РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 2

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 28 юли 2007, 20:38

Двусмислиците са хубаво нещо. :lol:

Ама не си давам директорстването :twisted:

По повод на Роуч, много се бях издразнила (добре де, не чак много, ама се учудих) като стана постоянен треньор на Хюит. Допреди това разправяше, че не може да изоставя семейството си за повече от 9 седмици на година. Ясно, че са в Австралия докато няма турнири, ама това далеч не е през 43 седмици от годината. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 28 юли 2007, 20:48

Да, и на мен ми направи впечатление тази дребна подробност - вамоските дълго я нищиха и стигнаха до извода, че внезапната пътуваемост на Роуч е предизвикана от патриотизъм. :lol: :lol: :lol:

Аз пък си мисля, че въпреки обясненията в любов между Роуч и Роджър в онова интервю, не знам каква е била договорката им. В смисъл дали Роджър наистина е искал Роуч да ходи с него непрекъснато. Освен това ми се върти из главата, че Лейтън има подготвителна тенис школа и може да му е предложил занимания и там. Или пък Роуч е решил да си изпее лебедовата песен интернационално. Общо взето, предвид възрастта му, и двете звучат доста шашаво поне за мен.
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 28 юли 2007, 20:59

Предвид възрастта му може би не трябва да се задълбочаваме чак толкова и да търсим логика. :wink: :lol:

Сега не се сещам за кое интервю става въпрос, така или иначе едва ли това е причината да го изхвърли, явно просто не са се разбирали напоследък, от последните коментари останах с такова впечатление. И все пак ми се вижда некоректно да твърдиш първо едно, а после да правиш друго, каквато и да е била договорката. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 28 юли 2007, 21:07

Всъщност май беше статия, която представяше "най-близките" хора около Роджър, поне в частта, която аз четох, те бяха Мирка и Роуч. Та там се комплиментосваха взаимно, имаше го и лафът, че си сключили договора само със стискане на ръцете.

Мисълта ми е, че Роджър може би не е искал Роуч навсякъде и двамата са се уговорили така, но за пред медиите и света е далеч по-удобно да се каже, че Роуч не иска да пътува толкова много.
От друга страна, може би не е искал да изпуска потенциалните си австралийски клиенти, защото е ясно, че човекът иска да се занимава с треньорство, докато може.

Така че разминаването в тезата може да е заради уговорка в първия случай, а самото му пътуване и зарязване на потенциалните клиенти да е в резултат на договорка с Хюит по въпроса.

Но фактът е, че накрая явно не е имало какво повече да даде на Роджър, така че тази раздяла си беше напълно закономерна. Сега остава да видим дали ще се съобрази с одобрения от теб тренер. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 28 юли 2007, 21:29

Не го е срам Роджър, така да се опитва да злепоставя Роуч в моите очи. :lol:

Оф, не знам какви са били точно договорките, проблемите и т.н., а и честно казано вече не ме интересува особено. Роуч да му мисли как ще преживява мачовете на Хюит, че те не са за хора със слаби сърца. :lol: Добре, че не дава вид много да се впечатлява, може пък да му е станало скучно и да е искал малко повече адреналин. :wink:


П.С. От Сидни, на първото е Мирка (трябваше ми време да я идентифицирам :oops: ), на второто Роджър с Петер Лундгрен :wink:

Изображение

Изображение
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 28 юли 2007, 21:45

Тони Роуч помогна много на Федерер, но за мен Петер Лундгрен е човекът, който направи от Роджър това, което е в момента. Не знам какви са техните отношения в момента, но според мен Роджър дължи много на Лундгрен. Поне така си мисля. А Тони Роуч ще видим какво ще направи с Лейтън. Хюит определено си връща формата и може да стигне далеч на Ю Ес Оупън... при добър жребий. 8) :lol:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 28 юли 2007, 22:04

За съжаление си спомням прекалено малко от ранните му години, но той самият определя Питър Картър (най-вече) и Петер Лундгрен, като хората, които са го изградили като играч. Така че - поздравления, хубава работа са свършили. :wink: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 29 юли 2007, 07:55

armataz_01_37
чудесна бих казала направо :D
А иначе и на мен ми се видя странна постъпката на Роуч-ама негова си работа :roll: (подличко беше наистина,но щеше да е по-зле ако беше си взел някой млад играч-Джоко,Южни... :roll: ) Съмнявам се,че би могъл да направи нещо повече за Хюит. Пък и наистина неговите мачове не са за слаби сърца,пък той човека вече е на възраст...
Ама ще видим какво ще излезе. :-k
И все пак моите прогнози не са добри...

А за треньор на Роджър... не се ли говореше нещо за Пийт Сампрас? На мен ми се вижда добро като идея 8)
(е,това,разбира се,е резервен вариант,ако не се разберат с Neo :lol: )
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 29 юли 2007, 11:54

Е, Южни не е първа младост, иначе на мен поне ми е все тая кой точно играч си е харесал. Ще се радвам ако помогне на Хюит, мястото му е в топ 10.

Колкото до треньора, то не останаха много, за които да не се е говорило. :wink: Някъде май пишеше, че били 30-40 официалните кандидатури. Аз лично не бих се зарадвала особено на Сампрас, предпочитам някой по-опитен, а и не ми се вярва, че на самия Сампрас би му се занимавало с това. Моето предложение е къде-къде по-добро. :lol:

(става въпрос за Пол Анакон :wink:)


http://www.tennis-x.com/story/2007-07-28/i.php - откъс от биографията, предполагам са се постарали да изберат най-тъпия, особено първата му част
Изображение

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 29 юли 2007, 12:31

А сега ми просветна,че Сампрас не е печелил РГ (а то нали това ни е важното сега) :?
Абе не знам,който и да избере Роджър ще е сигурен в избора си и няма да си вземе треньор колкото така да не е без хич...
Да се надяваме да се спре на някой в близкото бъдеще,защото все си мисля,че добрият треньор е важен и може да му помогне.
Въпреки че то какво има повече за подобряване :lol: ... може би малко непредизвиканите грешки напоследък са повече :roll:
Пък и клея (срещу Надал :wink: )...може би трябва да се измисли тактика за там :P

ПС: тая биография...усещам как в България ще я видим точно на куково лято :evil: би ми било интересно да я прочета...освен ако не изнудя някой да ми я поръча по интернет за някой рожден ден :lol: други възможности няма :roll:
There's no finish line. Far from done.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 29 юли 2007, 13:31

Мели написа:А сега ми просветна,че Сампрас не е печелил РГ (а то нали това ни е важното сега) :?


Сампрас не само, че никога не е печелил РГ, но даже не е играл финал. Има един-единствен полуфинал, ако не греша, и толкоз. Което не означава, че не е велик тенисист. Аз си мисля обаче, че за Роджър най-важното е да показва най-добрата си игра, което на последния Уимбълдън не направи. Ако показва най-добрата си игра, аз съм сигурен, че ще спечели РГ. :wink: Но, ако не си върне топформата не само, че няма да вземе РГ, но ще има сериозни проблеми и на другите турнири от ГШ.

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 29 юли 2007, 15:28

Да,това че не показва най-добрата си игра е така.(колкото и да ми е неприятно да го призная) Обаче големият въпрос е каква е причината :?
Липсата на треньор май не е решаващия фактор.Още с Роуч имаше някакъв спад-тия 2 загуби срещу Каняс...после Воландри май беше :roll:
Дали не е в мотивацията проблема?(е,в никакъв случай не се отнася за РГ и Уимбълдън,ама за другите турнири...)
Или пък напрежението от разни рекорди и задържане на номер 1...
Никаква идея нямам честно казано :-k
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 29 юли 2007, 15:39

Ами каква мотивация да има, като няма съпротива? Поне за годината, в която аз гледам, имаше 2-3 по-напрегнати мача и то през цялото време си мисля: кво ще измисли сега Роджър, та да смачка ентусиазма на противника? И той измисля, лошото е, че на противника толкоз му и трябва, общо взето след това е скука. Не е виновен Роджър, няма начин след такива постижения да не ти е леко скучно. И в този смисъл се надявам, не само Рафа, който си подобрява играта като цяло, да му създава емоции, ами и другите младежи да се понапънат, защото засега от старото :lol: поколение не виждам кой може да му бъде предизвикателство.
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 29 юли 2007, 20:09

И според мен в мотивацията е проблемът, понякога имам чувството, че единствено четирите турнира от Шлема го интересуват, което ако е така, ще е жалко, защото преди всичко трябва да е удоволствието от самата игра. Но когато победите стават рутинни, то няма как да се задържи дълго. :roll: Преди време се бях замислила, че ако го нямаше Надал, Роджър щеше да е спечелил последните 10 турнира от ГШ :shock: , което си е ужасяващо. :shock:

Но за предаването на противника според мен не сте съвсем прави да недоволствате, защото и при Надал положението не е много по-различно. Ако мачът не потръгне от самото начало, съперникът му няма абсолютно никакъв шанс за обрат, не че и при добър старт има големи гаранции за победа. Въпросната "аура" действа и при двамата, просто Надал (засега) има повече противници с неудобна за него игра.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 29 юли 2007, 21:20

Нео, скучните мачове са си скучни мачове - просто аз съм пресен фен на Рафа (то всъщност покрай него почнах и Роджър да гледам) и тъй като започнах с миналогодишния Уимбълдън, моментите на скука дойдоха чак таз година на клея. Роджър, обаче, си го гледах с тез скучни моменти по-дълго време през миналата година, а и това е тема за него, затова туй и споменах. Иначе в моята едногодишна класация за най-скучен мач първо място печели Родик-Бердих, когато Родик са отказа поради травма. По-досадно нещо не съм гледала, тогава бях много благодарна на Родик, че се отказа, макар явно причината да беше, че ще падне. :lol:

Колкото до Роджър, аз отдавна писах, че да си сам на върха е скучно и самотно, и най-вече невдъхновяващо, а той го прави вече години. Да, пропуснала съм моментите, в които Налби му е бил конкуренция, както и Сафин го е бил, но от това, което съм гледала... мога да кажа само това, което казах. И, честно казано, много се надявам историята с Уимбълдънския финал да го е засърбяла здраво, макар че ако единственият стряскаш съперник си остава Рафа, това едва ли ще е от значение.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта