ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот zlatibs » 02 авг 2008, 12:54

Айдеееее ето я и новата тема. :qipbp: :qipbp:

Да пожелаем на Рафа най-доброто представяне на олимпиадата,но преди това титла в Синсинати.Нека и тази темичка да я напълним с положителни коментари и да има още победи до края на сезона! :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz:

Изображение

Изображение

:qipae: :qipae: :qipae:


petya1993
Мнения: 947
Регистриран на: 10 май 2008, 11:19

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот petya1993 » 02 авг 2008, 13:01

ЕЕЕ ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА, дано нашия Рафа да спечели турнира в Синсинати и още другата седмица да е №1.Представяте ли си Рафа ще е поставен на US Open под №1,леле това ще е страхотно!!!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот maryan unfaitful » 02 авг 2008, 13:03

ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМИЧКА!

Да е здрав и щастлив Рафа и да постигне още много! И ако се чувства така и днес,

Изображение,

може да реализира още едно грандиозно постижение. :qipbp: :qipbp: :qipbp:
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот blond » 02 авг 2008, 13:06

Честита ни теми номер 22 ( на колкото е годинки и Рафа :qipae: )
Да ни е жив и здрав любимеца и да ни радва още дълги години!!!

Изображение
Изображение
Още много такива титли :qipaz:
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

vqra
Мнения: 317
Регистриран на: 24 май 2007, 19:10
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот vqra » 02 авг 2008, 13:19

ЧЕСТИТА НИ 22-ра ТЕМА!
Рафа да е мн. здрав и да продължава да се забавлява във всичко което прави.За нас той си беше №1 от отдавна и винаги ще си остане такъв!
ИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот marto » 02 авг 2008, 13:25

Честита нова тема :qipaz:

Аз ще пожелая едно просто нещо,само да е жив и здрав и те резултатите ще дойдат :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот maryan unfaitful » 02 авг 2008, 13:46

Едно видео от Л'Екип. Едва ли има човек, който би отрекъл, че Рафа заслужава да бъде номер едно и все пак като разбереш какво казва едва на 13 години... Мен поне тръпки ме побиха. :qipag:

http://video.lequipe.fr/video/iLyROoafYKVE.html

"Да, за мен е важно, но не чак толкова, защото трябва да продължа да работя и да тренирам сериозно, все пак това е само един турнир. Важен е, но само относително."
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот Cveti » 02 авг 2008, 13:48

ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМИЧКА! :qipbp:
Дано Рафа ни радва още много години и никога не се променя!

Изображение
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот maryan unfaitful » 02 авг 2008, 14:27

ИНТЕРВЮ С РАФАЕЛ НАДАЛ СЛЕД МАЧА С ЛАПЕНТИ
Този път първият въпрос е на Рафа. :qipag:

МОДЕРАТОР: Искам само да потвърдя, че с победата си тази вечер Рафаел Надал ще стане №1 в класацията на 18 август. Ако спечели турнира, това ще стане още в понеделник. А сега въпросите, моля.
РАФА: А ако спечеля утре и загубя на финала?
МОДЕРАТОР: Ще бъдеш №1 на 11 август.

Като се има предвид тежката работа, която свърши, за да станеш №1, кое те удовлетворява повече: че направи победна поредица от 32 мача, че стана №1, или че спечели първия си РГ през 2005?
- Това са много различни неща, трудно е да ги сравниш. Но когато спечелиш РГ, моментът е много емоционален.
Сега знам, че ще стана №1 и съм много-много щастлив. Мисля, че да станеш номер едно е винаги подарък за тежката работа до този момент. Тъй че това е изключително удовлетворително.
Но можеш да станеш №1, само ако спечелиш РГ, Уимбълдън, така че...

Смяташ ли, че тази вечер сервисът ти беше по-добър от вчера и как се чувстваш по отношение на мача утре?
- Бях малко уморен. През последните няколко месеца доста мачове ми се струпаха на гърба. Малко съм уморен. Може би се движа малко по-бавно от обикновено.
Но същевременно съм много доволен, че съм на полуфинал. Надявам се утре да изиграя най-добрия си мач в Синсинати. Само тогава бих имал шансове да спечеля, тъй че ще се опитам.

Какво трябва да направиш, за да не загубиш утре? Резултатът ти спрямо Джокович е 9-3. Той те победи в ИУ, ти го победи другите два пъти тази година.
- Трябва да играя по-агресивно от днес, това е сигурно. Трябва да изиграя много солиден мач, сервисът ще е от голямо значение, както и да се възползвам от шансовете си.
Знам, че Джокович играе добре. Той е от най-добрите в света на тази настилка, тъй че ще трябва да играя много добре, за да го победя.

С толкова много заложено в този мач, натежа ли ти мисълта за първото място, докато играеше? Мислеше ли изобщо за това?
- Мъничко, но важното е да продължавам да играя добре, да побеждавам. Тъй че знаех, че ако продължавам да играя добре, както през последните месеци, това няма да е единственият ми шанс да стана №1 тази година.
Имам много добра позиция в годишната класация, разликата ми със следващия е солидна, тъй че се надявах, че дори да загубя днес, ще имам още шансове. По тази причина бях спокоен.

Изглежда всяка година ставаш все по-добър. През последните две години бекхендът ти стана удивително оръжие, а и сервираш много по-добре. Можеш ли да ни кажеш нещичко за това как се получи така? Дали просто този удар се разви, или си работил специално, за да стане това?
- Аз винаги работя. Не съм напълно доволен от играта си. Винаги искам да ставам все по-добър. Но е важно винаги да има някой преди теб. Когато гледаш как играе Федерер, винаги разбираш, че имаш да подобряваш още много неща.

Какви цели ти останаха за годината, след като вече си №1?
- Целта е само да изиграя добър мач утре, преди всичко. По-късно, да се представя добре на Олимпиадата, след това да продължа в същия дух на USO, да победим САЩ на полуфиналите на ДК и да играя добре в Мадрид и Париж.

Беше ли по-трудно да станеш №1, отколкото си си мислил, когато започна да играеш тенис, или знаеше какво ще ти струва, за да успееш?
- Не знам дали е било по-трудно или не, защото никога не съм си мислил за първото място. Когато започнеш да играеш, ти си просто хлапе, което играе тенис, мечтата ти е да бъдеш професионален тенисист, да играеш на Уимбълдън, на РГ, на USO, в Австралия, но не мислиш за класацията. Поне с мен беше така.

Изпитваш ли по-голяма отговорност като посланик на спорта като №1, отколкото като човек, който се бори за първото място?
- Няма разлика. Винаги се опитвам да направя най-доброто за спорта. Винаги работя за подобряването на тениса. Ако мога да направя нещо в това отношение, винаги бих го направил.

Доколко е проблем умората? Имам предвид, притеснява ли те преди утрешния ти мач?
- Малко. Със сигурност съм малко уморен. Изиграх много мачове. Знам колко е трудно да играеш в Торонто и после тук, в Синсинати с тази влага. Времето не помага особено, тъй че ще е трудно да съм на 100 процента. Но ще се опитам да направя последно усилие.

Вълнуваш ли се, че си №1?
- Много. Но същевременно имам и други цели. Целта ми е да играя на Олимпиадата, на USO. Тъй че няма време за празнуване.
Разбира се, че е изключително удовлетворение да си номер едно, но можем да празнуваме, когато сезонът свърши или след ДК в Мадрид.

Ще си подариш ли нещо?
- Не, не. Подаръкът ми е, че съм тук. Семейството ми е добре, няма проблеми. Всичко е съвършено. Мога само да кажа: “Благодаря на всички в живота ми, защото без вас, без семейството или приятелите ми, би било невъзможно да съм тук, нали?”

Получи ли поздравления по телефона?
- Още не съм гледал.

Има ли някакъв аспект на играта ти, от който не беше доволен тази вечер?
- Днес сервирах малко по-добре, отколкото вчера. Вчера в края на втория сет имах три много добри сервис гейма, много асове. Но по време на мача правих много грешки.
Днес сервирах по-добре. Утре трябва да бъда по-агресивен, да пооправя бекхенда и движението си като цяло.


Въпреки че е нормално разговорът да се върти предимно около Рафа и постижението му, малко ми е тъжно, че не го попитаха за Лапенти. Заслужаваше да бъде споменат и то с добро. Разбира се, проблемът с играчите, които се проявяват добре срещу Рафа, е колко дълго могат да задържат на това ниво и колко могат да го качат, когато Рафа превключи на друга скорост, но Лапенти определено показа много добра игра в първия сет, добра тактика и техника, и макар че една от причините да печели повечето разигравания да беше това, че Рафа не беше изобщо агресивен, показа класа, каквато много топ играчи нямат в мачовете срещу Рафа.
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот rafaelis » 02 авг 2008, 14:53

Хи, хи, човек малко да ви остави, за да поспи и поработи и ей го на, те взели, че пораснали. Ейййй, че сериозна възраст - 22.

ЧЕСТИТА ВИ НОВА ТЕМА!!!!!

Нека и тя е все така пълна с победи като предните две, Рафа да е жив и здрав да играе, а да сме живи и здрави и всички ние, неговите фенове, та да го подкрепяме както досега. :qipay:

Ей, че много време я търсих тая песен, като не знаех чия е. #-o Важни са думичките number one! :idea:
http://www.youtube.com/watch?v=EPFk0X1p2fs

И още нещичко:
http://www.youtube.com/watch?v=I4UYejHDrFQ

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот rafaaydin » 02 авг 2008, 15:06

ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМА :qipay:

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот Cveti » 02 авг 2008, 15:08

По Диема ще дават повторение на мача с Лапенти. :qipae:
И естествено пряко излъчване на полуфинала ни с Джо май няма да ни огрее. :qipaq:
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
Volen S.
Мнения: 285
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот Volen S. » 02 авг 2008, 15:16

Cveti написа:И естествено пряко излъчване на полуфинала ни с Джо май няма да ни огрее. :qipaq:


Да но понеже са много добри ще ни го запишат за да можем да го видим утре :lol: :qipbj:
Честита ни нова тема! Дано днеска победи и Джоко макар че според мен е по вероятно сърбина да бие. Първо, че на Рафа наистина доста умора му се събра, после трябва да се има в предвид и че все пак е бърз хард корта, а на блъсканиците на Джоко това му дай (ако паднем може да се оправдаем и с липса на мотивация, щото вече е номер 1 :mrgreen: ). Нолето понеделник вече излиза пред Фед в АТР Рейса, така че не е лошо все пак да се увеличи преднината ама нейсе..
http://ednatreta.hit.bg/ ФИЛМ СОБСТВЕНО ПРОИЗВОДСТВО
No one gives fans more for their money than Nadal

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот maryan unfaitful » 02 авг 2008, 15:19

Хаха, демек според жълтевината "Тенис уийк" Рафа нямал шанс да стане №1 тази година, докато е на 22 и да изравни рекорда на Фед, а? :qipbj:

В КЛАСАЦИЯТА ВСИЧКО Е ЯСНО: НАДАЛ СКОРО ЩЕ БЪДЕ №1
2 август
Джош Кацовиц


Дори ако Рафаел Надал загуби на полуфинала в събота или на финала в неделя, АТР ще има нов №1 за първи път от 2 февруари 2004.

Довиждане, Роджър Федерер, здравей, Надал.

След загубата на Федерер в третия кръг в четвъртък Надал победи Николас Лапенти със 7-6 (3), 6-1 на четвъртфинала в петък, което му гарантира първото място в ранглистата.

След мача Надал изглеждаше доволен, но остана концентриран върху други цели.

“Щастлив съм, че съм №1, за мен това е подарък за многото работа”, каза Надал. “Много съм доволен, но същевременно целите си остават – Олимпиадата, USO. Няма време да празнувам. Голямо удовлетворение е да си №1, но можем да празнуваме, когато сезонът свърши.”

Ако Надал спечели турнира, 235-те седмици на Федерер на върха веднага ще свършат. Ако победи Джокович на полуфинала, но загуби на финала, ще стане №1 на 11 август.

Ако Джокович спечели полуфинала, Надал ще трябва да изчака до след Олимпиадата, преди да бъде официално обявен за номер едно. Той ще заеме първото място тогава, тъй като точките на Федерер от този турнир ще бъдат извадени.

Енди Мъри, който ще се изправи срещу Иво Карлович на първия полуфинален мач в събота, каза, че е знаел, че този ден е неизбежен.

“Федерер беше на върха толкова дълго, че все някога трябваше да се случи да има малък “спад”, според неговите стандарти”, каза Мъри, който победи Карлос Моя на четвъртфинала. “А някой като Надал, който за мен ще бъде запомнен като един от най-добрите тенисисти в историята, ще играе добре целия сезон.”

Успехът на Надал тази година се дължи на факта, че той подобри играта си и на други настилки освен клей.

Макар че спечели последните четири РГ обикновено Надал не се представяше толкова добре на трева и твърди настилки. Той беше подгласник през 2006 и 2007 на Уимбълдън, като и двата пъти загуби от Федерер и никога не е минавал четвъртфинал на USO.

Печелил е МС турнир в Канада, но в Синсинати е отпадал винаги рано.

Очевидно този сезон това се промени.

След като победи Ернестс Гулбис, Джокович каза: “Мисля, че беше въпрос на турнир и година или сезон, когато той ще започне да играе все по-добре на хардкорт, защото има всички дадености, за да играе добре на всякаква настилка. Тази година той доказа, че е най-добрият играч дори на трева. Ако гледате стила му, не бихте помислили, че може да се справи добре на трева, която е най-бързата настилка, но очевидно той се справя отлично.”

Но Надал не е забравил за Федерер.

“Не съм виждал някой да играе по-добре от него”, каза Надал. “Той със сигурност ще има още много шансове да продължи да бъде №1 и да печели турнири от ГШ. Роджър има добър сезон, но през последните четири години той направи невероятни неща. Мисля, че той е фаворитът за Олимпиадата и USO."



Има голяма поетическа несправедливост в пътя на Рафа към №1, донякъде заради тежките му травми, които са до голяма степен причина да гони толкова дълго Роджър, а още повече заради бюрокрацията и мързела на АТР, които не са си дали труда да променят правилата за изваждане на точките, когато Извънземното започна да мести турнири кат обладано от бесове. Не е почтено и че резултатите от последните му два мача в Синси са също фактор в достигането на №1 (по отношение на срока), вместо да олаби напрежението малко, тъй като това са много-много подред спечелени турнири и най-вече мачове като бройка. Не се съмнявам, че той има достатъчно хъс, и за довечера, и за утре ( [-o< ), но е изключително трудно.
И въпреки твърденията, че за АТР ще е катастрофално, ако загуби делото срещу Хамбург (а делото продължава да се влачи), там трябва да има промяна, при това мнооооооого голяма. Включително изместването на втория МС от сериите USO на друго място. Всички риват за Синсинати, климатът е категорично неподходящ и всяка година се боя тази смяна да не стане принудително - след като някой от играчите получи я топлинен удар, я кой знае какво. Дори американските вамоски, които ходят там, казват, че е непоносимо и че дори поведението на публиката по време на мачове е ужасно. (Но нищо ново, Рим ни подготви, а и Париж тази година следваше тази безобразна тенденция).
Наглостта на Джо продължава да ме удивлява - май той е единственият, който не е забелязал промените в играта на Рафа - и много ми се ще довечера да бъде наказан. Но каквото, таковато. Както казва Рафа, I'llstay with calm". Има време да го бием занапред.
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 22

Мнениеот rafaelis » 02 авг 2008, 15:22

Волене, какви са тез пораженчески мисли на първа страница на новата тема, тц, тц. #-o
Я да се стягаме и да бием. :idea:

В момента започна повторението по Диемата (и в колко ни е мачът довечера?)


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта

cron