Гилермо Кория

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: Гилермо Кория

Мнениеот blond » 28 апр 2008, 21:43

Световния тенис може само да спечели от завръщащият се на корта Кория!!! Голям играч, уви с преследващи го контузии и не дотам стабилна психика...Надявам се да го видим отново на върха сред най-добрите играчи, защото той наистина го заслужава! Успех в Барселона, а и през целия сезон на клей!!!
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Гилермо Кория

Мнениеот Your new lover » 29 апр 2008, 13:06

Еййййййййййй как ме е Яд за Кория :qipbl: :qipbl:
Взе първият сет 7:5 ма след това :qipac: :qipac: :qipac: 6:4 6:4 за руснака
Наистина жалко дано намери сили и да се опита пак на някой турнир :qipad:
    Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Гилермо Кория

Мнениеот Vesela Taneva » 29 апр 2008, 14:05

Трудно ще се върне при големите след такава дълга пауза!Пожелавам му го от сърце това завръщане !
Жалко!Много ми се искаше да го видя в Барселона и то на мач с Рафа!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Гилермо Кория

Мнениеот maryan unfaitful » 29 апр 2008, 14:25

Яд ме е, щото проби в третия сет, ама му върнаха пробива.
Изображение

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Гилермо Кория

Мнениеот zlatibs » 29 апр 2008, 14:29

Жалко,че е загубил сега от вас разбирам резултата,но може би е нормалноТой толкова време не беше на корта трябва му малко време да влезе във форма и ще видите как ще започне с победите! :qipae:

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 29 апр 2008, 16:53

ЛЕЛЕ!!! И аз си умрях на яд!!! Най-вече, защото спечели цели 10 свой сервис гейма, а в другите си мачове допускаше по над 6,7 пробива! Това е добре! Дано скоро да играе пак някъде. Иначе Мери за теб имам едно линкче, където мисля, че Кория казва нещо след мача, ама е на испански и не разбирам. Прочети го и кажи най-важното ! :) http://www.clarin.com/diario/2008/04/29 ... 661720.htm

ПС: Кория направи и 2 аса!!! :P
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 29 апр 2008, 19:55

КОРИЯ: МАКАР ДА ЗАГУБИХ, ОСТАВАМ С ПОЗИТИВНА НАГЛАСА!

Макар че аржентинецът беше победен в 3 сета в първия кръг в Барселона, той беше доволен от играта си. “Доволен съм. Той спечели, защото играеше по-добре, а не защото аз бях губещ.” Аржентинецът Гиермо Кория, който е спечелил само един мач през последните 22 месеца, днес не съумя да възроди триумфа си при завръщането в Барселона. Въпреки това той е доволен от оспорвания мач и от факта, че отново се връща във веригата.

С два месеца без турнир и три седмици, през които не можеше да тренира, заради проблем с лявата китка, днес той игра изумително солиден тенис. “Този път направих всичко възможно и съм доволен, защото проблемът той спечели с по-добра игра”, каза Магът.

“Днешният мач нямаше нищо общо с последните ми мачове в Италия. Тогава се срамувах от играта си. Играех катастрофално – уж набирах предимство, а губех”, каза той.

“Това поражение и онова от Пабло Куевас във Вина дел Мар са най-сладките за мен в последните месеци, защото изиграх най-добрите си два мача. Днес отново се борих, а това е, за което съм създаден, да се върна към играта си и да се боря като преди – това е моята цел”, каза той.

“Работих с много психолози, но не намерих отговор. Затова вярвам, че всички тези събития са били, за да се почувствам по-добре, да бъда по-скромен и да приема, че все още имам нужда да се върна там, където бях. Смятам, че не ми трябва още кой знае каква подготовка, защото сега играя по-добре, отколкото, когато бях между първите десет.”
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 02 май 2008, 19:30

За тези, които се интересуват! Кория влиза директно за РГ, поради отказването на няколко играча. ВАМОС! :qipbp:
Прикачени файлове
160975086945df3d1b9e0b4.png
160975086945df3d1b9e0b4.png (41.39 KиБ) Видяна 2561 пъти
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Гилермо Кория

Мнениеот Your new lover » 02 май 2008, 22:32

Е Бравооооо,Дано се представи добре :qipay:
    Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 02 май 2008, 22:39

Дай боже! Много силно се надявам Кория да избухме и поне 1/4 финал да удари. :qipaz:
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Гилермо Кория

Мнениеот maryan unfaitful » 03 май 2008, 03:21

Супер! Дано го видим в по-сериозни мачове! :qipay:
Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 03 май 2008, 21:30

<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Как се чувствате след тази загуба? Добрият резултат умаловажава ли загубата Ви?



ГК: Това беше една щастлива загуба. Останах разочарован заради загубата, но играх на едно доста добро ниво. Той пое повече рискове и с това спечели мача.



<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Не сте играли много през тези седмици



ГК: Успях да потренирам малко. Имах проблеми с лявата китка, от който се възстанових напълно преди няколко дена. Пристигнах в Барселона в неделя, тъй като когато тръгнах със самолета в петък, той се развали.



<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Срещу какво се бориш в момента – противниците или самия себе си?



ГК: Срещу себе си. Загубата в Барселона и тази в Виа Дел Мар срещу Куевас бяха два мача, в които играех значително по-добре, но в крайна сметка в края не бях на печелившата страна.



<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Виждате ли някакъв прогрес в своята игра?



ГК: Тук на този турнир ДА! Последните турнири в Италия бяха пълна катастрофа. Срам ме беше от играта ми тогава. Не ме интересуваше дали печеля или губя исках просто да играя добре, заради хората които са си платили, за да гледат мача.



<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Чувстваш ли се вече по-близо до Кория от 2003 година?



ГК: Ще бъда щастлив, ако това е така. Сега единственото, което трябва да направя е да променя календара си. Ще ми се наложи да взема участие на турнири, които не бях планирал. Не знам къде ще играя през другата седмица, но целта, която ще преследвам до края на този сезон ще бъде завръщане в топ 100.



<!--[if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Как си обяснявате това, което Ви се случи през последните години?



ГК: Беше ми много трудно след направената операция в дясното рамо в края на 2005 година. Заради нея пропуснах Мастърс Къп в Шанхай. До средата на 2006 година се сринах в надолу в ранглистата. След това отдадох цялото си време на делото срещу витамините за допинг и това ме съсипа допълнително психически. Сега вече съм готов да се завърна. Правя всичко, което е по силите ми. Не знам колко време още ще играя една, две или повече години, но ще играя турнир за турнир и ще давам всичко от себе си. Напуснах домът си на седем годишна възраст и оттогава не съм се спрял. Нормално е в един момент нещата да се объркат.
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Гилермо Кория

Мнениеот Your new lover » 04 май 2008, 12:02

Интересно интервю :qipay: :qipay: :qipay:
Кория е амбициран това ми харесва!
    Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 04 май 2008, 12:37

Да това е хубаво.
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: Гилермо Кория

Мнениеот coria_fan » 10 май 2008, 20:56

Challenger Aarhus - Main Draw

(1) O. Hernandez (ESP) v T. Kamke (GER)
T. Alves (BRA) v S. Giraldo (COL)
D. Marrero (ESP) v F. Prpic (CRO)
S. Greul (GER) v (8) D. Meffert (GER)
(4) D. Gimeno-Traver (ESP) v C. Poch-Gradin (ESP)
D. Olejniczak (POL) v M. Lopez-Jaen (ESP)
V. Crivoi (ROU) v (WC) M. Pedersen (DEN)
A. Ungur (ROU) v (7) J. Sirianni (AUS)
(5) L. Lacko (SVK) v Qualifier
C. Gard (ROU) v N. Todero (ARG)
(WC) S. Wedege (DEN) v (WC) G. Coria (ARG)
M. Montcourt (FRA) v (3) I. Navarro (ESP)
(6) A. Cruciat (ROU) v Qualifier
F. Nielsen (DEN) v (WC) F. Sletting-Johnsen (NOR)
Qualifier v P. Chekhov (RUS)
Qualifier v (2) E. Prodon (FRA)

Много хубав жребий! C`mon Corias, C`mon Guillermin! C`mon Guille! :)
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта

cron