РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 2

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 09 юли 2007, 21:23

Май мнението за Мирка го споделяме всички. :twisted:
Обаче си мисля, че добре му е хванала ....юздите и трудно ще го пусне. А то момчето може да има която си пожелае, ама на лубоф! :lol:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 09 юли 2007, 21:38

Cveti написа:Май мнението за Мирка го споделяме всички. :twisted:
Обаче си мисля, че добре му е хванала ....юздите и трудно ще го пусне. А то момчето може да има която си пожелае, ама на лубоф! :lol:

Айде сега, всички ... :oops: обобщенията не са хубаво нещо...
Определено си има и недостатъци, но е допринесла много за успехите му, а и не е лош човек, макар и да изглежда студена на моменти.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 09 юли 2007, 21:40

Мирка може и да не е светица, но е очевидно, че Федерер е силно привързан към нея и то от доста години. Явно между тях наистина съществува нещо много силно. Ако не беше така, според мен Роджър щеше да го е усетил за толкова години.

Що се отнася со коментара за финала на Уимбълдън, който прочетох на предишната страница - има и доста истини, но според мен е и доста пристрастен. Федерер наистина е по-талантливият играч, но за да спечелиш Ролан Гарос също се иска класа, да не говорим за три поредни титли на тази възраст. Иначе и аз споделям мнението, че с течение на годините Рафа вероятно ще изгуби от бързината и издръжливостта си, ще стане по-уязвим откъм контузии и ще бъде изместен от второто място. Джокович, Гаске, Мъри, дори Родик са играчи, които имат силите да го сторят. Ще се появяват и нови играчи, сигурен съм. За Федерер е най-важното да се опази от контузии (този човек някога страдал ли е от контузии :shock: ). Вижда се, че дори когато не играе най-добрия си тенис е много труден за побеждаване.

Потребителски аватар
Kylie
Мнения: 40
Регистриран на: 09 юли 2007, 08:57

Мнениеот Kylie » 09 юли 2007, 21:57

Mike Bibby написа:Мирка може и да не е светица, но е очевидно, че Федерер е силно привързан към нея и то от доста години. Явно между тях наистина съществува нещо много силно. Ако не беше така, според мен Роджър щеше да го е усетил за толкова години.

Май е прекалена светица :lol: Все се подчертава колко жертви е направила заради Роджър и колко е заета,
а в същото време не направи никакъв жест за него, докато Фед (по)каза на целия свят какво означава тя за него.

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 09 юли 2007, 22:02

Neo написа:
Cveti написа:Май мнението за Мирка го споделяме всички. :twisted:
Обаче си мисля, че добре му е хванала ....юздите и трудно ще го пусне. А то момчето може да има която си пожелае, ама на лубоф! :lol:

Айде сега, всички ... :oops: обобщенията не са хубаво нещо...
Определено си има и недостатъци, но е допринесла много за успехите му, а и не е лош човек, макар и да изглежда студена на моменти.


Е, няма как да знаем какъв човек е Мирка, не мислиш ли?
Това си е негова работа разбира се, просто споделям лично мнение.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 09 юли 2007, 22:04

Същите приказки ,че Рафа като позагуби атлетизма си ще падне в класирането ги приказваше Чешо 2005та.Може и да позагуби атлетизма ,но играе все по-добър тенис.Там ви стиска вас чепика!И понеже темичката е за Фед ще кажа ,че той призна все по-добрата игра на Рафа само вие не.Свалям му шапка на световния №1 за това/едно на ръка ,че без малка да си загуби заветната титла/ :P

Потребителски аватар
Kylie
Мнения: 40
Регистриран на: 09 юли 2007, 08:57

Мнениеот Kylie » 09 юли 2007, 22:10

Vesela Taneva написа:Същите приказки ,че Рафа като позагуби атлетизма си ще падне в класирането ги приказваше Чешо 2005та.Може и да позагуби атлетизма ,но играе все по-добър тенис.Там ви стиска вас чепика!И понеже темичката е за Фед ще кажа ,че той призна все по-добрата игра на Рафа само вие не.Свалям му шапка на световния №1 за това/едно на ръка ,че без малка да си загуби заветната титла/ :P


Напротив, всички сме признали, че се забелязва прогрес в играта на Рафа! Но това Малко до загубата на заветната титла, всъщност си е доста Много :oops: и не зависи само от Надал, а и от Фед.

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 09 юли 2007, 22:21

Cveti написа:Е, няма как да знаем какъв човек е Мирка, не мислиш ли?
Това си е негова работа разбира се, просто споделям лично мнение.

Със сигурност, очевидно не я познавам лично, но поне от нещата, които съм видяла и чела за нея съм останала с такова впечатление. Дали е вярно, май никога няма да разбера. :wink:

Колкото до напредъка на Рафа, не мисля, че съм го отричала. И със сигурност е вярно, че ако продължава да изразходва толкова много енергия колкото преди, няма да има сили да го прави още дълги години. Затова и бяха наложителни промените в играта му, които той направи, и то доста успешно.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 09 юли 2007, 23:39

Mike Bibby написа:Джокович, Гаске, Мъри, дори Родик са играчи, които имат силите да го сторят. Ще се появяват и нови играчи, сигурен съм. За Федерер е най-важното да се опази от контузии (този човек някога страдал ли е от контузии :shock: ).


Джоко скоро ще бъде основният съперник на Роже(Роджър) Федерер. Уникален талант е, ако продължи така го виждам и като наследник на трона на Фед :idea:

Иначе Федерер ще мачка още дълго :P

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 10 юли 2007, 00:18

На Дели браво - обичам оптимистите! Джоко да си крои костумчето за Уимбълдън, ние ще чакаме да го облече! :lol: :lol: :lol:

Нео, защо искаш да ни лишиш от такова върховно забавление?
Отдавна се се бях смяла така, както с тоз "нов-стар шампион". Дано авторът е още жив, щото имам чувство, че е изсмукал целия си костен мозък през пръстите. :lol:

Най-любимите ми изречения:

Едно е да играеш срещу Сафин, Фереро и Гаске, съвсем друго е да мачкаш играчи без воля като Южни, Томас и Новак, последният от които и в Париж показа слаб характер на полуфинала.
Тук май Дели ще поспори, аз просто се веселя, че има някой, който смята Сафин, Фереро и Гаске за волеви - трябва да почерпят!

Между другото може и да прозвучи еретично, но Федерер беше много по-близо до победа в Париж, отколкото в Лондон.
За еретично не знам, на мен ми прозвуча смешно.

Без всякакво съмнение е че Рафа доста набляга на добавките и фитнеса...
Да, и знам кои са добавките - паста, нутела и сладолед! :lol: :lol: :lol:

Талантът от Базел ще си намери качествен треньор, ще превъзмогне напрежението от подобряването на рекорди и тогава отново ще маже на корта с неговият си безпрецедентен диалог с жълтото кълбо. Така както го направи в 5-тия сет, когато превключи на по-предна предавка и тогава ясно се видя огромната разлика между него и Надал.
Да, видя се напълно ясно, че Роджър няма проблеми с коляното. :lol:
А какъв ли ужас ще бъде, ако не си намери качествен треньор? :shock:

Тук се иска класа - такава каквато Рафа за съжаление не притежава, а с това негово отношение и номерца, дразнещите ревове и подскачане на непридизвиканите на съперника, оправяне на гащи и чорапи, компютърни трикове, излишно бавене на играта, няма как да се получи=
Авторът е пропуснал да спомене и "класния" спор на Федерер със съдията по повод резултата от Ястребовото око. А това какво дразни автора, едва ли е всеобщ критерий за класа. Мен ме дразни да излезеш на корта с панталон и сако. :wink:

За Надал обаче идват трудни времена, щото там има играчи с воля, които могат да го разкарват доста често по ъглите - Блейк, Гонзо и т.н. Не че той не обича подобна игра, но както казах физиката е до време.
Изглежда, без да усетя Надал е минал в доста напреднала възраст, изпреварил е Гонзо и Блейк и направо ще се замисля за погребението му. :wink:

Правописните грешки няма да изброявам, те са си в реда на нещата при такава логика.

Опс, пропуснала съм едно.
А швейцарецът има доста от класата, чак в излишък, че да си позволи да играе на 60% от възможностите си целият мач (страшно много непредизвикани, но той играе на границите на филето, така че нормално) и пак да го вземе, защото Рафа изигра един от мачовете на живота си с повече от 100% от възможностите си.
На това май и Роджър би се посмял
Последна промяна от maryan unfaitful на 10 юли 2007, 01:44, променено общо 3 пъти.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 10 юли 2007, 00:28

Според мен, рафаелчиците твърде много се ентусиазириха от прекрасната игра на Рафа. Истината е, че Рафа наистина направи страхотен турнир и игра впечатляващо срещу Федерер, надигра го в разиграванията, но е истина и че Фед не показа най-доброто от себе си. :wink: И дори при това положение, уповавайки се най-вече на сервиса си, спечели! Според мен истаната трябва да се търси по-скоро в това, че Рафа се очертава като най-неудобният съперник за Роджър и като единственият, който на този етап може да го затрудни (и победи) независимо от настилката. Драмите със Сьодерлинг и Южни, както и контузията на Джоко показаха, че Рафа може да бъде победен на трева и че все още не притежава класата, която притежава Федерер при играта на трева. Нека рафаелчиците не се обиждат, това е личното ми мнение, казвам го обективно. Не съм убеден, че ако Джокович не се бе контузил, Надал щеше да го победи, не съм сигурен, че Рафа би победил на трева Гаске или Родик или Мъри! Така че аз лично не съм убеден, че Надал може да спечели Уимбълдън! да, това че беше близо е факт! Това, че напълно заслужи мястото си на финала също е факт! това, че затрудни максимално Фед и че на моменти си го надигра, че го опря до стената също е факт! Но едно е да искаш, друго е да можеш, а трето е да го направиш! :wink: За мен, на този етап най-добрият играч в света си остава Роджър Федерер, а Рафаел Надал показа нагледно, че има сериозната амбиция да промени това. Дали ще реализира тази амбиция е отделен въпрос. Аз лично не съм убеден, но бъдещето ще покаже. Още този Ю Ес Оупън мисля, че до известна степен ще покаже накъде отиват нещата.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 10 юли 2007, 00:33

Аз като рафаелчица се дразня, че някак изведнъж всички забравиха през какви идиотщини стигна Рафа до полуфинала. И макар да имаше късмет (жалко за Джоко, но той също стана жертва на графика) в полуфиналния мач, това е умора, която се трупа, защото той изигра на мах целия клей сезон, спечели РГ и след това бе подложен на този кошмар на Уимбълдън. Не обвинявам Фед, че е имал добър късмет, но смятам, че ако не беше проблемът с коляното, петият сет можеше да завърши и по друг начин. А да се твърди, че Роджър е играл на 60 процента на финала е нелепо. Поне за тези, които са гледали мача. Какво ще стане оттук нататък, ще видим. Аз не съм и писала, че Рафа ЩЕ спечели Уимбълдън, писах, че може да го спечели, че ще играе равностойно, както и стана. И според мен е обидно да се твърди, че Роджър е играл на 60 процента, след като това е първият му петсетов мач на трева, откакто побеждава там.

А изразът "Рафа МОЖЕ да бъде победен на трева" го приемам за комплимент.
Последна промяна от maryan unfaitful на 10 юли 2007, 00:35, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 10 юли 2007, 00:34

Ама Биби при цялото ми уважение към теб и обективните ти оценки, ти преди турнира не каза ли, че прекалено много залагаме на Рафа тази година и, че той няма да стигне финал?

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 10 юли 2007, 00:55

Да, с теб, Мери, специално съм напълно съгласен. Сега като прочетох и коментара ти за коментара на предната страница се убедих, че наистина е твърде субективен, меко казано. :lol: Наистина, това, което направи Рафа тази година е забележително и заслужава уважение. Най-малкото смешно е да се отрича постигнатото от един 21-годишен тенисист, който на практика вече показа, че е водещ фактор поне на 2 настилки и то на двете най-престижни и най-трудни за съчетаване.
За мен най-голямото предимство на Рафа е, че за да го победиш на турнир от ГШ трябва да покажеш най-доброто от себе си и то в продължение на поне 2 часа и мачът с Южни го показа. Ако се бяха срещнали на Куинс, Рафа отдавна да е забравил за Федерер, но на Уимбълдън се играе в три от пет сета. Затова играчи като Блейк, Бердих, които са в топ 10 и са неудобни съперници за него трудно ще го пречупят оттук нататък на Голям шлем, независимо от настилката. Така поне си мисля. Но играчи като Джокович, като Родик, които са в топ 5 и играчи като Мъри и Гаске, които имат потенциал за топ 5 имат шанс да бият Надал ако настилката не е клей. Това е голямата разлика. На този етап има 1 играч който може да бие Фед и то както се видя, настилката вече няма голямо значение. Но пък Рафа може да бъде победен и от други играчи, когато не играе на клей. Затова ще е много интересен тазгодишният Ю Ес Оупън. Според мен Федерер със сигурност ще е единият финалист. Ако другият е Рафа Федерер може и да си тръгне с наведена глава, но пак при условие, че не покаже най-доброто от себе си и сервисът му не влиза. Въпросът е дали Рафа ще успее да достигне финала. Ако успее и победи Федерер, тогава вече наистина нещата стават много сериозни. А най-интересно ще бъде ако нито един от тях не стигне финала, което звучи еретично, но кой знае...

П.П. Ами, Цвети, вярвам, че ще се съгласиш, че имаше два мача, в които Рафа стигна до победата доста трудно и бе изправен пред загуба. Полуфиналът при други обстоятелства също можеше да завърщи с друг победител. Рафа наистина заслужава поздравления за представянето си на тазгодишния Уимбълдън, което не ми пречи да смятам, че догодина няма да играе на финал. :wink: Иначе вие си възлагайте надежди, но догодина на Уимбълдън вероятно ще участва и мъри, а Джокович и Гаске (може би и Родик) ще са още по-силни. :wink:
Последна промяна от Mike Bibby на 10 юли 2007, 01:08, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 10 юли 2007, 01:06

За разлика от тези, които вече погребват Рафа, аз смятам, че у Фед все още има много хляб и предполагам, че той ще защити точките си от хардкорт сезона. Съгласна съм и че поколението на 21-годишните (приблизително) най-после проявява някаква масовост в топ позициите и започва да се получава конкурентна игра. Естествено, вторият е по-уязвим за тези атаки, защото е по-близо до точките на атакуващите. Като цяло, обаче, въпреки добрата игра и таланта, повечето от това поколение младежи не са все още психически узрели за онова, което трябва да направят. Освен великолепната си игра, Фед притежава и онази "аура на победителя", която макар и да атакуват, те усещат и им личи. Всъщност, освен Мъри, никой още не е усетил вкуса на кръвта. А Мъри изкара една голяма пауза, която ще има ефект върху играта му поне за известно време. За мен въпросът за топ позициите през близките години се свежда до следното: кой ще успее пръв - Рафа ли ще адаптира играта си към всички настилки успешно или връстниците му ще придобият здрава психика? Това е "долната част" на горните позиции. (гот звучи, нали? :lol: ) Какво ще стане междувременно между Роджър и Рафа е "върховният" въпрос. Със сигурност ще е трудно. Но може би до края на годината ще добием някаква представа кой накъде отива.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта

cron