Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 9

Потребителски аватар
лоретка
Мнения: 845
Регистриран на: 07 мар 2006, 16:44
Местоположение: София

Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 9

Мнениеот лоретка » 11 май 2007, 08:40

Добро утро и добре дошли в новата тема!

Изображение


5/14/2007 ATP Masters Series Hamburg
Germany
Tennis Masters Series Outdoor
Clay $2,450,000 Sgl 64
Dbl 24


5/21/2007 Poertschach
Austria
International Series Outdoor
Clay $416,000 RR
Dbl 16


5/21/2007 World Team Championship
Dusseldorf, Germany
World Team Cup Outdoor
Clay $1,764,700 Sgl 32
Dbl 16


5/28/2007 Roland Garros
France
Grand Slam Outdoor
Clay Sgl 128
Dbl 64
Последна промяна от лоретка на 11 май 2007, 19:20, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 май 2007, 08:48

Честита девета тема и да я напълним с победи и рекорди!

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
лоретка
Мнения: 845
Регистриран на: 07 мар 2006, 16:44
Местоположение: София

Мнениеот лоретка » 11 май 2007, 09:06

Г-н модератор, вместо да ни спамите (ако това е точната дума, де, май беше флудене това) у темата, турете ключа на старата! :lol: :lol: :lol:

Изображение :wink:
Последна промяна от лоретка на 11 май 2007, 09:13, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rafaEL
Мнения: 224
Регистриран на: 25 мар 2007, 19:11
Контакти:

Мнениеот rafaEL » 11 май 2007, 09:23

ЧЕСТИТА 9ТА ТЕМИЧКА ПА ДАНО Я СВЪРШИМ ПРЕДИ ИЛИ ПО ВРЕМЕ НА РОЛАН ГАРОС

Потребителски аватар
rafaEL
Мнения: 224
Регистриран на: 25 мар 2007, 19:11
Контакти:

Мнениеот rafaEL » 11 май 2007, 09:27

Надал би рекорда си: записа 74-а поредна победа на червено :twisted:



Испанският тенисист Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира от Сериите “Мастърс” в Рим. 19-годишният левичар не срещна особени трудности срещу руснака Михаил Южни и го победи в два сета - 6:2, 6:2. По този начин регистрира рекордната 74-та поредна победа на клей.

Специалистът на червени кортове започна много обещаващо, след като спечели първите си два сервиз-гейма и успя да пробие началния удар на руснака При 5:2 Надал направи втори пробив и спечели сета.

Ситуацията от първия сет се повтори и през втората част, когато испанецът успя да запише отново пробиви в началото и края на частта, за да затвори сета с 6:2 гейма.

На четвъртфиналите Надал, ще мери сили с Новак Джокович, който отстрани Маркос Багдатис (Кипър) след 6:2, 7:5.

Всички четвъртфинални двойки:
Филипо Воландри – Томас Бердих
Хуан Игнасио Чело – Фернандо Гонзалес
Томи Робредо – Николай Давиденко
Рафаел Надал – Новак Джокович

Междувременно стана ясно, че № 11 в световната ранглиста Томи Хаас от Германия се отказа от участие в турнира "Мастърс" в Хамбург заради контузия на рамото. Той добави, че вероятно няма да се възстанови навреме за World Team Cup в Дюселдорф по-късно този месец.

Поради контузия на турнира в Хамбург няма да участва и аржентинецът Давид

Потребителски аватар
rafaEL
Мнения: 224
Регистриран на: 25 мар 2007, 19:11
Контакти:

Мнениеот rafaEL » 11 май 2007, 09:30

Резултати от “Мастърса” в Рим

11 май 2007 | 02:16 | Агенция "Фокус"

Рим. Резултати от турнира от сериите Мастърс в Рим, осминафинали
Никола Масу – Фернандо Гонзалес 1:2 сета
Анди Родик – Хуан Игнасио Чела 0:2
Роджър Федерер – Филипо Воландри 0:2
Томас Бердих – Хосе Акасусо 2:0
Томи Робредо – Гил Симон 2:0
Потито Стараче – Николай Давиденко 1:2
Новак Джокович – Маркос Багдатис 2:0
Михаил Южни - Рафаел Надал 0:2

Потребителски аватар
RobertoC
Мнения: 848
Регистриран на: 10 юли 2006, 17:55

Мнениеот RobertoC » 11 май 2007, 09:32

Гледам Рафа ще играе с "любимеца" ви Джоко. :twisted:
-Se ve en la Cibeles?
-Sí, me veo en la Cibeles. Lo hago desde que llegué.

Потребителски аватар
rafaEL
Мнения: 224
Регистриран на: 25 мар 2007, 19:11
Контакти:

Мнениеот rafaEL » 11 май 2007, 09:36

Ето и едно клипче от мача срещу Южни кратичко е http://www.youtube.com/watch?v=tI4iMBS-Jo4

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 май 2007, 09:39

10х, rafaEL!

Един от любимците ни, Роберто! Но изобщо не може да се сравни с Мрънкалото! :lol:

НАДАЛ СРЕЩУ ДЖОКОВИЧ В РИМСКИ БЛОКБАСТЪР
Изображение

Световният номер две Рафаел Надал разся всички притеснения за здравословното му състояние в четвъртък със смазваща победа 6-2, 6-2 над руснака Михаил Южни, класирайки се за четвъртфиналите на турнира в Рим. През деня Надал, двукратен шампион от предишните две години, посети местна клиника за преглед, след като беше получил пристъп на замайване.

Надал, чиято победна поредица на клей вече наброява 74 мача, за първи път се оплака, че се чувства замаян след победата си във втория кръг в сряда над италианеца Даниеле Брачиали.

“Беше същото като вчера. Просто се чувстваше малко замаян, това е”, каза говорителят на Надал Бенито Перес-Барбадильо.

В следващия мач Надал ще играе срещу 19-годишният №5 Новак Джокович, който се завърна по забележителен начин във втория сет на срещата си срещу Маркос Багдатис и победи с 6-2, 7-5. Между Надал и Джокович се очертава интересно съперничество. Те ще се срещнат за трети път в последните четири турнира от МС.

Резултати от срещите между Надал и Джокович
Надал победи Джокович на финала в ИУ през март, но сърбинът си отмъсти по-късно същия месец на четвъртфинала в Маями, преди да спечели титлата. Надал води в срещите им с 2-1, тъй като победи и при първия им мач на четвъртфиналите на РГ миналата година.
(...)
Изображение

Потребителски аватар
RobertoC
Мнения: 848
Регистриран на: 10 юли 2006, 17:55

Мнениеот RobertoC » 11 май 2007, 09:42

А сега ако ми кажете кой е Мрънкалото :oops:
-Se ve en la Cibeles?
-Sí, me veo en la Cibeles. Lo hago desde que llegué.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 май 2007, 09:55

Едно много заблудено чехче. :lol:

Тази снимка е от Монте Карло и някой си е оставил едната ръчичка, ама от мен да мине...

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
rafaEL
Мнения: 224
Регистриран на: 25 мар 2007, 19:11
Контакти:

Мнениеот rafaEL » 11 май 2007, 10:01


Потребителски аватар
chris
Мнения: 252
Регистриран на: 13 ное 2006, 18:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот chris » 11 май 2007, 10:08

Наще играят ли на двойки или отпаднаха че съм пропуснал да ги следя с Моя :?:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 май 2007, 10:17

Ще играят днес, ама срещу Браяновите братя и едва ли ще ги бият.

ИНТЕРВЮ С РАФАЕЛ НАДАЛ – 9 МАЙ

В: Как мина мачът според теб? Доволен ли си от формата си?
Р.Н: Не съм щастлив, но не съм и разочарован. Нормално. Нищо особено. За мен това беше нормален мач. Беше... В началото играех бавно, не удрях топката много силно, но това е защото се чувствах малко замаян. Беше ми трудно през първите осем гейма (ама първите три не ти личеше). След това се почувствах малко по-добре, но сега всичко е наред. Важна е победата и че не играх зле. Само в един момент – при 3-2 и 15-40 – но през останалото време се справих добре.

В: Имаше ли причина да се чувстваш замаян?
Р.Н: Не знам. Ще ходя на лекар. Наистина не знам. Не съм болен, но преди мача се почувствах малко замаян. Отидох при лекаря, той каза, че нищо ми няма, но ще отида пак.

В: Какво мислиш за следващия кръг срещу Южни?
Р.Н: Той е един от най-трудните играчи за мен. Тази година загубих от него в Дубай, така че мачът ще е тежък. Сега се концентрирам, ще се опитам да играя най-добрия си тенис утре. И ако успея, ще имам шанс да победя. Ако не играя по най-добрия начин, ще ми бъде много трудно. Това е всичко. Ще се опитам да играя на сто процента и ще видим какво ще стане.

В: Защо Южни ти е труден съперник?
Р.Н: Истината е, че когато играх срещу него на USO имах шанс да спечеля. Много добър шанс.Но в Дубай ме превъзхождаше. Игра по-добре от мен, игра отлично. Не знам. Той е много добър играч и всеки мач срещу него е труден. Последните два пъти ме победи, но съм печелил срещу него, така че резултатът не е едностранен. Не е като Блейк, когото никога не съм побеждавал (щото не може да се дореди до теб на клей и когато е в кофти форма на хард :lol: ).

В: Защо реши да играеш на двойки тук? Смяташ ли, че ти помага много за индивидуалните мачове?
Р.Н: Да. Днес не играх на двойки, и утре няма да играя. Чак в петък. Това е важно. Миналата година не можах да играя често на двойки, защото се възстановявах след контузия. Но когато мога, обичам да играя на двойки. Много е важно, защото подобрява ретура, скоростта на ретура, много подобрява волето и движението на мрежата. Така че е важно. Аз съм още млад. Само на 20 съм. Ако искам да стана по-добър играч, трябва да подобрявам играта си всяка седмица, всеки ден...

В: Знам, че това е клей, но кой от трите други ГШ смяташ, че имаш най-големи шансове да спечелиш?
Р.Н: От една страна, най-трудно бих спечелил Уимбълдън, но от друга - точно там стигнах до финала, а на другите два – не.
Мисля, че мога да играя много добре на хардкорт. Важното е да съм във форма. Ако играя най-добрия си тенис на най-доброто си ниво имам шансове във всеки турнир. Смятам, че в Австралия и на USO се чувствам по-добре и играя много добре. Но се представих добре и на турнири от МС – в Мадрид, Монреал, ИУ. Печелил съм и турнира в Дубай, така че всичко е възможно.

Някъде мернах (мислех, че е в това интервю), че споменал и някаква болка "отстрани". В едно миналогодишно интервю беше казал, че страда от колит, а това е заболяване, което често се проявява при голямо психическо напрежение, така че може и това да е било причината. Дано днес се чувства като вчера.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 май 2007, 10:50

ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта

cron