Ана Иванович

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 07 юни 2007, 20:41

Иванович отнесе Шарапова на полуфиналите в Париж


19-годишната сръбска тенисистка Ана Иванович победи Мария Шарапова с 6:2, 6:1 за 1 час и 5 минути на полуфиналите на "Ролан Гарос" и ще играе на финала на втория турнир от Големия шлем за годината. Иванович игра изключително и тотално надигра рускинята. В двубоя за титлата тя ще се изправи срещу Жустин Енен или сънародничката си Йелена Янкович. Два дни след като се класира на първия си полуфинал в турнир от Големия шлем в кариерата си Ана вече си осигури първо участие на финал.

Прекрасното движение по корта и прецизните мощни удари на Иванович бяха твърде много за съперничката й. Шарапова допускаше прекалено много грешки и рискуваше с ударите си, въпреки че играта й не вървеше. Ситуацията за рускинята бе почти срамна, като тя почти се разплака в края на втория сет, тъй като правеше грешка след грешка.

Ана осъществи пробив още в самото начало за 2:0 с прекрасен минаващ удар. Нов пробив след двойна грешка на Мария не преключи първия сет, само защото Иванович показа лека нервност и загуби сервис гейма си. Все пак Сръбкинята приключи сета за 32 минути след нова двойна грешка на съперничката си. Във втория сет ситуацията не се промени. Ана успя да поведе с 4:0, като само четвъртият гейм бе оспорван, и малко по-късно стигна до крайния успех с ас при първия си мачбол.

"Много съм щастлива. Играх прекрасно. Очаквах да имам по-труден мач, тъй като Шарапова е труден съперник. Не пропусках много. Бях нервна, но се опитах да бъда максимално агресивна и успях", сподели Иванович след срещата.

ЕМИЛ ЯНЧЕВ

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 07 юни 2007, 20:45

Ана далеч не ми е сред любимките, но всички й дължим благодарност, че ни отърва от пъшкащото чудовище. :P Нека има малко разнообразие, стига само пъшкане на финалите на турнирите от Големия шлем! :D :wink: Най-после Шараповата я сритаха здраво отзад - нещо, което трябва да й се случва по-често! 8) Дано на финала Ана се справи с Жустинка, ще бъде страхотно постижение да спечелиш РГ, след като си отстранил узурпаторите Кузнецова и Шарапова и повелителката на бекхенда Жустинка. Стига толкова е яла белгийката. :twisted:
Последна промяна от Mike Bibby на 07 юни 2007, 20:50, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 07 юни 2007, 20:48

Mike Bibby написа:Ана далеч не ми е сред любимките, но всички й дължим благодарност, че ни отърва от пъшкащото чудовище. :P Нека има малко разнообразие, стига само пъшкане на финалите на турнирите от Големия шлем! :D :wink: Най-после Шараповата я сритаха здраво отзад - нещо, което трябва да й се случва по-често! 8) Дано на финала Ана се справи с Жустинка, ще бъде страхотно положение да спечелиш РГ, след като си отстранил узурпаторите Кузнецова и Шарапова и повелителката на бекхенда Жустинка. Стига толкова е яла белгийката. :twisted:

Дано Жустинка да яде...ама дедовия :lol: :twisted: Успех на сръбкинята!!! :wink:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 08 юни 2007, 16:41

Ана Иванович: В Сърбия тренирах в басейн

След като победи Мария Шарапова с 6:2, 6:1 и се класира на финала на "Ролан Гарос" за първи път в карерата си, Ана Иванович отговори на въпросите на медиите на традиционната пресконференция.


- Ана, на финала в събота излизате срещу Енен. Какво мислите за нея?
- Жюстин е печелила „Ролан Гарос" няколко пъти и играе добре на клей. Знам, че ме очаква труден мач. Досега сме играли само веднъж, пак на червена настилка, но беше много отдавна. Вълнувам се, че съм финалистка и се надявам да се представя на ниво.

- Колко добре се познавате с Йелена Янкович?
- Знаем се отдавна. Тя е две години по-голяма от мен, така че не сме играли помежду си в Сърбия. Тя живееше в друга част на Белград и затова не сме и тренирали заедно. После тя замина за Съединените щати, а аз - за Швейцария. В Париж имахме свои програми и щабове, така че нямахме време да се засичаме често.

- Знаехте ли, че Джокович гледа вашия двубой срещу Шарапова?
- Не. Бях фокусирана върху мача и внимавах какво се случва на корта, а не около него. Това е много мило от негова страна. Утре (б.р. - в петък) ще се опитам да отида на неговия двубой и да го подкрепям. Ноле е голям тенисист и мой добър приятел.

- Знаем, че сте започнала да играете, след като сте видяла реклама по телевизията. Какъв щеше да бъде животът ви, ако не бяхте гледала тази реклама?
- Напълно различен. Като дете се интересувах много от спорт. Никога не съм си играла с кукли. Баща ми е бил баскетболист, чичо ми е играл футбол, ние сме спортна нация. Така че беше нормално да тренирам нещо. Тенисът е моят живот и ми е трудно да си представя какво бих правила без него. Щастлива съм, че правя това, което ми харесва.

- Каква роля играе в кариерата ви Дан Холцман?
- Огромна. Той е най-важната личност в нея. В началото ми беше много трудно. Дан стана мой мениджър, когато бях на 14 години и започвах да участвам в международни турнири. У нас в Белград беше много трудно, нямахме много пари. Имах щастието той да ме забележи. Холцман започна да ме подкрепя мощно още от първия момент. Той вярваше в мен и това ме мотивираше.

- Трима сърби на полуфинал в Париж. Системата у вас ли създаде тези играчи, или причината е другаде?
- Това на се е случвало преди и аз съм много щастлива, да съм част от този пробив. В Сърбия няма условия за тенис и за нас е много трудно да тренираме нормално. Но тенисът вече стана доста по-популярен. Надявам се и условията да се подобрят. Ние играехме на лоши и много твърди кортове.

- А вие как точно тренирахте в Белград?
- Истината е, че израснах, като играех в плувен басейн. В клуба имаше олимпийски басейн, който през зимата беше много трудно да се поддържа и го пресушаваха. Покриваха го с изкуствен килим и се получаваха два корта. Беше немислимо да играя по диагонал, за да не се ударя в стените. Затова търсех само дълбочина на топката. И в момента в Сърбия има добри червени кортове, но тези на останалите настилки не са много качествени.

- Имахте ли спортен идол, който да ви вдъхновява?
- Започнах да играя тенис, заради Моника Селеш. Тя ми беше пример за подражание и винаги се опитвам да постигна това, което е направила тя. Сега се възхищавам от Роджър Федерер. Той е велик спортист и голям човек, от когото може много да се научи. Той дава много на тениса.

- Вие сте тук без личен треньор. Мислите ли, че това ви помага?
- Свен Грьонефелд ми помага на „Ролан Гарос". Той работи за Адидас, а аз съм рекламно лице на компанията. Свен отговаря за всички фирмени тенисисти на компанията. Така че не може да е непрекъснато до мен, но ми помага със съвети.

- Вярно ли е, че нямаше да играете, ако не бяхте намерили спонсор?
- Бяха трудни времена, особено през 1999 година по време на бомардировките. Мислих си тогава, че няма начин да продължа да играя, защото не беше ясно колко дълго ще продължат те. После имах сериозни проблеми с пътуването. Трябваше да се редим за визи. Не можеше да се лети от Белград и вземахме автобус до Унгария и след 6-7 часа път стигахме до Будапеща. Но мениджърите ми осигуриха пари за пътувания на нашия екип, после имах шанса да тренирам в Швейцария. Отиването ми там бе повратен момент в моята кариера.
Изображение

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 08 юни 2007, 18:51

Изображение

ОПААААААА,ВЕЧЕ НЕ СЪМ ЗА ШАРАПОВА :lol: :lol: :lol:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 08 юни 2007, 18:57

хаха :lol:

ест че Иванович е по-симпатяга от Шарапова :P

Потребителски аватар
Shifty
Мнения: 732
Регистриран на: 23 авг 2006, 10:24
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Shifty » 08 юни 2007, 20:01

Шарапова е е.ати отрепката. Цялостното и поведение на корта ме отвращава. Иванович е класа момичето ;)
Изображение
АРМЕЙСКИ ЛЪВОВЕ!!!
Изображение

Потребителски аватар
valka
Мнения: 1204
Регистриран на: 10 ное 2006, 16:03

Мнениеот valka » 09 юни 2007, 16:15

ех,че гадно се развива финала за Иванович :? :x

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 09 юни 2007, 16:31

Жалко. :?
Показа добра игра на РГ като цяло, така че има качествата да играе и на др финали, и да ги печели.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 09 юни 2007, 16:35

Само поздравления за Ана! Да спасиш света от Светлан(а) Кузнецов(а) и Мария Шарапова в рамките на един турнир (и то какъв) е достойно за уважение! :)

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 09 юни 2007, 16:58

valka написа:ех,че гадно се развива финала за Иванович :? :x


травестита ли спечели :?: :x
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 09 юни 2007, 17:06

а как хубаво започна само... :evil: 1:0 (с пробив) и 40/0....
Последна промяна от emevev на 09 юни 2007, 17:21, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
valka
Мнения: 1204
Регистриран на: 10 ное 2006, 16:03

Мнениеот valka » 09 юни 2007, 17:07

otto написа:
valka написа:ех,че гадно се развива финала за Иванович :? :x


травестита ли спечели :?: :x

:lol: да,за съжаление :x :x :x :x :?

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 09 юни 2007, 17:59

Малко фотке нали може :lol: :lol: :lol: :lol:

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 09 юни 2007, 18:08

Изображение
ИзображениеИзображение
1837-1873


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта

cron