Сесил Каратанчева

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот itsoVIII » 10 яну 2009, 12:13

Тогава що реват толкова, че не е искала да приеме тяхната оферта?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Мели » 10 яну 2009, 12:15

Може би защото са предложили оферта, без да са длъжни да го правят.
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот annysy » 10 яну 2009, 12:18

Ааа всеки да си носи последствията какво прави, едва ли тате не е знаел какво й дава ;)
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот itsoVIII » 10 яну 2009, 12:21

....както завършваха "Досиетата Х" - "ИСТИНАТА Е НЯКЪДЕ ТАМ..." Няма смисъл да гадаем кой крив, кой прав....Фактите са си факти, сгафила е, намерила е по-добър начин да си се справи с проблемите си. Няма смисъл да го умуваме толкова. Дано ги реши :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот distilk » 10 яну 2009, 12:29

Може би помните на колко години беше Сесил, когато се случи случката с допинга. Мислите ли, че на тази възраст тя е могла да взема самостоятелни решения за много неща, включително дали да взема или не допинг? Тези, които я подведоха, останаха в сянката, а тя си плаща сега за всичко. И ще си плаща цял живот, защото това не може да го изтрие от биографията си. Никой не е бил длъжен да й плаща глобите от наша страна и може би в това отношение тя е проявила достатъчно здрав морал, като е решила да се справя сама както може. Погледнете го от тази страна.

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот itsoVIII » 10 яну 2009, 12:31

distilk написа:Може би помните на колко години беше Сесил, когато се случи случката с допинга. Мислите ли, че на тази възраст тя е могла да взема самостоятелни решения за много неща, включително дали да взема или не допинг? Тези, които я подведоха, останаха в сянката, а тя си плаща сега за всичко. И ще си плаща цял живот, защото това не може да го изтрие от биографията си. Никой не е бил длъжен да й плаща глобите от наша страна и може би в това отношение тя е проявила достатъчно здрав морал, като е решила да се справя сама както може. Погледнете го от тази страна.

:qipay: Абе както казах вчера - почнахте да разсъждавате, след като отминаха емоционалните първични реакции :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот rkk » 10 яну 2009, 13:20

Аз не съм убеден, че имаше допинг - Болетиери поиска висок процент от парите, които печели, мутрякът отказа и я прее***а.. оттам всичко тръгна надолу 8)
Изображение

Потребителски аватар
dimi
Мнения: 266
Регистриран на: 11 сеп 2006, 14:26

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот dimi » 10 яну 2009, 14:18

Абсолютно правилно нашата федерация не е поела част от парите, които Каратанчеви трябва да връщат на WTA! Иначе щеше да излезе, че стимулират употребата на допинг.
А дали Сесил ще си смени името?!?!? На времето имаше един щангист Николай Пешалов, който отиде да се състезава за Хърватия. Тогава му бяха предложили бонус ако си промени името на Николчо Пешалич, но той отказа! Почти съм сигурен, че ако на Сесил й предложат бонус за смяна на името, тя ще приеме. Току виж след време вече се казва Селиме Караисмаилова !!!
Не спори с глупака! Първо ще те свали до нивото си и после ще те победи с опит!

Потребителски аватар
dimi
Мнения: 266
Регистриран на: 11 сеп 2006, 14:26

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот dimi » 10 яну 2009, 14:43

rkk написа:Аз не съм убеден, че имаше допинг - Болетиери поиска висок процент от парите, които печели, мутрякът отказа и я прее***а.. оттам всичко тръгна надолу 8)


Аз съм убеден, че е взимала допинг! Вижда се, че сега без забранени стимуланти й е доста по-трудно!
А вярваш ли, че беше бременна?!? :!:
Не спори с глупака! Първо ще те свали до нивото си и после ще те победи с опит!

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 10 яну 2009, 15:41

аз пък съм убеден, че повече с допинг няма да я хванат.

за емиграцията - в конкретния случай е 9.2 пъти, не 10 ($65000 срещу 10 000 лв). и никъде не прочетох, че ще става казахстанка. прочетох, че ще играе за казахстан. нашите щангисти, дето станаха медалисти за катар, как ги оценихте навремето? и останаха ли си българи, въпреки катарските медали?

дими, и на английските футболни отбори им беше трудно, като ги отрязоха от европейските клубни турнири за 5 години. преди резачката мачкаха, след това не. а те си играеха там в техните си турнири на острова. сесил две години е тренирала (как и колко - не знам), но то не е като да се сравняваш с останалите по турнири.
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 10 яну 2009, 15:45

всъщност, доколкото си спомням, преди една година сесил проплака основно за това, че нашата федерация е обещала да й осигури 2-3 уайлд карти за турнири, а не го е направила. съответно тя почна да играе в турнири за по 10к, за да трупа точки, и съответно мисията "фед къп за бг" някак си стана невъзможна.

от федерацията пак се обидиха, направиха се на ощипани и заявиха как са подпомагали сесил с терени и топки :qipbj: :qipbj: :qipbj:
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот rkk » 10 яну 2009, 17:09

Tова за допинга е мое мнение и не ангажирам никого с него... За "бременността" е ясно :wink:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Mike Bibby » 10 яну 2009, 17:58

Решението на Сесил или на семейство Каратанчеви е доста разочароващо (употребявам евфемизъм). Според мен, не парите са й проблема, а това, че не се представя достатъчно добре на корта. Въпреки доброто начало, миналия сезон й беше слаб, ако се беше класирала за основната схема на някой от Големите шлемове и ако бе спечелила точките, които изпусна срещу не чак толкова силни съпернички, можеше и повече точки, пък и повече пари от наградни фондове да понатрупа. Не казвам, че е лесно да се завърнеш, пък и е очевидно, че Сесил и татко Каратанчев имат големи амбиции, но за мен това си е предателство. За сравнение: доколкото си спомням, в едно интервю, Цветана Пиронкова бе казала, че е получавала оферта да играе за Турция (вероятно офертата не е била твърде лоша), но я е отхвърлила. Ето, това е достойно поведение. Труди се момичето, не се изхвърля и прогресира. Място в топ 50 при тази жестока конкуренция не е малко. Не е отказвала да играе за България за Фед Къп. Разбира се, всеки си решава сам за себе си, но за мен това решение е недостойно. Още повече пък да се прехвърля топката на Федерацията. Ами, в крайна сметка, Федерацията не може и не е длъжна да мисли и да се занимава само със Сесил и нейните проблеми, нали?

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот blazev1992 » 10 яну 2009, 18:50

Изображение
:lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот rafaelis » 11 яну 2009, 07:26

Изчетох всичко по темата от Казахстан насам. Май никога не съм писала тук и то не за друго, а защото Сесилката ми беше пренеприятна още преди великите и изцепки покрай допинга и винаги съм си мислела, че не мога да бъда обективна. Не съм я харесвала никога и няма да я харесам дори ако утре спечели Голям шлем и застане пред Народното събрание гола, увита в националното знаме и с надпис на челото "Proud to be bulgarian". Това е положението.
Причината е баща и, от една страна, и нейното държание - от друга. Ако някой каже - ама тя беше малка - малка, малка, ама възпитанието беше през първите седем години, нали така?
Бях останала с впечатлението, че Каратанчев е успял да спастри доста парици. ЧовекО беше в Бизнес блока на Жорж Ганчев, там станаха някакви сакатлъци, започнаха да се обвиняват кой какво откраднал и май Ганчев съдеше Каратанчев (хих, как звучи) по тоя повод. Какво е станало по въпроса така и не знам, краят на историята, ако има такъв, ми се изгуби в десетките други такива истории.
Каратанчев имаше и едно чейндж бюро (за едно знам, може и повече да са били) на пазара "Ситняково", това по времето, когато те никнеха като гъби и бяха далавера.
Тук тръгвам в друга посока - въпреки, че е неприятна мутра, при всичките си отрицателни качества, Сесилиният татко направо беше "влюбен" в дъщеря си. Нали видяхте кавичките? Имам предвид това, че докато много родители подценяват децата си, той абсолютно вярваше в таланта и възможностите на дъщеря си, гледаше я с абсолютната увереност, че тя е най-кадърното и най-можещото същество на света, виждала съм го на не една пресконференция.
Та ако беше "поспастрил" бая пари, щеше да ги върне без да се замисля и да продължи да я бута яко напред. Ама или не е, или ги е изхарчил, щом се решават на такова нещо.
Немаловажна подробност в това решение сигурно е и фактът, че семейството е с четири дъщери - тя май от първи брак и още три девойки във възрастовата граница от 2 до 10 годинки.
Пиша, без да търся статистики, така че е възможно да има някои неточности, но основното е така.
С всичко горно исках да кажа, че вероятно тя има някакви причини да го направи. Което си е нейна работа, стига да не се дуе и да няма претенциите да стои в съзнанието ни редом с хора като Данчо Йовчев, това е първото име, което ми дойде наум.
Така че, прав и път.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 95 госта

cron