Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 6

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 15 фев 2007, 20:19

А м/удругото ся погледнах едната снимка и Рафа казва: от 1 година и половина сам ве4е с приятелката ми Франциска(нали така беше :lol: ) за мен това е рекорд.....на др снимка пи6е 4е в 9 4аса допингконтрола е ве4е на вратата и го проверяват редовно....а на др пише "звезда без превземки :D -Рафа,4овек кипящ от енергия,но не и боязлив...."

нали у4а немски....превода може да не е мн то4ен,смисал все пак ми е за 1 път,а и не съм журналист,но малко инф за снимките няма да е лощо нали :roll:
Последна промяна от Bob4ence на 15 фев 2007, 20:27, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 15 фев 2007, 20:23

Хич не е лошо, благодаря, Бобченце. Само че "звезда без маниери" може би ще звучи по-добре като "звезда без превземки". Че иначе ще излезе невъзпитан. :D
Изображение

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 15 фев 2007, 20:28

Ако онези не ги преведат,раз4итайте на мен :lol:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 15 фев 2007, 20:30

:wink: Що си мисля, че Нео знае немски!

Стискането на палци започва от утре....и да си вземете изпитите!!!

А пък ако не изпишите до 2 часа тая тема, после ще отворя нова...
Изображение

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 15 фев 2007, 20:57

Мисля,че тези ги няма!Ани ти не се притеснявай за 2 часа може и да ги изпишем! :lol:

Изображение
Изображение Изображение Изображение

Едит:И една много хубава снимка!

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 15 фев 2007, 21:04

Е, много е шик костюмиран! :lol:

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 15 фев 2007, 21:12

Vesela Taneva написа:Е, много е шик костюмиран! :lol:
Дам...любопитно ми е къде ли гледа? :roll:

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 15 фев 2007, 21:24

Хих кой го знаел накаде се е замислило мом4ето.....

ма мн сериозен,по му отива екипа на найки :lol:

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 15 фев 2007, 22:10

annysy написа::wink: Що си мисля, че Нео знае немски!
Това някакъв деликатен намек ли беше. :lol:

С диагонално четене мернах няколко интересни неща:
1) Роджър му бил звънял на два пъти през "зимната ваканция", защото били имали да обсъждат важни неща.
2) Рафа няма нищо против тази година да си прекъсна рекорда на клей (и на РГ :D ), защото рекордът така или иначе е негов, а и е ясно, че все някога ще загуби.
3) Описанието на деня му е "ставам в 9 и тренирам до 8 вечерта" :shock: .

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 15 фев 2007, 22:15

Уау Нео мерси много!Това последното направо ме уби!Става в 9.00 и тренира до 20.00... :shock: Ама какво ли се учудвам... :oops: :roll:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 15 фев 2007, 23:13

Neo написа:Това някакъв деликатен намек ли беше. :lol:

Ами намек, просто проверка дали четеш :lol:

Майтап, Нео, 10х за преводчето. :D

На Злати снимките са много свежи, особено последната, която си е 99% монтаж според мен.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 15 фев 2007, 23:48

Не са само Федерер и Надал”

Рафаел Надал приключи миналия сезон като втори в света за втора година поред. В интервюто той говори за преследването на Федерер, за изтощителните снимки и досадните допинг контрольори.

В: Г-н Надал, ще видим ли отново тази година съперничеството между вас и Роджър Федерер?
Рафа: Надявам се. За мен това ще е хубаво, защото ще означава, че аз все още съм втори в света, тъй като с Роджър можем да се срещаме само на финалите на турнирите. Но не бива да забравяме, че има и други играчи, които биха искали да предотвратят това. Все пак, не са само Федерер и Надал.

В:Кого смятате за най-сериозен съперник?
Рафа: Томас Бердих, Новак Джокович, Анди Мъри. Ришар Гаске също играе много добре. Има много невероятно талантливи играчи. Всеки притежава ценни качества, всеки иска да бъде най-добрият. Освен това има опитни играчи като Анди Родик и Николай Давиденко. Ще бъде вълнуващ сезон.

В: Не е ли Федерер непобедим засега?
Рафа: Никой не е непобедим. Аз вече успях да го бия няколко пъти. Но за мен той е най-добрият играч в историята. Мога само да го поздравя. Играе невероятно.

В: Забелязва се, че имате добри взаимоотношения. Не е ли това необичайно? Джон Макенроу и Иван Лендъл се мразеха.
Рафа: Роджър е добър човек. Защо да го мразя? Ако се видим в съблекалнята, се поздравяваме. Но не сме приятели. Водим напълно различен живот, дори не говорим един и същ език.

В: Но си пишете СМС-и и си звъните.
Рафа: Така е. Понякога говорим по телефона. След Мастърс Къп, когато и двамата бяхме в почивка, Роджър ми се обади на два пъти, защото трябваше да обсъдим някои неща.

В: Пробудихте любопитството ни. За какво ставаше дума?
Рафа: (усмихва се): Няма да ви кажа. Но не се тревожете, не беше нещо лично. Не сме чак толкова близки.

В: През последните месеци нямахте толкова голям успех. В криза ли е Рафаел Надал?
Рафа: Не. Може би понякога не играех по най-добрия начин, но не беше катастрофално. Зле беше само в Торонто и Синсинати. Но когато не играеш мачове, понякога е трудно да запазиш нивото на играта си.

В: От Уимбълдън насам сякаш имате проблеми. Там стигнахте за последен път до финал срещу Федерер.
Рафа:Тогава имах нужда от почивка. Бях играл в много мачове и бях уморен. Не пипнах ракета цяла седмица. Не исках да рискувам да пропусна част от сезона, както стана през 2005 г., когато кракът ми пострада. Лично аз не съм разочарован от резултатите си. За мен беше важно да съм здрав и да задържа второто място. Успях да го постигна. На USO загубих добър мач срещу Южни. Играх за пръв път на Мастърс Къп и стигнах до полуфинала.

В: Очаквате ли с нетърпение сезона на клей – любимата ви настилка?
Рафа: Харесвам и други настилки, но на клей играя малко по-добре.

В: Миналия сезон счупихте рекорда на Вилас и постигнахте 60 последователни победи на клей. Какво още можем да очакваме от вас на тази настилка?
Рафа: Не обръщам много внимание на рекорда. Рано или късно ще загубя и серията ще свърши. Надявам се да не стане твърде скоро. Пък и сега, когато рекордът е мой, не е толкова важно. Не е нужно повече да се стремя към него. Сега целта ми е да остана най-добрият играч на клей в света колкото е възможно по-дълго.

В: Ще можете ли да спечелите “ поредни пъти РГ, както направи Роджър Федерер с USO?
Рафа: Ще видим.

В: Можете ли да спечелите Уимбълдън?
Рафа: Това е едно от най-големите ми желания. Уимбълдън е любимият ми турнир. Миналата година имах добри шансове на финала срещу Федерер. Сервирах при 5:4 и 30-0 във втория сет. В третия сет имах шанс да пробия при 1:1. Ако подобря сервиса и волето си, е възможно.

В: На миналогодишния Уимбълдън се носеха слухове за допинг. Доколко ви засегнаха?
Рафа: Никак. Беше пълна глупост, измислица. Тъжно е, когато хората пишат нещо, без да имат факти. Журналистът, който твърдеше, че вземам допинг, нямаше достатъчно смелост да се подпише под статията. За щастие след известно време всичко се изясни.

В: Има ли в тениса проблеми с допинга?
Рафа: Не. С постоянните проверки това е невъзможно. Мен ме проверяваха 16 пъти последната година. Контрольорите ходят навсякъде. Дойдоха дори у дома. Застанаха на вратата в 9 ч. в събота. Още спях. Мама ми отворила и дойде да ме събуди.

В: Не смятате ли, че строгият контрол помага за създаването на облика на “чист” спорт?
Рафа: Няма проблеми. Ние имаме лоша репутация. Но честно казано, не смятам, че в тениса има допинг.

В: Освен посещения като това, можете ли още да живеете нормално на Майорка или около вас се вдига все повече шум?
Рафа: Понякога почитатели идват за автограф, но иначе е спокойно. Хората тук са спокойни и уравновесени. Мога да ходя на кино с приятели, на купони, да играя голф като всеки друг. В Манакор, родния ми град, и без това всички се познават.

В: Какъв е животът ви тук, ако не пътувате по турнири?
Рафа: Обикновено ставам в 9,00 ч. и тренирам докъм 20,00 ч. После отивам с колата до Палма, за да се видя с приятелката ми Мария Франциска. Тя учи там бизнес. С нея съм от година и половина. Това е рекорд за мен. (не пропуска)

В: Английският ви се подобрява. Много ли практикувате?
Рафа: Не, но говоря по-добре, защото ми се налага да говоря много на английски на пресконференции, интервюта, на промоции и това е добра практика. Не уча, защото нямам време. Понякога чета книги на английски или гледам американски филми с испански субтитри.

В: Снимахте се в реклама на KIA, която постоянно се излъчва по телевизията. Разкажете ни за снимките.
Рафа: Бяха в Ню Йорк, преди USO. Беше забавно, но и много уморително. Един ден снимахме 10 часа без прекъсване. Непрекъснато трябваше да повтаряме някои сцени. Но когато свършихме, усещането беше страхотно.

В: И в живота ли карате така бързо, както на рекламата?
Рафа: Не, не. Може би с яхтата на баща ми, там натискам здраво газта. Скоро трябва да взема капитанска книжка. Искам някой ден да си купя своя яхта. Обичам океана почти колкото тениса.

Интервюто взеха Андрей Антик и Нина Хофман.

“Много благодаря на читателите”
Читателите решиха. В Майорка дадохме на Рафаел Надал наградата “Михаел Вастфал”. Той беше много изненадан. Когато влязохме в луксозния ресторант Sa-Punta на източния бряг на Майорка една дъждовна вечер за интервюто, носехме подарък за него: малък, но тежък трофей – наградата “Михаел Вестфал”. Хиляди читатели гласуваха и избраха Рафаел Надал за най-добър тенисист на 2006 г. Той победи с малко Роджър Федерер, който вече два пъти е печелил трофея. Фактът, че читателите са предпочели него, много зарадва Рафа. “Мнението на почитателите ми е много важно за мен”, каза той. “Много благодаря на всички, които са гласували за мен.”
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 15 фев 2007, 23:52

Благодаря за снимките, момичета, и на Нео за превода. Веднага се размечта за Фед и клея! :D

Ето я снимката от списанието, извадена в по-добър вариант.
http://img19.imageshack.us/img19/6619/w ... eeepo9.jpg
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 16 фев 2007, 00:21

maryan unfaitful написа:В: Забелязва се, че имате добри взаимоотношения. Не е ли това необичайно? Джон Макенроу и Иван Лендъл се мразеха.
Рафа: Роджър е добър човек. Защо да го мразя? Ако се видим в съблекалнята, се поздравяваме. Но не сме приятели. Водим напълно различен живот, дори не говорим един и същ език.

В: Но си пишете СМС-и и си звъните.
Рафа: Така е. Понякога говорим по телефона. След Мастърс Къп, когато и двамата бяхме в почивка, Роджър ми се обади на два пъти, защото трябваше да обсъдим някои неща.

В: Пробудихте любопитството ни. За какво ставаше дума?
Рафа: (усмихва се): Няма да ви кажа. Но не се тревожете, не беше нещо лично. Не сме чак толкова близки.


Аз какво ви казвам, че Рафа е хвърлил око на Мирка. Ама явно Роджър не си я дава току-тъй. :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 16 фев 2007, 00:32

Мери, благодарско за превода и снимката...ммм...

Майки, според теб Рафа на кого ли не е хвърлил око, онзи ден беше Амелито, днес Мирка, кой знае какво още ще измислиш, ама карай...

Изображение
http://www.fanciel.net/nadal :roll: к`во това?
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта

cron