Анди Мъри

Потребителски аватар
wimbly
Мнения: 1029
Регистриран на: 04 май 2006, 00:55

Анди Мъри

Мнениеот wimbly » 04 авг 2008, 11:00

Анди Мъри е роден на 15 Май 1987 в Глазгоу. Висок е 1.90 м, тежи – 79 кг. За пръв път пробива в топ 10 на 16 април 2007. А най-високото му класиране е 6-то място, до което достигна днес след една фантастична седмица. Има 6 титли до момента и 4 загубени финала. На турнирите от ГШ има само 1 четвъртфинал, което е прекалено малко за такъв талант. Скота върви възходящо и притежава всички удари, за да печели най-големите турнири, което му го пожелавам, защото играе фантастичен тенис.

H2H
Murray 2-1 Federer
Murray 2-4 Djokovic
Murray 0-5 Nadal :|
Murray 4-2 Roddick
Murray 3-3 Davydenko


Изображение

Изображение




Ето какво мислят най-големите за него :wink:

Изображение

"Не мисля, че играта му се е променила много от както играхме на финала в Банкок" каза Швейцарецът след като загуби с 6-7 6-3 6-4 в първия кръг на Dubai Championships от Мъри.
Федерер добави, че Мъри трябва да поработи много сериозно, за да постигне нещо в кариерата си и да се задържи в елита на мъжкия тенис.
"Той стои дълбоко зад основната линия, което означава, че трябва да тича много и чака грешката на другия"
"Подарих му грешките, но мисля, че като цяло от моята 15-годишна кариера съм разбрал, че е по-добре да си спечелиш сам точката от колкото да я спечелиш от грешка на опонента" .
Мъри бе изненадан от коментарите на Федерер.
"Правиш различни неща, срещу различни играчи." каза Шотландецът.
"Трябва видиш мача ми срещу Рафаел Надал на Австралиан Оупън (Australian Open) 2007 година, играех много близо до основната линия и правих много рискови удари, защото мисля, че това е правилният начин да играя срещу него."
"Срещу Федерер не мисля, че това е начинът. Няма да играя такъв тип игра, срещу някой, който се защитава както Федерер."
Също така каза и в какво се изразява неговия напредък.
"Сервиса ми е много по-добър от преди две години," каза той. "Чувствам се по-бърз и по-силен на корта."
"Но все още има някои неща в играта ми, които бих искал да подобря и отнема време, за да ги покажа на корта. Мисля, че започнах да правя това, тази година."



Изображение

Втората ракета в мъжкия тенис Рафаел Надал посочи британеца Анди Мъри като бъдещ лидер в световната ранглиста. Надал прогнозира „невероятна” година за 20-годишния шотландец.
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Анди Мъри

Мнениеот rafaelis » 04 авг 2008, 11:41

Оооо, нова тема, хубава при това! :qipay:


Анди Мъри взе първа титла от сериите "Мастърс"

Анди Мъри победи Новак Джокович за втори път в последните две седмици и спечели първата титла в кариерата си от турнир от сериите "Мастърс", след като постигна успех със 7:6, 7:6 в надпреварата в Синсинати с награден фонд 2.615 милиона долара.

21-годишният Мъри стана първият британец с титла от "Мастърс" след Тим Хенман, който през 2000 г. игра финал в Синсинати, а през 2003 г. спечели титлата в Париж. Анди Мъри се изкачи в рекордното за кариерата си шесто място в световната ранглиста на ATP днес преди да отпътува за олимпийските игри в Пекин.

Финалната среща срещу Джокович продължи два часа и половина. За Мъри това е втора победа над Джокович в рамките на 9 дни, след като го отстрани на четвъртфиналите на турнира "Мастърс" в Торонто. Титлата е трета за Анди Мъри този сезон след Доха и Марсилия.

"Невероятно е да спечелиш първия си голям турнир, особено след такъв мач. Това прави нещата много специални", каза Мъри, който има 35 победи този сезон. В деветия гейм на първия сет британецът, който сервираше за мача, имаше шест мачбола, от които четири бяха спасени от световния номер 3. В тайбрека на втория сет Мъри загуби пет точки, преди с шестата си възможност да успее да спечели мача. Срещата се игра при изключително горещо време.

"В началото на втория сет нещата станаха много трудни физически заради горещината. Просто се опитвах да остана концентриран. Щастлив съм, че се борих докрай", каза още Мъри. Джокович, който също ще пътува за Пекин, се оправда с топлото време. "Беше много горещо и аз загубих ритъма си на игра. Имах своите шансове. Мога да играя и по-добре", заяви от своя страна сърбинът.



Да му върви на момчето, заслужи си победата, явно освен добрата игра вече успява и да се съсредоточава за по-дълго време. Нещо, което му убягваше досега. :qipap:

Наистина мачът на моменти беше супер фантастичен! :idea: :qipap:

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Анди Мъри

Мнениеот Your new lover » 04 авг 2008, 12:00

Честита тема на Мърито... :qipad:
    Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: Анди Мъри

Мнениеот Cveti » 04 авг 2008, 12:10

Изображение

Супер! Честита тема за Анди Мъри и най-вече честита титла!
Напълно заслужена с оглед на представянето му в Торонто и Синси.
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: Анди Мъри

Мнениеот blond » 04 авг 2008, 12:21

Честита темичка на Анди....Дано често се пише в нея :qipab:
Много хубава победа постигна вчера - 1-ва мастърс титла, и то при такива природни условия! :qipay:
Браво на Анди! Пожелавам му много успехи!
Изображение
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Анди Мъри

Мнениеот zlatibs » 04 авг 2008, 12:31

Честита тема на Мъри хубаво,че някой се е сетил да направи той наистина заслужава :qipaz:

И тук казвам Честито за титлата му много добър втори сет изигра особено последнит няколко гейма и се заслужи титлата определено.Желая му още много успехи,защото той наистина е много добър тенисист. :qipay:

Потребителски аватар
Volen S.
Мнения: 285
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:29

Re: Анди Мъри

Мнениеот Volen S. » 04 авг 2008, 12:52

Браво за темата! Браво на Анди за титлата! Надявам се скоро да успее да измести Давиденчо от четвъртото място,
най-малкото защото има амбиция. В последно време е спрял и да се лигави и да губи концентрация. В събота направо отвя Карлович със страхотни ретури и минаващи удари, а вчера също игра много добре. Не че се получи много хубав мач, и двамата имаха с по 20 повече НГ от уинъри, но браво на Мъри - успя да разбие ритъма и увереността в ударите на Джоко и в крайна сметка това му спечели мача. Страхотна защита има Анди, напомня ми малко на Хюит в това отношение, ако малко си стегне и сервиса като нищо може да стане и номер 2 или 3, а защо не и 1 в един момент
http://ednatreta.hit.bg/ ФИЛМ СОБСТВЕНО ПРОИЗВОДСТВО
No one gives fans more for their money than Nadal


vqra
Мнения: 317
Регистриран на: 24 май 2007, 19:10
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Анди Мъри

Мнениеот vqra » 05 авг 2008, 18:39

С малко закъснение-честита темичка и голямо armataz_01_37за първата титла от МС.Финала беше на високо ниво и мн. се радвам,че Мъри се пребори за победата,въпреки че имаше някякви проблеми/май с рамото/ още на мача си с Моя.
Може да е на 21 год.,но вече си има автобиогрфия =D> :
Изображение

А това е брат му - Джейми Мъри,с който играха на двойки в Синсинати - от скоро с нов облик.
ПРЕДИ Изображение
СЕГА Изображение
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Анди Мъри

Мнениеот marto » 06 авг 2008, 01:56

Mъри вече е 6ти в АТП =D> =D> =D>
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Анди Мъри

Мнениеот marto » 11 авг 2008, 13:25

Отворихте тема на момчето и той падна от някакъв китаец 6:7 4:6 :qipbl: :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Анди Мъри

Мнениеот Your new lover » 11 авг 2008, 15:02

:qipbj: :qipbj: :qipbj: Умбли май на който и да отворим тема спира да му върви :qipad:
    Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Анди Мъри

Мнениеот Your new lover » 25 авг 2008, 10:10

Sergio Roitman ARG
v
Andy Murray GBR (6)

Мъри е при Рафа. :qipad:
    Изображение

Потребителски аватар
wimbly
Мнения: 1029
Регистриран на: 04 май 2006, 00:55

Re: Анди Мъри

Мнениеот wimbly » 26 авг 2008, 11:37

голяма мафия, и Мъри и Надал имат по-равно точки в сериите, а шотландеца е втори :x
Все пак по азбучен ред е по-напред :qipab:
Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Анди Мъри

Мнениеот Your new lover » 28 авг 2008, 21:54

Мъри големи притенции му удари тая вечер... :qipaq:

Представям си,ако играят 5 сет... :qipav:
    Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта

cron