Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 7

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 29 мар 2007, 15:20

Аха, това последното и аз го забелязах за аватарчето :wink:

Дори щях да сменя и моето покрай махането на едната част от подписа, ама нещо снимката била голяма и т.н. - домързя ме да се занимая докрай.
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 29 мар 2007, 15:34

Мии аз нз кво да кажа :lol: 4естито аватар4е :D
А Джоко е набор на Рафа нали...?
Мале,ако в бъдеще пак ни притеснява Рафаелито какво ще правим незнам :?

Потребителски аватар
лоретка
Мнения: 845
Регистриран на: 07 мар 2006, 16:44
Местоположение: София

Мнениеот лоретка » 29 мар 2007, 16:18

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
лоретка
Мнения: 845
Регистриран на: 07 мар 2006, 16:44
Местоположение: София

Мнениеот лоретка » 29 мар 2007, 16:24

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение :cry: :cry: :cry:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 29 мар 2007, 16:58

VAYA CON DIOS, RAFA!

Питър Бодо
29 март

Малко преди Рафаел Надал да излезе срещу Новак Джокович тази вечер, разговарях с Бенидо Перес-Барбадильо, който стана лице за връзка с медиите на Рафа. Той ми каза, че кракът на Надал отново му създава проблеми от време на време, но когато го притиснах по въпроса, ме препрати да говоря направо с Надал, за да получа информацията от първоизточника.

Точно така и направих, малко след като Джокович изигра добър мач и отстрани Надал от Сони Ериксон Оупън. Едно трябва да призная на Джет Бой. Спечелил или загубил, той идва на пресконференция, сяда срещу репортерите и се взира в тях изпод кичурите влажна коса със смръщено чело (това е неговото постоянно изражение на пресконференциите), както би правил човек, който се опитва да разпознае някого на тъмен паркинг. Единственото, което вижда, е оранжевото пламъче на цигара: дали това е наистина приятелската свръзка, дошла да получи тайната информация или някакъв зловещ капан?

Но външността е измамна, защото Надал е жизнерадостен и спокоен младеж: смръщеното чело е маската, която той слага върху слънчевата си същност. Независимо дали е победил или загубил, той винаги е внимателен. Не дъвче думите, не играе игрички. Когато изглежда сякаш се защитава, това е само защото не се доверява – не на публиката или на въпроса, а на думите си. Защо ли? Защото се изразява на език, който не му е роден.

Когато го попитах как е кракът му, той искрено ми отговори.

“Добре съм, но? Днес не е денят, когато мога да кажа нещо за крака си. Когато загубиш, винаги можеш да кажеш: болеше ме. Казах преди няколко дни, че имам болки в крака, но когато спечелих ИУ , пак ме болеше. Това не е извинение загубата ми днес.”

Джет Бой направи голям скок на твърда настилка тази пролет и се справи много добре с едно от големите си предизвикателства - няма нищо лошо в това да спечелиш една титла от Мастърс сериите и да загубиш в четвъртфинала на следващия турнир от практически световния 4 или 5. Но аз се чудех какво мисли за предстоящия сезон на клей. Ето как формулирах въпроса си: “Ти доминираш на клейсезона в Европа и това е трета година, в която играеш толкова добре. Какво ти остава да направиш там? Мислиш ли си: трябва да го направя пак или отношението ти се е променило?”

Той отвърна:
“Ако си мислех, че трябва да следвам отново същия сценарий, би било много трудно, но? Затова просто ще отида в Монте Карло, както всяка година. Ще се опитам да постигна добър резултат, да играя най-добрия си тенис и това е. Ако съм в най-добрата си форма, имам шанс да направя добър сезон на клей. Ако не, няма да стане. Но това е всичко – аз просто се опитвам да играя възможно най-добре на тези два турнира. Промених някои неща в играта си и играя много по-добре. Това ме прави много щастлив. Важното е да играя в Европа с добро самочувствие, нали?

Сега никой не знае какво ще стане, но е различно да пристигнеш на такива места с една малка титла от Мастърс сериите и един четвъртфинал тук. Затова е важно да играя добре и аз ще се опитам да постигна добър резултат. Знам, че ще бъде много-много трудно, но не е невъзможно. Също като миналата година, като предишните две години. Просто ще се опитам да завоювам добри места.”

Ще ме изритат от медийния център, защото както обикновено съм последен. Изчезвам. До утре. Vaya con Dios, Джет Бой!


Една от вамоските пише, че на мача седяла до ложата с екипа на Рафа и ги чула да обсъждат, че не е трябвало да играе вчера. Били са му инжекция, за да излеез. Чичо Боб пък споменава, че на последната тренировка не се усещал ентусиазъм, Рафа просто действал механично.
Да вземат да потърсят специалисти тези хора, това не е нормално. Със сигурност някъде по света (най-вероятно в САЩ) има място, където могат да се занимаят по-добре с крака му и да му помогнат. Това не е нормално и много ще си пати, ако не се вземат мерки. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 29 мар 2007, 17:03

Изображение

CBS

Изображение Изображение Изображение Изображение

Reuters

Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
bethany_p
Мнения: 10
Регистриран на: 15 мар 2007, 19:42
Местоположение: bulgaria

Мнениеот bethany_p » 29 мар 2007, 17:08

Преди малко гледах повторение от мача с Джокович.
Като изключим това, че Рафа отпадна беше изключителен мач! Джокович започва сериозно да ме притеснява за в бъдеще :?
VaMos RaFa
...ThE BeSt Or Die TrYiNg...RuNnInG KeEps Me AlIVe...

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 29 мар 2007, 19:06

Здравейте отново, мили мои Рафоманки!!!
ОГРОМНИ благодарности за хубавите пожелания за рождения ми ден, прочетох ги преди малко и много ме зарадваха! :P
Много се ядосах от тази бих казала нелепа загуба, но здравето преди всичко!

Сега наистина най-важното е хубава почивка преди клей сезона!
Друго хубаво е, че стопяваме разликата с Фед, който е кисел напоследък...а така ми се гледа финал между двамата! :D

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 29 мар 2007, 19:45

ИНТЕРВЮ С РАФАЕЛ НАДАЛ СЛЕД МАЧА С ДЖОКОВИЧ
28 март

Ки Бискейн, Флорида

В: Какво би казал за мача? Ти го победи едва преди две седмици на финала на Индиън Уелс. Каква беше разликата днес?
Р.Н: Голямата разлика е, че не играх като на финала. Но и той направи по-малко грешки. Имах шанс в първия сет, когато си върнах пробива, но след това той отново ме проби и това беше много важен момент. Ако бях продължил да подобрявам играта в първия сет, можех да го взема. Защото е важно да имаш здрава психика, зад а си върнеш пробива в следващия гейм. Това беше много важен момент.

В: Мислиш ли, че игра на същото ниво, както на финала на Индиън Уелс?
Р.Н Вече ви казах. Да, но не съвсем. Но и той игра много добре. Той е много добър играч, поздравява ви. Това е. Той може да стане един от най-добрите играчи.

В: Какви са плановете ти?
Р.Н: Да се върна на Майорка. Това е добър план. (смее се)

В: Подобрението в играта ти на твърда настилка през последните седмици – ще можеш ли да го използваш по-нататък, през юли?
Р.Н: Това е след доста далеч, сега започва сезонът на клей... Не знам дали съм подобрил играта си, но се надявам да е така, защото това е моята цел и аз се стремя към нея всеки ден, всяка седмица.
Истината е, че не бях печелил осем месеца преди миналата седмица. Но винаги стигах до четвъртфинали, полуфинали, а понякога просто се опитвах да намеря най-добрата си игра. През последния месец не играех в най-добра форма и това е лошо, защото когато излезеш на корта, не си със същото самочувствие.

В: Тази вечер той сервираше често към бекхенда ти. Това ли ти беше най-големия проблем?
Р.Н: Не, не, не. Най-големият проблем беше, че бекхендът ми не работеше много добре. Но нека мине малко време, за да обмисля мача, може би утре. Трябва да поработя върху бекхенда си, да правя по-малко грешки, да се движа по-добре. Ако не усещаш добре бекхенда си, започваш да грешиш повече и с форхенда.

В: По това време миналата година вие с Роджър доминирахте, печелехте всички турнири от МС. Тази година е малко по-различно. Усещаш ли напрежение от хора като Джокович, Мъри и някои от другите играчи?
Р.Н: Това е вторият турнир от МС за сезона и аз спечелих първия. Светът не се състои само от Федерер и мен. Има много други добри играчи.
Младите играчи се развивате много добре. Джокович и Мъри ще играят на полуфинал. Но така е в този спорт. Тази година ще бъде трудна за всички, защото има много добри играчи и те се представят отлично. Това е всичко. Благодаря.

(пропуснала съм въпросите, зададени от Питър Бодо)
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 29 мар 2007, 20:33

Рано е да се каже ,че трябва да се притесняваме от Джоко.Първо трябва да спечели поне няколко големи турнира,второ трябва да се задържи в топ10,трето да се докаже като комплексен играч.
Към Рафа ,който е на върха от 2 години си точат зъбите много играчи.Е,имат още много хляб да ядат.
Много твърдата настилка обостря проблема на Рафа с крака.Клеят е по-щадяща настилка така ,че нещата ще се оправят :lol:

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 29 мар 2007, 20:44

Мерси за статиите и за снимките.....
Рафа да си се прибира в Майорка,да си по4ине малко с приятелите и Циска и след 1,2 дена да по4ва на клей и с 4и4ко Тони....и така го планувам аз :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 30 мар 2007, 00:23

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
лоретка
Мнения: 845
Регистриран на: 07 мар 2006, 16:44
Местоположение: София

Мнениеот лоретка » 30 мар 2007, 08:56

Мери, много го харесва този Питър Бодо! "Слънчева същност" много ми хареса! :D

Цвети, добре си си дошла! В общата тема за РД също имаш поздравления! :wink:

А ето и един дребен фен на трибуните (пак от руския форум - от Хруня):

Изображение

И чичо Мигел Анхел:
Изображение

И още малко:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 30 мар 2007, 18:23

Рафаелчици, какво става днес? :shock: Пълна пасивност. :? Ако мен ме чакате да ви отсрамя... :roll:

Изображение

Бай, бай, рафаелки, една загуба и спирате да пишете в мойта тема... чувствам се дълбоко оскърбен... Мисля, че дойде моментът да си кажем чао... :roll:

Изображение

Тия мускули, виждаш ли ги, Ноле ? 8) Гледай да не ми се опъваш много на Ролан Гарос, че да не ти вземам аз допинг-проба. :twisted:

:lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 30 мар 2007, 18:27

Не сме пасивни, Биби! Как можа да си го помислиш?!? :shock: Напротив, чакаме Монте Карло, където шампионът е един и всички знаем неговото име!!! :P


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта

cron