ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот blond » 28 май 2008, 08:57

Добро утро! Ето още малко снимки от вчера
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот yarra777 » 28 май 2008, 09:30

И тази година Рафа ще пише блог от Париж и ще отговаря на въпроси.Ето ги първите 5, от вторник :

КОНСУЛТАЦИЯ С НАДАЛ
ПРИСТИГАМ В ПАРИЖ В ТОП ФОРМА

1.Здравей, Рафа! На финала в Хамбург видяхме, че физиотерапевт трябваше да се погрижи за проблем с мускула. Как си за РГ? Преодоля ли контузията?(Мария, Овиедо)
-Здрасти, Мария! Всичко е наред. В началото на финала в Хамбург се притесних, защото усетих болка в мускула. Играх доста предпазливо, особено при бързите движения. Благодаря много за интереса! Мисля, че пристигам в пълна физическа кондиция и дано всичко върви добре!

2.Кой мислиш, че може да поднесе изненада в Париж? Виждаш ли някой испански тенисист, освен теб, с възможност да спечели? Кураж, Рафа!(Лусия, Витория)
-Не знам кой може да я поднесе, но би било изненада, нали! хахахаха. Що се отнася до другите испанци, мисля че Давид Ферер играе много добре, въпреки че напоследък не му върви много. Но е един от кандидатите. Нико Алмагро и Хуан Карлос Фереро също играят добре. Зависи също как ще се развият физическите му проблеми през последната седмица.

3.Какво знаеш за противника си в първи кръг-Томас Белучи? С теб сме, шампионе!(Хайме, Аликанте)
-Знам кой е, въпреки че никога не съм играл с него. Знам, че е спечелил 20 от последните си 21 мача и сигурно идва с голяма увереност. Дано не е изненадата, за която говорехме преди!

4.Следя конфликта, който тенисистите имате с президента на федерацията, но не ми стана много ясно защо не искате да играете в Мадрид. Късмет!(Летисия, Мадрид)
-Здравей, Летисия! Няма конфликт, просто не сме съгласни с поведението и измамите на президента. Това е отдавна и се изостри с темата за Купа Дейвис. SMS-те бяха последното или по-точно казано-предпоследното. Нашата позиция е много ясна: Не се чувстваме представлявани от него и няма да присъстваме на събития, на които присъства и той.Повтарям, че нямаме нищо против Мадрид, напротив. Харесвам Мадрид и му дължа много. Тук ми връчиха Медала на града и спечелих МС. Някой егоцентрично иска да представи така проблема, но повтарям-не е в това.

5.Как ти се стори сбогуването на Куертен? Хареса ми, че му дадоха трофей за спомен от оттеглянето му. Ти също си печелил три пъти в Париж, смяташ ли се за идол, като бразилеца?(Паоло, Сеговия)
-Мисля, че Гуга беше много за тениса и специално за РГ. Тук го обичат много и той го заслужава. Беше вълнуващо да гледаш сбогуването му и когато влезе в съблекалнята, ние играчите му направихме честване. Това мисля, че никой не го знае. Беше невероятно. Той е фантастична личност и много се радвам за него.
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот Cveti » 28 май 2008, 09:37

10х, Яра!
Много сладки снимчоци, на мен ми е сладък в зеленко. :qipae:
Дано днес най-накрая се изиграе този мач, че не ми се мисли иначе какво протакане ще стане.
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот yarra777 » 28 май 2008, 09:50

За днес не го дават дъждовно, а само облачно Изображение , пък да видим, дали ще има Изображение или Изображение .
http://www.meteo-92.com/articles.php?lng=fr&pg=126

P.S.12.05ч. Хубави новини - в Париж е Изображение Изображение, но много ветровито.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот yarra777 » 28 май 2008, 11:52

СИЛАТА И СТРАСТТА

Изображение

DEUCE MAGAZINE
Joel Drucker
24-ти май 2008

Енергията, мощната дива страст и необикновените физически способности правят Рафаел Надал един от най-страшните войни, които някога тениса е виждал.Четвъртата поредна титла от Roland Garros през юни, в Париж ще укрепи титлата му на най-велик клей играч в историята.

Покойният Артър Aш използваше думата "snap", за да опише изключителния натиск - поразително доминиращ - който някои играчи, налагат върху играта. Джими Конърс, Борис Бекер и Щефи Граф бяха в началото на списъка на Аш. И след това идва Рафаел Надал…

Дори и извън корта походката му е пружинираща, повишената готовност се излъчва не само от тялото на Надал, а дори от очите му, които са присвити и приветстващи. Очи, които са бдителни, но и ангажирани, все едно се шегува с приятели, когато среща многото си познати от тура и мило намига на онези, които разпознава, но чието име не може да си спомни.

На пресконференциите си, когато изтощението от мача е изпълнило тялото и ума му, Надал в разговор често е прекалено скромен и непретенциозен, когато говори за своя тенис. Постигнал рекордните четири поредни титли от МС в Монте-Карло през април, Надал показва истинското смирение, което очаквате от един млад мъж, който все още споделя един апартамент със семейството си.

Но веднъж, щом Надал стъпи на корта, той се преобразява. От минутата, в която излезе на арената - и тази метафора е изключително подходяща за Надал, с подобните на матадор качества на Испанеца, който е превъзходен на клей - неговия фокус е тотален, с очи вперени в целта.

Понякога има шампиони, които поставят тениса в утопична светлина. Roger Federer, Пийт Сампрас и Род Лейвър удряха топката с такава брилянтност, че присъствието на противника често не беше фактор. Но в основата си, тенисът е интерактивна игра, по-малко арт форма и повече битка. "Това е игра на грешки," казва настоящия треньор на Федерер, Хосе Игерас "и вашата работа е да ги изкарате със сила от противника ви." Историята на тениса е изпълнена с опиращи се на изтощението воини, които смилат противниците си с физическо изтощение и последвала умствена капитулация - от дните на Don Budge през '30s, до по-съвременните големи, като Конърс, Бьорн Борг, Иван Лендл, Джим Къриър и Андре Агаси.

Надал е последния пример на тази традиция. Предпоставката за неговия стил на игра е непреклонната концентрация и готовността да затяга бавно примката, докато точката става все по-дълга и по-дълга - една настойчивост да контролира точката, но без да бърза да я завърши. "Ще ви кажа," казва Къриър, "за да победите този човек, трябва да имате готовност да се възползвате от някои сериозни шансове." В някои случаи, може да означава да разтегнете Надал широко на форхенд, за да остане бекхенда му незащитен . "Но по-добре наистина го направете превъзходно или иначе той може да изстреля удар", заявява бившия професионалист и дългогодишен треньор Брад Гилбърт. Спечелилият три победи над Надал, Джеймс Блейк често е имал предимство при втория сервис на Надал с мощен ретур и усилието си да вземе незабавен контрол над точката и да изкара Испанеца от неговата комфортна зона.

Крайъгълен камък на играта на Надал е неговия форхенд с топспин. ESPN анализатора и бивш треньор на Агаси, Дарън Кейхил казва "той ви преследва, избутва ви, с всичко което разполага. Топката завършва пак при вас."

Комбинацията от камшичен форхенд и плосък, мощен бекхенд на Надал, подпомагани от неговото безгранично покриване на корта и проблемите, породени от играта му с лява ръка (въпреки, че извършва всички други дейности с дясната) и най-вече неговата любов към кипежа на състезанието . казва Гилбърт, "Това, което най-много харесвам в играта на Надал е езика на тялото. Повечето пъти в тениса поглеждате към корта и можете да кажете по езика на тялото на играчите какъв е резултата. Не и при Надал. Неговата състезателна природа е страхотна."

Макар че е невъзможно да се каже, дали хората са родени с този дух, семейните връзки са играли важна роля в израстването на Надал. Единия чичо, Мигел Анхел, беше топ футболист във ФК Барселона и Реал Мадрид, чиято кариера показа на младия Рафа колко интензивност е необходима за да бъде атлет от световна класа. Още по-значим беше другия чичо- Тони Надал. Дори и не достатъчно добър да бъде професионалист в ATP, Тони беше добре подготвен играч, който връчи ракетата на Рафа на четири годишна възраст. Да се каже за момчето, че се привърза към спорта би било омаловажаване. Израствайки на малкия остров Майорка, Надал живее и диша с тениса.

В много отношения, решението на Надал да усъвършенства играта си в Майорка и да отклони шанса да се обучава в Националната академия допълнително повиши неговата увереност. Някои състезатели трябва да бъдат заобиколени с други треньори и играчи, за да останат дисциплинирани. Но никога не е имало някакви съмнения за пътя на младия Рафа - амбиция, която привлякла вниманието на майорканския му приятел Карлос Моя.

"Преди няколко години го попитах, дали иска да направи кариера като моята," разказва Моя на испанския "Метрополитън". "Той ме погледна с искреност, която обикновено се вижда у малките деца и заяви, съвсем сериозно, че се стреми към повече. И аз знаех, че той ще стане по-добър играч от мен."

Освен това, изглежда, се оказа от полза за Надал, че пропусна два ФО в началото на кариерата си заради травми. Вместо това, докато направи своя дебют на РГ през 2005 г., той бързо прогресира, първо побеждавайки Анди Родик на финала на Купа Дейвис през 2004г. и след това печелейки пет титли на клей, като подготовка за Roland Garros. Той напредна бързо на ФО 2005, като става първият човек, спечелил титлата при дебюта си, след Матс Виландер през 1982 година.

Оттогава почти всеки път, когато Надал стъпи на клей, той сякаш прави история. Най-забележителен, разбира се, е неговия великолепек рекорд от 21-0 на Roland Garros. Тази година неговата цел е да изравни постижението на Борг от четири поредни ФО титли. "Това е турнирът, който играя с най-голямо щастие и удоволствие от всички в моя живот."-казва Надал.

Така че, колко точно добър е Надал като играч на клей? Има много начини да се проучи неговата стойност. От една страна, като титли, той е наравно с Виландер и Лендъл - трикратни победители в Париж - и само на половина успешен, спрямо Борг, който е спечелил смайващите шест ФО титли. Подобно на Виландер и Лендъл, Надал е спечелил своя дял от титли в Монте-Карло, Рим и други значими клей турнири. Отправяйки се към Roland Garros 2008, Надал има спечелени 108 от последните си 110 мача от клей.

Още един фактор е, че Надал играе в най-изискващата опит ера в историята на тениса. Борг беше велик на клей, той беше истински революционер, първият играч удрял толкова силно топката с топспин от двете страни - в голяма част прототип на съвременния тенис. Борг доминираше на клей в една епоха, когато много от колегите му играеха слайс бекхенд с една ръка и едва ли са били в състояние да се противопоставят на неговите умения и последователност от основната линия.

Горното, но в по-малка степен, се отнася и за Виландер и Лендъл. Стиловете на игра тогава бяха все още различни. Много от излизащите на мрежата се опитваха да използват уменията си и на клей, което от време на време правеше по-лесно за квалифицираните бейслайнери като Виландер и Лендъл печеленето на победи на клей. Но Надал играе в момент, когато неговата запазена марка на изтощителна игра от основната линия е модел на почти всички настилки. С други думи, той е изправен пред версии на самия себе си - макар и с по-малко умения - в почти всеки кръг, който играе.

Накрая, извода е, че Надал в момента е втория най-добър играч на клей в историята на тениса. В крайна сметка, независимо от конкуренцията, шестте титли от ФО на Борг представляват внушителено постижение. Би трябвало Надал да спечели повече титли от Roland Garros, въпреки че, той вероятно ще бъде признат за най-добрия клей играч на всички времена.

Но Испанеца иска да докаже на себе си, че е играч на всички настилки и да остави белег не само в Париж, но и в Ню Йорк, Лондон и Мелбърн. Последните две години в Уимбълдън не му достигна един мач за да изравни двойната победа на Борг от Париж и Лондон. Рано тази година той достигна първия си АО полуфинал.

"Той е на ръба при всяка точка." -казва Гилбърт.Ако на противниците му това причинява страдание, за феновете това прави Надал един от най-популярните спортисти. Никой друг играч не вдъхновява толкова напеви навсякъде, от Интернет до трибуните на мачове му. Като тези "aficionados"(фенове), които с обич викат, Vamos Rafa!


Тази от ОС май я нямаме:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот glory » 28 май 2008, 13:46

Благодаря за снимките и статиите!!!!

Рафа по новините на TVE.
http://www.rtve.es/noticias/20080527/lluvia-obliga-suspender-primer-partido-rafa-nadal-roland-garros/65630.shtml
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот marto » 28 май 2008, 13:47

След малко почваме :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот yarra777 » 28 май 2008, 14:07

БЛОГЪТ НА РАФА
Тук, чакайки

Изображение

28 май .- Казаха ми да започна блога, когато започне турнира, но истината е, че несполуката да не успея да изиграя първия си мач усложни всичко. Изкарах два дни, чакайки да играя. Вчера излязох за няколко минути да играя, в крайна сметка, но бяха само няколко минути. По-малко от обичайната ми загрявка. Беше катастрофа.

Мислите си, че в такъв случай съм имал много време да пиша и че е трябвало да го направя. Истината е, че това не беше така. Зависим си от излизането си и затова трябва да бъдеш готов да скочиш на корта. Вчера, например, бях почти готов за игра и ми дадоха блуза на Пау Гасол. Снимката и темата за телевизията отнеха по-малко от пет минути, но работата е там, че трябва да бъдеш в готовност.

Ще обясня: Ние трябва да бъдем готови във всеки един момент. Аз, на теория, трябва да играя втори мач, сутринта. Тръгнах от хотела в 8,30 сутринта, защото трябва да отида да се подготвя, да загрея и да бъда готов до 11ч.. Както казах, няма да играя в 11ч., но трябва да бъда нащрек, защото, ако нещо се случи и някой играч се откаже в предишния мач, тогава те извикват и трябва да излезеш на корта или те дисквалифицират. Пристигнахме на турнира и не спря да вали. Чакаш да ти дадат корт, за да отидеш да загряваш. Катастрофа, както казах. Дори изпратихме някой да отиде до хотела за "Play", за да играем, ако имаме време. Факт е, че дори "Play" не успяхме да играем. Седиш тук и чакаш.
Изображение

Потребителски аватар
ina
Мнения: 421
Регистриран на: 14 юни 2007, 22:56

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот ina » 28 май 2008, 14:08

VAMOOOOOOOOOOOOS!!!!!!!!!!! armataz_01_40 armataz_01_40 armataz_01_40

малко ни пробиха, ама нищо :?

Потребителски аватар
ina
Мнения: 421
Регистриран на: 14 юни 2007, 22:56

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот ina » 28 май 2008, 14:30

Защо все на Рафа се падат някакви нахъсани типове дето играят мача на живота си? не можа ли да е някой като Колшрайбер например. Пък тоя да беше при Джоко да го тормози.

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот yarra777 » 28 май 2008, 15:54

Изображение

КОНСУЛТАЦИЯ С НАДАЛ 2
"ЛОШ КЪСМЕТ"

1.Рафа, здравей! Очакваме дебюта ти на Roland Garros 2008. Как се отразява на концентрацията ти и на ежедневието ти в Париж темата с дъжда? Късмет, шампионе! (Борха, Мадрид)
Истината е, че е почти непоносимо. Много ми напомня за миналата година, в началото и особено за Уимбълдън. Вчера играх само 7 минути, в 7,30 вечерта, след като напуснах хотела в 8,30 сутринта. Представи си. Също така загрявах в 3 часа следобед за около 17 минути. Но е истина, че и за двамата играчи е едно и също, така че нищо. Както и да е.

2 .На първо място ти благодаря за твоята отдаденост и борбеност, които ми напомнят за времената на Конърс или Макенроу. Бих искал да знам как се виждаш през втората половина на годината, след Уимбълдън. Виждаш ли се в състояние да стигнеш до номер едно в края на годината?
Първо да видим как ще приключи тази част от годината, нали? Надявам се, че всичко ще бъде добре. Тази година е най-добрата, която съм имал. Само трябва да погледнете спечелените точки и равномерността във всички турнири, с изключение на Рим. Дано всичко върви добре, както казах, и през втората половина на годината да продължава така. Колкото до номер едно, не е нещо, към което гледам. Ще видим как ще върви.

3 .Как се отнасяш към така наречената "заплаха Джокович"? По принцип, както ти отбеляза, в някой момент през годината може да те изпревари. Въпреки това, аз смятам, че дори и да те изпревари тази година, през следващата ще бъде много трудно за Джокович да постигне същите резултати. Дразни ли те темата или смяташ, че е нещо, което няма да ти развали съня?
Джокович играе много добре и е завършен играч. Но напред е Федерер, а в race сме тука-тука. Това е една много добра година, особено за феновете. Както казах, ще видим как ще приключи. Дано да е добре.

4 .Първо ти желая късмет на турнира! Не мислиш ли, че е малко несправедливо, че сложиха мача на Федерер един ден по-рано, когато в действителност по-голямата част от неговата половина играха във вторник? Можеш ли да направиш оценка на частта от схемата, в която си ти? Поздрав и много късмет, шампионе. Емилио Хавиер Наваро.
Здравей, Емилио! Благодаря ти много. Не мисля, че са знаели, че ще вали и че ще му дадат предимство. Би било много злонамерено. Мисля, че е лош късмет. Сега ще видим как ще напредваме тези от долната част на таблицата. Първите, които страдат, освен играчите, са организаторите. Това е въпрос на късмет. Може да се каже, също, че аз бях облагодетелстван от по-късното започване, защото ще имам повече дни за почивка. Всичко е относително. Сега е ясно, че бих предпочел да започна.

5 .Здравейте, "Дон" Рафаел. Много хора в Испания Ви се възхищаваме, че сте шампион както на корта, така и извън него. Сега се моля, да върви по вода ( не дъжда в Париж) и ще ги подредя по предпочитание: четвърти Roland Garros, Купа Дейвис, златен медал в Пекин. Благодаря ви и на добър час!
Много благодаря! Хронологично са:Париж, Уимбълдън, Олимпийските игри и Купа Дейвис (jejejejejeje). Всички са важни, така че, за момента- Roland Garros. После ще видим. Но разбира се всички, които спомена, биха ме зарадвали.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот marto » 28 май 2008, 15:56

Мислех,че по-големи идиоти от Диема няма,но явно е имало #-o
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот marto » 28 май 2008, 16:30

Честита победа :qipaz:

marto193 написа:Видяхте ли играта на Евроспорт

http://consumer.eurosport.bg/tennis/spo ... 4094.shtml

Аз казвам 9 :qipaz:


7:5 6:3 6:1

Защо не пуснах един маил :qipan: :qipan:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот glory » 28 май 2008, 16:30

Честита победа!!!!

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 19

Мнениеот blond » 28 май 2008, 16:32

Честито!!!!! :qipbp: :qipbp: :qipbp:
Ето малко горещи снимки отднешния мач от слънчев Париж:

Изображение
Изображение
уаууу, каква поза само :qipag:
Последна промяна от blond на 28 май 2008, 16:33, променено общо 1 път.
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта

cron