РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 2

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 24 юли 2007, 15:30

Ми не знам, аз имах някакво гадно усещане преди Уимбълдън, тогава повече се бях притеснила за точките и въобще за играта му. След като Уимбълдън свърши, абсолютно против всякаква логика, ама какво от това :lol: , вече съм много по-спокойна и гледам на ситуацията като на предизвикателство, с което съм сигурна, че Роджър ще се справи. А и като сравнявам американските хард кортове и подобието на трева, което оцелява през втората седмица, не съм много сигурна, че на трева трябва да има по-голямо предимство. Освен това за момента ми се струва, че сезонът за Роджър свършва с РГ и Уимбълдън, т.е. сега ще си е починал хубаво и ще е готов да започне отначало, след като е имал достатъчно време да преживее РГ 2007 и докато има и достатъчно време преди да започне да мисли за РГ 2008. :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=MeJOouDy04U
http://www.youtube.com/watch?v=b7y8aj4Bvqw&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=pBNu9EasqkM&mode=related&search=
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 24 юли 2007, 16:56

Нормално е да си по-спокойна сега, Нео. Все пак по-силната половина на сезона на Рафа свърши, макар че с играта си на Уимбли Рафа показа, че оттук нататък не бива да бъде подценяван на нито една настилка. Аз обаче си мисля, че Роджър трябва да си намери треньор, оттук нататък ако не показва най-доброто от себе си, трудно ще печели турнири, защото конкуренцията много се увеличи. Което е хубаво и за тениса и за самия Роджър, защото ще е мотивиран да показва най-добрата си игра. :wink: Според мен обаче най-важното е да се опази от контузии.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 24 юли 2007, 16:59

Да, за съжаление и аз мисля така, най-вече по повод проблема с коляното. Започва силен сезон за Фед, би трябвало да е и мотивиран. Как са другите ще видим междувременно, но наистина обещава да е интересно.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 24 юли 2007, 17:41

Може би и двамата - Роджър и Рафа трябва да си дадат известна почивка. Мисля си, че ще е хубаво и двамата да се концентрират върху Ю Ес Оупън, да съобразят подготовката си с този турнир. Това, дали ще спечелят 1-2 турнира в повече няма голямо значение. За Роджър е важно да си защити точките и да спечели Ю Ес Оупън, тоест да не направи крачка назад в сравнение с миналата година. Което ще е много трудно, защото самият Роджър постави летвата много, много високо. Рафа пък вече убеди всички, че не е играч на една настилка и за него също ще е по-важно да направи голям удар на Ю Ес Оупън, отколкото да хвърли всичко в спечелването на някой от турнирите на твърда настилка преди това. И за двамата обаче най-важното е да са здрави. Има цял месец до Ю Ес Оупън, няма закъде да се бърза. А тази година Ю Ес Оупън наистина ще е много интересен. На пръв поглед големите фаворити са Федерер, Надал и Родик. Но Джокович дебне зад тях, а и Гаске може би вече трябва да бъде включван в сметките. Хюит пък с назначаването на Тони Роуч, може да стане още по-силен, той обича този турнир. За Багдатис какво да кажа, това момче започна честичко да стига до полуфиналите на трунирите от ГШ и не бива да бъде отписван. Давиденко и Южни са полуфиналисти тук, обичат тази настилка. Аз все се надявам като дойде Ю Ес Оупън, Марат Сафин и Джеймс Блейк да направят нещо повече, това е тяхната настилка, това е техният турнир. Дори и Мъри, който според мен няма да е напълно готов и във форма, може да поднесе някоя изненада. Ще бъде страшно оспорвано и интересно, а и дъждът няма да ни къса нервите. :wink:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 24 юли 2007, 21:13

И аз това имах предвид - Рафа определено променя играта си, опитва се да стане много по-комплексен играч, да разнообразява ударите си, да завършва точките много по-бързо, което със сигурност не беше типично за него. И тази година, за разлика от миналата (продължавам да го твърдя :wink: ) стигането до финала на Уимбълдън беше заслужено, не казвам безпроблемно, защото срещу един напълно здрав Южни не е ясно какво би станало, но въпреки това заслужено, все пак физическата издържливост също е част от играта. Така че втората част на сезона със сигурност ще е по-успешна за Рафа от миналата година, а и Джокович определено набира скорост. Жребият все го оставя в другата половина напоследък, а ми е интересно как би изглеждал един мач между него и Роджър в момента, макар че си мисля, че стилът му на игра е по-скоро удобен за Роджър, т.е. не би трябвало да имаме проблеми с него, поне за момента.
Колкото до това, че само Ю Ес Оупън имал значение в момента, няма как да се съглася. На върха е станало много ветровито напоследък (нищо че ако погледнеш само моментното класиране не си личи) и съм сигурна, че и двамата не искат да изпускат никакви възможни точки. А и Надал съвсем откровено вече си казва, че целта му е първото място, а сега е най-подходящият момент.
Абе с 2 думи, да почват вече турнирите, стига са мързелували. :wink: :lol:


П.С. Просто не мога да го пропусна, нищо че са ползвали грозна снимка за материал: :lol:

Изображение
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 24 юли 2007, 21:26

Neo написа:Колкото до това, че само Ю Ес Оупън имал значение в момента, няма как да се съглася.


Не казвам, че само Ю Ес Оупън има значение, а че е с приоритетно значение. :wink: Съгласи се, че ако не спечели турнира Роджър също ще загуби доста точки, а същевремнно ще отвори шанс за Рафа да го доближи сериозно. Освен това след Ю Ес Оупън също има турнири, Роджър има къде да навакса. Но ако не си прецени правилно силите, може после да съжалява. :wink:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 24 юли 2007, 21:28

Има приоритетно значение, защото носи най-много точки. :wink: Но същите тия точки не е желателно да се губят и на други места, все пак Ю Ес Оупън се равнява само на 2 мастърса, не повече (освен ако не броиш разни старомодни неща като престиж :lol: :roll: ).
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 24 юли 2007, 21:39

Леле, каква си максималистка. :lol: Естествено, че престижът е важен и е много по-ценен от някакви си точки, но има и друго. Ако Рафа вземе Ю Ес Оупън (особено след директна победа над Роджър) нали се сещаш на чия страна ще е психологическото предимство оттук нататък. :wink: Мастърсите са си мастърси, но Роджър не може вечно и навсякъде да печели. За него е по-важно статуквото да се запази. 1 Мастърс повече или по-малко не променя много нещата. Но Ю Ес Оупън като нищо може да се окаже началото на края. :twisted: Но айде стига съм философствал, че ще си изям накрая боя. :lol:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 24 юли 2007, 21:48

Mike Bibby написа: 1 Мастърс повече или по-малко не променя много нещата.

Това значи ли, че 2 Мастърса (= Ю Ес Оупън) повече или по-малко не променят много нещата? :lol:

За да се запази статуквото не стига само Ю Ес Оупън. Като това в никакъв случай не означава, че не бих предпочела него пред 2 Мастърса, все пак като истински фен на Роджър трябва да съм консервативна и старомодна. И максималистка. :wink:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 24 юли 2007, 21:59

Neo написа:Като това в никакъв случай не означава, че не бих предпочела него пред 2 Мастърса, все пак като истински фен на Роджър трябва да съм консервативна и старомодна. И максималистка. :wink:


Ще си кажеш ти, ще си кажеш, максималистке. :lol: А бе лесно ви е на вас, феновете на Роджър. Питаш ли ме мене, Блейк пада от Степанек :? Сафин пада от... от кого ли не падна вече... :roll: А Роджър и когато играе зле пак не пада... това само Мирка го може. :lol:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 24 юли 2007, 22:18

Вместо да завиждаш, никога не е късно да се преориентираш. :wink: :lol:
Аз който съм си харесала обикновено не е прокопсал, ама има и тук-таме някои изключения, на които даже и аз не успявам да попреча. :lol:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 24 юли 2007, 22:40

Neo написа:Вместо да завиждаш, никога не е късно да се преориентираш. :wink: :lol:

Е то аз докато се преориентирам, току-виж ерата "Федерер" приключила. :lol: :twisted:

Neo написа:Аз който съм си харесала обикновено не е прокопсал

А аз се чудех защо Бербатов вече не е в Манчестър. :roll:

:D :wink:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 25 юли 2007, 01:35

ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 25 юли 2007, 11:29

Уф като се заговорихте сега за тия точки и турнири и аз взех че се притесних :-$
не трябва да си даваме първото място нееееееее [-o<

(не ми обръщайте внимание,покрай тия кандидатстудентски истории съвсем изперках ](*,) )

за успокоение ще взема да си пусна онова клипче Thank God For Roger Federer :-* жестоко е,просто не мога да му се нарадвам :D
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
Double-D
Мнения: 635
Регистриран на: 14 юни 2006, 16:54
Местоположение: София

Мнениеот Double-D » 25 юли 2007, 12:10

Те искат да ни вземат безценното :lol: :lol: :lol: Споки бе! Родж ще си е номер 1 още много, много време!


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта