ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот maryan unfaitful » 02 яну 2008, 03:44

НАДАЛ: ТРЯБВА ДА ИГРАЯ ПО-ДОБРЕ ЗА ДА СПЕЧЕЛЯ ЧЕНАЙ ОУПЪН
Ананд Филар

Световният №2 Рафаел Надал каза, че трябва да играе много по-добър тенис, отколкото днес, ако иска да спечели Ченай Оупън.

21-годишният испанец призна, че е играл добре само на моменти, докато размазваше Матьо Монкур.

“По-голямата част от първия сет и доста голяма от втория си мислех, че играя добре. Но в осмия гейм на втория сет направих твърде много грешки и сервисът ми беше лош. Тогава трябваше да заиграя по-добре, за да приключа мача в десетия”, каза той.

Надал каза още, че няма физически проблеми, но отказа да прави прогнози, по-далечни от втория кръг, когато го попитаха за очакванията му за сезон 2008.

“Това е първият турнир от годината и затова не мога да коментирам как ще ми тръгне сезонът. Може би ако ме питате след Маями (24 март – 6 април), ще мога да ви кажа как върви”, категорично отсече той.

Колкото до шансовете му на Ченай Оупън, позовавайки се на играта си, Надал каза: “Всеки мач ще бъде труден и трябва да играя по най-добрия начин, ако искам да спечеля титлата тук.”

Следващият му съперник е Раджеб Рам.

По отношение на изненадващото отпадане на втория поставен Маркос Багдатис по-рано тази вечер Надал каза: “Съжалявам за Маркос. С него сме добри приятели, но същото може да се случи и на мен, ако не играя по-добре от тази вечер.”

За условията на игра в Ченай Надал се изказа много ласкаво: “Това е третото ми посещение в Ченай и винаги съм се наслаждавал не само на условията тук, но и на публиката.”

Запитан дали е взел някакви решения на Нова година, Надал попита през смях: “За какво?”
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот maryan unfaitful » 02 яну 2008, 12:40

Изображение
Без оня гаден печат
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот annysy » 02 яну 2008, 13:00

:D мн ни е сладък, само 1 не харесвам... :twisted: няма ли кой да му купи самобръсначка бееееееееее!!!
Благодарско и за преводите, Мери, той така се изказва, все е едно е играл мн зле :roll:
------
тази я нямаме, нали :wink:
Изображение

някакво фенско сайтче:
http://rafanadal.free.fr/
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот maryan unfaitful » 02 яну 2008, 13:27

Ани, viewtopic.php?f=23&t=5631&st=0&sk=t&sd=a&start=1410 :qipag:

http://www.mumbaimirror.com/net/mmpaper ... 21d5c1dd86

МОЖЕ ЛИ ДА ПРОДЪЛЖИМ

Не искам да звуча помпозно, но при някои въпроси, задавани на пресконференции, ти иде да се скриеш зад стола или да станеш невидим, за да не сметне играчът, че имаш нещо общо с попиталия.

Вчера попитаха Надал отново за Роджър Федерер и този път Рафа отвърна доста раздразнено: “Всеки ден ми задавате един и същ въпрос. Уморих се да повтарям едно и също. Винаги отговарям по същия начин: доволен съм да бъда №2..”

Но най-хубавото настъпи, когато една журналистка го попита какви решения е взел на Нова година. Трябваше му известно време, за да разбере въпроса, но после Рафа каза с безизразно лице: “Никакви, така съм щастлив.” За това говорех.

Край на решенията. Във втория сет на мача на Надал съдията каза “Време”. Интелигентната ни публика извика в хор: “19, 30”. :qipbp: Други въпроси, господин съдия?

Стига вече за Роджър

Когато зададоха на Багдатис въпроса “Може ли Федерер да бъде победен”, той каза: “Защо не? Роджър е голям играч, той е легенда, но няма невъзможни неща. Ние можем да го победим и онзи, който го направи, също ще се почувства легенда.” Мистерията е разгадана.

Между другото публиката вчера се държа по-прилично. На мача на двойки не млъкнаха!
От френското сайтче си харесах това
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот maryan unfaitful » 02 яну 2008, 14:40

Една много сладка статия.

ЕДИН ДЕН ОТ ЖИВОТА НА... ТЕНИС СТАДИОНА

ОБИЧАЙТЕ ВСИЧКИ, ОСОБЕНО НАДАЛ

Ченай Оупън току-що започна. Дивия Кумар се опитва да подтисне бесния тенис фен у себе си и съобщава:

Изображение
Изображение

МЕЖДУ УДАРИТЕ: Спокойният Рафаел Надал и млади ловци на автографи с Карлос Моя

На стадион Нунгамбакам е горещ и слънчев ден и аз стоя само на няколко крачки от трикратния шампион на РГ и световен номер 2 Рафаел Надал, като с всички сили се мъча да не го зяпам. Той тренира на почти празния централен корт с яркосиня бандана, вързана като пиратска кърпа (за да подхожда на пиратските му панталони) и в главата си водя следния разговор:

Аз: (Лудата тенис фенка): О, боже, това е Надал! На живо! Точно пред мен!
Аз: (Журналистката по работа): Дръж се професионално, дръж се професионално.

Укротявам бясната фенка с известни усилия и гледам Надал още известно време, преди колебливо да вляза в зоната за играчите.

Група тенисисти току-що са пристигнали от Паркхотела в лъскав мерцедес и влизат, облечени в ярки шорти и джапанки, понесли сакове с ракети. Смеят се, бърборят, прозяват се, някои са със слушалки за айпод – ако не ги познавах, щях да помисля, че са на почивка.

Всъщност такова е в голяма степен настроението на стадиона сега, на обяд – на спокойна, непринудена дейност – само няколко часа преди първия мач за деня. Подобно на играчите, които загряват с лек джогинг или си прехвърлят топката в очакване на тренировка, стадионът също бавно се загрява за Фаза 1 през деня – мачовете, които започват на страничните кортове от 14 ч.

Мениджмънт на шоуто

Млади доброволци – единадесетокласници и дванадесетокласници, студенти, колежани – стоят на гишето за обслужване на играчите, където тенисистите проверяват разписанията за тренировките им. А наблизо други от тях – общо около 16 – пълнят сакове за мача с топки и кърпи, които трябва да занесат на корта преди началото на всеки мач.

Срещу гишето Шивакумар Палани, вечното присъствие на Ченай Оупън от самото му начало преди 12 години, бавно работи с машината си за наплитане на ракети, докато тенисистите спират да си ги вземат от помощниците им. Наплитал средно по 30 ракети на ден, казва ми лаконично без да вдига поглед от бавно въртящата се ракета, а пръстите му не спират сръчно да насочват нишките.

Навън виждам голяма група суетящи се младежи със зелени тениски и шорти – 55-те подвачи на топки на турнира – на които д-р Нарсимхан, шеф на лайнсмените и подавачите, напомня задълженията (и най-вече да не включват мобилните си телефони). Не че е нужно да им ги напомня – повечето от тях са от персонала на стадиона или от местни тенис клубове и тренират още от началото на ноември.

Време за игра
Точно в 14 ч. доброволците, подавачите, лайнсмените и съдията са по местата си, мачовете на страничните кортове започват. Мачът на корт 2 е забавен е доста интересен – по времето, когато стигаме 2-2 в първия сет, един от руснаците два пъти е хвърлил ракетата си на корта от яд и веднъж е сритал топката в мрежата от разочарование.

Но слънцето вече е силно и имам чувството , че се пека на празните трибуни, затова решавам да се поразходя наоколо, като оставя темпераментния играч да си го изкарва на многострадалната ракета. Отвън виждам №19 Михаил Южни, който е дошъл да погледа мача, и за миг си казвам: “Божичко, това е Южни!” (но вече се контролирам по-добре.)

Стадионът започва да се пълни за втората фаза на деня – мачовете на централния корт от 17 ч. Сергиите за храна са подредени, на централния корт правят проби на камерата, микрофона и свързването, охраната е подсилена, разпоредителки с оранжеви фланелки се разпръсват навсякъде. Спокойната атмосфера на утринта се е изпарила, отстъпвайки място на повсеместна активност и изблици на раздразнение – сега вече преча на всички, докато се въртя наоколо и задавам въпроси.

Подобният на купа стадион с 5 300 места се пълни бавно, но стабилно и до втория мач вечерта, мач на двойки с любимците на публиката Надал и Багдатис в противоположни отбори, кипи от енергия.

Надал изглежда особено популярен след децата – въздухът е изпълнен с пронизителни и настоятелни писъци “Давай, Надал” и “Вамос, Рафа” – и ентусиазмът им е толкова заразителен, че едва се удържам да не закрещя с тях от ложата за пресата.

Навън разговарям с група млади и упорити ловци на автографи, които от 16,30 ч. събират подписи от играчите (вече минава 19 ч.). Всеки има тетрадка и драсканицата на всеки играч е грижливо надписана ( включително с четливото “Не знам” в някои случаи). Показвам им Южни, който току-що се е появил от зоната за играчите и усещам, че съм свършила работата си тук, когато те радостно се затичват към него.

Когато най-после късно вечерта решавам да си тръгна, стадионът още пулсира от живот. Но аз знам, че днешният ден беше само загрявка за това, което ще видим на полуфиналите и финалите тази седмица.
http://www.hindu.com/thehindu/mp/2008/0 ... 350100.htm
Последна промяна от maryan unfaitful на 02 яну 2008, 16:12, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот maryan unfaitful » 02 яну 2008, 14:55

Изображение
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот Mike Bibby » 02 яну 2008, 15:07

Нагъвай, Рафа, нагъвай! Веднъж и ти да хапнеш нещо здравословно. :qipag:

Потребителски аватар
лоретка
Мнения: 845
Регистриран на: 07 мар 2006, 16:44
Местоположение: София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот лоретка » 02 яну 2008, 17:23

Изображение

ЧЕСТИТА НОВАТА 2008 ГОДИНА!

Пожелавам на всички сладури и сладуранки тук, щастлива и успешна във всички начинания година!!! Много здраве, късмет и общи поводи за почерпка!!!

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот Bob4ence » 02 яну 2008, 18:33

:mrgreen: Здравейте, РФ! На всички весела НОВА ГОДИНА, много успехи, здраве, любов и щастие през 2008-а!!! :qipbo: Надявам се, че сте си прекарали добре на празниците. :qipaz:
Мерси за снимките и информацията. Прочетох ,че сме паднали с Томеу... Ех, жалко, но нищо. :qipad: Дано вземем титлата на сингъл все пак!!! :qipag:

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот Samo Nadal2 » 02 яну 2008, 18:54

annysy написа:
Багдатис гризна дръвцето
не се стърпях да излорадствам и да не го цитирам на някои хора, които както винаги вчера бяха на мнение, че Бъги ще ни смаже, ако играе с Рафа :twisted:
10х и за клипчето, Мери! По стария си непринуден начин честити НГ, няма нищо променено в Рафа, дори още по-лъчезарен ми се видИ :oops:

:qipbj: не знам що, но като го видя с тоя червен потник правя асоциация с пришълеца :qipan:

Значи утре почивка и ще го гледаме на 3ти - супер, дано пак не го изпусна мача.



Рафа има нужда да се обръсне!
Пожелавам му да победи утре и надявам се да спечели турнира! :D :qipbj:
ЧНГ на всички Надалчовци!!! :qipbj:
На мен със синьо и със жълто ми харесва!
Ама той и сега не е лош! :qipag:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот blazev1992 » 02 яну 2008, 19:09

10x на Мери за статийките. :)
Някой знае ли в колко часа играем :roll:
Цецко все повече е кефи и затова предлагам той да отвори новата тема.ще пише най-много тойл :qipag: :qipag:
П.П Ани защо пак си си сменила аватара, :twisted: иначе готин е .

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот annysy » 02 яну 2008, 19:23

Тебе те кефи, а мен почва да ме вбесява..стига с тия цитати, Samo Nadal2 !!

За ч на игра и аз не знам, в ОС не мога въобще да се ориентирам, тия там пиша и след нас какво става, за какво са въобще нямам обяснения. :qipaq:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот blazev1992 » 02 яну 2008, 19:27

И мен ме дразни,осрал е футболните теми.Само за 3 дена и е написал,колкото за 50 дена. :qipaq:
А,видях че има още несвършили мачове.Има още 3 мача и явно след това ще има програма.
[youtube]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Kx51oGRYNQY&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Kx51oGRYNQY&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/youtube]

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот marto » 02 яну 2008, 19:45

Честита нова година,не изпуснах новата тема :qipbp: :qipbp: :qipbp:


Благодарение на Ани разбирах резултати,за които много и благодаря :qipbo: Ани дължи ти едно черпене. :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 15

Мнениеот maryan unfaitful » 02 яну 2008, 19:46

Новата тема ще я отвори Блонди, вече два пъти я пропускаме, стига толкоз. Моя продължава, Южни и Малис също.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта