ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот annysy » 04 апр 2008, 22:23

Честито ниииииии!
Отвяхме мрънкалото, дори беше много по-лесно, отколкото си мислих!
Бет365то насича, ама по-добре от нищо де :wink:
Бердю според мен се скапа, след като му взехме тай-брекът, който беше на кантар.

Ай да идва Родик да го бием и него :qipae:
10х на Мери за статиите и снимките и здрастииии, Миминка :D продължава да се увеличава бандата (сектата де :qipap: )
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 04 апр 2008, 22:24

От ложата на Рафа

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот blazev1992 » 04 апр 2008, 22:25

Тази френска футболна лига,колко е интересна. :qipbj: Добре,че не им е хрумнало да дават Франция Втора Дивизия. :qipaq:
Мерси за снимките,Мери.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 04 апр 2008, 22:27

Yahoo

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот rafaaydin » 04 апр 2008, 23:00

miminka написа:Браво на Рафа и от мен miminka (новия член) Вярвах , че ще победи и стана :D Хайде сега да гони яко Федерер и да го видим като №1 :qipbp: :qipbo:

Уелкъм то да хаус! :qipag:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 04 апр 2008, 23:01

Благодарско на всички за снимките, смЕтам да напиша едно полублагодарствено писмо на диемци, за да знаят, че отчитаме усилията им и да ги питам дали ще ни прецакат на Уимбълдън. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот marto » 04 апр 2008, 23:06

Мери,за Уимбълдън,Европейско пречи за три дни,по-скоро са два,защото 29 е неделя,а по традиция тогава не се играе :qipad:.Така,че само на 25 и 26 ще се излъчва до 21:30,ако не са измисли някоя тяхна система с записи :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 04 апр 2008, 23:15

Марти, те имат 3 канала - през повечето време на тениса даваха простотии не само по Диемата (ако по Диема 2 имаше мач), но и по Диема 2 в часовете им - то не беше телешоп, не беше чудо!!! :qipaq:

Подсетих ги, че на Уимбълдън ще има проблеми, ето, имат време да помислят и да нагласят програмата си, ако сега са били "изненадани". :shock:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот marto » 04 апр 2008, 23:28

Диема Фамили не говориме за него,той не излъчва спорт,иначе в началото на годината,даже миналата обявиха,че ще излъчват първенството по Диема2.Като знам,че и РГ не се предава изцяло,заради някакви клоуни на педали,които въртат като луди,сега ако ни отнемат и нормално гледане на Уимбълдън ще ги убия :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 04 апр 2008, 23:59

Споменах Диема Фемили, щото по времето на тенис мачовете, ако случайно по Диема 2 даваха футбол, то по Диема даваха простотии от сорта на Робокоп-3 или Роки-3, които никой никога не е гледал. Демек, след като имат 2 канала за спорт, те не ебават да пускат тенис!!! :qipaq:

Програмните директори на ТВ са обикновено адски консерви, които нищо не вършат, освен глупости, плюс това държат да ги свършат месеци по-рано. А после ти казват, че туй вече било програмната схема и няма начин. Затова все пак уважавам факта, че диемци ни показаха няколко мача директно в необявено предварително време - туй си е направо земетръс в системата. :qipag:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот blazev1992 » 05 апр 2008, 00:17

Радвайте се,че изчезна онова Диема Екстра. :twisted: :qipab:
Да дават Европейското,ама мойте да станат шампиони,иначе да не го дават. :qipap:
rafafanatic написа:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение



ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение



ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 05 апр 2008, 00:21

За мен Диема Екстра си беше екстра - един канал футбол, един платен за тез, които искат да гледат определени мачове, плюс това не деряха кожи (кви цени казват вамоските, козинката да ти настръхне) и беше удобно за всички, не беше нужно всички да страдат от мачове на второпаланкови отбори, само щото там са си пуснали фиша. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 05 апр 2008, 02:43

Ша земи да излези, че съм се превърнала в истинска фенка на тениса. :qipag: Вчера ривах за Фед, макар че щяхме да загубим точки (и ме е яд, че не спечели), днес ривах за Давидко, и той взе че би!!! :qipbp: :qipbp: :qipbp: Пред всеки сервитьор бих го предпочела, проблемът е, че той беше драма за Рафа на клей. :qipac:

Но при всички случаи ще е супергледка мачът! Ако бях ПР на събитието, сигурно щях да го нарека "Най-неочакваният финал, а?"
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 05 апр 2008, 04:50

Много хубаво интервю след мача, макар че пак бих отстреляла некои от онез, дет се правят на журналисти

ИНТЕРВЮ С РАФАЕЛ НАДАЛ СЛЕД МАЧА СРЕЩУ БЕРДИХ

Невероятен втори сет. Ти спечели последните 12 точки и нямаше никакви НГ. Чувстваше ли се над него?
- Мисля, че на този турнир играя много добре, днес направих страхотен мач, защото Бердих е много труден противник. Радвам се, че спечелих . Първият сет беше много труден, особено в края, защото имах много шансове, а не можах да ги използвам. Но мисля, че началото на първия сет беше много важно. Трябваше да се концентрирам изключително върху подаването си. Защото... вятърът беше много силен. Той можеше да пробие, но аз бях много концентриран.

Когато пропусна да затвориш сета на седмия сетпойнт, че си го загубил, но въпреки всичко вече си победил съперника си психически?
- Не, не. Имах шансове и преди това. При 5-3 на мой сервис, при 15-40 след това, при 6-3 в тайбрека. Имах много шансове, но не успях да се възползвам от тях, само че усещах, че в този момент играя по-добре от Томаш, защото (пита нещо преводача)... водех в резултата.

Колко по-добър играч си на хардкорт отпреди три години, когато стигна тук до финал?
- Защо винаги правите сравнения? За мен това сравнение е абсурдно. През 2005 победих в Монреал, в Мадрид, играх на финал тук. Да, годините носят опит. сега играя по-добре, отколкото през 2005. Категоричен съм. Но е невъзможно да се сравняват. Усещането е съвсем различно.

Снощи гледахме сензационен мач. Ти гледа ли го? Федерер срещу... Родик. Ако си го гледал, какво мислиш?
- Не го гледах изцяло, тъй че нищо не мога да кажа.

Но изненадан ли си, че победи Анди, а не Родик?
- Естествено, изненадващо е, когато в последните 14 мача резултатът е бил 14-0, но когато играеш срещу Родик, всичко зависи от сервиса. Тъй че, ако не играеш на сто процента, а той сервира на 100%, и дори успява да вземе точки от основната линия, мачът е труден. :qipae:

Четох в блога ти, че медиите не бива да бъдат твърде зли към Роджър. Като гледах снощния мач, не бих казал, че има повод, той игра добре. Ти какво мислиш?
- Мисля, че прекалено много се коментира моментът на Роджър. Да, смятам, че в момента не е в най-добрата си форма, но е ужасно трудно винаги да си на 100%. През последните 4-5 години той постави нечувани рекорди. И дори сега не се справя зле. Беше на полуфинал на АО и в ИУ. Тук на четвъртфинал. Да, за никого от нас не е нормално да очаква, че Роджър ще загуби тези турнири, но той е човешко същество. Всичко се случва, а в момента нивата са много близки. Роджър има изключителни способности, винаги печели важните мачове и в трудни моменти. Затова мисля, че не е почтено в този момент да говорим лошо за него.

В ИУ жребият ти беше тежък и ти претърпя тежка загуба там. Чудех се колко време ти е трябвало, за да я превъзмогнеш емоционално и да си вдигнеш духа? Изобщо как се справяш със загубите? Защото ти се върна и играеш много-много по-добре. (тоз исках да го гръмна, но като стигнах по-надолу се зачудих дали да не го пожаля)
- Хич не се и травмирах. Мисля, че играх много добре на ИУ. Отидох там с добро самочувствие. Загубих в Ротердам срещу Сепи и в Дубай срещу Родик, защото не играх добре. Е, на четвъртфинала срещу Родик играх малко по-добре, но далеч от нивото, на което играя в момента. Знам, че победите ми над Цонга и Блейк бяха много полезни за самочувствието, а на полуфинала бях малко уморен и не вярвах 100% в себе си. Но след мача ми срещу Джокович съм настроен много позитивно. Играя прекрасно на този турнир, изиграх страхотен мач днес. И защо не? Играя по-добре в Маями, защото мога. Усещам, че ставам по-добър с всеки изминал ден. Дойдох тук и съм много доволен от тренировките си. Казах на пресконференцията преди турнира, че играя много добре и ето че стигнах до финала. Разбира се, всичко може да се случи на финала. Но за мен това е много важен турнир, защото съм на финал на МС, побеждавам добри играчи и знам, че играя на много добро ниво.

В първия гейм на мача изигра два много мощни бехкенда, но през останалата част не видяхме повече такива. Ще ни кажеш ли – щом можеш да удряш така, защо не го правиш по-често?- Не знам. Не мисля за такива неща. Изиграх и други бекхенди. Понякога зависи от разиграванията. Трудно е да се каже защо не удрям топката точно така. Въпросът е как го усещаш на момента, нали? Не знам какво да ви кажа.

Попитах, защото в повечето случаи играеш на сигурно с бекхенда, но можеш да го правиш агресивно и хората говорят, че трябва да играеш агресивно на твърда настилка. Това е тема, която много се обсъжда. Затова питам, защото го можеш, а пък ние бихме искали да го виждаме по-често.
- Добре, ще го направя на финала. (смях) Щом искате, ще го правя.

Знам, че ти предстои важен мач, но би ли казал нещо за ДК другата седмица?
- Ще ми е трудно. Ще пристигна там във вторник вечерта, така че ще имам само сряда и четвъртък за подготовка. Ще бъде трудно. Ще се опитам да пристигна там в най-добра кондиция, но срещата с Германия ще е много тежка. за нас е винаги трудно, когато играем вън от страната си. Иначе, отборът е страхотен. И четиримата можем да играем и индивидуално, и на двойки, мисля, че и сме на много добро ниво. Надяваме се да отидем на полуфинал и след мноооооого време да играем финала у дома.

Като имаш предвид мача срещу Анди в Дубай, как смяташ да го победиш на финала? (хахаха, излишен въпрос) Явно ретурът или сервисът е ключът.(като знаеш, що питаш?) :roll:
- Мисля да продължа да играя, както досега. Ако играя на финала, както досега, имам шансове да победя. И по-малко шансове да загубя.

Но срещу Анди, проблемът е да можеш да му връщаш сервиса, нали? (няма да се наложииииииииииии, тъп амерички писачо? Може би трябваше да ти каже кво ще прави и да те пусне на корта, а?)
- Разбира се, ключът винаги е да успееш да му върнеш сервиса. Само че, ако си изготвяш стратегия, е тъпо да разчиташ, че ще върнеш сервис със скорост 144 мили в час. Моята стратегия е да се опитвам да играя агресивно, да удържам собствените си подавания и.. ами това е. Ако имам шанс, да връщам сервисите. Ако си концентриран достатъчно, винаги имаш шанс.

Всеки тенисист иска да печели турнири, особено от ГШ. Доколко е важно за теб да станеш №1? Мислиш ли за това? И какво ще означава за теб, ако го постигнеш? (оригинално като марката на Джоко)
- За мен най-важното е да се чувствам добре, да усещам, че играя добре и че съм на най-доброто си ниво. Ако е така, имам шансове да бъда №1,2,3,4,5. Но целта ми е да бъда между първите. Ето че 3 години съм №2. Това е изключително, защото с точките, които имам, съм по-напред от мнозина, които са били №1 преди мен. Така че за мен... нищо не мога да кажа. Просто искам да играя на същото ниво като тези години и ако имам шанс да стана №1, ще го използвам. Както винаги казвам – просто се опитвам да направя най-доброто. Но №1 не е целта ми. Ако питате мен – и вие, и вие можете да бъдете номер едно – все таз.

Много европейски играчи казват, че тази част от сезона е много трудна за тях. Уморяват се, че престояват в САЩ месец или пет седмици. Ти играеш добре на тези турнири. Добре ли се чувстваш в САЩ толкова дълго време. И ако е така, защо?
- По принцип се чувствам много добре в САЩ, но не и сега. Не е честно да изиграеш един-два турнира, да се върнеш в Европа и да изиграеш 3 мастърса на клей за четири седмици. За нас това е ужасно. И три МС при положение, че се играе най-хубавият турнир на клей в Барселона. Графикът е убийствен. Всички казват, заради Олимпиадата е. Нее вярно. Да ази година е така, но вашите два турнира закъсняват с една седмица, защото имате колежански турнир по баскетбол. При всичките ми уважения – аз всеки ден слушам в съблекалнята да се говори за това, явно е важно за вас – но не е честно нашият график да се променя заради колежанския баскетбол, нали? И всички ние сме ужасно разочаровани от това решение на АТР. Поне европейските играчи, наистина сме бесни! За мен това е ужасно. Знаете, че съм играч са клей, но играя добре на всички настилки. Само че колкото и добре да играеш, невъзможно е да играеш все така добре четири седмици поред, нали? (ехо, Де Вилиърс, чу ли, ти и онез маймуни покрай теб, плюс драскачите, които твърдят, че облекчаваш графика)

Енди Мъри току-що съобщи, че Алекс Кореча ще е неговият треньор по време на клей сезона. Изненадан ли си и смяташ ли, че ще може да помогне на Енди?
- Не знам, защото нямам представа как работи Алекс с тенисистите. Със сигурност той има голям опит на клей и може да предаде усещането си и метода си на игра на Енди. Но така или иначе, смятам, че Енди е много талантлив тенисист, който играе чудесно на всички настилки. Защо не и на клей? Със сигурност ще му помогне.

Може би едно от нещата (изкушавам се да напиша точната фраза на тъпанаря “една от фазите”?), които най-много си подобрил в играта си, е сервисът ти, и първия, и втория. Можеш ли да дадеш оценка колко си го подобрил през последните две години?
- Не обичам да говоря за подобренията в играта си, защото всяка седмица говорим за това. Просто винаги се опитвам да подобря всичко. Да, сервисът ми е по... всъщност по-трудно е да си подобря форхенда, отколкото сервиса, защото едното е тук, а другото там. (явно в момента показва, ама... ) Когато започваш да играеш тенис, не знам дали вие играете, но със сигурност имате в началото по-големи шансове да подобрите играта си от мен, по-лесно е. Тъй че, ако сервисът ми е по-лош, имам по-големи шансове да го подобря. Сервисът е важна част от играта ми и аз съм концентриран върху него, слайсовете и волетата, определено правя по-добри слайсове, отколкото преди две години. На твърди настилки това е важен удар, а преди две години не го използвах.


Започва вече да ги трепе и на английски, много съм доволна, че няма да стоя будна до сабахлем, за да ги проклинам. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 05 апр 2008, 05:35

ЧАСТ ОТ ИНТЕРВЮТО С БЕРДИХ
(нe ви юркам, но туй донякъде обяснява защо Бердю отдавна ми е избледнял в черния списък)

Мислиш ли, че донякъде днес игра твърде дефанзивно?
- Не мисля. Първият сет беше ключът към мача и аз необичайно изгубих две точки в края на сета. (необичайно беше, мамоооооо)
Случва се. Той играеше солидно, спечели първия сет, а после трябва да кажа, че... ами поуморих се и... искам да кажа, ако не играеш на 100% срещу него, е много трудно да играеш.

Двойната грешка беше първа в мача ти, но в много важен момент.
- Да, веднъж... точно тогава трябваше да се случи. Така си е. И за нещастие в тайбрека, който беше много оспорван.
Отначало изоставах в тайбрека, после се върнах, ако бях спечелил първия сет, всичко можеше да е различно.

Притесняваха ли те дълбоките му удари с топспин?
-Ами, искам да кажа, това е много труден удар и... за да играеш, искам да кажа, това е неговият стил. Искам да кажа, приемаш го изцяло. Не става дума само за спина или нещо подобно.
Да, искам да кажа, той е голям играч. Използва оръжията си и се получава.

Усети ли го да надделява? Той спечели последните 12 точки и не направи НГ във втория сет. Усети ли, че повишава нивото на играта си или смяташ, че проблемът беше повече в теб?
- Мисля, че и двете. Както казах, сякаш ми бяха свършили батериите. Пребиваването тук, в Щатите, е твърде дълго. Искам да кажа, тези два турнира, твърде много време и... ами може би не бива да е така, ама няма значение.
И, да, трябваше да съм по-подготвен и условията да са по-добри, тогава може би във втория сет нямаше да стане така.

Досега той не те е побеждавал на хардкорт. Колко по-добър е станал отпреди една или две години?
- Мисля, че започва да играе по-агресивно на хардкорт, затова нещата се променят.
Той може да продължи да губи на хард, но мисля, че играта му е различна, защото се опитва да атакува повече, играе по-агресивно и, естествено, тогава ти започваш да правиш повече НГ.
Но ако стоиш на два метра зад основната линия и само се опитваш да върнеш топката, аз или, например, Джеймс Блейк, бихме го победили и мачът няма да е труден за нас, ще го бием всеки път.
Но сега, когато започва да играе по-агресивно, може да прави повече уинъри и по-малко грешки, но в крайна сметка – това е тенисът.

Беше ли изненадан, че Рафа провери онова попадение в ТБ? Беше много важна точка, а той просто спря да играе. Изненада ли те, че той пое този риск?- Ами, вижте... топката беше от неговата страна, той беше само на метър от нея. Ако си я видял, мисля, че повечето играчи биха направили същото, защото я усещаш, виждаш я, до нея си.
Щом е бил 100% сигурен, че е вън, защо да не провери отсъждането? На негово място и аз бих направил същото.

:qipag: :qipag: :qipag:

Хайде, мила ми майорканска тиквичке, и в твоето интервю се каза, и Мрънкалото мрънка по тоз повод (Блейк също, впрочем), запомни го до другата част на хард сезона и го имай предвид за финала, por favor. [-o<
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта

cron