ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот yarra777 » 20 юни 2008, 21:35

ОФИЦИАЛНИЯТ САЙТ НА УИМБЪЛДЪН
http://www.wimbledon.org/en_GB/index.html

Рафаелци, ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА!
Дано в нея изживеем много успехи на Рафа и щастливи мигове!

Титлите от тази година, за сега.
Изображение
Монте Карло :qipbp:

Изображение
Барселона :qipbp:

Изображение
Хамбург :qipbp:

Изображение
Ролан Гарос :qipbp:

Изображение
Куинс :qipbp:
Последна промяна от yarra777 на 27 юни 2008, 22:09, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Your new lover » 20 юни 2008, 21:39

Честита Тема.

Пожелавам поне още толкова титли да прибави Надал в колекцията си тази година, а на всичките му фенове(освен онова дете от 2ри клас) винаги да бъдете толкова готини и да му развивате все така перфектно темите.
    Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Mike Bibby » 20 юни 2008, 21:40

Мдам, време е Рафа да гризне дръвцето, стига с тоя метал. :qipag:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот marto » 20 юни 2008, 21:51

ЧЕСТИТО НОВА ТЕМА :qipbp: :qipbp: :qipbp:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот yarra777 » 20 юни 2008, 22:08

Mike Bibby написа:Мдам, време е Рафа да гризне дръвцето, стига с тоя метал. :qipag:

Ако е ананасово дърво става. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 20 юни 2008, 22:12

ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМА!

Да ни е вкусна! :qipad:

И Рафа да е щастлив!

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот rafaelis » 20 юни 2008, 22:21

Я гледай ти, за малко се разсеях и какво стана, сладурите забегнали. :qipbl:
Обаче им е позволено, защото вече са пълнолетни, ха, ха!
ЧЕСТИТА ВИ ТЕМА

Вие сигурно си пожелавате титла от УИ :idea:
Аз лично :qipag: един надпис на едно определено място от тялото на един господин


пп. И, ЯРААААА, въобще не се измъквай само със снимки, след като ти отваряш темата, трябва да е най-купонджийската, нещо цветно дай, танцуващо, катерещо се и падащо от стени, швейцарски сирена и всичко, което ти дойде наум. :qipap:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот blazev1992 » 20 юни 2008, 22:58

Честито американско пълнолетие на темата за Надал.Пожелавам му да е в Лондон следващата седмица. :qipab:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот annysy » 20 юни 2008, 23:39

Наздраве! :qipaz:

Опс..така де: Честита ни нова поредна тема за Рафа! :qipbp:
21 е хубаво число :wink:

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот blond » 21 юни 2008, 07:26

Еми, ЧЕСТИТА НИ ТЕМА и от мен!!! Да ни е здрав Рафа, той останалото си го може!!!
Дано и тази тема напълним с приятни коментари, статии и снимчоци :qipab:
И не на последно място, да захапем ощеедна купа на 6-ти!!!
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Vesela Taneva » 21 юни 2008, 07:28

Честита 21ва тема Рафаелци!!!!!
Не знам какво дръвце му пожелава един човек да гризка,но аз му пожелавам да гризне онази златиста купа дето все Фед я стиска!!!! :qipbp: :qipbp: :qipbp:
Да е здрав Рафа,във форма и в добро настраение,а ние да преживяваме само хубави емоции /без много нервички/ :qipbo:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот yarra777 » 21 юни 2008, 09:34

ДОБРО УТРО!
Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
papi_rnp
Мнения: 474
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:04
Местоположение: Dryanovo

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот papi_rnp » 21 юни 2008, 10:27

Честита ни нова тема!!! :qipbp:
Здраве и късмет на Рафа и естествено купата от Уимбълдън!Дано през следващите две седмици го виждаме само така:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Vesela Taneva » 21 юни 2008, 11:01

Ама,че е `убав у бЕлооооо! :qipbp:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 21 юни 2008, 11:29

Нийл Харман е журналистът, който често ходи да играе голф с Рафа и сякаш измежду англоговорящите, е най-близък с него. Тъй че в тази статийка има подробности за трите дни почивка и други моменти от живота на Рафа.

21 юни
РАФАЕЛ НАДАЛ ИСКА ДА ИЗТРИЕ БОЛКАТА ОТ УИМБЪЛДЪН
Изображение
Нийл Харман

Полет 5509 от Гатуик до Палма миналата неделя беше задържан заради няколко закъснели пътници и един от тях накара няколко глави да се извърнат. Рафаел Надал не е от хората, които се возят в частни самолети, той е народен човек. “Самолетът не беше пълен, отзад имаше места”, каза той. “Нямаше проблеми”.

Не бихме могли да си представим Роджър Федерер да се смеси с обикновените хора и това още по-добре демонстрира начина, по който 22-годишният испанец приема живота и капризите на съдбата. За първия тенисист, спечелил РГ - най-големият турнир на клей в света - за четвърти път и титла на трева в Куинс клъб в рамките на осем дни, най-важното беше да се прибере колкото се може по-бързо у дома.

След като си легнал в 1 часа, на другия ден в 8,45 Надал вече бил на игрището на голф и отбелязал най-доброто си постижение за годината. “На другия ден на места се справих по-добре, някъде – по-зле”, каза той. В сряда ходил на риба с баща си. В четвъртък отлетя обратно за Лондон.

Толкова е почивката, сега пак е време за работа. Косата му е подстригана – Федерер може да се надява на ефекта на Самсон – но когато протяга яките си крака от неудобния стол, не можем да не си спомним вечната стеснителна усмивка, която грее на лицето на този воин. Тези ясни очи бяха пълни със сълзи, когато напусна Ол Ингланд Клъб миналата година, след като загуби най-добрия финал от години пет сета срещу Федерер.

Това ли е била най-тежката му загуба? “Беше много тежко, много трудно да загубиш толкова важен финал на турнир като този, но същевременно бях доволен от това как съм играл”, каза той. “В последния сет два пъти водех с 40-15 при подаване на Роджър и не загубих своето след първия гейм на мача. След това много плаках около половин час (въздиша). Плаках, защото – как да го кажа на английски – беше много напрегнато, имах шансове да спечеля титлата на мечтите си, но накрая загубих. Не плаках затова, а защото беше много емоционален финал за мен. Дотогава не ми се беше случвало.”

Опитайте се да си представите колко трудно е било за Надал да стигне до последния ден, без да полудее. Става дума за петдневния му мач срещу Робин Сьодерлинг от Швеция във втория кръг. През първия ден той беше стигнал до точка за спечелване на мача. “Изиграх сервис, типичен форхенд и изпуснах с ей толкова (палецът и показалецът му са на сантиметър). Това беше последната точка при шест равни и се върнахме в съблекалнята.Дъжд. Върнахме се на другия ден, той направи добър ретур, аз загубих сета и всичко се промени.

Имаш шансове да спечеля четвъртия сет, когато отново валя 20 минути. Мачът беше под мой контрол, но всеки път след спиране, се чувствах по-зле. Накрая намерих решение.”

Изпълнил “мисията Сьодерлинг” на другия ден Надал се върна, за да се изправи срещу Михаил Южни на корт №2 и изоставаше с два сета. В следващите три той загуби само пет гейма. “Южни играе бързо, а онзи корт, където няма пространство наоколо, е по-удобен за такъв играч. Никак не ми беше лесно”, каза Надал. Томаш Бердих падна чисто, а Новак Джокович се отказа заради пришки в третия сет на полуфиналния им мач, преди Надал да се изправи срещу Федерер и мъката.

Двамата са свързани по този начин през последните четири години, откакто Федерер направи тревата свое владение, а Надал стана крал на клея. Всеки пречи на другия да спечели безсмъртна победа. Не е ли възможно Надал поне мъничко да мрази швейцареца – в крайна сметка това попречи на Макенроу, Конърс и Лендъл да влязат в лудница. “Но това е само игра, нали?”, казва Надал. “Те са различни личности. Аз съм кротък човек и не страдам от някакви мании.

Обичам да печеля, не обичам да губя и очаквам, че ако играя нормално, ще спечеля. Но миналата година загубих в Уимбълдън, а на другия ден бях на игрището за голф, после на плажа. Тенисът е спорт, където трябва да се научиш да губиш. Със сигурност може да ти се случи всяка седмица.

Предпочитам спокойствието. Да, аз съм – как го наричате вие – хиперактивен. След Куинс се прибрах да се наспя, но трябваше да стана в осем часа, защото ако се бях събудил по-късно, щях да се ядосвам, че съм пропуснал една сутрин, след като имам само три дни у дома. Не обичам да гледам телевизия, но този път гледах Откритото първенство на САЩ по голф – и четирите дни.

Тайгър Уудс беше невероятен, но ми домъчня за другия (Роко Медиейт). Тайгър имаше труден удар за плейофа, на другия ден Медиейт водеше. Като професионалист той имаше шанс да направи две бърдита, но направи два пара. Тайгър направи две бърдита. Това беше по-тежко за него, отколкото миналогодишния финал на Уимбълдън за мен.”

Надал приема, че за да продължи изключителната си победна поредица от Монте Карло Мастърс през април, в която с изключение на Рим, печелеше навсякъде на клей, а накрая и на трева, трябва да е в отлична форма.

Как го прави с неподражаемия си стил?
“хората говорят много, че играта ми е физическа и смятат, че трябва да имам проблеми, но аз играя всяка година повече мачове и не съм загубил нито един турнир заради контузи”, казва той. “Тази година имах само пришки, но не загубих турнира заради тях, а заради скапания календар на АТР.

Ако бях спечелил в Рим, нямаше да отида в Хамбург, вече бях взел решение. Имам само три МС на клей, където е най-добрият ми шанс да спечеля точките, които ме държат напред заедно с Федерер и Джокович. Ако искам да стана №1, трябва да печеля на тези турнири. Останалата част на годината на хард кортове е тежка за коленете, стъпалата и гърба. Другите имат по-добри шансове на хардкорт, но защо сезонът на клей трябва да е толкова кратък? Защо да няма по-дълъг сезон на клей и на трева?”

Това са решения, които ще се вземат по-нататък, може би когато Надал стане член на съвета на играчите на АТР, което може да стане днес. Освен че продължава да тренира с волята на дервиш – вчера имаше три тренировки – Рафа ще бъде заинтригуван от две събития във футбола. Дали Кристиано Роналдо ще подпише с неговия любим РМ? Може ли Испания да победи Италия на Евро-2008? “Надявам се и на двете”, казва той. “Реал Мадрид е отбор с много международни титли и кой не би искал да играе за такъв клуб? Ще бъда много доволен, ако той подпише.”

Представянето на Надал тази година
Спечелени мачове 49
Загубени мачове 7
Спечелени турнири 5 (Куинс, РГ, ХАмбург Барселона, Монте КАрло)
Спечелени пари – 3 901 923 млн долара

http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/ ... l&offset=0

ИзображениеИзображение
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта

cron