Анди Мъри

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Анди Мъри

Мнениеот Mike Bibby » 19 окт 2010, 14:13

Дадох примера с Борг с простичката цел да се замисли Яра каква нелепица е написала по отношение на конкуренцията. Ясно е, че няма как Сампрас, Агаси, Борг, Конърс, Макенроу, Род Лейвър, Бил Тилдън, Иван Лендъл, Борис Бекер, Матс Виландер, Роджър Федерер, Рафаел Надал и Анди Мъри да са родени всичките през 1983 година, да речем. Или 1967, все тая. Просто всяка ера си има своите най-добри играчи и велики играчи. Така че, да, сигурно ако Сампрас примерно се бе родил през 1981, а не през 1971, Федерер може би нямаше да има 6 "Уимбълдъна". Но и обратното - самият Сампрас едва ли щеше да има 7. По същия начин, ако Борг беше роден през 1986 и Надал сигурно нямаше да има вече 5 титли от РГ, както и Борг може би нямаше да има 6 + не знам си колко "Уимбълдъна". така че тия намеци за конкуренцията са доста нелепи и вече досадни, защото много пъти сме я дъвкали тази тема. Просто в ерата на Федерер и Надал, Федерер и Надал са очевидно много по-добри от всички останали. Аз лично не смятам, че Сафин и Хюит, да речем, в най-добрите си дни, са по-лоши играчи от Джокович и Мъри. Както и Родик, Давиденко и Налбандян, да кажем, не са по-лоши от Бердих, Сьодерлинг или Цонга, които можем да причислим по-скоро към поколението на Надал. Освен това, все си мисля, че немалка част от успехите на Федерер са дошли след победи срещу въпросните Джокович, Мъри, както и Надал, който е може би най-добрият играч на клей в историята, тоест не може би, а е, така че някак нелепо е да се твърди, че Федерер, видите ли не е имал конкуренция. Ами, че 5 от титлите му от ГШ са след победи на финала срещу някой от Мъри, Джокович и Надал, а Джокович конкретно е побеждавал и на полуфинали на ЮСО, така че просто тази велика теза за липсата на конкуренция увисва във въздуха. И между другото, тъй като гледам тенис и имам впечатления, не от 5-6 години, а от средата на 90-те насам, смятам и твърдя, че играчи като Гуга Куертен, Томас Мустер и Джим Къриър, а дори и Андре Агаси превъзхождат по класа Коста, Кория и Гаудио на клей. А първите двама със сигурност и Моя. Да не говорим, че по оновав реме се състезаваха и едни такива образи като Кафелников и Ченг, които също са печелили РГ. При Фереро случаят е малко по-различен, защото той наистина бе суперпостоянен и доминиращ в ранните си години, но колкото и странно да ви звучи след 2003 година най-големите му постижения са, забележете, на Уимбълдън и на твърда настилка, а не на РГ. Колкото до Гаудио - той е по-скоро one hit wonder - не че не е добър играч на клей, но преди и след 2004 година няма нищо на РГ - факт. Докато Кория след този финал през 2004 вече не бе същият играч и доста бързо тръгна надолу. Коста пък след титлата през 2002 също няма особени постижения. А на Моя най-силните му дни са в края на 90-те и това го знае всеки, който гледа тенис от малко по-дълго време. Но той поне има там някакъв мач с Надал на РГ, през 2007 май беше на четвъртфинал, докато другите господа не знам дали въобще някога са играли с Надал на РГ. Че колко полуфинала на РГ имат общо взети заедно Коста, Кория, Гаудио и Моя след 2004 година? Май 0. :qipap: Така че, нека гледаме обективно на нещата - в никакъв случай тези момчета не са лоши играчи, но не са някакви супервеличия. :qipad: Но разбира се, Яра, поради неприязънта си към Фед, не й се откъсна от сърцето да каже, че Надал за почти всичките си титли на РГ е побеждавал един страхотен играч и на клей, какъвто е Федерер, а още малко и май щеше наистина да опре до разни образи като Феркерк и Пуерта. :qipap: Просто тия приказки за конкуренцията са нелепи и смешни - и Федерер и Надал са велики играчи, но просто няма как да стане така, че и Сампрас и Федерер и Надал и Борг да се набутат в една и съща ера.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Анди Мъри

Мнениеот maryan unfaitful » 19 окт 2010, 15:27

Честито на Енди, добър турнир направи, беше направо безапелационен!

За съжаление това не попречи на китайския култ към Козела да вземе връх в церемонията. Странно ми е, винаги съм смятала, че китайците са деликатни хора, които се отнасят с уважение към всички, но очевидно водещият се беше подготвил за победа на Фед, защото се скъса да му се мазни и да му задава въпросчета, че даже и на мандарин да го учи, докато за победителя беше запазен несъмнено оригиналният въпрос "Защо се усмихваш толкова рядко?" и толкоз. Възможно е, разбира се, туй да е било своего рода партийно поръчение, но за мен беше в пълен контраст с хилядолетната китайска традиция и култура, която е ориентирана към баланса. Уважението и възхищението от фигура като Роджър е нормално и нямам нищо против да бъде демонстрирано, щом ги влече, но победителят също заслужава своя миг и обезценявайки победата му, на практика обезценяваш турнира, който организираш.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Анди Мъри

Мнениеот Mike Bibby » 19 окт 2010, 19:31

Мери, какво бучиш толкова, нали си спомняш, че и в Мадрид, повтарям - В МАДРИД, на Фед му дадоха същия трофей като на Надал. :qipag: Просто, Роджър е от друга планета и хората навсякъде го обичат. Дори и в Китай... и в Испания. :qipap: Мърчо на никого не му пука, което си е и напълно обяснимо. Примирете се най-после. :qipad: Даже Великия Мър, чакам с нетърпение момента през 2011 година на някой от Шлемовете, когато залязващият Федерер пак ще го прасне я на финал, я по-раничко.

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Анди Мъри

Мнениеот yarra777 » 19 окт 2010, 19:48

Биби, както винаги извърташ, изопачаваш и преувеличаваш. Яра винаги мисли преди и докато пише, за разлика от теб. :qipae: Никъде не съм писала, че искам всички големи шампиони да играят по едно и също време. Казах го за Надал, Мъри и Джокович, защото те са се засекли с Фед и когато ги споменават, се забравя, че са с 5-6 години по-малки. И ти го правиш:
Освен това, все си мисля, че немалка част от успехите на Федерер са дошли след победи срещу въпросните Джокович, Мъри, както и Надал, който е може би най-добрият играч на клей в историята, тоест не може би, а е, така че някак нелепо е да се твърди, че Федерер, видите ли не е имал конкуренция.

Ти хубаво се опитваш да мислиш, но нещо не ти се получава много добре. Фед играе за първи път с Мъри, когато Анди е на 18 г. и въпреки това Мъри вече му води 8:5 в Н2Н. Първите им 4 срещи с Джоко са докато той е на 19 г. и Фед го побеждава, ъф корс. А развитието на играта на Надал на трева и на хард, ако се беше случила през 2003-2004 г.? Наистина ли вярваш, че ако бяха на една и съща възраст, твоя възлюбен щеше да се разхожда така спокойно напред-назад толкова години? А за липсата на сериозна конкуренция при колекционирането на титли от Фед пишат доста журналисти и специалисти, така че престани да изкарваш всички, които казват неприятни за теб истини за идиоти. 8)
Ами, че 5 от титлите му от ГШ са след победи на финала срещу някой от Мъри, Джокович и Надал, а Джокович конкретно е побеждавал и на полуфинали на ЮСО, така че просто тази велика теза за липсата на конкуренция увисва във въздуха.

ЮСО'07 и ЮСО'08 са първи финали от ГШ за Джоко и Мъри, а всички, които са играли такива финали казват, че в психическо отношение разликата между първи финал и останалите мачове е много голяма, така че можеш да замениш 5-та с 3-ка. 3 от 16 не звучи много доминиращо, нали? :mrgreen:
Колкото до Гаудио - той е по-скоро one hit wonder - не че не е добър играч на клей, но преди и след 2004 година няма нищо на РГ - факт. Докато Кория след този финал през 2004 вече не бе същият играч и доста бързо тръгна надолу.(...) А на Моя най-силните му дни са в края на 90-те и това го знае всеки, който гледа тенис от малко по-дълго време. Но той поне има там някакъв мач с Надал на РГ, през 2007 май беше на четвъртфинал, докато другите господа не знам дали въобще някога са играли с Надал на РГ. Че колко полуфинала на РГ имат общо взети заедно Коста, Кория, Гаудио и Моя след 2004 година? Май 0. Така че, нека гледаме обективно на нещата - в никакъв случай тези момчета не са лоши играчи, но не са някакви супервеличия.
Съвсем обективно гледам - не съм писала, че Надал е играл с "тези момчета" или "господа" (реши кое от двете :qipag: ) на РГ, а писах, че се е състезавал с тях на клей. Май само за Фед и за теб клей означава само РГ, нали преди РГ тази година той беше казал, че трите Мастърса на Рафа нямат чак такова значение и че сезонът на клей ще се реши на РГ. Е, реши се и то не само сезонът на клей. :qipaz:
Въпреки, че твърдиш, че гледаш тенис "от средата на 90-те насам", май не си гледал финалите в МК и Рим 2005 между Надал и Кория (за да спомена двата най-емблематични техни мача), щом твърдиш, че след 2004 не е бил добър играч. А мачовете на Рафа с Гато въобще не се надявам да си ги гледал. Само като инфо, Н2Н е 3:3. Ти си падаш много по титлите от ГШ, затова ти цитирах 4-ма от съперниците на Надал, които имат титла от турнир от ГШ. Колко от съперниците на Фед в годините му на "доминация" имат такива титли? :lol:
Но разбира се, Яра, поради неприязънта си към Фед, не й се откъсна от сърцето да каже, че Надал за почти всичките си титли на РГ е побеждавал един страхотен играч и на клей, какъвто е Федерер, а още малко и май щеше наистина да опре до разни образи като Феркерк и Пуерта.
С това сам си противоречиш и само добавяш още един конкурент за Рафа на клей. А онез двамцата ти си си ги харесал, защото са от класата на конкурентите на Фед, престани да ми ги пробутваш на мен. :mrgreen:

Биби, явно ти е много разклатена вярата във величието на Фед, щом носиш от десет кладенеца вода, за да ни убедиш (или може би себе си) колко трудно му е било 2004-2007 г. и колко силни играчи са били конкурентите му. Не се пъни, няма да убедиш никой, който е що-годе добре запознат с историята на тениса. Но пък ти може да си повярваш най-накрая. :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Анди Мъри

Мнениеот maryan unfaitful » 19 окт 2010, 19:51

Майк, ти съвсем си врътнал. :qipag: Не буча, изказвам културно мнение, че победителят би трябвало да е в светлината на прожекторите, не финалистът. Ма много нежни души се извъдихте туй федофилите, от всичко се засягате. Не ми се мисли каква драма ви чака. Като видях как за пореден път Божеството обяви, че погрешно отсъдената точка му загубила мача, чак ми се приплака. Я веднага да му дадат всички купи от всички турнири, да стане най-великият на всички времена и да се кротне. То не беше драма, то не беше чудо. Мислех, че бая по-късно тръгва възрастовата пързалка надолу, ама тук явно бая по-раншко се връщаме към детските години.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Анди Мъри

Мнениеот yarra777 » 19 окт 2010, 19:52

Mike Bibby написа: Просто, Роджър е от друга планета и хората навсякъде го обичат. Дори и в Китай... и в Испания. :qipap:

Пак бъркаш понятията. Едно е обич, а съвсем друго - снобско кланяне пред цифри. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Анди Мъри

Мнениеот yarra777 » 19 окт 2010, 19:54

maryan unfaitful написа:Майк, ти съвсем си врътнал. :qipag: Не буча, изказвам културно мнение, че победителят би трябвало да е в светлината на прожекторите, не финалистът. Ма много нежни души се извъдихте туй федофилите, от всичко се засягате. Не ми се мисли каква драма ви чака. Като видях как за пореден път Божеството обяви, че погрешно отсъдената точка му загубила мача, чак ми се приплака. Я веднага да му дадат всички купи от всички турнири, да стане най-великият на всички времена и да се кротне. То не беше драма, то не беше чудо. Мислех, че бая по-късно тръгва възрастовата пързалка надолу, ама тук явно бая по-раншко се връщаме към детските години.

Само купите няма да му стигнат, той и златен олимпийски медал на сингъл иска. :qipbj:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Анди Мъри

Мнениеот maryan unfaitful » 19 окт 2010, 22:00

Е, няма да го изоставим съвсем без стимули, нали ще играе през 2012.В Лондон сигур вече са му гравирали медалчето.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Анди Мъри

Мнениеот yarra777 » 19 окт 2010, 22:13

maryan unfaitful написа:Е, няма да го изоставим съвсем без стимули, нали ще играе през 2012.В Лондон сигур вече са му гравирали медалчето.
Съмнявам се. Англичаните щяха да получат удар като видяха проявата на лош вкус с якенцето със златната 15-ца миналата година. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Анди Мъри

Мнениеот maryan unfaitful » 19 окт 2010, 22:56

Че кво им пречи да му го изографисат на медала в знак на особено уважение? :qipag:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Анди Мъри

Мнениеот Mike Bibby » 19 окт 2010, 23:13

Яра, Яра, толкова усилия си положила и пак смехории, смехории, смехории... но вярвай си, че мисленето ти се удава. =D> :qipbj:

Хаха, и какво като Мъри води на Фед с 8:5, голямото чудо, и Давиденко води на надал с не знам си колко на колко, но какви са успехите на единия и какви на другия. Доколкото си спомням в двата най-важни мача между Мъри и Федерер, Федерер бие с по 3:0 сета. :qipaz: Но за теб това очевидно са подробности, които не си струва да бъдат отбелязани. :qipbj: Федерер има 17 титли от Мастърси, така че за него не е толкова решаващо да спечели всеки възможне финал на подобен турнир, на който участва. При Мъри обаче положението е малко по-различно. Просто защото на този етап има около 1/860 от успехите на Федерер. Особено ако става дума за ГШ, където всъщност е истината. А за Джоко нещо не схванах - двамата са играли за първи път, когато Ноле е на 19 - е и? На Джоко единствената му титличка от ГШ досега в кариерата е когато е бил на 20. На 19 вече имаше титла от Мастърс доколкото си спомням и бе пробил в топ 10. Бекер печели първата си титла на УИ на 17, ако не греша, Ченг печели на 17 РГ, Надал на колко спечели първия си РГ? Не бе навършил и 19... така че... Надал има победа над Фед на 17, Григор на 17 взе сет на Надал. Хюит като тийнейджър вече имаше победа над Сампрас, ако правилно си спомням. А и като стана дума за Хюит, да видим другия ти "аргумент"- че бедното Мъре не било готово за титличка 2008, щото било на 21 милото и му било първи финал. Какво да ти кажа - сама се издаваш, че следиш този спорт отскоро. Но тъй като аз съм любезен, ще те светна, безплатно при това, щото съм добро момче, че през 2000 година един младеж на име Марат Сафин, на 20 години, печели първия си финал на ГШ в кариерата срещу... Пийт Сампрас. Същото направи и Хюит срещу същия играч на същия турнир (като си говорим за ЮСО) на следващата година. При това - забележи - Сампрас е американец, представител на домакините. А сега за развитието на играта на хард на Надал... ами, ако Федерер беше почнал да мачка още в тийнейджърските си години? Ами ако Борг не си беше прекъснал кариерата на 25-26? Ами ако при Лейвър се играеше на три различни вида настилки, не на две на Шлемовете? Ами ако хората имаха крила и можеха да летят? Ами, ако Яра и Мери не бяха толкова облъчени от безкрайното си и въпреки това неспиращо да расте презрение към Федерер? :qipag: Ако, ако... ако Куертен бе наборче на Надал и нямаше тежки контузии... :qipab: Така че вместо да ти се привиждат някакви тройки, тъм където е цифрата 5, по-добре се замисли колко години и опити му трябваха на твоя възлюбен за да достигне първия си финал на ЮСО? Е, накрая при тоя лесен жребий и благоприятното стечение на обстоятелствата в крайна сметка успя. А що се отнася до журналистите, които пишат за слабата конкуренция - тяхно право си е, всеки си има право на мнение и гледна точка... разни хора, разни идеали. Мой колега беше пуснал точно след титлата на Фед на УИ 2009 статия, озаглавена "Защо Федерер НЕ Е най-великият тенисист в историята". В коментарите под статията се скъсаха да му се смеят... толкоз и по тази тема. И накрая за пъненето и историята. Ще ти отговоря с един съвет - отново безплатен. :qipag: Три пъти се пъни - един път пиши. :qipag: :qipae: А най-добре въобще не пиши. :qipbj: Ако не искаш да ти се смеят хората, де, не че искам да те ограничавам - напротив, искрено се забавлявам с твоите постове. :qipap: Но поне преди да спориш с такава претенциозност, си направи труда да потърсиш в нета малко повечко статийки и инфо по темата, вземи прочети и някое материалче на облъчени журналисти, които имат наглостта да говорят за невероятното постоянство на Федерер между 2004 и 2007, за невероятните му рекорди и постижения, серии от поредни полуфинали, от финали и т.н. Все пак, човек не може да чете само нещата, които са му удобни на него. Тоест, може, разбира се, но е... комично. :qipad:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Анди Мъри

Мнениеот maryan unfaitful » 19 окт 2010, 23:25

Абе, да не би тук библейски кръжок да се врътка? Майк, пийни едно, татко му, стига драматизира. Не мри от яд, че Фед не го бива вече толкова, нормално е. Все пак не всеки може да се похвали, че е изкарал моно на полуфинали, да не кажа, никой освен него. Знаем, че за теб е върхо, изживявай си религиозния трепет и не се опитвай да вадиш факти от там, дет ги няма. Ето ти още един облъчен журналист
http://bleacherreport.com/articles/4805 ... s-gs-tally
щом държиш толкова на статистиките
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Анди Мъри

Мнениеот Mike Bibby » 19 окт 2010, 23:41

А да - за Гато и Кория - еми, велики са, спор няма. :qipbp: Да, Гато има титла от РГ и... красив бекхенд. И аз имам красив бекхенд с една ръка. :qipag: Добре де, не е много красив. :qipag: Кория? Хубаво, изиграло е момчето един драматичен мач с Надал... поне да беше на ГШ. :qipap: И между другото, като стана дума за прословутата конкуренция, щом Федерер е бил конкуренция на Надал, то и Надал е бил конкуренция на Федерер - нали? И щом Надал започва да печели титли от ГШ през 2005 година, значи още през 2005 година Федерер е имал един достатъчно сериозен противник на клей, който скоро се е превърнал в такъв и на другите настилки... А до РГ 2005 Федерер титлите на швейцареца от ГШ все пак са 5, не са 15. И не виждам с какво Фед е виновен, че Надал е започнал като типичен клейър, който с много труд и воля постепенно се е превърнал вече в доста по-завършен играч и е започнал да постига успехи и на другите настилки? Освен това искам да бъда разбран правилно - аз нито отричам, нито омаловажавм успехите на Надал на клей - те са безпрецедентни. конкуренцията ти няма как да не е достатъчно сериозна, при положение, че конкурент ти е най-великият тенисист в историята. Но просто трябва да се гледа обективно на нещата, не може играчи като Коста, Фереро, Кория и Гаудио, чиито най-силни дни са до 2005 година, да се изкарват като суперконкуренция и супериграчи, след като общо имат точно 3 титли от РГ. Даже се учудвам, че не сложи в кюпа Кореча, който поне има 3 финала, макар че и трите ги загуби, но пък това показва по-голямо постоянство от Гаудио и кория, да речем. Гаудио просто уцели момента, в който надал още бе твърде млад, Федерер се натресе на Куертен, Куертен вече нямаше сили, физически и психически, за ново шампионско представяне в две поредни седмици на турнир от ГШ, Агаси вече бе старичък за успехи на клей, Фереро вече бе осъществил мечтата си през 2003 след няколкото неуспешни опита преди това, в които бе твърде близо до целта и според мен вече след това мотивацията му не е на същото ниво... а Кория. пропусна два мачбола във финала... :qipag: и ето го отговорът защо Гаудио триумфира. Не че е незаслужено, просто за всяко нещо си има причина.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Анди Мъри

Мнениеот Mike Bibby » 19 окт 2010, 23:54

Ако някого в този форум го е яд за нещо, мисля, че е очевидно - потребителите Мери и Яра не могат да преживеят факта, че Федерер е най-успешният тенисист в историята досега. :qipaz: :qipab: Федерер вече наистина не е същият играч, но продължава да си постига успехи, макар и не със същата честота, разбира се. което е съвсем нормално, защо в един момент беше достигнал невероятно ниво и беше ясно, че не може да го запази за вечни времена и че рано или късно то ще падне. Но доколкото виждам момчето миналата седмица игра финал на турнир от серията Мастърс, номер 2 ев световната ранглиста, бие играч от топ 10 с 6:1, 6:1... мисля, че е очевидно кой в този форум има проблем с това. Със сигурност не съм аз. :qipab:

А за статията - както вече написах - прочетете и нещо по-различно, така е най-лесно - да бълваш само нещата, които защитават твоята гледна точка. Както вече написах - всеки си има своята гледна точка - титлата GOAT е неофициална и това, че някои, пардон, доста хора, занимаващи се или следящи тениса я дават на Фед не е случайно, тъй като той действително е най-успешният тенисист досега. Това, че някой си може да го застигне и надмине е вече съвсем друга тема. Която вероятно скоро ще стане и доста актуална, тъй като този някой наистина се развива добре и по всичко личи, че ако е здрав има всички шансове да се доближи, а защо не и да надмине Федерер. но това е говорене в бъдеще време. В сегашно, тук и сега, Федерер е най-успешният. Дали е най-великият - аз смятам, че да, ако някой мисли по-различно аз нямам проблем с това. Дразня се само когато видя, че се омаловажават с лека ръка и с малко или никаква мисъл успехите на Федерер. Които са си факт. колкото и да не им харесва това на две потребителки в този форум. А може би и на повече, но, ако изобщо е така, другите не го показват. :qipad:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Анди Мъри

Мнениеот maryan unfaitful » 20 окт 2010, 00:04

Ама, разбира се, макар да се опира на факти, що да е вярна, ако фактите не уйдисват на тъй нареченото величие? И много соц е това заклеймяване, напомня ми простаците във спортал, дет се заяждаха с някакъв автор, дето също тъй беше отказал да признае величието на Федя с аргумента, че не бил пипал ракета. Пипам яяяяя, по няколко пъти на ден, това ме прави равна на Федерер, тъй че хич не се чувствам недостойна да преценявам на кого медиите захласнато сипят незаслужени похвали и кого пренебрегват. Съвсем пресен пример. Шанхай, първи кръг. Рафа играе срещу Вавринка и е очевидно уморен, защото му е трети пореден турнир. Излизат доста статии, в които се припомня как в предишния мач било напнато и че му е време на Вавринка да го бие. В мача обаче няма нищо напнато. 6-4, 6-4, ама без драми. В АТР излиза заглавие Nadal untroubled.Следва мач на Фед срещу Иснър, който почти не прави асове, а както знаем без асове, там нема никой, на това отгоре му връща топката точно като на престарял професор - със загриженост да не го умори или да не го контузи. Естествено, Фед бие с лекота. Заглавие пак там: Federer Impressive.

Та като си говорим за облъчени журналисти, надявам се, че не ми препоръчваш да чета тез. Най-малкото понеже явно гледат по-малко мачове и от теб.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта

cron