РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот maryan unfaitful » 19 юни 2008, 23:18

Mike Bibby написа:Сьодерлинг? Има качествата за тази настилка, но и той е непостоянен. Миналата година спокойно можеше да бие Надал и да го изхвърли още в третия кръг, но малко не му достигна. Срещу Федерер може да изиграе 1 или 2 добри сета, но дотам.

Разбира се, за десерт оставихме Надалчо - най-нежеланият противник от Федерер. Надал е способен да бие Федерер, показа го миналата година. Надал очевидно не се чувства зле на тревичка - показа го на Куинс. Аз обаче си мисля, че тази година най-после нещата ще си дойдат на местата и Надал ще отпадне рано или поне преди финала. така че Фед може да спи спокойно. Просто тревата не е настилката на Надал, видя се ясно срещу карлович, та дори япончето му взе сет. Вярно е - впечатляващи победи срещу Родик и Джокович, но има и други добри играчи на тази настилка - Мъри, Гаске, Анчич, Степанек, Карлович, Южни, Блейк... Сьодерлинг. :qipag: Мисля, че тази година няма да гледаме финал Федерер - Надал. Е, това не означава, че непременно Федерер ще е единият финалист, но ми се струва доста по-вероятно. :qipag:



МАлко се бях притеснила дали съм преброила вярно абзаците, ама - виж ти, тоз път съм улучила.
Сьодерлинг не е заплаха за никого.
Само миг преди да мина на новия ти пост .- като казах "лични чувства", гледам, че си побайиванял в наричанията си на Рафа - дали защото колкото по-добър става, толкова повече ти се иска да го омаловажиш? :qipag:

Миналогодишният финал на РГ беше един от най-скучните и разочароващите и това не е само мое мнение, тази година тенденцията просто продължи.
Ако за теб победата на Рафа на Куинс не представлява някакво постижение, което гарантира повече от всеки път достигането му много навътре на Уимбълдън, или си сляп, или се страхуваш да признаеш фактите.

Естествено, че Федерер е фаворит на Уимбълдън, по това спор няма, нормално е и да ти се ще Рафа да загуби в някой от ранните кръгове, за да си изфаворитва фаворитът - ама доста шубелийски звучи, иначе погледнато. :qipad:

Разбира се, че всичко може да се случи. Но затварянето на очите не променя нещата. :qipad:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот Mike Bibby » 19 юни 2008, 23:19

Е и? Федерер цял година е чакал да дойде сезона на трева, особено пък този сезон, който дотук е доста сухичък за него. :qipad: Дали, според теб, няма да е мотивиран и няма да гази на трева? В Хале не допусна нито един пробив, вярно, съперниците му не бяха кой знае какво, но е факт, че не допусна никакви колебания. В същото време, никой не може да ме убеди, че Надал е страшилище на трева. Да, подобрява се, примерно срещу Карлович взе мач, който миналата година вероятно щеше да загуби, но това няма да е достатъчно когато излезе на финала. Миналата година Надал излезе на финала от позицията на човек, който няма какво да губи, докато за Федерер залогът бе огромен и напрежението беше изцяло върху него. Сега отново ще има напрежение върху него, но ще има напрежение и върху Надал, защото всички ще очакват силно предстявяне и титла от него. Разбира се, трябва да се отчете факта, че Надал наистина е неудобен съперник на Федерер и че настилката вече не е толкова определяща, както преди 2 години да речем. И миналата година ясно се видя, че отутк насетне, Федерер не може да се надява да си взима мачовете срещу Надал по дифолт, а трябва да се напрегне и то доста сериозно. Но всичко е в ръцете на Федерер, ако играе силно, каквото и да направи Надал, това не е настилката на испанеца и дори в отделни моменти да се опъне доста и да изглежда равностоен, победата ще е за Федерер. :qipad:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот Mike Bibby » 19 юни 2008, 23:27

Това, че миналогодишният финал на РГ е бил скучен си е твое мнение, моето е по-различно. А Сьодерлинг беше на 1-2 точки от победата срещу вашето ако не бъркам, ако това не е заплаха, здраве му кажи. :qipag: А, това, че е спечелил Куинс не му дава никаква гаранция за Уимбълдън. Родик като спечели миналата година Куинс да не би да игра финал на Уимбълдън? :qipag: Да не забравяме каква мъка беше срещу Карлович, да не забравяме, че дори япончето взе сетче на вашето, да не забравяме, че Родик не е в топформа в момента поради травмата в гърба и рамото, която пък влияе на сервиса му - основното, което го прави сериозен фактор на трева. Така че, не ме убеждавай, моля ти се, че моята гледна точка е покварена и грешна, само защото не харесвам вашето. :qipad: Нека да видим какво ще стане на Уимбълдън и тогава пак да си говорим, аз си споделям мнението, пък на който не му харесва пролемът си е негов. :qipad:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот maryan unfaitful » 20 юни 2008, 00:27

Mike Bibby написа:Е и? Федерер цял година е чакал да дойде сезона на трева, особено пък този сезон, който дотук е доста сухичък за него. Дали, според теб, няма да е мотивиран и няма да гази на трева? В Хале не допусна нито един пробив, вярно, съперниците му не бяха кой знае какво, но е факт, че не допусна никакви колебания. В същото време, никой не може да ме убеди, че Надал е страшилище на трева. Да, подобрява се, примерно срещу Карлович взе мач, който миналата година вероятно щеше да загуби, но това няма да е достатъчно когато излезе на финала. Миналата година Надал излезе на финала от позицията на човек, който няма какво да губи, докато за Федерер залогът бе огромен и напрежението беше изцяло върху него. Сега отново ще има напрежение върху него, но ще има напрежение и върху Надал, защото всички ще очакват силно предстявяне и титла от него. Разбира се, трябва да се отчете факта, че Надал наистина е неудобен съперник на Федерер и че настилката вече не е толкова определяща, както преди 2 години да речем. И миналата година ясно се видя, че отутк насетне, Федерер не може да се надява да си взима мачовете срещу Надал по дифолт, а трябва да се напрегне и то доста сериозно. Но всичко е в ръцете на Федерер, ако играе силно, каквото и да направи Надал, това не е настилката на испанеца и дори в отделни моменти да се опъне доста и да изглежда равностоен, победата ще е за Федерер.


Mike Bibby написа:Това, че миналогодишният финал на РГ е бил скучен си е твое мнение, моето е по-различно. А Сьодерлинг беше на 1-2 точки от победата срещу вашето ако не бъркам, ако това не е заплаха, здраве му кажи. :qipag: А, това, че е спечелил Куинс не му дава никаква гаранция за Уимбълдън. Родик като спечели миналата година Куинс да не би да игра финал на Уимбълдън? :qipag: Да не забравяме каква мъка беше срещу Карлович, да не забравяме, че дори япончето взе сетче на вашето, да не забравяме, че Родик не е в топформа в момента поради травмата в гърба и рамото, която пък влияе на сервиса му - основното, което го прави сериозен фактор на трева. Така че, не ме убеждавай, моля ти се, че моята гледна точка е покварена и грешна, само защото не харесвам вашето. :qipad: Нека да видим какво ще стане на Уимбълдън и тогава пак да си говорим, аз си споделям мнението, пък на който не му харесва пролемът си е негов. :qipad:


Събрах си ги, че да ги гледам, докат пиша.За Федерер, ако беше чел, щеше да видиш, че хич не се притеснявам - откъм идеите на журналистите за сниженото му самочувствие. От друга страна, това, което ми пишеш за напрежението на Федерер миналата година, ще си важи и тази, ако се стигне до финал с Рафа, нали? И както писах по-горе в тази тема, не само смятам, че ще е по-нахъсен на тревата, ами и се надявам да е в отлична форма, за да си стане мач като слънце! По отношение на втория ти пост, извинявай, но съм почти убедена, че изобщо не се сещаш за миналогодишния финал на РГ, а визираш онзи от по-предишната година. (Почти убедена съм, защото ОНЗИ беше интересен). За формата на Родик съм съгласна, япончето е много добро, нийде не съм написала, че гледната ти точка е покварена или грешна. Нека япончето да дойде първи кръг на Фед или на Джоко за сравнение. Родик не знам дали ще се е оправил до Уимбълдън, ама пък и не сме го разболели ний. (И Джоко нямаше да спечели Рим, ако Рафа беше там, нали)
Сравнението между Рафа и РОдик е просто безумно - няма грам основа, както и да го погледнеш
Изображение

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот Мели » 20 юни 2008, 09:23

Хареса ми на Майк анализа, въпреки че е твърде оптимистичен дори и за мен. :qipab: Всички знаем, че ако на Роджър не му е ден поне петима от изброените могат да му съзадат проблеми (по-точно той сам да си ги създаде). Пък и онази аура на непобедимост вече я няма, колкото и да ми е тъжно да го призная. :qipac:
Трудно ми е да си представя как Надал би могъл да отпадне преди полуфинал, че дори и там. :qipbl: Той е най-голямата заплаха.

Лично за мен, ако Роджър спечели Уимбълдън тази година, това ще е едно от най-големите постижения в кариерата му въобще ( ако не и най-голямото). И то не заради подобряването на рекорда на Борг или приближаването до този на Сампрас.

"Spirit Of A Champion" е прекрасно! Направо не мога да спра да го гледам. :mrgreen:
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот Мели » 20 юни 2008, 11:36

Хм, жребият :roll: :

1. Federer vs Hrbaty
Soderling vs (Q) Kim
Gicquel vs Nishikori
Guccione vs Monfils

Hewitt vs Haase
Montanes vs Berlocq
Bogdanovic vs Bolelli
Ginepri vs Gonzalez

Berdych vs Korolev
Hanescu vs Falla
Sela vs O Rochus
Kohlschreiber vs Verdasco

Llodra vs Ancic
Lee vs Petzschner
Andreev vs Vanek
Stakhovsky vs Ferrer

3. Djokovic vs Berrer
Safin vs Fognini
Serra vs Lu
Kamke vs Seppi

Ferrero vs Querrey
Peya vs Zverev
JM Del Potro vs Snobel
Daniel vs Wawrinka

Baghdatis vs Darcis
Johansson vs Spadea
Belucci vs Kunytsin
Stadler vs Karlovic

Lopez vs Dabul
Karanusic vs Horna
Volandri vs Reynolds
Dancevic vs Nalbandian

6. Roddick vs Schwank
Tipsarevic vs Ascoine
Pashanski vs (Q)Eaton
Mahut vs Tursunov

Almagro vs Granollers
Garcia-Lopez vs Mirva
Ventura vs Schuettler
C Rochus vs Blake

Mathieu vs Hernandez
Chardy vs Gil
Roger-Vasselin vs Cilic
Odesnik vs Nieminen

Ljubicic vs Melzer
Levine vs Young
Bjorkman vs Clement
Becker vs Davydenko

Gasquet vs Fish
Grosjean vs Starace
Anderson vs Calleri
Olenijak vs Simon

Robredo vs Vliegen
Canas vs Haas
Malisse vs Gremelmayr
Santoro vs 12. Murray

16. Stepanek vs Hernych
Troicki vs Lapentti
(WC)Baker vs Galvani
Roitman vs 17. Youzhny

27. Kiefer vs Benneteau
Vassallo-Arguello vs Minar
Isner vs Gulbis
Beck vs 2. Nadal


Що-годе бива. Джоко, Налби и д-р Иво са в една четвъртинка, така че да му мислят те.
Радвам се, че двете Андита и Гаске не са при нас.
There's no finish line. Far from done.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот Mike Bibby » 20 юни 2008, 12:13

Много интересен жребий. :qipab: Страхотни мачове предстоят още в първите кръгове. =D> Моето мнение е, че и на Федерер и на Надал жребият не е особено лесен. Федерер във втория кръг го чака Сьодерлинг, а Надал - вероятно коравия Гулбис, който има добър сервис (също като Иснър :qipab: ). До Федерер са близо Монфис и Хюит, Нишикорито също не е за подценяване. До Надал пък са близо Степанек, Южни, Мъри, Хаас... а дори това германче Бек в първия кръгмай има здрав сервис и доста поизмъчи Блейк в Хале. Мисля си, че жребият на Надал определено не е лесен и бих казал, че е по-неприятен от този на Фед. Трябва да кажа, че съм страшно доволен от жребия на Блейк, отваря му се прекрасна възможност да достигне до втората седмица, пък там вече каквото сабя покаже.

Успех на Роджър!

П.П. Тайната ми надежда е Сафин да спраска Джоко във втория кръг. :qipbp:

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот distilk » 20 юни 2008, 12:37

Mike Bibby написа:
П.П. Тайната ми надежда е Сафин да спраска Джоко във втория кръг. :qipbp:

Без значение колко ситно ще го напишеш, Майк, това няма да се случи... :qipac:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот Mike Bibby » 20 юни 2008, 13:33

Пепел ти на клавиатурата, Диди. :qipae: Що пък да не се случи? :qipad: Чака ни страхотен полуфинал Федерер - Сафин, а последният полуфинал между двамата на турнир от Големия шлем завърши с победа за... е все пак, това е темата на Роджър, така че ще си спестя верния отговор. :qipap:

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот Бай Иван » 20 юни 2008, 15:24

distilk написа:
Mike Bibby написа:
П.П. Тайната ми надежда е Сафин да спраска Джоко във втория кръг. :qipbp:

Без значение колко ситно ще го напишеш, Майк, това няма да се случи... :qipac:

Ще се раздам от викане пред телевизора това да се случи. Дори съм си взел малко телевизорче 14'' за офисчето.
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

TennisBall1
Мнения: 348
Регистриран на: 27 яну 2008, 23:45

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот TennisBall1 » 20 юни 2008, 18:44

Що за птица е тоя Hrbaty? 2:0 срещу Роджър, 3:1 срещу Надал?!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот Mike Bibby » 20 юни 2008, 20:20

Хърбати е ветеран от Втората световна война. Пардон, от Първата. :qipag: :qipad:

TennisBall1
Мнения: 348
Регистриран на: 27 яну 2008, 23:45

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот TennisBall1 » 20 юни 2008, 22:11

Предлагам и ние да свършваме тая тема, че нещо не ни е на късмет. Нова тема, нов късмет!
Изображение
Ей такава усмивка и след финала пожелавам!

И още нещо: http://online.wsj.com/public/resources/ ... EST08.html

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот Neo » 20 юни 2008, 22:21

Много е хубава тая снимка. :qipab:
Иначе за първи път чувам, че ударите на Роджър били "акробатични". Ама то ако става въпрос, от тия 10 топ спортисти, съм чувала точно за 5. :oops: :qipag:

Иначе от жребия съм доволна, доста равностоен се е получил. Още от първите кръгове ще има нелоши мачове, и то във всичките четвъртинки, така че се очертава интересен за гледане турнир. :qipab:
Колкото до нашата част, статистиката на Хърбати може и да звучи стряскащо, но все пак да не забравяме кога са били предишните мачове. :qipad: Втория си спомням, че го бях гледала, беше нещо от сорта на мача с Воландри миналата година, тотално скапване на Роджър, ей така от нищото. Така че не мисля, че Хърбати има с какво да впечатли. Нататъка вече става по-сериозно, но видим кой докъде ще го докара. Монфис има някаква контузия, май не съвсем безобидна, така че нищо чудно и въпросният японец да стигне напред. За другите кръгове не ми се мисли отсега, но имам някакво усещане, че след като Джоко най-накрая се падна при нас, все пак няма да има мач срещу него. Но честно казано нямам против и да го натупаме едно хубаво. :qipad:

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение


А за некъсметлийската тема обвинявайте Емо. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3

Мнениеот maryan unfaitful » 20 юни 2008, 22:35

Японецът също се е контузил в Нотингам, тъй че не се знае на какво дередже ще е. :wink:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта

cron