казал - =D>

Мери, къде ще ходиш (тъй де, вероятно е ще се возиш по-правилната дума,че до там с ходене :roll: )? :roll:

Жребият на ОС на ДК ли ще излече, че нищо не откривам аз? http://www.daviscup.com/results/index.asp

:D Хубава анкета има:
Who will win the 2009 Davis Cup by BNP Paribas?
Russia: 11%
USA : 18%
Spain: 54%
Argentina: 16%
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот yarra777 » 05 мар 2009, 12:58

Феру - Джоко са първи, след това Рафа - Типси. Двойките са Фели/Робредо - Джоко/Зимонич.

Viernes 6 de marzo:
11.00 horas: David Ferrer (ESP,2)- Novak Djokovic (SRB,1)
A continuación: Rafa Nadal (ESP,1)- Janko Tipsarevic (SRB,2)

Sábado 7 de marzo:
13.00 horas: Robredo-Lopez contra Djokovic-Zimonjic

Domingo 8 de marzo:
11.00 horas: Rafa Nadal (ESP,1)-Novak Djokovic (SRB,1)
A continuación: David Ferrer (ESP,2)-Janko Tipsarevic (SRB,2).

http://www.marca.com/2009/03/05/tenis/c ... 49917.html
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот annysy » 05 мар 2009, 14:57

Мерси, Яра!
11 тяхно е 12 наше, така че на обяд засядаме пред компа с надеждата Джъстина да предава.
Изображение

Потребителски аватар
magnolia_89
Мнения: 732
Регистриран на: 20 яну 2009, 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот magnolia_89 » 05 мар 2009, 17:00

Дано наистина се намери свестен стрийм за утре, пък и за останалите дни. [-o< Иначе да питам - тези мачове се играят във формат 3 от 5 сета нали ? Май така бяха доколкото си спомням :roll: или греша ?

ПП: Абе хора какво става с официалния форум на Рафа, само при мен ли не бачка? :cry:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот yarra777 » 05 мар 2009, 18:10

Магнолия, добре си спомняш, 3 от 5 сета се играе на ДК, а форума на ОС си бачка.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот yarra777 » 05 мар 2009, 18:25

Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение
Изображение Изображение

Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот annysy » 05 мар 2009, 18:34

:qipbo: Ихаа..снимкиии. На някои заради ъгъла на снимане ми изглеждат в тия червени анцузи като космонавти :qipag:
Магнолия, ОФ и при мен си работи :roll: http://vamosrafanadal.wordpress.com ако за това става дуча.
-------
:qipap: Тази ми харсА:
Изображение
- Да плуват тук корабчета?
Изображение

Потребителски аватар
magnolia_89
Мнения: 732
Регистриран на: 20 яну 2009, 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот magnolia_89 » 05 мар 2009, 18:51

Мерси много за снимките! Като гледам Рафа до Джоко все едно виждам Рая до Ада. :qipap: Както и да е. Аз имах предвид форума на ОС на Рафа http://www.rafaelnadal.com/rafaforum/forum/index и....... сега като погледнах той взел, че се оправил ! :qipap:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот Vesela Taneva » 05 мар 2009, 19:09

10Х за фотото и инфото!
Интересно,че пускат Джоко и на двойки.Все си мислях,че ще го пазят за третия ден.Както и да е ,на клей сърбите нямат шанс! :qipbl:Типси е добър,но на хард.Спомням си как беше притиснал Фед и без малко да го бие на USO,но на клей е посредствен.Феру също трябва да победи Джоката!Тъй ,че VAMOS на испанците!! :qipbp:
Последна промяна от Vesela Taneva на 05 мар 2009, 22:25, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 24

Мнениеот marto » 05 мар 2009, 19:46

Rafa Specials
How many Grand Slams will Rafael Nadal win in 2009?

2 2.20
3 2.85
1 6.00
4 8.00


:qipbl: :qipbl: :qipbl: :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта

cron