Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 14

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 ное 2007, 19:44

НАДАЛ: “МОЛЯ СЕ ЗА МАЛКО КЪСМЕТ”

Испанецът ще участва в МК в Шанхай, който започва в неделя.

Днес, преди да замине за Шанхай, испанският тенисист Рафаел Надал помоли за “малко късмет” в жребия на МК, който ще събере в неделя осемте най-добри тенисисти. Заедно с Надал там ще бъдат Роджър Федерер, НовакДжокович, Анди Родик, Николай Давиденко, Давид Ферер, Фернандо Гонсалес и Ришар Гаске.

“Там ще бъдат най-добрите и ако имам малко късмет при жребия (който ще се тегли утре), още по-добре. Ако нямам, ще трябва да се боря, защото всичко може да се случи в такива равностойни мачове”, каза Надал на летището в Палма, откъдето отлетя за Шанхай.

Манакорецът изглеждаше много доволен от резултатите, постигнати в Мадрид и Париж след травмата, която не му позволи да играе месец и половина. “Върнах се на корта след травма и стигнах до четвъртфинал в Мадрид и до финал в Париж. Честно казано, не очаквах да се представя толкова добре. Но още повече съм щастлив, че изиграх много добри мачове. На въпроса за възможността да измести швейцареца Роджър Федерер от първото място, Надал каза: “Целта ми е да бъда номер две с най-много точки досега след най-добрия сезон в живота ми.”

Междувременно аржентинецът Давид Налбандян няма намерение да пътува за Шанхай като резерва и Томи Робредо ще бъде първият, който ще запълни място, ако някой се откаже. “Не знам дали Давид ще отиде в Шанхай, лично аз не смятам, че ще го направи”, каза днес треньорът на Налбандян. Източници, близки до Налбандян, намекват, че той предпочита да си почине и да се подготви за следващия сезон, в който си е поставил за цел да спечели турнир от ГШ и ДК за аржентинския тим. Налбандян, който победи на турнирите в Мадрид и Париж, е на девето място в световната класация, а Робредо – на десето.


Миличкият, с тия ужасни жребии цяла година, заслужава малко късмет поне в края. В Париж му беше единственият по-лек жребий за годината и то пак с Южни, когото дотогава не беше побеждавал на хард в половината. И аз се моля да му се падне читав жребий. Може да не е най-лесният, но да не е и най-гадният. :roll:

Тази работа с Налбандян е много шантава. От една страна си мисля, че той не е казал, че не иска да ходи в Шанхай, а че не иска да ходи като резерва - т.е, да потвърди участие, преди някой да се е отказал. Тъй като и Родик, и Давидко, са достатъчно близо до него в случай, че продължи да играе като досега (той се е вдигнал с 16 места) и ще се правят на луди до последно. От друга страна, Налби също може да има своите колебаня: дали ще продължи пак така устремно, или е уморен от два последователни турнира, в които играе докрая? Дали да не си остави хубавите впечатления от сезона, за да продължи и догодина така? Същевременно, ако формата му изневери по-нататък (все пак той е на сериозни години за тенисист), може би никога няма да може да играе пак в Шанхай.
Изобщо, сложна работа.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 ное 2007, 21:02

Две снимки от летището.
http://img217.imageshack.us/img217/2374 ... eotql1.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/2928 ... 07gyf3.jpg

Тук може да се гласува за Рафа. Макар че се приемат гласове от всякъде, в България няма да ни наградят, ако спечелим, а наградата е два ВИП пропуска за турнир от МС. Но все пак...

Натискате картинката и после избирате дали да гледате на Windows Mwdia Player или на Иеьв Звьщеи.

http://www.atptennis.com/en/mercedesben ... efault.asp
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 07 ное 2007, 00:42

Мъдри мисли на чичо Тони:

Смята, че племенникът му завършва още една чудесна година.

За това, че е по-близо до №1:

“Не сме много далеч, но той определено е номер едно, а нашата цел е да продължаваме да се подобряваме.”

“Мисля, че изпуснахме добра възможност на американските турнири, когато Рафаел имаше физически проблеми в Синсинати и Ню Йорк. Ако беше играл нормално, щеше да бъде още по-близо, но все пак разликата ми се струва значителна, защото съществува.”

За възможностите да стане №1 след резултатите от Шанхай и АО през януари догодина:“Важно е как ще завърши годината, а не кога обстоятелствата ще му позволят да стане номер едно. Той приключи още една година като световен номер две и ние сме много доволни.

За подобрението у Рафа:
“Той подобри доста бекхенда и волетата си, а със сервиса е на прав път.”

За турнира в Шанхай:
“Ще направим всичко възможно да се представим по най-добрия начин и ще бъде много трудно, защото играчи като Федерер, Ферер и Джокович са в добра форма.”

За уговорените мачове:

“За това се говори повече от обикновено, защото не е добре за спорта. Но аз не съм виждал лесни мачове.”
Споменава, че се учудва на хората, които правят изявления и обвинения и че според него Давиденко е набеден и глобен на онзи турнир, защото е лесна жертва, тъй като зад гърба му няма спонсори и медиите не му обръщат особено внимание.

Критиките на Тони

Най-негативният аспект на 2007 г., че племенникът му не изпитва такова удоволствие, както преди. Тони смята, че това е естествено, че то се дължи на графика, който през 2008 ще бъде почти същият като през 2007. “Графикът ни ще бъде почти същият, защото системата не дава много възможности”.

Налби официално се е отказал да бъде резерва в Шанхай. Томи заема мястото му. Дали обаче някой от осемте се е отказал, все още не е известно. След като жребият е в осем сутринта, интересно докога ще чакат? Или пък може би Анди няма да се откаже. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 07 ное 2007, 09:00

Red Group:
1,费德勒(瑞士) 1, Roger Federer (Switzerland)
4,达维登科(俄罗斯) 4, Nikolay Davydenko (Russia)
5,罗迪克(美国) 5, Andy Roddick (United States)
7,冈萨雷斯(智利) 7, Gonzalez (Chile)

Gold Group:
2,纳达尔(西班牙) 2, Nadal (Spain)
3,乔科维奇(塞尔维亚) 3, Djokovic (Serbia)
6,费雷尔(西班牙) 6, Ferrer (Spain)
8,加斯奎特(法国) 8, Gasquet (France)

Можеше Джоко още веднъж тази година да се падне в другата група! :evil: Както и да е, всички може да ги бие, стига да е във форма. Сега е много важно каква ще е поредността на мачовете.
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Мнениеот blond » 07 ное 2007, 09:05

Явно Фед пак е с късмет....за разлика от нас :(
Определено жребия е кофти, но може да бие всички! Само да е в добра форма и да не мисли назад!

п.п. Не ми харесва това, което чичо казва....."няма удоволствие както преди "...-то си му личи! Преди играеше с такъв хъс....
Мерси за инфото Мери!
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение


Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 07 ное 2007, 09:13

10Х на Мери!Може ли някой да припомни схемата по която играят?В началото е всеки с/увсеки в групата и остават двама ,които играят с другите двама от другата група.Нещо такова си спомням ,но не съм сигурна.Имаше значение и броя спечелените сетове или нещо такова при определянето на победителите в групата.По този начин се играе само веднъж в годината и затова питам
Като го няма Налби предварително работата е ясна.Той правеше интригата.Някои хора изпитват голямо облекчение! :wink: Нашият жребий е по-лош.Нищо ново защото винаги е така

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 07 ное 2007, 09:20

Не е лош жребият. Може да победи и тримцата убавци. :D
А така ми се ще да започнем с победа над Джоката! :twisted:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 07 ное 2007, 09:26

Да, Весе, точно такъв е принципът. Всеки срещу всеки в двете групи, остават двама, като ако има равенство се гледа броя на спечелените и загубените сетове. После полуфинали и финал.

Според китайската преса, Рафа и Родик трябва да пристигнат там днес следобед с десетина минути разлика.

Да напишем петиция ДА НЕ СЕ ДОПУСКА ДАВИД ФЕРЕР ПРИ ТЕГЛЕНЕТО НА ЖРЕБИЯ. Той беше в Мадрид, и днес е бил - и ей го резултата. :evil:
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 07 ное 2007, 09:33

Какви ги е свършил Аниният Слънчо? :lol: :lol: :lol:
Искам да ги отупаме всичките,но ако погледнем реално на нещата Рафа е губил и от Ферер и от оня....Джоко :evil: Няма да е лесно,ама никак.Това си го казваме м/у нас :-# ! :lol: :lol: :lol: :lol: Трябва обаче да сме оптимисти :!:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 07 ное 2007, 13:09

Sunday, November 11, 2007

CENTER COURT start 2:00 pm
R Nadal (ESP) vs R Gasquet (FRA)
N Djokovic (SRB) vs D Ferrer (ESP)
M Damm (CZE) / L Paes (IND) vs J Bjorkman (SWE) / M Mirnyi (BLR)
P Hanley (AUS) / K Ullyett (ZIM) vs J Erlich (ISR) / A Ram (ISR)


За мен това е най-доброто възможно начало.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 07 ное 2007, 13:31

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 07 ное 2007, 13:53

Според мен жребият е удобен и за Рафа и за Роджър и предразполага към финал между двамата и нов трофей на швейцареца. :wink: :)

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 07 ное 2007, 14:21

Мери, 10х за снимките и схемата!!!
:? Оня неприятният пак при нас :evil: Тогава нека да го бием с много, да му е за последно тази година, ама да му държи влага и другата!
Ферер ме притеснява също и той е в страшна форма последния месец...

Важно е да си вземе и 3то мача, защото победителят от нашата група играе с вторият от другата и обратно.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 07 ное 2007, 16:36

От колко ще е мача в неделя БГ Време :roll:

Иначе за групата трябва да я минем без проблеми :P
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта

cron