Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 9

Потребителски аватар
ILiEva
Мнения: 13
Регистриран на: 21 май 2007, 19:24

Мнениеот ILiEva » 02 юни 2007, 21:21

03 06 2005г. полуфинал на Роланд Гарос срещу Федерер
Inquieto giace il capo che porta la corona

Потребителски аватар
FiRsT_KiSs_
Мнения: 365
Регистриран на: 26 май 2007, 18:07
Местоположение: BuRGaS
Контакти:

Мнениеот FiRsT_KiSs_ » 02 юни 2007, 21:23

Йеее знаех си.Значи все пак ми е останала някаква памет :P
Изображение

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 02 юни 2007, 21:30

Благодаря ви страшно много за всички снимки! :D Също така честита победа на Рафа и се надявам на рожденния ден да не прекалява,защото го чака мач със Хюйт! :twisted: Усещам как точно за РД-то му се пуснем новата тема! :D

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Мнениеот blond » 02 юни 2007, 22:09

Пфуууу....рафаелчици, мен този Хюит ме притеснява :? :? :? Дано нашето момче се разиграе хубаво и го отвее 8)

п.п. Мерси много за снимкитеее :D :D :D

Потребителски аватар
FiRsT_KiSs_
Мнения: 365
Регистриран на: 26 май 2007, 18:07
Местоположение: BuRGaS
Контакти:

Мнениеот FiRsT_KiSs_ » 02 юни 2007, 22:15

Не се стряскайте от Хюйт..бързо ще го лъхне приятния летен ветрец - Рафаел Надал :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 02 юни 2007, 22:17

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Мнениеот blond » 02 юни 2007, 22:23

Dariknews

Рафаел Надал се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Франция, след като се наложи лесно с 6:1, 6:3, 6:2 над Алберт Монтанес в испанското дерби на кръга.Ден преди 21-ия си рожден ден миналогодишният шампион от Ролан Гарос не беше в настроение да остави сънародника си да се радва на корта и доминираше през целия двубой.Вторият поставен в основната схема проби във втория и шестия гейм, за да спечели сета с 6:1. Два пробива и във втората част доказаха абсолютния контрол на Надал. В третия сет утрешният рожденик се наложи също много лесно и се класира за четвъртия кръг.В следващия етап на турнира испанецът ще се изправи срещу Лейтън Хюит (Австралия)

A дано и в понеделник е в същото настроение Рафиии :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 02 юни 2007, 22:58

Може и да е от недоспиването, ама това цитатче много ме умили...

Цитат от интервю с Daniel Bilalian, спортен директо на френската телевизия:

В: Как убедихте Роджър Федерер или Рафаел Надал да участват в караокето?

Д.Б. Когато Emmanuel Roux и Nicolas Vinоy за пръв път споделиха с мен идеята, си помислих, че са откачили. Тези играчи печелят по няколко хиляди евро на ден. Защо доброволно ще се наврат в тази малка кабина, преструвайки се, че им е забавно?
Само че те не само дойдоха, ами се надпреварваха кой да се включи. Първо, защото им е забавно, но най-вече, защото тези шампиони в сърцето си са все още момчета. Животът на спортиста е често суров, те полагат много усилия не само за да спечелят, но и за да отвърнат на очакванията ни. А ние - макар само за няколко минути – им дадохме шанс да правят безсмислените неща, които правят другите на тяхната възраст. Удивително е колко са сдържани те пред вестниците или на важните телевизионни предавания, но в този случай им се искаше да “покуфеят”.
:lol: :lol: :lol: :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 02 юни 2007, 23:02

хаха бая "покуфяха" Рафа особено е мн сладичък :oops:

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 02 юни 2007, 23:03

Благодаря за снимките и благодаря Мери за статийката.Според мен няма нищо лошо в това малко да "покуфеят" :lol: Все пак това,че са тенисисти не означава,че трябва да са закапони все на корта.По този начин хем те се забавляват,хем забавляват и феновете си! :D

titi***
Мнения: 39
Регистриран на: 22 май 2007, 13:09

Мнениеот titi*** » 02 юни 2007, 23:12

рафа честит рожден ден.продължавай все така да ни радваш.и тази година могат да се бръкнат за по голяма торта от миналата :lol:

titi***
Мнения: 39
Регистриран на: 22 май 2007, 13:09

Мнениеот titi*** » 02 юни 2007, 23:12

абе не ви е верен часа :oops:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 02 юни 2007, 23:22

Тук някой бил пуснал поздравление по повод РД.

http://www.youtube.com/watch?v=afbIScPEGEw
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 02 юни 2007, 23:41

10 за снимките, като не гледах, поне си редставях покрай тях мача :lol:
Предложение за утре (днес), абе за сутринта - Боби, като се събуди - да отваря новата тема :wink: с честитки за РД и някой да не я изпревари 8)

Клипчето на момчетата е сладурско, браво!
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 03 юни 2007, 00:30

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, РАФА!

ЖЕЛАЯ ТИ ОЩЕ МНОГО ТИТЛИ, НО И ПОВЕЧЕ ИДЕАЛНИ ДНИ!
И НАЙ-ВЕЧЕ - ПОБЕДИ НА ПЛЕЙСТЕЙШЪН!


А от това интервю, където някой явно е поработил върху изразите ти, но все пак прозират твоите мисли, съдя, че винаги ще си останеш моят шампион.

РАФАЕЛ НАДАЛ: ФЕДЕРЕР Е ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ИГРАЧ

28 май
Интервю за Die Welt Online, взето от Jorg Almeroth

(след въпрос на една от вамоските към автора, се оказа, че макар да звучи по-гладко, интервюто е автентично и ако е поогладено, то е направено от агентите на Рафа)

Рафаел Надал е безспорният крал на клея. Предишните две години майорканецът спечели купата в Париж. За Welt Online той разказа за отношенията си със световния номер едно, съвета на Джон Макенроу и разликата между тениса и риболова.

В: Господин Надал, миналата година победихте Федерер тук, в Париж, в един великолепен финален мач. Бихте ли казали, че този успех над швейцареца е бил най-големият в кариерата ви?
Р.Н: Несъмнено. Това беше великолепен момент, нямам думи. Защитавах най-важната титла на клей и то от световния номер едно. Какво повече би могъл да иска човек? Но в тениса нещата се променят бързо: малко време имаш, за да отпразнуваш победите си. Няколко дни и си отново на път към някой турнир, за да се подготвиш за Уимбълдън. И това е доста изтощително.

В: Наскоро Роджър Федерер ви победи на клей в Хамбурд – изчезна ли с това аурата ви на Крал на клея?
Р.Н: Изгубих само един мач, нищо повече. Всичко, за което работих през последните две години, не може просто да се стопи или да изчезне. Роджър се възползва от прекрасната възможност, когато не бях пълноценен психически на корта. Трите много трудни турнира, които спечелих, дадоха своя ефект в Хамбург. Там бях на границата на изтощението. Но това не означава, че светът се е сринал за мен. След няколко дни почивка ще замина за РГ с чудесно самочувствие.

В: Забелязахте ли първите признаци на слабост у Федерер този сезон – той преживя малка криза, преди да победи в Хамбург.Р.Н. Аз със сигурност не съм човекът, когото трябва да питате за това, след като току-що ме е победил. И за каква криза говорим? Та този тенисист е спечелил почти всички възможни купи през последните две години и когато не печели три турнира, веднага тръгват приказки за криза. Кризата на Федерер е измислена.

В: Джон Макенроу съветва съперниците на Роджър Федерер да провокират световния номер едно повече, за да го победят. Помага ли ви този съвет?
Р.Н: Ние всички живеем в свят, който е до голяма степен егоистичен, в който всеки се бори за предимство, пари и слава. За мен този съвет е от доброто старо време, когато първите играчи са се борели до кръв. Глупаво е да смятам Федерер за свой архивраг. Мога да го побеждавам и пак да го уважавам.

В: Значи харесвате Федерер? Но ако не беше той, вие щяхте да бъдете номер едно преди две години!
Р.Н: Не бих казал, че с Роджър сме добри приятели, но го харесвам като човек и го уважавам изключително като спортист. Разбираме се много добре, между нас няма конфликти. И аз не вдигам бяло знаме, когато казвам, че е най-добрият в света, най-добрият за всички времена. Просто казвам истината.

В: Но повечето играчи се предават на Федерер, още преди да ударят първата топка.
Р.Н: Не мога да говоря за другите. Аз започвам всеки мач с мисълта, че определено мога да го победя. За мен това е най-същественото качество на професионалиста. Иначе, по-добре да ходя на риба.

В: Борис Бекер каза, че му е много интересно как професионални играчи могат да излизат от корта, държейки се съвсем приятелски с Федерер, след като току-що са загубили от него.
Р.Н: И какво общо има това с бойния дух или волята? Отказвам да повярвам, че останалите професионални тенисисти просто постилат червения килим пред Федерер.

В: И все пак е факт, че освен вас, почти никой не му създава сериозни проблеми, а при вас това е само на клей. Това противоречи на думите ви.
Р.Н: Трябва да признаете, че Федерер е изключителен играч, невероятен – това обяснява и изключителния му брой победи. Те не са му паднали от небето. В момента той има над 8000 точки, никой досега не го е постигал.

В: Но на клей вие вече доминирате над него вече две години. Защо Федерер има такива проблеми на по-бавна настилка?
Р.Н: Той просто не обича да играе срещу леваци и тъй като са малко, му е трудно да привикне към играта им. Освен това аз не чакам Роджър да сгреши, аз използвам всички възможности да бъда сравнително нападателен.

В: Федерер казва, че сте единственият играч, срещу когото наистина има нужда от конкретна стратегия.
Р.Н: Радвам се, че ме уважава, но бих бил и изненадан, ако не му беше нужен план или поне определени идеи, когато играе срещу световния номер две.

В: Андре Агаси често казваше, че е губел твърде често срещу Пит Сампрас, но това го направило по-добър тенисист. Как стои този въпрос при вашето съперничество с Федерер?
Р.Н: Не е много уместно да твърдиш, че си станал по-добър тенисист, ако не печелиш важни титли. Това е безсмислено. Всички ние играем за важните титли. Важното е да се състезаваш с Федерер и да не губиш надежда, дори след като си паднал от него. Винаги трябва да вярваш в шанса си, да използваш всяка фибра на тялото си, за да се опиташ да спечелиш следващия път. При мен този начин на мислене е вроден, то е част от тенисиста Надал.

В: Бихте ли могли да изпреварите Федерер и да станете номер едно? Смятате ли, че това е възможно?
Р.Н: Не е лесно да бъдеш номер две след играч като Федерер. Тайгър Удс е нещо подобно в голфа. Но нищо не е вечно. Ще дам всичко от себе си и защо да е невъзможно да постигна тази цел, щом ще й се посветя изцяло?

В: Има ли дни, когато се събуждате и изобщо не ви се играе тенис?
Р.Н: Почти не. Аз съм още млад, напорист и се чувствам свеж. Нямам проблеми с мотивацията. На 20 години това би било доста глупаво. Когато нещо ме притеснява, най-добрият начин да престана да го мисля е да си направя една тренировка.

В: Промениха ли ви като личност годините, през които играете като професионалист?
Р.Н: Не обичам да говоря за себе си, но мога да кажа с чиста съвест: не, не съм се променил. Мястото, където най-добре го забелязвам, е на Майорка, в родния ми град Манакор. Там никой не се отнася с мен по-различно, никой не казва, че съм станал арогантен и аз искам да си остана такъв, какъвто съм бил винаги. Не искам да променям живота си. Много съм щастлив да живея, както досега. Семейството и приятелите ми за мен означават много повече от общуването с важни личности, много повече от парите и славата.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта

cron