РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 2

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 12 ное 2007, 21:56

7 дни спорт:

Федерер защити Хингис

Тенисист №1 Роже Федерер заяви, че неговата приятелка и сънародничка Мартина Хингис не е взимала забранени вещества. На 1 ноември швейцарката приключи кариерата си, защото е разследвана за положителна проба с кокаин на "Уимбълдън". "Ще подкрепя по всякакъв начин Мартина в борбата й да изчисти името си", каза 26-годишният Федерер пред в. "Льо Матен". В интервюто той признава, че Хингис го е вдъхновила да стане професионалист. "Знам, че тя се гордее с този факт. В миналото да тренирам и да играя двойки с нея, беше привилегия за мен", добавя звездата.


=D>

Доколкото разбирам, Роджър е започнал със загуба, което означава, че за Анди и Коля идат трудни времена. 8) :wink:
Последна промяна от Mike Bibby на 12 ное 2007, 21:58, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Volen S.
Мнения: 285
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:29

Мнениеот Volen S. » 12 ное 2007, 21:56

Въобще не искам да дразня някой обаче ми се струва, че след РГ или може би по-скоро Уимбълдън, Роже нещо не е същото страшилище. Доста по-честа започна да губи мачове и да дава сетове, когато печели. Даже на ЮС оупън (въпреки че не го гледах) видях, че е дал сет на Лопез и на още някой и че на финала Джоко е имал 5 сетпойнта за първия сет при свой сервиз (3 от тях поредни) и още 3 за втория сет, гледах и в youtube последната точка от мача и се оказва че Фед просто е успял да вземе една възможност за пробив и така веднага е взел мача, защото е сервирал пръв във сета. В Синсинати и Базел също не игра кой знае колко добре ама успя някакси да бие (то и жребия му не беше никак лош). В Париж и Мадрид можеше и повече срещу Налби (естествено Налбандиан игра страхотно). Мотивацията ли му е зле ли, не знам...? (ако е мотивацията да се стяга, щото може още на края на този турнир да имаме нов номер 1 :-* )
http://ednatreta.hit.bg/ ФИЛМ СОБСТВЕНО ПРОИЗВОДСТВО
No one gives fans more for their money than Nadal

Потребителски аватар
papi_rnp
Мнения: 474
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:04
Местоположение: Dryanovo

Мнениеот papi_rnp » 12 ное 2007, 22:06

Той не е извънземен! У всички тенисисти,които през годината играха на повечето турнири се наблюдава спад в играта!! :lol: Не че имам нещо против Роджър да има спадове

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение ИзображениеИзображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 12 ное 2007, 22:08

Не знам дали само мотивацията е проблемът. Според мен, просто в последните 2-3 сезона Роджър вдигна летвата страшно високо и породи свръхочаквания към представянето си във всяка една минута на корта. Все пак, той е човек, не е терминатор, а и в последно време конкуренцията се усили, виждаме как Джоко набира скорост, Рафа отдавна се утвърди, Ришар влезе в топ 10, Мъри също постепенно ще навлезе във форма, стига да е здрав, Родик също си е фактор все още на 3-4 турнира :lol: Давиденко си е стабилен през цялата година, виждаме и Налби на какво е способен. Нормално е да има и спадове, по-добре моментни спадове, които да го мотивират още повече, отколкото някоя контузия да го дръпне назад, важното е да е здрав и да се обичат с Мирка, другото е лесно. :lol: :wink: Пък и в крайна сметка тенисът има нужда от слаб Роджър, какво толкова. :lol:

Потребителски аватар
Volen S.
Мнения: 285
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:29

Мнениеот Volen S. » 12 ное 2007, 22:12

И един малко странен въпрос: защо всички му казват "Роджър" ?! В началото си беше Роже и логично би било да продължи да си е "Роже". Да са почнали да му викат така американите като е взел ЮС оупън през 2 и 4та ли, по царствено ви звучи ли, какво ли? :roll:
http://ednatreta.hit.bg/ ФИЛМ СОБСТВЕНО ПРОИЗВОДСТВО
No one gives fans more for their money than Nadal

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 12 ное 2007, 22:20

Едно от убедителните доказателства, че логичното не винаги е вярно. Майка му е южноафриканка, затова и знае толкова добре английски, кръстен е Роджър, а не Роже.
Изображение

Потребителски аватар
papi_rnp
Мнения: 474
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:04
Местоположение: Dryanovo

Мнениеот papi_rnp » 12 ное 2007, 22:24

armataz_01_34 Мери! Пък и освен това той сам иска да му викат тъй. Поне азз така знам.
Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 12 ное 2007, 22:31

Като се замисля, Папи, и аз от това, което цитираш, го знам, а не от кръщелното му. :lol: Но в повечето материали, които съм виждала писмено, (а между тях имаше и френски), пишат името му като Rodger, което е различно от Roger. Но имаше и такива с втория вариант.
Изображение

Потребителски аватар
papi_rnp
Мнения: 474
Регистриран на: 14 юни 2007, 19:04
Местоположение: Dryanovo

Мнениеот papi_rnp » 12 ное 2007, 22:41

Азз това знам,пък Роджър да се оправя!!! :lol: Ама ми е малко странно,това че не се знае името на световният №1! :twisted: :lol: По турнирите го произнасят Роджър,ама по някой водещи телевизии Роже!!! :x На кого да вярваш.....
Изображение ИзображениеИзображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 12 ное 2007, 23:09

Казано иначе, да се чудиш как човек с толкова шантаво име може да се задържи толкова време на върха, някаква далавера надушвам тука. :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 13 ное 2007, 01:47

Сега да не вземете да ме набедите за черна станция, ама сутринта точно си мислех, че не ми се вярва Роджър да спечели нито тоя турнир, нито АО. :oops: Е, признавам си, загуба точно от Гонзо не съм очаквала. Естествено, тя и нищо не означава, все още имаме шансове за класиране. Но вече ако не бием и Давиденко в сегашната му форма, определено ще се притесня.

Понякога ми става гузно колко големи очаквания имам към Роджър, определено ни е разглезил през последните няколко години. Като съдя по реакцията му, явно е разглезил и себе си. От мача нищо не съм гледала, но от малкото материали, които погледнах, ми стана много тъжно. :cry:

Например, на въпрос дали има някаква контузия, отговорът е "Иска ми се да можех да кажа, че съм контузен, за да мога да намеря оправдание за себе си. За съжаление съм напълно здрав."
След безкрайно забавната констатация на някакъв журналист, че тази година е губил предимно от испаноговорящи тенисисти и може би трябва да пробва да научи испански - "Може би... Съжалявам, не съм в настроение за шеги. Но благодаря, чувствам се малко по-добре."

Официалното интервю - http://www.atpmastersseries.tv/page/TournamentInterview/0,,11444,00.html

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:cry: :cry: :cry:, макар и да съм сигурна, че на последните просто си търка очите.
Изображение

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 13 ное 2007, 08:03

:cry: :cry: :cry:
Горкото...

Наистина май очакваме твърде много,все пак не всяка година може да е като 2006. В крайна сметка и без тая титла бихме могли да преживеем ако се стигне до там,не е края на света. Не знам за АО,но и аз започнах да се съмнявам за Шанхай.
Трябва да спра да приемам победите на Роджър за даденост и всеки турнир,в който участва,за спечелен. #-o
И не мисля,че проблемът е в мотивацията. Ако на Роджър не му пукаше,нямаше да изглежда така след загуба. :(

Все още имаме шанс...
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 13 ное 2007, 08:36

Не виждам основания за чак такъв драматизъм :roll: Все пак Гонзо не е кой да е играч, а и вчера явно имаше ден. В по-общ план смятам, че проблемът на Роджър е, че той все още приема Надал за единствено свое предизвикателство. Останалите малки и гладни акулки не се притесняват вече да поглеждат към трона и не смятат да останат само наблюдатели на двубоя между двамата. Както и някои от по-старите акули, като Налби, например. Той ще е най-голямата заплаха на АО догодина. А и Роджър не е робот, неговият организъм е човешки и той също като всички останали човешки организми може просто да се уморява. Както физически, така и психически.

Sandra
Мнения: 1322
Регистриран на: 07 сеп 2007, 14:38
Местоположение: Camp Nou

Мнениеот Sandra » 13 ное 2007, 09:58

Първо, не гледах мача, жалко че Фед го е загубил, но няма смисъл от трагедии, явно Анди и Николай ще понесат последствията, вярвам... :)
Има все още шанс дори за спечелване на турнира, а като видях снимките - Роджър играе с червено, имам слабост към червеното и черното - този и екипа, с който игра в Ню Йорк. Тези двата са направо върховни.
Успех на Фед! :!:
Изображение

Потребителски аватар
Daniel
Мнения: 315
Регистриран на: 11 окт 2007, 14:54

Мнениеот Daniel » 13 ное 2007, 10:00

щом го нямя Налбандиан не е страшно :lol:
ЕДИН ОТБОР - ЛЕВСКИ СОФИЯ


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта

cron