ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 16 мар 2008, 18:18

Не, по-скоро е нещо като: Позитивен, агресивен, концентриран. Поне първата дума определено е "позитивен" или "позитивно". Едно от хлапетата, които подават топки е описало в дневника си от вчера, че се опитвало да разчете написаното през целия мач, но не успяло. Но в тунела на връщане питали Рафа и той им казал, че пишело "концентриран".
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот blazev1992 » 16 мар 2008, 18:20

Още снимки.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Getty Images
Изображение Изображение Изображение Изображение

AP Photo
Изображение Изображение Изображение Изображение

Terra
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
И кейпчъри от ya
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 16 мар 2008, 18:48

Като слушам нашите коментатори, Рафа винаги играе срещу много талантливи противници, които го притесняват и дрън-дрън. Когато играят Фед или Джоко, се говори само колко са велики те, очевидно техните противници (като изключим случаите на топ тенисисти) винаги са лишени от талант и по никакъв начин не могат да ги затруднят. Ако това е вярно, нашият жребий е винаги най-тежък. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот Vesela Taneva » 16 мар 2008, 19:00

Ооо Мери,какво го слушаш Тошо- Мона Лиза!Той е просто..... :qipan:
Рафа не игра на 100% и това е разбираемо като знае какви противници го чакат.Вятърът беше силен и много непредизвикани грешки се дължаха на това
Забравих да поздравя Волен за превода и анализа.
10Х Волене!

Потребителски аватар
Volen S.
Мнения: 285
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот Volen S. » 16 мар 2008, 19:03

Леле хора, голяма е трагедия! :shock: В първия сет супер много грешки, сервиса - никакъв, играта-къса. И което ми направи още по-лошо впечатление е че Рафа вече не вади някои трудни топки дето преди ги вадеше. Във втория маалко се пооправи работата ама въобще не достатъчно според мен. Може и вятъра да е виновен донякъде ама не може така да играе, наистина си падам малко фаталист ама пак, така просто срещу някой по-як не става! Надявам се това все още да е прехода към "Рафа на хард" щото иначе...
http://ednatreta.hit.bg/ ФИЛМ СОБСТВЕНО ПРОИЗВОДСТВО
No one gives fans more for their money than Nadal

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот rafaelis » 16 мар 2008, 19:04


На вниманието на телевизия Диема от феновете на добрия тенис:

Телевизия Диема, изключително сме разочаровани, че показвате турнира Индиан Уелс на запис. Искаме да гледаме мачовете директно и имаме тази възможност, макар и през нощта, а вие ако искате ги пускайте на запис и през деня. Ако не можете да го направите, поне не подценявайте интелигентността на тенис аудиторията и ни кажете, че става дума за пари, а не за късен час на излъчване. :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq:



Рафаелци, нека всеки от нас изпрати това писмо до имейлите на служителите на Диема, дано да ни чуят и да се наслаждаваме на директни мачове през годината. Ето адресите:

За корпоративни въпроси или такива свързани с програмата:
+35928078890
[email protected]

Венера Тошева
ПР и прес мениджър
[email protected]

Ани Ангелова
Маркетинг директор
[email protected]

Антоанета Арсова
Директор „Продажби”
[email protected]

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот Vesela Taneva » 16 мар 2008, 19:11

Освен за директните предавания на мачовете не е лошо да им кажем да си подбират коментаторите! :qipap:
Волене,не игра особено добре Рафа,но той вече пази силите си и не хаби усилия за всеки противник.В това отношение взима пример от Фед.Когато трябва ще е на 100%Надявам се !

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот Your new lover » 16 мар 2008, 19:19

Да!!!Това е добра идея още от сега започват с номерата.Представям си какво ще е на Wimbledon :x :x :x
    Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 16 мар 2008, 19:27

На всички им пречеше вятърът, Джокович също направи много грешки и глупости вчера, друг е въпросът, че според мен Рафа се отнесе малко лекомислено към колумбийчето, но пък това е нормално, защото те са тренирали заедно и е наясно с играта му. Но срещу Доналд Янг се очертава по-трудно, защото той е младежкият шампион от Уимбълдън от миналата година, плюс това също е левак. Има добър сервис, но не е асаджия, движи се добре, цели ъглите. Ще бъде добра загрявка, но игра като днешната няма да е достатъчна. Лошото е, че времето продължава да е отвратно там, чак към сряда-четвъртък се говори за пооправяне.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 16 мар 2008, 20:38

Извинявайте, ама от голф хич не се интересувам, тъй че си оставих на английски ударите, за които говорят (доколкото схванах става дума за начален удар от могилка или колче, като във втория случай се използват стиковете с железни накрайници, обаче изобщо не ми е ясно)

ИНТЕРВЮ С РАФАЕЛ НАДАЛ ИУ, 15 АРТ

Доколко беше проблем вятърът днес за теб?
Р.Н: Доста беше силен. Тези фактори са винаги много важни, така че мога да кажа само, добре че спечелих, това е всичко. Не можах да направя кой знае какво.

От 2-3 години ти се реализираш чудесно, помогна на много играчи да се развият, а сега изглежда, че те ще те принудят да вдигнеш още нивото си. Прав ли съм или не?Р.Н: Мисля, че когато започнах да играя професионално, имаше много добри играчи. Родик, Хюит бяха на върха. И други, разбира се. Така че беше трудно да стана номер 2. Вече от три години съм втори в света. Истината е, че в момента много млади играчи вървят добре, но те са на същата възраст като мен.

Но те ти дължат много.Р.Н: Моля?

Те ти дължат много.
Р.Н: Да, сега ще бъде трудно. Но аз ще се опитам да направя всичко възможно, за да остана в топ позиция. Знам, че играя добре, че нивото ми е отлично. Имам шансове да го направя.

Кои са най-трудните условия за игра? Силният вятър? Горещината? Кое е най-трудно?
Р.Н: Единственият проблем е вятърът, защото когато завали, спираме да играем.

Какво мислиш за следващия си мач? Може да е срещу Фелисиано или срещу Доналд Янг.Р.Н: Знаете ли какъв е резултатът в момента?

Когато идвах, беше 5-5.
Р.Н: Там го има. Ще ми кажете ли? Зад вас е?

Първи сет за Янг, във втория Янг води с 6-5 и сервира за мача.
Р.Н: Янг сервира за мача? Е, още не се знае. (смях) Доналд Янг, не го познавам. Гледал съм му един-два мача, но не го познавам много добре. Фелисиано познавам отлично, например днес тренирах с него. И срещу двамата ще бъде трудно, но аз се концентрирам върху себе си. Опитвам се да играя по най-добрия начин и ако успея, но Доналд ме победи, поздравления за него.
Опитвам се да играя добре, но се надявам да не духа като днес.

Ако трябва да играеш срещу Фелисиано, променяш ли подхода си? Пак ли ще тренираш с него или ще страните един от друг до след мача.
Р.Н: Ако играя с Фелисиано, ще започна да печеля мача утре на игрището за голф. (смях) Не се притеснявам особено. Знам, че е възможно той да е следващият ми противник, но все пак тренирах с него днес.
В Дубай играх първия кръг срещу Колшрайбер и тренирах с него предишния ден. Мисля, че някои играчи не обичат това, но ние се познаваме, не идеално, но добре и това, че тренираме заедно преди мача, няма да промени нищо.

Кой е по-добър на голф от двама ви?
Р.Н: В момента не знам. Но аз познавам само испанските играчи и съм още новак. Две победи, две загуби, той губи, Фереро ще трябва да играе по-добре. И той беше на игрището вчера. Трябва да потренирам следобед. Може би и днес.

На кои игрища обичаш да играеш тук?
Р.Н: Мисля, че всички са много хубави.

Играл си на всички игрища тук?
Р.Н: Играл съм на едно, две, три, четири.

На четири?Р.Н: Не тази година. Тази година съм ходил само на едно.

Най-голямата ти сила като голфър? В какво си най-добър на голф?Р.Н: Зависи от момента. Понякога drive. Понякога irons. Точно сега загубих drive.

Кой спорт е по-труден – голфът или тенисът?
Р.Н: Трудно е да ги сравнявам, но винаги казвам, че и двата са трудни психически, защото в голфа не бива да допускаш грешки. Но ако направиш добър удар, печелиш.
В тениса може да направиш много добър удар и да загубиш точката. Така че, според мен, в голфа играеш срещу себе си. В тениса също мъничко играеш срещу себе си, но главно срещу опонента, така че по тази причина е трудно да се сравнят. Предпочитам да играя голф, защото всичко зависи от теб.

С дясната ръка ли играеш?Р.Н: Да.

Има теория, че докато израстват, леваците като играят срещу десняци и имат психическа настройка за игра срещу десняци. Най-трудно се справят с леваци. Така каза веднъж Лейвър. Важи ли това за теб?
Р.Н: Не разбирам. Бихте ли повторили?

Ти си левак.
Р.Н: Да.

Докато си напредвал в тениса и възрастта, си играл предимно срещу десняци.
Р.Н: Да, това го разбирам.

Но сега трябва да промениш този подход, защото ще играеш срещу левак, променя ли се мисленето ти в такива случаи? Просто цитирам Род Лейвър, който каза, че най-трудно играе срещу леваци. (смях)
Р.Н: Променям малко стратегията, защото нормалният удар по диагонала не е срещу бекхенда на противника. Когато играеш срещу левак, трябва да промениш малко и да играеш по линията. В останалото няма голяма разлика. Всъщност доста често играем срещу леваци и не смятам, че това е проблем.


И аз не схванах какво дължат младите играчи на Рафа. :qipbl:

Рафаелис, идеята за имейли е добра, но не мисля, че въпросът е в парите. По-скоро в това, че коментаторите трябва да работят по нечовешко време, защото ние ставаме с удоволствие заради любимците си, а за тях е работа и то такава, която изисква концентрация. Тъй че мисля да им пиша да ни пускат просто предаванията без коментар, пък да си правят коментарите за записа. Като гледам, би трябвало да ги пращаме на първия имейл адрес.
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот rafaelis » 16 мар 2008, 20:58

ДАЖЕ БЕЗ КОМЕНТАР Е ПО ДОБРЕ =D>

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот blond » 16 мар 2008, 21:15

Ами на тях за това им плащат-да коментират, независимо колко часа е :qipab: Плюс това разбирам да се играе всеки ден през годината по тези часове, ама не :qipae: Аз ще пусна едно възмущение!!! :qipag:

Иначе съм ЗА без коментари-даже е идеално! А Рафа да се стяга и да заиграва [-o<
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот Mike Bibby » 16 мар 2008, 21:36

Те, ако нямат коментатори, даже по-евтино ще им излезе. :qipad:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 17 мар 2008, 00:38

Снимки благдоарение на ЛЗ

13/03/2008

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

14/03/2008

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение


Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 17

Мнениеот maryan unfaitful » 17 мар 2008, 00:54

Шпаньолски новинки и няколко кадъра на Рафа в черно - ммммммммм. :qipas:
Вече е зачернял, ама още трябва, че с онова сигнално зелено за РГ, ако не е църен, ще се губи. :qipag:


http://es.youtube.com/watch?v=u0ilqc7Wqgc
http://www.megaupload.com/es/?d=26PWO053

А туй е от балераската ТВ
http://www.megaupload.com/es/?d=F625Q9C3
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта

cron