Анди Мъри

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Анди Мъри

Мнениеот Mike Bibby » 20 окт 2010, 00:40

Въпросната статия я прегледах, честно казано, доста е субективна и уязвима - но такава си му е гледната точка на човека, негова си работа. Факти казваш. Фактът е, че въпросният журналист сам си определя границите на ерите, те не са фиксирани обективно - а лично от него. Това е фактът. Фактите са, че Фед е най-успешният в историята, с безброй рекорди и невероятни постижения. Всичко останало - човърканията и размишленията ама защо било така, ама каква му била конкуренцията - това са спекулации, чесане на езици, лични, субективни мнения по темата. Фактите са във визитката на Фед, това са фактите. И точно затова тази титла най-велик е неофициална и спекулативна, защото първо няма ясни и единни критерии, с които всички да са съгласни и второ, защото Фед, както и Надал, както и Лейвър и Борг и т.н., да не говорим за другите - всеки си има някакво слабо място. Фед не прави изключение и неговото слабо място е очевидно - директните мачове с Надал, макар че и тук може да се спори на коя настилка най-много са играли, дали Надал като е толкова смазващ спрямо Фед, е също толкова смазващ и към другите, както е Фед и т.н., обсъждали сме го многократно, но е факт, че това е слабото мястон а Фед.

Но това твойто вече опира до издребняването - ти едва ли не във всяко отношение сравняваш Федерер и Надал - какви заглавия им слагат, каква паста за зъби използват, на кого му миришат повече чорапите, защо му сложили такова заглавие на Федерер, а онакова на Надал... голямото чудо заглавието, стига си търсила под вола теле, а веднъж завинаги признай величието на Федерер и приеми факта, че хората му се възхищават, независимо от арогантността му. Която и на мен не ми харесва, но тя не го прави по-лош играч или по-малко емблематична фигура. Ми съвсем нормално е тенисисът, който е номер 1 и такъв мачкатор какъвто е Надал в момента да се гледа под лупа играта му и към него да са най-високи изискванията. И не знам за коя статия говориш в Спортал, дай линк, така на сляпо няма какво да коментирам. Аз си дадох точното или приблизително точното име на статията, която коментирах.

П.П. Що се отнася до последната ти забележка: гледам тенис от достатъчно дълго време и достатъчно често, не пропускам и следя много отблизо всеки турнири от ГШ, така че дишай спокойно. :qipad: И за мачовете на Федерер също не бери грижа - гледал съм му достатъчно мачове, достатъчно откъси от мачове в YouTube, а когато вървят футболни мачове, често нямам възможност да гледам тенис, така че аз не съм журналист от типа на Питър Бодо или Стив Тигнър, които пишат единствено и само за тенис и язвителната ти финална забележка е излишна и неуместна.

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Анди Мъри

Мнениеот yarra777 » 20 окт 2010, 01:16

Хаха, Биби, май не ти е лесно да се самоубедиш, щом се опитваш да надминеш Песен на песните. :qipag:
Мога само да се присъединя към съвета на Мери да пийнеш едно, за да се успокоиш, а още по-добре ще е, ако с питието върви и някое гадже. :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: Анди Мъри

Мнениеот Ich_Will_ » 29 окт 2010, 16:56

Изображение
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Анди Мъри

Мнениеот marto » 21 авг 2011, 23:18

Честита титла на Мъри :qipbo:

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Анди Мъри

Мнениеот Vesela Taneva » 22 авг 2011, 08:17

Честито на Мъри!Не съм гледала финала.Разбра ли се защо Джоката се е отказал?

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Анди Мъри

Мнениеот Your new lover » 22 авг 2011, 11:20

Vesela Taneva написа:Честито на Мъри!Не съм гледала финала.Разбра ли се защо Джоката се е отказал?

Защото имаше проблем с рамото и не можеше да изпълнява нормално севис и форхенд, достатъчно ли ти е като причина?
    Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Анди Мъри

Мнениеот rafaelis » 22 авг 2011, 12:00

Доколкото виждам разказа за мача (не съм го гледала), не отдават победата на Мъри единствено на контузията на Джокович.

Начало полностью осталось за Марреем. Новак не мог точно выполнить ни один обостряющий удар с форхенда, да и бэкхенд его тоже подводил. В середине сета в игре первой ракетки мира наметился определённый прогресс. Он вернул брейк, но тут же отдал свою подачу. Энди действовал достаточно грамотно. Сам он атаковал не слишком много, но полностью инициативу тоже не отдавал. Серб в отдельных розыгрышах действовал здорово, однако несвойственных ему грубых ошибок в этот день было слишком много. После того, как Джокович уступил первый сет, он вызвал на корт врача. Новак жаловался на боль в правом плече.

Серб вышел на второй сет, но было заметно, что настрой у него не самый боевой. Даже на собственные удачные действия Джокович никак не реагировал. Он уступил три первых гейма, после чего решил отказаться от дальнейшего продолжения игры. При этом через минуту после его решения на корт обрушился ливень. Конечно, можно журить серба за то, что он не доиграл несколько геймов, но в преддверии Открытого чемпионата США никто не хочет рисковать здоровьем, а общий успех Маррея в Цинциннати от этого не стал менее полноценным. "Я не мог толком подавать. Моя средняя подача была всего 145 км/ч, да и с форхенда бить я не мог. Можно было сыграть ещё несколько геймов, но ради чего? Я не мог сегодня обыграть игрока уровня Энди Маррея в один удар", — поведал Джокович.

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Анди Мъри

Мнениеот Бай Иван » 02 мар 2012, 16:07

Анди води със сет и пробив на Джокович в Дубай. Дали е възможно, дали е възможно да се случи това, което искам?
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Анди Мъри

Мнениеот vill_1 » 02 мар 2012, 16:18

Какво искаш да се случи?
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Анди Мъри

Мнениеот Mike Bibby » 02 мар 2012, 17:13

Е, това, което Бай Иван искаше, а също и моя милост, се случи. :qipaq: Малко разнообразие не пречи.

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: Анди Мъри

Мнениеот Ich_Will_ » 02 мар 2012, 20:59

Спокойно, на финала го чака Роджър Федерер и ще напълни гащичките :qipae:
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Анди Мъри

Мнениеот Бай Иван » 03 мар 2012, 02:03

Бих искал да възкликна - яде ли го мръсно, сръбско, лайно... но няма. Само ще кажа, че се радвам на победата на Мъри, когото нямам нищо против да видя победен на финала.
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Анди Мъри

Мнениеот vill_1 » 03 мар 2012, 13:32

Бай Иван написа:Бих искал да възкликна - яде ли го мръсно, сръбско, лайно... но няма. Само ще кажа, че се радвам на победата на Мъри, когото нямам нищо против да видя победен на финала.

Ти за Федя ли си или за Рафа?
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Анди Мъри

Мнениеот blazev1992 » 03 мар 2012, 16:26

vill_1 написа:
Бай Иван написа:Бих искал да възкликна - яде ли го мръсно, сръбско, лайно... но няма. Само ще кажа, че се радвам на победата на Мъри, когото нямам нищо против да видя победен на финала.

Ти за Федя ли си или за Рафа?

За тоя е.
http://i.f-e-n.net:6666/all/2008/07/07/ ... 7526d5.jpg
:lol: :lol:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Анди Мъри

Мнениеот Mike Bibby » 11 мар 2012, 10:40

И Лендъл май нищо няма да постигне с Мъри. Вече започвам сериозно да си мисля, че няма да спечели нищо голямо в кариерата си.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта

cron