ГРИГОР ДИМИТРОВ

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

ГРИГОР ДИМИТРОВ

Мнениеот Neo » 13 авг 2007, 10:58

И като съм тръгнала с темите, да взема да отворя една и за Григорчо с пожелание и той да си я заслужи и да има какво да пишем тук. :wink:

Григор Димитров

Изображение

Националност: България
Роден на: 16 май 1991
Роден в: Хасково
Височина: 185 cm
Тегло: 66 kg

2005 - Обявен е за най-добър тенисист в Европа за момчета до 14 години, след като печели европейската титла на сингъл в своята възрастова група. Става европейски вицешампион и Балкански шампион от отборните първенства до 14 години. Григор Димитров завършва сезона и като номер 1 в ранглистата на Tennis Europe при 14-годишните.

2006 - Обявен е за най-проспериращият български тенисист от БФТ. Тренира няколко месеца в академията „Уейл" в Оджей, Калифорния. Печели титлата на сингъл в категория до 16 г. на големия турнир за юноши и девойки “Еди Хер Интернешънъл” във Флорида, САЩ. През същата година печели „Ориндж Боул“ в Кей Бискейн (Флорида, САЩ), неофициално световно първенство по тенис за юноши при 16-годишните.

2007 - Дебютира при мъжете на фючърса Zagorka Cup на ТК „Дема" в София, но губи в три сета от третия поставен в схемата. Става Европейски юношески шампион до 16 г. в Москва, Русия без загубен сет. На Европейското отборно първенство до 16 г. в Ле Токе, Франция печели трето място заедно със Цветан Михов и Андреас Нейков.
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 13 авг 2007, 11:00

Наградиха Григор Димитров и Валентин Димов

Мобилният оператор Глобул награди с чисто нови телефони Григор Димитров, европейски шампион по тенис за юноши до 16 години и Валентин Димов, бронзов медалист от европейското първенство до 18 години.

На отборното първенство на Стария континент пък българите спечелиха съответно бронзови медали при юношите до 16 години, и сребърен до 18 години.

"В последно време не сме имали четири медала за едно първенство. Това е голям успех за нас. Вижда се, че сме тръгнали по правилния път", заяви Стефан Цветков, вицепрезидент на федерацията по тенис.

Междувременно стана ясно, че по-късно през 2007-а година Григор Димитров ще има спаринг с известния хърватски тенисист Иван Любичич. Димов е получил покана лично от треньора на хърватина.



Талант №1 в тениса не се подстригва

Eвропейският шампион по тенис до 16 г. Григор Димитров не се е подстригвал повече от година и прилича малко на момчето, което вдига купата от Ориндж Боул през 2006, неофициалното световно за юноши в Ки Бискейн, Флорида. "За последно бях на фризьор два месеца преди този турнир. Като малък обичах да ходя с къса коса. В Ки Бискейн обаче открих, че дългата ми носи късмет. Играя с шапка, а скоро ще започна и с лента", каза Григор, който е напът да заприлича на Рафаел Надал не само като игра, а и физически. Качествата на Григор са оценени от треньора на Иван Любичич (Хърв), който го е поканил на съвместен лагер. Вчера Димитров и бронзовият медалист до 18 г. Валентин Димов получиха телефони от "Глобул".

Григор е роден и живее в Хасково, където тренира с баща си Димитър Господинов, който го завежда на корта едва 3-годишен. Майка му Мария Димитрова е бивша волейболистка.

"Все по-малко време прекарвам вкъщи. През 2006 например 10 месеца бях на път. Всичко е много трудно, но това е животът", казва Григор, който е в 10-и клас в спортното училище. Остава му малко време за странични занимания. Пред компютъра сяда само когато е на турнир и няма какво да прави. Забелязал е, че момичетата му обръщат внимание, но пък той няма време за тях.
С интересна случка е свързан изборът на името му. Григор е единственото дете в семейството и когато се ражда, баща му решава да не го кръщава на дядовците Господин и Георги. "Взех указателя, отворих на Г и си сложих пръста на листа. Прочетох Григор, казах го на жена ми и тя се съгласи", разказа Димитър.
Последна промяна от Neo на 13 авг 2007, 11:01, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 13 авг 2007, 11:01

Нео като започне да отворя теми няма спиране :D

Тази определено повече си заслужава от др...Дано мн му върви на момчето :wink:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 13 авг 2007, 11:04

Явно имам лека ръка, виж Роджърската като я отворих как се оживи. :lol:

За тази поне знам, че мога да разчитам на теб. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 13 авг 2007, 11:05

Това ли беше момчето което Федерер беше поканил да тренират заедно :oops:

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 13 авг 2007, 11:05

Играя с шапка, а скоро ще започна и с лента", каза Григор, който е напът да заприлича на Рафаел Надал не само като игра, а и физически

оо определено можеш да разчиташ на мен,аз одавна си мислех да отворя,но поздравления =D>

Междудругото скоро имаше турнир в Пловдив,но така и неразбрах дали е участвал :roll:

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 13 авг 2007, 11:06

marto193 написа:Това ли беше момчето което Федерер беше поканил да тренират заедно :oops:


Да ти кажа Марто аз така бях чула от коментатора,ма явно е ставало въпрос само за Любичич

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 13 авг 2007, 11:10

Явно и Федерер, и треньора на Любичич:

Федерер кани Григор Димитров да тренират заедно

Европейският шампион за юноши до 16 години Григор Димитров е получил покана да тренира с Роджър Федерер и Иван Любичич в САЩ, съобщи на пресконференция днес бащата и личен треньор на състезателят Димитър Господинов. По думите му и двамата са били изненадани от поканата и разбира се са я приели.

Според Господинов много големи тенисисти канят за съвместни тренировки млади състезатели. Той припомни, че Григор е тренирал съвместно с Марат Сафин и Рафаел Надал в Куинс. "В края на седмицата Димитров заминава на подготовка в академията "Санчес" в Испания за участие в US Open при юношите", съобщи още треньорът. Там младата ни надежда ще има възможност да тренира при световно известния специалист Панчо Алварес.

По думите на треньора очакванията са Григор да попадне в основната схема на турнира. Преди Откритото първенство на САЩ Димитров ще участва в ,шампионата на Канад, а след това и в силен турнир в щата Кентъки.

В края на годината на Димитров му предстои участие в "Ориндж Боул" до 18 години, а в началото на следващата година в откритото първенство на Австралия за юноши. Хасковлията е първенец на света при 16-годишнитя от 2006-а на "Ориндж Боул".


А между другото играе бекхенд с една ръка, така че за прилики с играта на Надал забравете :wink: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 13 авг 2007, 11:14

Ей на това момче мн мъ върви кариерата,пу,пу,пу

Евала,а вече е играл с Маратик и Рафа :shock:

Нео няма нищо,че с една ръка играе бекхенда,оставиме да се зарадвам малко :D

п.п.И мерси за статиите,доста са актуални :wink:

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 13 авг 2007, 11:28

Ей честита му тема на Григорчо! Дано още да ни радва занапред :D

(представям си какво преживяване за него са били тренировките с Роджър,пък и с другите :shock: :P )
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 13 авг 2007, 11:38

Аз мисля че с Фед не са играли още,но пък за сметка на това с Маратик И с Рафчо са били ужасно интересни според мен :D

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 13 авг 2007, 11:45

А да,аз пък как чета #-o
Определено големи емоции са били и ще бъдат ;)


Я,вижте какво намерих-нещо сме гневни… :roll: :lol: http://www.youtube.com/watch?v=u3VGp3aKB8g
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 13 авг 2007, 11:50

Честита ни темичката и за Григор(чо), заслужава си я момчето и успех.
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 13 авг 2007, 11:57

Кой е това на клипа :shock:

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 13 авг 2007, 12:14

Ами на Григорчо прилича,ама не мога да кажа със сигурност :roll: :?
There's no finish line. Far from done.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта

cron