ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Samo Nadal2 » 17 юли 2008, 14:46

10x за снимките!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 17 юли 2008, 15:12

Не сме, не сме! Благодарско! Много му тича кукуригуто! :qipag: :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Бай Иван » 17 юли 2008, 16:10

Момичета, какво не ми харесвате на аватара? Не е толкова сексистки, де да знаете какви ги е надробила мацката преди да отнесе това наказание.

Рафа обаче голяма ваканция отрази, чак му завидях! :qipap:
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот yarra777 » 17 юли 2008, 16:36

Рафа Надал, Златен медал от Търговската камара

Изображение

http://www.mallorcadiario.com/index.php ... &Itemid=32
сряда, 16 юли 2008

ПАЛМА. - Рафа Надал тази година получи Златния медал на Търговската камара на Майорка. Неговите заслуги: една впечатляваща спортна кариера, постигната благодарение на решимостта му да се усъвършенства и преди всичко приносът му като изключителен посланик на Островите в цял свят.
Заслуги, които Камарата оценява, а също и тези на неговия треньор, Тони Надал, когото Пленумът специално похвали за неговата подкрепа и неговата роля в професионалната кариера на манакорския тенисист.
Рафа Надал е шампион на Уимбълдън 2008 и е печелил РГ четири пъти последователно през последните години. Тази година младият тенисист, роден в Манакор през 1986г., победи също в Куинс, МС в Хамбург и Монте Карло, и в Конде де Годó. На 22 години е смятан за един от най-добрите спортисти в историята на световния тенис.
Изображение

Потребителски аватар
Volen S.
Мнения: 285
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот Volen S. » 17 юли 2008, 20:45

Интересно ми е дали следващата година Рафа ще е поставен номер 1 на Уимбълдън или пак ще е Фед? :?: :P
http://ednatreta.hit.bg/ ФИЛМ СОБСТВЕНО ПРОИЗВОДСТВО
No one gives fans more for their money than Nadal

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот annysy » 17 юли 2008, 21:58

:D Благодарско за снимките и от мен!

Волен, ако стане №1 до догодина, 100 на 100 ще го поставят :wink:
:roll: мен идеята ми харесва :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 17 юли 2008, 22:02

Като гледах метода, по който смятат точките, май няма да бъде.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 17 юли 2008, 23:08

http://www.viddler.com/explore/lauramza/videos/57/

ПЕтият сет от финала. Тия, дето ми говорят, че било мускули срещу умения, да ходят да се оплачат на арменския поп. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот rafaelis » 18 юли 2008, 06:24

Добро утро!

Много е приятно да намериш петия сет и да го добавиш към сутрешното кафе. :idea:

пп. Обаче, на кого да се оплачат някои, ако и арменският поп е фен на Рафа, това се чудя сега! :qipap:

Лек и успешен ден на всички!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 18 юли 2008, 13:20

Дано намерим къде да гледаме олимпийския тенис, защото го докарва като турнир от ГШ.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
RafaeLNadaL
Мнения: 120
Регистриран на: 02 юни 2008, 22:57
Местоположение: Пазарджик

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот RafaeLNadaL » 18 юли 2008, 13:33

Айде стискам палци за Рафа, и Гонзо
Тук и Тук 10x ;)

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 18 юли 2008, 14:28

НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ПОБЕДИТЕЛ НА УИМБЪЛДЪН
16 юли
Стив Тайнър


Когато финалът на Уимбълдън свърши, влязох в Tennis.com и видях следното заглавие: “Мач на едно поколение”. Под него имаше снимка на Рафаел Надал, вдигнал купата в почти пълния мрак. Думите бяха подходящи – като Борг срещу Макенроу през 1980 или Лейвър срещу Роузуол в Далас през 1972, Надал-Федерер засега е апотеозът на своята ера. Испанецът спечели мача, но двамата с опонента му направиха много повече: те защитиха един стил на игра.

Кой, след като е гледал как мятаха топката и телата си по централния корт почти пет часа, ще каже сега, че днешната игра от основната линия е безкрайно скучна? Кой ще продължи да твърди, че тенисът е най-хубав, когато има “контраст на стиловете”? И кой някога ще се оплаче, че без сервис-воле тенисът не е толкова вълнуващ и артистичен? Много хора, сигурен съм. Почитателите на тениса рядко са доволни от своя спорт. Но Надал и Федерер ни дадоха възможност да оценим днешната игра, без тревожно да се обръщаме към миналото.

Въпреки контрастните личности на двамата играчи, ако се загледате в ударите им, няма да забележите голяма разлика ( да, и от двете страни има и мускули, и умения, и интелект, ама на някои хора кой знае защо много им се иска да припишат тази победа само на груба сила). Всеки удря здраво топката и я праща в дъга над мрежата към някой от ъглите. Всеки варира дължината на ударите си няколко пъти в едно разиграване. Всеки се възползва от първата възможност да прогори корта с уинър. Всеки от тях кара необикновеното да изглежда естествено.

Лейвър срещу Розуол пез 1972 беше битка на двама австралийски сервитьор-волейци. Най-страсните тенис запалянковци все още твърдят, че този мъжествен рисков метод е единственият истински тенис. В този стил има причинно-следствена връзка – ти правиш нещо, а не чакаш другия да сгреши. Но Надал и Федерер изобщо не очакваха подобно нещо. Те играеха изтънчена и интелектуална версия на високорисков тенис. Използването на сервис, изтласкващ противника от корта заедно с форхенда на Федерер бяха еквивалентът на сервис-волето на Лейвър отпреди 35 години.

Борг срещу Макенроу през 1980 беше битка на противоположности, бейзлайнър срещу сервитьор-волеец. Това често се цитира като идеалната ситуация и контрастът може да доведе до абсолютна драма, но не е гаранция – Пит Сампрас и Андре Агаси, противоположности в повечето отношения, никога не се доближиха до драматичния двубой на Надал и Федерер. Оспорваният, добре изигран мач, независимо от стиловете на играчите, винаги показва контраста между личностите и точно с това ни дариха Рафа и Роджър.

Блъскането от основната линия може да бъде монотонно, също както сервис-волето може да произведе множество посредствени точки. Но Надал и Федерер доказаха, че двама бейзлайнери могат да играят тенис, който е вариативен, мъжествен, драматичен и изпълнен с личностно присъствие. Те узакониха исторически този стил. Ако Лейвър и Роузуел усъвършенстваха класическата високопроцентна игра, а Борг и Макенроу ни дадоха две икони за вековете, Надал и Федерер направиха онова, което най-добрите тенисисти правят от десетилетия: те изпълниха всеки час, всеки миг, всяко разиграване с невероятни удари. Може би сега тенис феновете най-после ще оценят този стил. Но не ми се вярва.
http://sports.espn.go.com/espn/blog/ind ... ame=tennis


П.С. Ани, благодаря за подписчето и оттук. :P :P :P Цял ден мога да си го гледам.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот maryan unfaitful » 18 юли 2008, 15:45

По обяд в новините на балеарската ТВ са показали Рафа на летището в Палма със Синска и Маймо. В Барселона към тях ще се присъедини и Ройг.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот marto » 18 юли 2008, 18:08

Интересно,Олимпийския шампион няма да защитава титлата си :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 21

Мнениеот marto » 18 юли 2008, 18:12

Люис Хамилтън се сравни с Надал

Пилотът на Макларън-Мерцедес Люис Хамилтън нарече себе си "Рафаел Надал във Формула 1" и сравни характера на испанския тенисист със своя собствен. Според него финалът на "Уимбълдън" между Надал и Федерер бил толкова драматичен, колкото и победата му на пистата "Силвърстоун" за Гран при на Великобритания.

"Финалът на "Уимбълдън" беше толкова дълъг, а аз за съжаление успях да гледам само последните 30 минути, призна британският пилот. - Дори и това време обаче ми беше напълно достатъчно, за да разбера за каква битка става въпрос. Мислех си, че Федерер отново ще спечели, след това бях раздвоен, но понеже го познавам, реших, че той ще издържи. От друга страна обаче Надал показа големия си хъс за победата и това се оказа решаващо. Той притежава нещо ново, нещо, което виждам и у себе си."

23-годишният Хамилтън сподели още, че желанието му да стане най-младият шампион във Формула 1 е станало още по-голямо, след като е гледал устрема на испанския тенисист и начина, по който той се е борил за победата. "Исках да стана шампион, когато бях на 5 или 6 години и това не се е променило до днес. Рафа ми доказа, че с желание, всичко може да се постигне."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта