ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот blond » 28 май 2008, 20:00

Пууу, дано почине! И дано не вали, защото аман вече :qipaq:
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот yarra777 » 28 май 2008, 20:37

Как може да слагат Рафа на С.Ленглен!? :qipaq: Ако той не заслужава да играе на централния корт... :qipan:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот marto » 28 май 2008, 20:38

Ленглен също е централен корт :qipae:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот rkk » 28 май 2008, 20:53

yarra777 написа:Как може да слагат Рафа на С.Ленглен!? :qipaq: Ако той не заслужава да играе на централния корт... :qipan:


Предният път Фед беше на Ленглен, нормално е сега да е обратното.. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот rafaelis » 28 май 2008, 21:10

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Хора, какво ни става бе, забелязвате ли на коя страница сме? Малиииийййййй, все си мислех, че до неделя ще издаяним тук, ама явно скоро скоро ще се местим. :qipap: :qipbj:

пп. Където и да играе Рафа, важното е да бие, другото, айде от нас да мине.

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот rafaaydin » 28 май 2008, 21:18

Хайде някой да отвори новата тема :)

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот rafaelis » 28 май 2008, 21:25

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Е как после другите няма да казват, че на нас ни е лесно, минем за по пет минути в тяхните теми, а те - докато изчетат нашата #-o #-o #-o

Потребителски аватар
niiceto
Мнения: 549
Регистриран на: 23 ное 2007, 15:25
Местоположение: sofia
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот niiceto » 28 май 2008, 21:47

Защо на някои снимки Рафа се държи за лакътя и прави някакви физиономии,все едно го боли?!?!? :qipbn:
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот rafaaydin » 28 май 2008, 21:53

niiceto написа:Защо на някои снимки Рафа се държи за лакътя и прави някакви физиономии,все едно го боли?!?!? :qipbn:

Еми когато се опита да направи лоб си удари ръката с ракетата, но се оправи за 2-3 мин.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот marto » 28 май 2008, 22:01

Лека промяна в програма.


LENGLEN

11:00 Start 1 Women's Singles - 2nd Rnd.
Marina Erakovic (NZL)
v. Jelena Jankovic (SRB)[3]






2 Women's Singles - 2nd Rnd.
Gisela Dulko (ARG)
v. Alize Cornet (FRA)[19]

To Finish 0-6 6-4 3-3




followed by
3 Men's Singles - 2nd Rnd.
Nicolas Devilder (FRA)
v. Rafael Nadal (ESP)[2]






4 Men's Singles - 2nd Rnd.
Gael Monfils (FRA)
v. Luis Horna (PER)






5 Women's Singles - 2nd Rnd.
Maria Sharapova (RUS)[1]
v. Bethanie Mattek (USA)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот yarra777 » 28 май 2008, 23:40

rkk написа:
yarra777 написа:Как може да слагат Рафа на С.Ленглен!? :qipaq: Ако той не заслужава да играе на централния корт... :qipan:


Предният път Фед беше на Ленглен, нормално е сега да е обратното.. :qipad:

Извинявай, но не е нормално. Надал е шампион тук през последните три години, а Федерер никога не е бил. Според мен не може да слагат шампиона на второстепенен корт, а други-на централния. Твърди се , че англичаните били закостенели традиционалисти, но те си уважават шампионите,( а и покрив ще си имат догодина), за разлика от французите, които... :qipbl:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот maryan unfaitful » 29 май 2008, 04:27

Аз явно съм пропуснала големото оживление, ама Дънди, ако станеш пръв, отваряй темичката, че май теб още не сме те пробвали! :qipad:

Едно прекрасно интервю от Л'Екип, където се вижда, че може да са писали за Рафа три години, но ако си журналист на място, все ще изкараш нещо ново.

Благодарение на Мундансър, която го сведе от франсетски

L’Equipe – 27 May, 2008
НЕ СЪМ НЕПОБЕДИМ

Рафаел Надал, трикратен шампион на РГ, не иска да го приемат за извънземен на клей

Не трябваше да го виждаме. Не и там, не и този ден да го гледаме как яде пастата си в ресторанта на играчите по време на римския финал, прилежно и бавно, като охлюв. Както и да е, това наистина беше той, човекът, който връща топки, без да си гледа часовника. Вчера, точно когато дойде време за началото на мача му срещу бразилеца Белучи, опънаха големите зелени покривала. На РГ изглежда това е доказателство, че само дъждът може да попречи на Надал да победи.

Хамбург, от нашия специален кореспондент Фредерик Берне

Три титли в МК, Барселона и Хамбург, финал в Маями, полуфинали на АО и ИУ. Никога не сме виждали Рафаел Надал толкова добър преди РГ.
- Не съм напълно съгласен с вас, защото има Рим. Ако турнирът беше по нормалното си време, щях да бъда напълно доволен. Сега съм просто доволен. И за да ви обясня защо нещата тръгнаха добре, имам само един аргумент: работа. Успях да тренирам, както ми беше нужно през зимната почивка през декември. Много интензивно и на моменти ми беше много тежко.

Кога усещаш, че си постигнал правилното ниво?
- Всъщност ми се налага да чакам доста време за това. В Мелбърн изиграх добре един от два мача. Изобщо не бях фантастичен срещу Троицки, бях по-добър срещу Сера, на средно ниво срещу Симон, много добър срещу Матьо, достатъчно добър, но не повече срещу Ниминен и много зле срещу Цонга. Не бях постоянен. Последва катастрофална игра срещу Сепи в Ротердам, но след това, от Дубай, нещата се подобряваха непрекъснато. Нивото ми не падаше под определена степен, но все още нещо ми липсваше в концентрацията. Затова се самообвинявах след загубите от Джокович и Давиденко. Но междувременно другият ми мач срещу Цонга беше важен.

Защото онзи ден във въздуха витаеше отмъщение?
- Не, няма нищо общо с отмъщението. Просто интензитетът на онзи мач беше невероятен, а пък успях да победя Цонга, след като изоставах с 2-5 в третия сет. Това беше много важно за самочувствието ми. Но най-важният мач беше финалът в Монте Карло. Защото това беше моята първа титла за сезона, а играех срещу Федерер. Това беше важен момент.

Съгласен съм, но не напълно. Не сме свикнали да губиш с такава драстична разлика (6-2,6-1 в Мадрид и 6-4, 6-0 в Брси) и се чудехме дали не си загубил искрата си.
- Изобщо не съм я изгубил. Много исках да спечеля. И аз мисля, че тези загуби бяха тежки. За Налбандян беше лесно, но той игра на много високо ниво тези две седмици, а моята подготовка за мач на такова ниво не беше достатъчна. Нямах физически резерви. Все още бях под последствията от проблемите с коленете от USO.

Да, трябва да поговорим за контузиите ти, които идват и си отиват вече години наред. В края на миналата година чичо ти Тони отговори на много въпроси пред “Майоркански дневник”...
- Едва бях стъпил на летището на връщане от пътуването ми до Египет с моите родители и бум!... Бях потресен. Всички говореха за краката ми, за травмите ми, че кариерата ми била застрашена, когато нямаше нищо такова... Направо невероятно. Той е казал някои неща, но те бяха.... просто преувеличени. Имах проблем с краката. Е, и? Доколкото знам, всеки професионален спортист има болки къде ли не. Така го виждам аз. А какъв шум се вдигна!

Но в интервюто, това са думи на Тони, които бяха най-притеснителни. Той говори за “много сериозни” травми в него и...
- Тони! Тони! Ела! (Тони, който седи на три маси от нас, идва). Ако имате въпроси какво точно е казал Тони, най-добре попитайте него. Да, той е казал нещо, но не това, което мислите. Аз не съм присъства на това интервю. (Тони сяда, обясняваме му за какво иде реч и той започва да обяснява)
Тони: Не съм казал, че контузиите на Рафаел са много сериозни по принцип, а че са сериозни за някого, който е номер две. Има разлика. Както има разлика в това да напишеш “Рафа не може да тича вече на тренировки” и “Рафа не тича вече на тренировки, за не пренатоварва краката си, но ние заместваме това с упражнения в басейна и на велометъра. “ Казах, че проблемите на Рафа със стъпалото са сериозни, ако трябва да се концентрира пак върху Федерер, защото, за да го направи на МС, трябва да е съвършен. Но защо всички обръщат толкова внимание на травмите на Рафа? Защо не говорите за коляното на Цонга, за китката на Гаске, или за глезена на Багдатис? В тениса всички имат подобни проблеми. Единственият, който ги избягва, е Федерер. Той е феномен.
Рафаел: Тони, вече му го казах. Не само Надал има проблеми с контузиите, имат ги всички топ спортисти.
Тони: Да, но в тениса е най-зле! Рафа, през цялото време виждаме в съблекалнята, че в тениса е много зле.

Освен че – може би погрешно – хората си мислят, че някой ден тялото на Рафаел ще “откаже”. Много хора смятат, че той ще има кратка кариера.
Тони: Един ден, преди много време, някой каза, че Рафа хаби твърде много енергия в играта си и ще плати за това. Рафа живее с тази идея от дълго време. Но дори да прекрати кариерата си на 28 години, тя няма да е кратка, защото хората забравят, че е започнал на 17.
Рафаел: Не, на 16.
Тони: Ами, ето. Рафаел започна много рано да играе. не го забравяйте. А по-нататък, какво значение ма? Това не е състезание по дълготрайност. Борг имаше кратка кариера, отказа се на 25. И какво? Нима това прави кариерата му безполезна?

Когато Агаси каза, че Рафаел подписва чекове за своето здраве, който някой ден може да се окажат без покритие, как реагирахте?
Рафаел: Живеем в демокрация, всеки може да си мисли, каквото си ще, това не ми е проблем.
Тони: Не, Рафаел. Смятам, че всеки може да дава мнение, само ако е компетентен. Кой би могъл да каже, че Рафа си играе със здравето си? А и идеята е абсурдна, защото всеки топ спортист рискува здравето си по един или друг начин.
Рафаел: Дайте следващия въпрос!

Прощавай за нахалството, но чувстваш ли се толкова силен физически, колкото преди две или три години?
- Когато си млад и си в началото, винаги си много силен. С времето хората вече не те забелязват толкова или пък смятат, че не си толкова силен. Може би това е защото са свикнали да те виждат по определен начин. Чувствам се като в началото. Но по-важното е, че резултатите ми говорят, че нивото ми не е паднало.

Добре, да се върнем на Ролан Гарос. Не си губил тук и една кратка анкета между играчите показва, че едва ли ще стане скоро. Повечето от тях казват, че на РГ си непобедим тук.
- Не е така. Никой не е непобедим. Вижте какво стана в Рим.

Думата “непобедим” не е наша рожба.
- Ами, щом искате, използвайте я, но аз ви казвам, че не съм непобедим.

Като си помислиш за първия си мач на РГ срещу Бургсмюлер през 2005, каква е първата ти асоциация?
- Не се чувствах добре, изобщо не играх добре (смее се, забавно му е). Защото бях нервен, това беше първото ми явяване тук, а току-що бях спечелил всички тези турнири на клей. Мисля, че онзи ден бях под голямо напрежение. После нещата се подобриха. Днес е напълно различно. Възприех толкова много неща, че се чувствам по-силен. Опитът ми помага винаги. И тази година ще съм нервен, но много по-различно, отколкото първия ми път тук.

Кои са най-трудните ти три мача на РГ?
Тони: А, това е лесно!
Рафаел: Чакай, чакай, момент. Първият, бих казал, първия ми финал срещу Пуерта. В този мач бях много близо до петия сет, той дори сервира в четвъртия при 5-4 (аржентинецът имаше две точки за сет) и ми беше трудно. Вторият: финалът през 2006 срещу Федерер, защото ако не бях спечелил тайбрека в четвъртия сет, можеше да стане съвсем различно. Номер три: третият кръг срещу ПАМ през 2006, защото загубих първия сет с 5-7 и жегата изобщо не ме улесняваше. Успях да спечеля следващите три сета с 6-4, но беше много дълъг мач, много интензивен и трудна победа.
Тони: Абсолютно съм съгласен. Финалът срещу Пуерта беше първият и беше много труден. На два пъти бяхме на път да стигнем до пети сет.След това Федерер, да, а и оня с Матьо. Леле! Матьо!

Роджър Федерер често казва, че ти е благодарен, защото благодарение на теб е принуден да се усъвършенства. Ти благодарен ли си му за същото?
- О, да, благодаря му (очевидно се весели). Той е най-добрият и ме принуждава да ставам още по-добър.

Но късмет ли е, че играеш по същото време като Федерер?
- Късмет? Шегувате се нали? Не, изобщо не е късмет да имам 5000 точки за АТР вече три години и още да не съм бил №1 дори за седмица. Нормално щях да бъда номер едно вече три години, но вместо това съм номер две три години. Какъв късмет? Дали съм доволен, че играя тенис по едно и също време с най-добрия за всички времена? Да, фантастично е да се съизмерваш с него! Но късмет? НЕ!

Смяташ ли, че ако те нямаше, Федерер би спечелил РГ поне два пъти?
Рафаел: Със сигурност щеше да има по-добър шанс. Но ако не бях аз, някой друг също можеше да го спре.
Тони: Тук не съм съгласен с теб. Ти си онзи, който го побеждава през последните три години. Той никога не би загубил срещу друг, освен теб, на клей: в Монте Карло, Рим, Париж. Така че, без теб, той вече би спечелил РГ. (Тони си тръгва)

А смяташ ли, че ако не беше Федерер, вече щеше да си спечелил Уимбълдън?
- Щях да имам по-голям шанс. Но на нивото на което играх на втория си финал, мисля, че можех да го спечеля, дори ако играех срещу него.

Все повече те сравняват с Борг. Как го приемаш?
- Първия път, когато го чух, ми се стори невероятно, твърде преувеличено, защото мисля, че е бил по-добър от мен. Същевременно си мисля, че е невъзможно да сравняваш двама души, които са играли в различни времена. Казвали са ми, че, когато Борг излезе на корта, никой не е смятал, че може да загуби. Но за мен не казват така.

Смяташ ли, че за да заслужиш това сравнение, ще трябва да спечелиш поне още една титла от ГШ, освен от РГ?
- Не приемам сравненията. Нито с Борг, нито с когото и да било. Аз вървя по своя път; на Уимбълдън бях много близо до победа и няма причина да не вярвам, че някой ден ще го спечеля. Печелил съм турнири от МС на бързи настилки (Монреал, Мадрид, Индиън Уелс), стигнах до полуфинал в Мелбърн. Но, да, мисля, че ми липсва титла от ГШ извън парижката.
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот rafaaydin » 29 май 2008, 05:57

maryan unfaitful написа:Аз явно съм пропуснала големото оживление, ама Дънди, ако станеш пръв, отваряй темичката, че май теб още не сме те пробвали! :qipad:

Аз отворих 17 :qipad:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот yarra777 » 29 май 2008, 07:43

Мери, благодаря за интервюто! Голям купон ще да е бил, докато го е давал.Трябва да започнат да правят видео и на тези интервюта, мисля че ще бъде много интересно за гледане.

Интервю на корта за френска телевизия, от Patxy:
http://www.youtube.com/watch?v=arfDtyjRu60

Пак на корта, с Кореча, благодарение на vamosrafapuntoes:
http://www.youtube.com/watch?v=KAuoqMF5 ... re=related

Интервю с Рафа за испанската телевизия, за физическото му състояние, подготовката му за РГ, возенете в "антична" кола, за Хамбург...
http://www.youtube.com/watch?v=1DuNCcY7 ... re=related

Пресконференцията:
http://www.rolandgarros.com/en_FR/news/ ... 68199.html
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот Bob4ence » 29 май 2008, 08:48

Искам аз темичката! :qipag:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта

cron