Гилермо Кория

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 15 яну 2009, 12:24

На 27. :qipbl:
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: Гилермо Кория

Мнениеот bila535 » 17 яну 2009, 01:57

Дано му потръгне тоя сезон,че... :evil:
Изображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Гилермо Кория

Мнениеот Samo Nadal2 » 17 яну 2009, 22:43

coria_fan написа:Ч.Р.Д на Гилермо! Много здраве, щастие и късмет! Дано през новата 2009-та да направи истинското завръщане! Иначе се очаква да играе на турнира в Буенос Айрес, който започва на 16 февруари. :)


Честито и от мен на патерици, много здраве , успехи , късмет и най-вече да няма контузии за напред! :qipay:
И да си връша формата , да печели турнири и да се върне в големия тенис и с Рафа да правят истински красиви мачове! :qipaz: :qipae: :qipbp:

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Гилермо Кория

Мнениеот Your new lover » 15 мар 2009, 00:10

~ Честит Рожден Ден на coria_fаn ~

Много щастие,любов,пари,коли и жени - абе от всичко по много ... И суперско изкарване ! :qipaz:

* p.S - Какво става с Гилермо ? :qipac:
    Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Гилермо Кория

Мнениеот annysy » 15 мар 2009, 00:48

:D На Митака честито и от мен! ИзображениеИзображение
Здраве, късмет и успехи!
И дано Гилермо те зарадва с победи в скоро време или поне с повече присъствие из турнири, които могат да се гледат.

А за отг на въпроса на Миро - Нео беше писала в темата на Гришо, че ще играе на турнир, в който е включен и Кория, така че май това е новината.
Изображение

Потребителски аватар
bila535
Мнения: 1383
Регистриран на: 26 окт 2007, 17:11
Местоположение: Кarlovo

Re: Гилермо Кория

Мнениеот bila535 » 15 мар 2009, 01:10

ЧРД и от мен! :qipaz: Много здраве и щастливи мигове! :qipab: п.п. Кория в Япония ще играе следващагата седмица доколкото разбрах...
Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 15 мар 2009, 10:48

Благодаря! :qipbp: Страхотни сте хора! Гилермо ще участва на турнира в Банкок, където играе и Гришо. Гиле ще играе с/у Харел Леви утре или в другиден. Вамос, КОРИЯ!! :qipaz:
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Гилермо Кория

Мнениеот marto » 15 мар 2009, 10:56

Aйде честито на Митето и от мене,пожелавам ти да видиш твоя любимец по-скоро с някоя титла от голям турнир :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 15 мар 2009, 11:03

Благодарим, Марти. :)
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Sandra
Мнения: 1322
Регистриран на: 07 сеп 2007, 14:38
Местоположение: Camp Nou

Re: Гилермо Кория

Мнениеот Sandra » 15 мар 2009, 11:06

Ч.Р.Д и от мене! :qipaz:
marto написа:Aйде честито на Митето и от мене,пожелавам ти да видиш твоя любимец по-скоро с някоя титла от голям турнир :qipaz:

Към това мога само да добавя - на живо. :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 15 мар 2009, 11:17

0о, барселонка. :qipae: Благодаря. :)
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 17 мар 2009, 12:54

Кория пада: 6-3, 6-2. Мога само да кажа: the Game is over.. :cry:
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Гилермо Кория

Мнениеот Samo Nadal2 » 18 апр 2009, 15:24

Гиле ще участва ли на някой турнир на клей , уайлд карт нещо? :?

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re: Гилермо Кория

Мнениеот Samo Nadal2 » 29 апр 2009, 14:24

Гилермо Кория прекрати кариерата си :?

29 април 2009 | 11:20 | Агенция "Фокус"
Буенос Айрес. Аржентинският тенисист Гилермо Кория прекрати състезателната си кариера, предаде "Ройтерс". 27-годишният Кория заяви, че обмислял това решение от месеци. Най-върховото му постижение, като тенисист е 3-то място в световната ранглиста през 2004 година. "По този начин ще ми остане повече време за семейството. Имам нови проекти, които мисля да реализирам, а и не ми се състезава вече. Нямам нито амбиция, нито желание", каза Кория.

Чао, Гиле! :|
Успех му пожелавам в личен план, великите му мачове винаги ще се помнят! :)

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Гилермо Кория

Мнениеот yarra777 » 30 апр 2009, 00:23

ole.clarin.com написа:29.04.2009

Магът остана без трикове
„Магът” официално се сбогува с тениса на 27 години заради умора и „много сериозна” причина, която ще разкрие, когато напише своята автобиография.


Изображение

ХОРХЕ ВИАЛЕ
Интервюто, състояло се в Радио Континентал съдържаше неочаквана изповед. Гийермо Кориа се възползва от поканата, за да съобщи: „Взех решение да не играя повече. От няколко месеца го обмислям и след турнира в Тайланд си дадох сметка, че проблемът не беше в сервиса, а че ми беше трудно да се състезавам, да пътувам. Много съм щастлив от решението си”.

Не беше оперираното дясно рамо, нито сервиса и двойните грешки, нито пък финала на Ролан Гарос през 2004г., загубен от Гастон Гаудио. Магът се оттегли, посочвайки като причина изчерпване, липсата на огъня, койтото вече го нямаше. И не само това: има и тайна причина, която за момента няма да разкрие. „Това е момент, който направи „клик” в кариерата ми, но ще го разкажа, когато един ден издам книга. Много е силно, мисля, че никой не го знае, и когато го кажа, много хора ще разберат причината за спада”.

Изявлението изненада, но решението не толкова. Проблемите с увереността започнаха през 2005г. и изкристализираха в голям брой двойни грешки на US Open през същата година. Въпреки, че игра на Мастърс къп в края на годината, оттогава всичко тръгна надолу. На Ролан Гарос 2008, поканен специално, ни зарадва с добра игра в първи кръг срещу Томи Робредо, но после отново изчезна от тура. От време на време съобщаваше, че не е добре подготвен, че иска да започне от нула, за да направи нещата както трябва, но нямаше постоянство.

Последният епизод беше в Банкок. Подготви се на цимент, за да играе добре далеч, без очакванията на публика, която го познава и медиен шум и въпреки, че направи само една двойна грешка, не успя да издържи пред Харел Леви. Каза, че не е успял да се приспособи към тайландската горещина и се отказа от следващия турнир, в Хорат, също в Тайланд. Мартин Гарсиа, неговият треньор от ноември и приятел от преди това го накара да си отвори очите. Не можеше да продължава така. Кориа отложи решението си няколко седмици, за да го асимилира и вчера го съобщи по радиото. „Не взех решение по-рано, защото мислех, че проблемът ми е в сервиса. Но когато приключих мача с Леви, в който сервирах добре, си дадох сметка, че не е там”, разказа Кориа. Днес на обяд, във Вилас Клуб ще даде пресконференция, за да обясни детайлите.

„Още през 2005г. ми липсваше желание да се състезавам, след 3 години, през които нещата не се получаваха както исках, не чувствах такова желание. Бях загубил целите, които си поставях в началото на годината”, каза Кориа, на 27 години, №3 в света през 2004г.

„Чувствам, че постигнах повечето от нещата, които можех в тениса”, и отрече финала на Ролан Гарос (имаше два мачпойнта) да е бил причината за спада му. „Мнозина казват, че е заради този мач, но няма нищо общо. Разбира се, че малко ме афектира, защото винаги съм мечтал да спечеля този турнир, но не беше причината за случилото се след това”, каза. Освен това сподели: „Не знам какво щеше да се случи, ако бях спечелил Ролан Гарос. Щях да се откажа, не мисля, че щях да продължа да играя тенис, ако го бях спечелил. Няма гаранция, че кариерата ми щеше да се промени”.

И продължи да обяснява: „В годината след финала бях в топ 10, след сложна операция на рамото и бицепса, когато не се знаеше, дали ще продължа”.

Какво ще прави Кориа? „Имам някои проекти, свързани с тениса и други не толкова. Предложиха ми да участвам в демонстративни мачове, но предпочитам да бъда в контакт с момчетата”. Мисли също да отвори академия в Буенос Айрес. И повтаря: „Чувствам се щастлив”.

http://www.ole.clarin.com/notas/2009/04 ... 08063.html
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта

cron