Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 13

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Мнениеот blazev1992 » 27 сеп 2007, 11:41

Е Честито.Сега ще дойдат да те посрещнат :D :D

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 27 сеп 2007, 11:42

:shock:
Ще кажат, че се клонираме ежедневно :lol:

И да посрещнем подобаващо новото попълнение - Здрасти, u998077 и добре дошъл! Тоя ник никога да го запомня, тъй че хич не е зле да кажеш някакво име :lol:

Мери, 10х за статията!
Изображение

Потребителски аватар
u998077
Мнения: 31
Регистриран на: 27 сеп 2007, 10:46
Местоположение: Sofia

Мнениеот u998077 » 27 сеп 2007, 11:50

Мария

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Мнениеот blazev1992 » 27 сеп 2007, 11:52

Мале вие Рафаелките май се размножавате :shock:
Айде още един човек във клуба.Добра дошла

Потребителски аватар
u998077
Мнения: 31
Регистриран на: 27 сеп 2007, 10:46
Местоположение: Sofia

Мнениеот u998077 » 27 сеп 2007, 11:59

Благодаря, много са мили и любезни всички тук, то няма и начин да не сте /сме/ щом сме фенове на такова харизматично създание.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 27 сеп 2007, 13:08

В статия в "Ultima hora" пише, че някакво манакорско списание организирало вечер на спортистите от Манакор в ресторант Noguera, където поднесли на Рафа грозд банани собствено произвоство (тъй като се знае, че тенисистите хапват здраво банани за подсилване) с пожелание да се възстанови по-бързо и успешно да се представи в Мадрид. Споменават и че проблемите с коленете са му още от пубертета.

Добре дошла, Мария. Чудя се откъде ми е позната тази поредица цифри, но не мога да се сетя. Със сигурност не е от номера на патента за свързване на осветлението в мините, нито от ДВД-то с уроци по бас-китара. Има шанс да е от гугъл-калкулатора, но и това ми се струва малко вероятно. :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
u998077
Мнения: 31
Регистриран на: 27 сеп 2007, 10:46
Местоположение: Sofia

Мнениеот u998077 » 27 сеп 2007, 13:15

Не, това ми е username в мрежата на фирмата, просто пореден номер

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 27 сеп 2007, 14:04

И аз си помислих, че едва ли са мерките ти. :lol: :lol: :lol:

Благодарение на Moondancer от Белгия...

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЮ НА ТЕНИС МЕГАЗИН С РАФАЕЛ НАДАЛ

В: Трябваше ли да се откажеш от нещо, което ти е скъпо, за да се съсредоточиш изцяло върху тенис кариерата си?
Р.Н: Когато бях малък, играех и футбол. Обичах и двата спорта. Но когато станах на 12, трябваше да избирам, защото вече не можех да съчетая и двата с ученето. И – благодарение на чичо ми Тони – избрах тениса. Мисля, че това беше добър избор.

В: Замислял ли си се какво искаш да правиш, когато се оттеглиш от тениса, макар че имаш още много години пред себе си?
Р.Н: Не го правя. Достатъчно съм зает да мисля върху кариерата и подобрението на играта си.

В: Обичаш ли да участваш в североамериканските турнири или ти е по-трудно заради различната култура (храна, навици, език)?
Р.Н: Не, нямам проблем с адаптирането. По-трудно ми е да бъда далеч от семейството и приятелите си. В Канада и САЩ настилките са и по-натоварващи за тялото. С изключение на това, там ми харесва и си признавам, че имам слабост към голф-игрищата ви.

В: Стилът ти на игра е колоритен и много натоварващ. АТР задължава играчите да участват в няколко турнира през годината. Смяташ ли, че натоварващият ти стил на игра в този смисъл е недостатък?
Р.Н: Мисля, че вече промених малко играта си и тя не е толкова натоварваща, колкото преди. Тичам по-малко и се опитвам да накарам противниците си да тичат повече.

В: Като средиземноморец си свикнал със слънцето край морето и на плажа. Имал ли си някога желание да се занимаваш с някакъв зимен спорт като ски или пързаляне с кънки? Виждал ли си сняг?
Р.Н: По време на някои турнири съм виждал сняг, но никога не съм се занимавал със зимни спортове.

В: Когато мислим за Испания, ни идват наум фламенкото и коридата. Само фолклор ли са за теб тези неща или испанската култура има голямо значение в твоите очи?
Р.Н: Мисля, че испанската култура е далеч по-обширна и комплексна от това, което споменахте. Колкото до мен, не обичам коридата, но приемам, че това е една от традициите в моята страна. Харесвам някои видове по-съвременно фламенко, където се използват по-модерни инструменти.

В: Вярно ли е, че редовно посещаваш деца по болниците и често участваш в мероприятия, които събират пари за детски каузи?
Р.Н: Да, смятам, че за мен е дълг да помагам на деца, които са изправени пред сериозни проблеми и имат нужда от помощта ни. Ние имаме огромен късмет, че сме здрави.

В: Ако можеше да промениш нещо в съвременната структура на професионалния тенис, какво би било и защо?
Р.Н: В момента съм съсредоточил цялата си енергия върху подобряването на играта си. Оставям организационните проблеми на спорта на онези, чиято работа е това. Но смятам, че те трябва да се вслушват в нас, играчите, че трябва да се съветват с нас. В този смисъл онова, което направихме в Монте Карло е най-добрият пример.

В: Какъв съвет би дал на младите играчи, които искат да станат тенисисти?
Р.Н: На първо място, трябва да се забавляваш. След това да се забавляваш, да се забавляваш и пак да се забавляваш. Това е. Ако не ти е приятно, нищо не става.

В: Има ли професионални тенисисти или други спортисти, които са те вдъхновили или са били образец за теб?
Р.Н: Не, никога не съм имал идоли.

В: Как обичаш да прекарваш свободното си време, когато си на турнир и у дома?
Р.Н: От спортовете обичам риболова и голфа. Иначе съм като другите хора – обичам да ходя на кино или на кръчма с приятелите си.

В: Как се справяш с известността?
Р.Н: Смятам се за обикновен човек и не смятам да се променям. Да, известен съм, но хората са коректни с мен. Знам, че това в момента е житейски факт и така ще бъде известно време, затова просто се опитвам да не изневерявам на себе си.

В: Мислиш ли, че вниманието, което се отделя на професионалните спортове и на някои професионални спортисти (ти Федерер, Шарапова и състезатели от други спортове) е прекалено?
Р.Н: Не, мисля, че ние сме в центъра на вниманието, защото играем спорт, който много хора обичат. Много хора обичат тениса и ги разбирам, защото това е фантастичен спорт. Но ако говорим за други спортове... тогава, да!
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Мнениеот blazev1992 » 27 сеп 2007, 14:30

Е браво Мери armataz_01_37 .Е ако беше станал футболист щеше да е много интересно. :D
Или пък скиор.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 27 сеп 2007, 14:33

Да, и на Майорка щяха да му вдигнат изкуствена писта, от която скачаш в морето. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 27 сеп 2007, 14:38

Ето кви ги е вършил на 21 или 22 септември пак в bauxa

Изображение
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Мнениеот blazev1992 » 27 сеп 2007, 14:59

Айде свършваме темата \:D/ \:D/

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 27 сеп 2007, 16:02

Здравейте на всички!

Гледам че клуба се пълни и пълни което е страхотно :P
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 27 сеп 2007, 16:05

А вие флуидите, флуидИМ, което довежда до въпроса на Блажев - Кой ще отваря новата тема?

Мери, 10х за статията и снимката :wink: наздраве на 21 е! :lol:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 27 сеп 2007, 16:06

Аз предлагам да е Нео щото е късметлийка :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта

cron