ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Vesela Taneva » 01 авг 2008, 09:36

Не съм фен на Фед,но ще си позволя един коментар.Мисля,че винаги е бил по-лабилен психически и много от победите на Рафа се дължат и на това.Подчертавам И на това!Да си на върха толкова дълго време е много изтощително ,а той е вече на 26 или 27.Голям шампион е , но просто се е уморил от царската корона! Рано или късно това щеше да се случи,но си мисля,че загубата на Уимбълдън го пречупи :qipbl:
пп Рафаелци, наближава края на темата!Това е най,най от всички теми и ми е мъчно ,че свършва.Нищо ,ще започнем нова, с нови успехи! :D

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот marto » 01 авг 2008, 09:45

Хриси,аз последния сет не го гледах,щото много ми сечеше,ама при 6:5,сервираше за мача и от 40:15 си загуби сам гейма,което можеше да му изиграе шега в тайбрек,но важното,че го спечели с 7:0 :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот yarra777 » 01 авг 2008, 09:54

Добро утро!

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2008, 12:31

Прекрасно "утро"! :qipbp: Благодаря за снимките!

Волене, япончето нещо се е смахнало тоя път. Ако цялата работа ставаше с точките от Канада само (та да се реши другия понеделник), Рафа можеше да не си губи времето в Синсинати. :qipag:

Времето, по което ще излязат точките (18. 08) е на седмица от края на Олимпиадата, където пак има мегдан за промяна. Ако това не стане, на USO Фед не може да спечели 700 точки посмъртно, защото защитава титлата, а Рафа - само 150. Тъй че статията е пълна тъпня, откъдето и да я погледнеш. Или реклама на USO - че там щяло да се решава кой ще е №1. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Cveti » 01 авг 2008, 13:05

If Nadal wins the title on Sunday, he will break Federer's streak of 235 consecutive weeks at No. 1. The Spaniard would become the 24th player in the history of the ATP Rankings (since 1973) to hold the No. 1 position and the third Spaniard to accomplish the feat, joining Carlos Moya (1999) and Juan Carlos Ferrero (2003).

A title would give Nadal 6,730 points to Federer's 6,680 next Monday. If Nadal reaches the final, he will become No. 1 on Aug. 11. With a semifinal here, Nadal will become No. 1 on Aug. 18. The only way Nadal can't become No. 1 in the next three weeks is IF he loses in the quarterfinals here and Federer wins the Olympic gold medal AND Nadal does not reach the Third Round or better at the Olympics.

Инфо от ОС на Синси. Последно така или е? #-o
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2008, 13:41

Според мен, горе-долу. Ако вземем титлата - ставаме №1 още този понеделник, защото преварваме Фед, дори без да се свалят точките от Канада и Синсинати. Ако станем финалисти, ставаме №1 от 11, когато паднат точките само от Канада. Ако бием довечера, ставаме №1 на 18-ти.
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот blond » 01 авг 2008, 14:20

Абе рафаелци, ние сме си номер едно от много време :qipad:
Направо ще ме побъркате с тези изчисления, главата ми се замая :qipag:
Едно обаче разбрах, август 2008 ще го запомним като датата, на която Рафа официално стана Световния номер Едно! :qipay:
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2008, 15:09

От снощи се мъча връз интервюто след мача със Сера, вероятно защото е досадно. Едно не разбирам - дали всички са дотам лишени от въображение, че непрекъснато задават едни и същи досадни въпроси - всеки ден, ей богу - или го правят, за да напишат после някъде: "В 22,01 на ... август Рафа си призна, че иска да стане №1. Пълно малоумие!!! :qipaq:

ИНТЕРВЮ С РАФАЕЛ НАДАЛ СЛЕД МАЧА СЪС СЕРА

Мислиш ли, че бърз мач като този повече вреди, отколкото помага по отношение на подготовката ти за този турнир, тъй като нямаше време да поработиш върху ударите си по време на мач?
- Доволен съм, че съм в трети кръг. Доволен съм и че мачът не беше дълъг. Когато играеш много мачове, хубаво е понякога да имаш и такъв.
Но наистина по отношение на усещането на корта и топката не беше добър мач.

Все пак, тъй като обикновено е трудно за победителя от Канада да играе добре тук, както и ти през 2005, може би е добре да се махнеш от корта по-бързичко.
- Нали ви казах? Не е въпросът само в Канада, а в това, че играх много мачове през последните месеци. Твърде много, според мен.
Затова е важно да имаш такива мачове.

Трудно ли е да спечелиш в Канада и след това да се справиш добре тук? През последните десет години по традиция шампионите от Канада не печелят тук.
- Винаги е трудно. Винаги е тежко. Но когато играя добре, имам добро самочувствие, а аз играя добре през последните няколко месеца. Даже много добре, нали? Тъй че просто ще се опитам да играя добре и на този турнир. Ако изиграя добър турнир тук, ще имам и шанса да бъда в по-добра позиция в годишните резултати. (това е различно от цитираното, където го бяха допълнили с един от следващите отговори, свързан с първото място)

Доколко си по-самоуверен през сезона на хардкорт тази година в сравнение с миналата?- Не знам. Не искам да сравнявам годината. Тази година правя най-добрия си сезон, не на хард, на всички настилки, тъй че имам самочувствие. Чувствам се малко по-добър играч.
Не знам, много добре играх в Торонто тази година, но сезонът на хард продължава.

Мислиш ли за това, че можеш да станеш №1? Неизбежно ли е или не го мислиш много?
- Да стана №1?
- Да.
- Всеки иска да бъде №1. Но сега съм концентриран върху турнира в Синсинати. Това е важен турнир, нали? Единствената ми цел е да продължа да играя, както през предишните 5-6 месеца.
Ако продължа така, ще имам много шансове да стана №1. Ако не, не искам да бъда №1, защото противниците ми са много добри.

Преди тази вечер си стигал тук до 3 и 4 кръг. Защо ти е токова трудно да играеш на този турнир?
- Понякога защото пристигах късно от Канада, а друг път, защото не ми беше най-добрият момент от сезона. Това е причината.

Колко тежко е за тялото да играеш на тази настилка? Защото тревата е хубава, тя е...
- По-мека, да...
- Клеят също е по-щадящ. Но трудно ли е наистина за ставите?
- Ръководството на АТР въвежда все повече и повече турнири на тази настилка. Аз смятам, че това не е хубаво, защото когато погледна из съблекалнята, всички имат проблеми. На коленете, на стъпалата, на бедрата – всеки ден.
Затова мисля, че това не е хубаво. Със сигурност тази настилка най-много натоварва тялото.

Прав ли съм, защото Федерер каза, че сезонът на хардкорт ще продължи отсега до Монако. Ти какво ще правиш? Имаш ли междувременно турнири на клей?
- Нямам.
- Никакви.
- Аз не играя само на клей турнири, нали? Участвам на същите турнири, в които участва и Роджър. Една година след него. Тази година съм изиграл един турнир по-малко на клей, отколкото Роджър.

Твърдиш ли, че най-дългият сезон е на хардкорт?
- Винаги съм го казвал. Според мен, това е голяма грешка за тура. Една от най-големите, защото ако видите играчите, травмите, колко много травми имат през последните месеци, ще си помислите, дали това е добра насока или не. Защото за всичко това си има причини.

И какво, в съблекалнята всички си студят глезените, коленете и бедрата?
- Ами да, всички. Проблемите не са едни и същи, но виждам много хора с проблеми в коленете, стъпалата. Всички сме превързани. Задължително е. Защото тази настилка е много жестока.

Винаги казваш, че в тениса няма лесни мачове, но днес май изигра един такъв. Имаше ли проблем изобщо в играта ти или в неговата тази вечер изобщо?
- Никой мач не е лесен. Но днес той... Ами той не игра... Мисля, че беше нервен и игра много лошо днес.

След победата на Уимбълдън и четирите титли от РГ, наблягаш ли повече на сезона на хард?
- Винаги правя едно и също, наблягам на всичко. За мен този турнир има същото значение, колкото USO миналата година или тази. Няма разлика.

Как промени победата на Уимбълдън живота ти? Даде ли ти много по-голямо самочувствие на по-бързите настилки? Досега се справяш много добре.
- Понякога хората, които не гледат тенис всяка седмица, смятат, че съм само клейкортър. Но ако следите тениса всяка седмица и знаете резултатите, ще видите, че не съм добър само на клей. Стигнах полуфинал в Австралия и на ИУ, финал в Маями и Ченай, печелил съм в Мадрид и два пъти в Канада, в ИУ и Дубай. Тъй че имам много... И в Китай.
Играх два финала на Уимбълдън, спечелих Куинс, а след това и Уимбълдън. Тъй че имам много добри резултати не само на клей. Аз съм втори в света и имам невероятно много точки, ако играя само 4-5 турнира на клей всеки сезон, не бих могъл да ги спечеля.

Така е. И си на гребена на вълната преди USO. Имаш ли самочувснвието, че това е твоята година?
- Не знам. Целта ми сега е да играя в Синсинати. После ще играя на Олимпиадата. Това за мен ще бъде прекрасно преживяване.
По-късно ще мисля за USO. Може да е моята година или да не е. Не знам. Никога не се знае.

Каза, че си играл твърде много мачове. Можеш ли да промениш нещо в това отношение?
- Знаете какъв е календарът и аз нямам избор. Нищо не мога да направя.

Не можеш ли да играеш по-малко?
- Не. Календарът тази година е ужасен.
Последна промяна от maryan unfaitful на 01 авг 2008, 15:58, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
RafaeLNadaL
Мнения: 120
Регистриран на: 02 юни 2008, 22:57
Местоположение: Пазарджик

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот RafaeLNadaL » 01 авг 2008, 15:39

Трудно ли е да спечелиш в Канада и след това да се справиш добре тук? През последните десет години по традиция шампионите от Канада не печелят тук.- Винаги е трудно. Винаги е тежко. Но когато играя добре, имам добро самочувствие, а аз играя добре през последните няколко шансове.


Това нещо неможах да го разбера :?
Тук и Тук 10x ;)

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2008, 15:59

Ами мъчи се, може да докараш някоя гънка. Май коректорите са повече от преводачите, а? :qipaq: Прекрасна представителна извадка на обществото ни.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот marto » 01 авг 2008, 16:04

RafaeLNadaL написа:
Трудно ли е да спечелиш в Канада и след това да се справиш добре тук? През последните десет години по традиция шампионите от Канада не печелят тук.- Винаги е трудно. Винаги е тежко. Но когато играя добре, имам добро самочувствие, а аз играя добре през последните няколко шансове.


Това нещо неможах да го разбера :?



То не е за деца :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2008, 16:32

Опс, туй "дете" не беше ли на 14? Ако е по-малък, сори за острия отговор. :qipad:
Нямам нищо против поправката, ама що не пишеш: "Мери, тук си сбъркала", ами страдаш, че не си разбрал нещо, дето е ясно, че е сбъркано и какво е трябвало да бъде? Префърцунено е някакси.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2008, 17:17

Малко нагледен материал

4/8 2008
Cincy08.......Rafa.........Roger
W..............6730........6680
F...............6580.........6680
S...............6455.........6680
Q...............6355.........6680

11/8 (Вадят се точките от Торонто)
Cincy08.......Rafa.........Roger
W..............6580........6330
F...............6430.........6330
S...............6305.........6330
Q...............6205.........6330

18/8 (Вадят се точките от Синси и евентуално се прибавят тез от Олимпиадата, които тук не се вземат предвид)
Cincy08.......Rafa.........Roger
W..............6575.........5830
F...............6425.........5830
S...............6300.........5830
Q...............6200.........5830
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 01 авг 2008, 17:33

Снимки от бригадирка очевидка

Denizen написа:
Hawkeye:
Изображение

Rafa observing his observers
Изображение

Gonzalez, pre-racket destruction
Изображение

Moya
Изображение

Rafa retrieving a ball and apologizing (!) to us

Изображение



Защо е тая противна комбинация доматено и сиво? Да не би в Найк вече да работят само далтонисти?



Диема ни обещаха изненада и верно ни изненадАха! Както казва Яра, явно бяха разбрали в шест без пет, че днес ония в Синси почват от наше седем, та ни показаха само втория сет от мача на Рафа, но за сметка на това изключително интересните и вълнуващи втори и трети сет Фед-Карлович. Как да им направя мръсен номер, че да не им продават повече права? Дали Ринг няма да успее да ги надцака следващия път и да се прояви по-читаво? Защо не си възстановят платения канал и не ни ги пускат там?
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот yarra777 » 01 авг 2008, 18:22

maryan unfaitful написа:
18/8 (Вадят се точките от Синси и евентуално се прибавят тез от Олимпиадата, които тук не се вземат предвид)
Cincy08.......Rafa.........Roger
W..............6575.........5830
F...............6425.........5830
S...............6300.........5830
Q...............6200.........5830


Значи след като Рафа е стигнал на четвъртфинал тук, след Олимпиадата пак ще е №1, дори и Фед да вземе титлата там, а той не вземе нищо, защото ще му води с 470 точки, а титлата е 400. :qipbp:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron