Сесил Каратанчева

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 23 яну 2008, 19:56

баш оправдание си е. щото нито ти, нито аз имаме да връщаме 100к долари, та след това да почнем да заработваме по нещо (какъвто е нейния случай).

но не е трябвало въобще да обещава участие. нито тя, нито баща й. с това обещание си вкара автогол
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот rkk » 24 яну 2008, 08:06

То може и да е оправдание, ама след като е обещала трябва да го изпълни..а не да говори и после да мисли :?
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 24 яну 2008, 09:28

трябвало е да мисли преди да обещава. и да изпълнява, след като е дала думата си.

иначе нямам много спомени какво направи федерацията в нейна защита. май нищо. от друга страна, като гледам как бфла буквално се из.ра при защитата на атлетките ни, може и по-добре да е било така. от трета, ако сесил беше толкова обидена на федерацията, нямаше да приеме никакъв ангажимент...
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Iskren
Мнения: 34
Регистриран на: 19 мар 2007, 04:01

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Iskren » 25 яну 2008, 03:42

Радвам се, че Сесил е отново на корта.
Какво стана на финала, победи ли?
Жалко, че е отказала да играе за България за Фед Къп...дано това не се повтаря.
Още е много млада и тепърва патриотизма у нея ще заговори :)
Но сега тя има нужда от подкрепа, нямаме друга от нейната класа.
А иначе това, че тя не игра 2 години неминуемо ще й се отрази, но това не означава, че няма да върне формата си. Успех и скорошно завръщане в топ 100!

Потребителски аватар
RobertoC
Мнения: 848
Регистриран на: 10 юли 2006, 17:55

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот RobertoC » 25 яну 2008, 11:29

Kаква подкрепа за човек, който е взимал допинг...Честно казано ме е срам от нея...
-Se ve en la Cibeles?
-Sí, me veo en la Cibeles. Lo hago desde que llegué.

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот rkk » 25 яну 2008, 12:37

Още е много млада и тепърва патриотизма у нея ще заговори


:shock:

Аз като съм и връстник, това значи ли че патриотизмът в мен не говори...

Истината е, че баща и е мутра...следователно знаете откъде му идват парите...а един патриотизъм в народа би довел до съсипване на тая система ...И разбира се от къв зор му е него да си реже главата като учи тъпото некултурно хлапе на патриотизъм....Тя казва, че най-важното нещо, което научила е, че трябвало да използва Дюрекс бе..Оттам нататък кво да говорим!
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 25 яну 2008, 13:34

RobertoC написа:Kаква подкрепа за човек, който е взимал допинг...Честно казано ме е срам от нея...


и какъв точно допинг е взела? не е ясно, защото... не е ясно. никой не си е направил труда да конкретизира какво е взела. това първо. лекоатлетките ни нали и те взеха допинг? защо бфла ги защити, а бфт не си мръдна пръста? а щангистите?

наказанието беше жестоко - както двете години, така и връщането на всички пари. сесил послужи за отчитане на дейност по темата за борбата с допинга. както и за да се покаже "колко може да сме принципни". това второ.

както самата сесил пише в блога си, завръщането въобще не е цветя и рози. от тампа я натириха. нашите са обещали две wc. намерили ли са нещо? много се съмнявам. защото нищо не казват по въпроса. само се оплакват как сесил е некоректна. за техните ангажименти и изпълнението им - нула информация. това трето.

доколкото знам, и в момента сесил е около 100 хиляди долара назад, т.е. това, което печели от наградни фондове, го връща. и за нея не остава нищо. и ще бъде така докато изчисти борча си. това четвърто.

и какво излиза?

сесил се връща на корта с един куп усложнения, едва успява да се добере до три покани, с които да може да се върне в ранглистата, и е с един куп пари назад. в същото време нашите тарикати, които не са направили нищо по въпроса за двете покани, оревават орталъка как сесил нямало да играе. ами няма да играе. ако тиквите от федерацията бяха изровили две покани и вдигаха аларма - иди-доди. в името на поетия ангажимент може да се преглътнат месец-два до завръщането. но те не са направили нищо, а същевременно искат сесил да разкара заради тях единствените покани, до които се е добрала. и по този начин да отложи връщането си в големия тенис не с месец, не с два, а за неопределено време.не виждам кой би се навил на такова нещо.

а патриотизмът в нея говори и сега. аз ако бях на нейно място нищо чудно да бях отсвирил федерацията поне докато не стигна пак до топ35. като благодарност за оказаната ми подкрепа. докато тя се моли да я разберат.

още нещо - нейните колежки и те се изявяват като патки. за тях май е по-важно да погреят за малко с нейния отразен блясък, затова и те крякат в тон с федерацията. те със сигурност знаят на какво се пече в момента сесил. или завиждат, че ще бъдат изпреварени всички, или ги е яд, че не попробиха покрай сесил. или и двете.
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
RobertoC
Мнения: 848
Регистриран на: 10 юли 2006, 17:55

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот RobertoC » 25 яну 2008, 14:55

Можеше просто да кажеш, че ще я подкрепиш.Това си е твое е право,а не да пишеш фермани.Честно казано за мен нещата се свеждат, че е взела допинг.Кой какво има да връща не ме интересува.А и не ми се слуша как е невинна, тази презумпция е особено валидна за нашите спортисти, но вече се поизтърка. Не искам да я съдя, но тя сама е решила да взима допинг(или пък "болния" и от амбиции баща) и трябва да си понесе последствията.Понякога едно "извинявам се, направих грешка" е достатъчно.
-Se ve en la Cibeles?
-Sí, me veo en la Cibeles. Lo hago desde que llegué.

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 25 яну 2008, 15:42

честно казано, не съм сигурен какво е взела. защото нямаше нищо доказано. тя беше наказана по презумпция. точно затова ме е яд на федерацията - онези си претупаха работата, а нашите не си мръднаха пръста...

и на фона на това да плачат, щото сесил не си била изпълнила ангажимента към тях при положение, че от тяхна страна има едно огромно нищо като ангажимент към сесил, ми се струва нагло.

още нещо - май четох някъде, че за да участва в тези турнири, се е записала в щатската тенис федерация. ако е така, тя може съвсем свободно да отстреля нашите.
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Iskren
Мнения: 34
Регистриран на: 19 мар 2007, 04:01

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Iskren » 25 яну 2008, 19:50

Наистина най-голяма вина има баща й а за допинга и аз не съм чул какво точно е взела! А допинг както се вижда взимат и наши и чужди звезди...масово явление :)
Оттук нататък Сесил трябва много да внимава какво взима, за да не изхвърчи изобщо от тениса. А пък федерацията ни по тенис да го дава по-кротко. Със тези скандали най-много да накарат Сесил да заиграе за САЩ. Както чета от onzi
и тя има вина
Изобщо само скандали при нас...в това време сърбите например се радват на изявите на Елена Янкович !

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 25 яну 2008, 20:44

а колко от тези звезди са наказани да върнат всички заработени от тях средства? отделно, че и двугодишното наказание без ясни доказателства е жестоко.

за мен това си беше постановка и сесил беше жертвата. след което всички се успокоиха, че допингът е преборен.
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот blazev1992 » 26 яну 2008, 12:54

:? Не разбирам защо я обвинявате.Би било малоумно да прелети океана за два мача,които 100% ще спечели. :qipbl: :qipan:
Сесил, научи се да държиш на думата си
Ла Куинта е китно, 25 000-хилядно градче в Южна Калифорния, известно най-вече с прекрасния климат и голф игрищата, които го нареждат сред най-предпочитаните туристически дестинации в САЩ. Другата седмица обаче клъбовете и кедитата ще отстъпят място на тенис ракетите. Там няма да се разиграват милионите на Големия шлем и мачовете няма да протичат пред очите на целия свят. Победителките няма да присъстват във всички новинарски емисии на световните медии. В Ла Куинта ще е пълно с момичета, току-що излезли или още намиращи се в тийнейджърска възраст, които сънуват как един ден стават част от големите в света на тениса, но вместо на чек за $ 1 000 000 се радват и на такъв с три нули по-малко. Колкото ги очакват, ако евентуално оцелеят до финала и го спечелят. Част от тази компания ще е и Сесил Каратанчева, която предпочете калифорнийския комфорт пред участието с националния отбор за "Фед Къп" в Будапеща. Напук на споразумението с федерацията, която положи немалко усилия да спаси кариерата й, заложена на карта след двегодишното допинг наказание.

Винаги съм защитавал Сесил, но в този случай не мога да проявя и капчица разбиране към решението й. Без значение дали е взето от нея, или е под давлението на баща й Радослав. За да бъдеш добър професионалист, а аз не храня и капка съмнение, че тя е, трябва да умееш да държиш на думата си и да спазваш поетите ангажименти. А в момента Сесил има по-голяма нужда от федерацията, отколкото федерацията от Сесил. С Каратанчева или без нея, шансовете на националния отбор да достигне плейофите за влизане в Световна група II си остават илюзорни. Сесил обаче губи шансове за финансиране по програмата за олимпийска подготовка
В четиригодишния цикъл тя има само едно участие за "Фед Къп", което автоматично и безвъзвратно я вади от сметките за Пекин. А при сегашната й финансова ситуация никой допълнителен източник на доходи не е за пренебрегване.

С отказа си да пътува за Будапеща Сесил пропусна и страхотен шанс за PR. В очите на мнозина тя продължава да бъде чисто и просто ментарджийка, опитала да заобиколи правилата и да прекара системата. Не случайно при коментарите за победата й в Сърпрайз наред с "Браво" фигурираше и "Фармахим непобедим"
А добрият имидж продава всичко. Нищо не пречеше на Янкович и Иванович да се оправдаят с умората от Australian Open и да си спестят досадната "Фед Къп". Но и двете приеха да играят за Сърбия, защото всяка от тях знае добре цената на любовта на сънародниците си.
Ще стискам палци на Сесил да успее и в Ла Куинта, и в Мидланд, и във всички турнири, които й предстоят. Ще й стискам палци и да се върне там, където бе преди случката от "Ролан Гарос" през 2005. Но до доказване на противното за мен тя ще бъде момичето, което не държи на поетото обещание.
От Йордан Божинов

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 26 яну 2008, 13:08

от горната статия въобще не ми стана ясно защо авторът смята, че
Напук на споразумението с федерацията, която положи немалко усилия да спаси кариерата й, заложена на карта след двегодишното допинг наказание.


А в момента Сесил има по-голяма нужда от федерацията, отколкото федерацията от Сесил.


какви усилия са положили? нещо не си спомням да е имало такива. и защо точно сесил се нуждае от бфт?
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Samo Nadal2 » 26 яну 2008, 13:15

Не знам защо отказа да участва на Фед къп. :cry:

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 26 яну 2008, 13:53

щото:
  1. отрязоха я от тампа и осъзна, че връщането в ранклистата може да се превърне в сериозен проблем
  2. единствените :!: две покани, които избачка, са в този период от време
  3. нашите не изпълниха обещанието си за две покани.
  4. ако беше отишла, не е ясно кога щеше да навърти необходимите два турнира, за да я включат в ранкинга

отделно, че размотаването през атлантика струва кинти...
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта

cron