Сесил Каратанчева

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Neo » 27 фев 2009, 13:54

Отношението ми към решението на Сесил далеч не беше от най-крайните, но тя прави всичко възможно да прекъсне всякакви опити за разбиране и симпатия от моя страна. :qipan: Междувременно е станала шампионка на Казахстан на сингъл и двойки. Да й е честито....

Сесил Каратанчева съди модна фирма в Русе

Избралата Казахстан бивша националка на България Сесил Каратанчева е подала иск в Русенския районен съд срещу фирмата “Аристон С”. Причина е двегодишният рекламен договор, който русенската модна къща прекрати заради решението на тенисистката да представя друга държава. Очаква се Каратанчева да иска изплащането на всички суми докрай по договора. Според запознати става дума за около 12 000 лева. Засега обаче делото е оставено без движение, за да бъдат внесени необходимите държавни такси. Очаква се това да стане след няколко дни, след което делото да бъде насрочено за разглеждане в съдебна зала.

Вярно е, завели сме иск за неизпълнение на договор. И претенцията ни е твърда, но това не означава, че всички врати за извънсъдебно споразумение са затворени, тъй като един процес винаги е много по-натоварващ и за двете страни, заяви Андрей Иванов, адвокат на Каратанчева. От “Аристон С” не коментират засега.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот maryan unfaitful » 27 фев 2009, 17:58

Ако в договора не пише изрично, че трябва да играе за България, какъв им е проблемът? Може пък да наберат казахстански клиенти. Или са толкова патриотично възмутени, че това е жест на отричане от юдата?
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Neo » 27 фев 2009, 19:52

„Изненадани сме от решението й” – споделиха от компанията, „ Изключително неприятен беше начина, по който научихме, а именно от медиите, за поетите вече ангажименти на Каратанчева към Казахстан. Огорчени сме от думите на нейният баща и личен треньор Радослав Каратанчев, че след изтичането на наказанието й, никой не я е подкрепил. Напротив, подадохме й ръка в един изключително труден за нея момент, когато отново се завърна на корта миналия януари. Ние сме 100 % българска компания и като такава, смятаме че имаме ангажимент за задържането и лансирането на хора, които имат възможности и желание да работят за утвърждаването на имиджа на страната ни. Аристон С винаги е била изключително социално ориентирана и в тази връзка ще заставаме зад хора, които виждат смисъл да останат в България.”


Едва ли наистина в договора са измислили да й сложат клауза за промяна на националността, така че вероятно ще ги осъди, въпросът е, че според мен няма никакво морално право да го прави. Естествено договорът им досега не е бил чисто благотворителна и благородна проява, но е факт, че все пак са й помогнали с някакви средства, правейки си и реклама по този начин. Когато обаче свързването с нейното име няма да им донесе особено големи плюсове, по-вероятно минуси, а и тя очевидно си е намерила друг начин на финансиране, ми се вижда съвсем нормално да искат да го прекратят. Знам, че аз едва ли съм най-подходящият човек да я критикува, но като го е взимала това решение трябва да й е било ясно и от какво се отказва. За мен си е чисто и просто наглост да иска да ги съди.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот maryan unfaitful » 27 фев 2009, 19:59

Може би аз не съм наясно, но става дума за рекламен договор с модна къща. Какво толкова лошо има да им носи дрехите, след като е минала към Казахстан? Тя пак ще участва по международни турнири, защото едва ли идеята им е била тук да им рекламира производството. Просто в моментта те са решили, че това нейно действие ще им нанесе морални щети и в този смисъл пропуснати ползи, затова се мъчат да го прекратят. Аз пък тук не виждам особен морал. Някак не си представям масов отлив на клиенти, щот обличали Сесил, пък тя тръгнала да играе за Казахстан. И наистина предполагам, че ще се стигне до извънсъдебно споразумение, за да се откачат от договора, щом тъй ги принизява. С други думи, туй е поредното патриотично възмущение с опит за наказателна акция, дано оттук нататък като обличат някого, да включват въпросната клауза в договора.
Защото рекламен договор не означава спонсориране.
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Neo » 27 фев 2009, 20:24

По принцип границите между рекламен договор и спонсориране са доста размити, но аз поне бих го нарекла спонсориране, макар и в сравнително скромни мащаби. И щом ще им навлече морални щети, не виждам причина да го продължават. Честно казано не мисля, че след като Сесил им е носила дрехите по турнирите са станали кой знае колко по-известни, едва ли и авторитетът им тотално ще рухне заради нея сега, въпросът е принципен. И според мен имат пълното право да не искат да ги представлява повече, още повече, че ако е имало някакъв отзвук от този договор, е било точно в България.

От друга страна, като се сетя за снимките с някакъв ужасен леопардов екип на Сесил, който явно е бил дело точно на въпросната фирма, майко мила. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот maryan unfaitful » 27 фев 2009, 20:42

А дали ще им навлече морални щети? :qipag: Няма значение, те са прави да искат да се махнат, тя пък не може да се позове на носенето на въпросното леопардово чудо като на злоупотреба с естетиката, водеща до гадене, заради която е загубила мач, гадже или публика, тъй че нека си се оправят. Макар че се чудя какво ли би станало, ако тези дни им пише някоя казахстанка, че иска да я обличат. :qipap:
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Neo » 27 фев 2009, 20:50

Едва ли ще разберем, освен ако някоя от нас не реши да се представи за такава. :qipap:
Изображение

Потребителски аватар
Kaizer
Мнения: 577
Регистриран на: 15 авг 2007, 00:01

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Kaizer » 28 май 2009, 16:17

Каратанчева се снима в “Размяна на съпруги”
От Топспорт. бг
Семейството й живее с 12 000 долара на месец
Семейството на Радослав Каратанчев, баща, треньор и мениджър на Сесил Каратанчева, ще се размени със семейството на Гено Колев, вицепрезидент на организацията "Малки български хора". Това ще стане в риалити шоуто "Размяна на съпруги", пише "7 дни спорт".

37-годишната Живка Ангелова е съпруга на Радослав Каратанчев (46). Тя е журналист в "Нощен Труд" и продължава да работи, въпреки че е в майчинство. Двамата с Радослав имат три деца: Габи на 8 г., Лиа на 5 г. и Алекса на година и осем месеца. Освен това с тях живее и Сесил Каратанчева, която е от предишния брак на бившия гребец.

Семейството се занимава много сериозно с тенис. "Тенисът за мен е работа, начин да изкарвам пари", споделя Сесил. "Спортът е много важен, защото изгражда мислене", е тезата на бащата Каратанчев. Освен Сесил и другите му две дъщери се занимават със спорт. Габи и Лиа тренират бокс и тенис. Семейството живее в София с между 10 000 и 12 000 долара на месец.

Другото семейство - Гено (26) и Емилия (28) Колеви, искат да имат деца, но за момента не се чувстват готови. Двамата живеят в София с между 500 и 700 лева на месец.
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 17 юни 2009, 12:41

отварям значи лайв скора на уимбълдън и - хоп - сесилчето мачка някоя си L.Osterloh USA с 6-2.

а цвети пиронкова я няма въобще. тя в основната схема директно ли ще почне?
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот marto » 17 юни 2009, 14:33

onzi написа:отварям значи лайв скора на уимбълдън и - хоп - сесилчето мачка някоя си L.Osterloh USA с 6-2.

а цвети пиронкова я няма въобще. тя в основната схема директно ли ще почне?


Да :qipad:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Al » 22 юни 2009, 14:49

Казахстанчева падна 2:6, 5:7.

:qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот maryan unfaitful » 22 юни 2009, 14:51

Голяма радост, че чудовището Клейбанова би, то беше ясно, още като се разбра, че срещу нея ще играе Сесил.
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот rafaaydin » 22 юни 2009, 14:52

:qipaz: :qipaz: :qipaz:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот vill_1 » 22 юни 2009, 14:52

Защо се радвате,нали все пак е българка :qipac:
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот rafaaydin » 22 юни 2009, 14:54

vill_1 написа:Защо се радвате,нали все пак е българка :qipac:

Meh, казахстанка е...


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта