РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 2

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 16 юли 2007, 12:37

Изображение

Изображение

http://news.bbc.co.uk/player/sol/newsid_6280000/newsid_6281100/6281132.stm?bw=nb&mp=wm - с Пиърс Броснан
http://s79.photobucket.com/albums/j123/D-Lo_01/Wimby%2007/?start=all - има и 3-4 снимки на Рафа от финала, ама не са нещо особено :wink:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 17 юли 2007, 15:16

направо като мъченик е излязъл :roll:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 17 юли 2007, 15:42

Да продължава да се мъчи така :lol:

ИзображениеИзображение


Неспечеленият РГ
Знам, че ако не спечеля РГ това ще бъде като голяма дупка в CV-то ми, защото в крайна сметка след като се оттеглиш хората те оценяват единствено по постиженията ти.
Всички говорят как Бьорн не е печелил US Open, как Сампрас и Макенроу не са печелили РГ, а Лендъл РГ, това някакси не може да не се спомене, защото сме свикнали винаги да обръщаме внимание на липсващото, а не на успеха.

За настигащия го Надал
Мисля, че той е нещо повече от съперник в момента, усещам израстването му във всеки следващ мач, но не искам да се фокусирам единствено върху него и изведнъж да се окаже, че съм пропуснал как отнякъде е изникнал някой друг.

Любимият му мач на Уимбълдън
Последните сетове от Родик-Гаске бяха фантастични, затова и Ришар беше много уморен когато трябваше да играе срещу мен. Но той загатна за тениса, който е способен да играе, и това беше изкуство.

За демонстративния мач със Сампрас
За мен ще е голяма чест да изляза на корта заедно с легенда като него, той продължава да има тази аура около себе си, да излъчва респект.

За бъдещето на швейцарския тенис
Имаме страхотни треньори, деца, които искат да се научат да играят, но Швейцарската федерация по тенис сякаш оставя всичко на съдбата. Трябва да се научим и да бъдем по-амбициозни като нация, свикнали сме винаги да оценяваме себе си на национално, а не на световно ниво.
Когато бях малък непрекъснато ме поздравяваха, че съм номер 1 при юношите в Швейцария, но за мен това не значеше почти нищо, исках да съм номер 1 в света.
Какъв е смисълът да се борим за домакинство на тенис турнири, дори за турнири от серията Мастърс, при положение, че в същото време много кортове в Базел и Женева се закриват? И на тяхно място не се строи нищо, това е напълно погрешно.
Испания например извлече много ползи от домакинството на олимпиадата в Барселона, построиха се много кортове и специални академии, откъдето сега излизат почти всичките им състезатели. Французите пък имат една от най-добрите детско-юношески школи в света, в академиите в Америка се събират състезатели от цял свят. А ние в Швейцария нямаме абсолютно нищо, което да се доближава до това ниво.

Ролята на броя на населението
Да, само 7 милиона сме, но погледнете Сърбия, Чехия или пък Хърватия. Броят на населението не е най-важният фактор, всичко зависи от условията и от желанието на тези, които започват сега.

За бъдещето му в личен план
Всеки се жени и има деца, и аз искам стана баща. Би било страхотно, но не мисля, че сега е най-подходящият момент. Амбицията ми би ме направила егоистичен баща, а аз искам да съм един добър татко.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 17 юли 2007, 18:15

За бъдещето му с Мирослава Вавринец

С годините тя загуби доста от хубостта си, от чара, от фигурата... но аз продължавам да я обичам. Винаги мисля за нея... освен когато гледам мач на Шарапова, разбира се. :oops: Не знам с кого си говори Мирка по телефона по време на мачовете ми и честно казано не ме интересува. Това е неин проблем, не мой. Знам, че със сигурност не е Рафа. Мирослава не знае испански... макар че наскоро записа един курс. Ние наистина се обичаме много. Мирка е много дисциплинирана и това ми помага, от нея ще излезе чудесна майка, сигурен съм. Зная, че Мартина Хингис е по-хубава, по-талантлива, облича се по-добре... но не завиждам на Радек, честно, просто няма за какво да му завиждам.

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 18 юли 2007, 21:34

За Мирослава ВавринеЦ не знам, тя сигурно само с Роже може да има бъдеще, а Рохи вероятно ще им е кум. :lol:


Важното е, че ако някой се е чудел откъде да си наеме частен самолет, вече може да не се чуди. :wink:

http://www.netjets.com/NetJets_Differences/ONLY_NETJETS.asp
Изображение


http://www.youtube.com/watch?v=uUtoiAS0iKE
http://www.tennismagazin.de/tennis/personal/interviews/federer_04.html
http://www.rogerfederer.com/de/fanzone/forum/topicview.cfm?uTopicID=12142&uPage=28
(вече е малко отлежало, ама чак днес го видях, пък е интересна статията)
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 20 юли 2007, 16:46

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
:shock:

Изображение
Дано поне към Еделвайс да са били по-милостиви. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 20 юли 2007, 16:54

:shock: Какво става тук, да не би да сменяте професията, вярата и т.н. ? :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 20 юли 2007, 17:04

И аз тва питам, всеки път като се разровя из архивите не знам какво ще излезе. :lol:


И нещо по същество, от Уимбълдън - http://www.youtube.com/watch?v=AMavYsHtV3c
the best of the best :wink:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 20 юли 2007, 18:29

Шейх Рожах Миркун Ал Федерер. :lol:

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 23 юли 2007, 15:20

ауууу нещо ни замря темичката armataz_01_15

Изображение

:lol: :wink:

Изображение
O:)
There's no finish line. Far from done.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 23 юли 2007, 16:32

Хубаво интервю, пак ме кара да се замисля какво искат те (топ играчите) и какво ги принуждават да мислят. Едва ли липсата на титла от РГ е онова, с което ще го запомнят, Роджър е записал далеч повече рекорди. Нормално е да търси победа и на клей при положение, че го смятат за най-добрия тенисист на всички времена, а там не се е доказал (с купа), нормално е и да споменава новите играчи, които са много амбициозни, но досега (освен Мъри и то, може би в определен момент) те не са му създавали проблеми. Нормално е и че не споменава Рафа в случая. Ако правилно разчитам подтекста, Роджър не е бил в самоотвержено настроение, когато е дал интервюто.
И без желание да дразня феновете му, струва ми се, че това, което направи миналата година, беше толкова невероятно, че е трудно повторимо по принцип. Макар че тази година може да добави и Синсинати. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 23 юли 2007, 17:59

Замря, щото не можах да се отлепя от ХП :oops:

Най-накрая се появи прословутата реклама на Жилет. Мен ако ме питат, за парите, дето със сигурност са потрошили за нея, са можели и доста по-добре да се справят. Ама явно не ме питат. :lol:

Това определено е по-сполучливо от самата реклама, дори и само заради актуализирания вариат на "топ 5" си струва. Ето ги и интервютата и маймунджулуците в сваляем вид.

Изображение Изображение

Ако бъдем максималисти, освен Синсинати има и Париж. :lol: Но понеже ние не сме толкова жертвоготовни, ще ми е интересно дали тази година Базел ще отпадне от програмата за сметка на Париж. :-k
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 23 юли 2007, 18:10

Преди да изгледам онова, което си пуснала току-що, (щото още не мога да се нарадвам на добрата си преценка за проблема с нета и да не се наругая, че не съм била достатъчно нагла, за да ми я оправят досега)... :oops: :oops: :oops:

По въпроса за точките... Синсинати го казах като най-близо. По принцип ми е интересно (а то ще се види след хардкорт турнирите по америките) дали, ако Роджър не защити някоя титла, ще се впусне в нови турнири. Аз се съмнявам, че ще се стигне дотам, обаче не мога да отрека, че подобна интрига ме вълнува. :wink: И там Париж звучи добре.
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 23 юли 2007, 18:24

Аз реших, че го казваш като първия и последния турнир до края на годината, от който могат да се изкопчат още точки. На мен не ми се вярва да участва в допълнителни турнири, програмата докрая е прекалено нагъчкана, даже според мен почти със сигурност ще пропусне някой от последните турнири, като ми се вижда по-вероятно това да е Базел заради по-малкото точки. Но със сигурност ще е интересно какво ще става до края на годината, аз имам малко съмнения дали претъпканата програма на Рафа няма да му изиграе лоша шега. Но е факт, че теоритически е възможно Роджър да спечели 3 ГШ, да итрае финал на четвъртия, да спечели финалния мастърс и въпреки това да остане втори. :lol: Което ще си е парадоксално и нечестно откъдето и да го погледнеш. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Мели
Мнения: 1496
Регистриран на: 09 юли 2007, 07:43

Мнениеот Мели » 24 юли 2007, 08:55

А да наистина това би било много гадно :roll: но да се надяваме,че няма да се стигне до там. Дано сегашната мини-ваканция и неочакваните почивки в началото на годината да са му запазили силите за предстоящите турнири.
И наистина на Рафа програмата :shock: много турнири,много чудо...


ПП:
рекламата наистина не е нещо особено...ама накрая беше забавно :lol:

а ония сайт за Жилет armataz_01_34
There's no finish line. Far from done.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта

cron