КУПА ДЕЙВИС

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 21 ное 2007, 19:25

Vesela Taneva написа:Колята не е ли първа ракета? :roll:

Първа си е, за съжаление :roll: , просто не са подредени по рейтинг. И на сайта на КД са така. Ама той я играе, я-не :roll: На мястото на Тарпи щях да го пусна само на двойки. Те там вече може да стане истински герой :lol:

Потребителски аватар
wimbly
Мнения: 1029
Регистриран на: 04 май 2006, 00:55

Мнениеот wimbly » 21 ное 2007, 19:40

на каква настилка ще се играе :?:
Изображение

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 21 ное 2007, 19:49

Hard-indoors, възможно най-бърза са я направили :wink:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 24 ное 2007, 10:14

Утре от 16.45 по РингТВ Русия/ Германия полуфинал на двойки от ДК.

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 29 ное 2007, 22:58

Излезе жребият за финала:

Andy Roddick (USA) v Dmitry Tursunov (RUS)
James Blake (USA) v Mikhail Youzhny (RUS)
Bob/Mike Bryan (USA) v Igor Andreev/Nikolay Davydenko (RUS)
Andy Roddick (USA) v Mikhail Youzhny (RUS)
James Blake (USA) v Dmitry Tursunov (RUS)


Виждам, че Тарпи ме е послушал и не е поставил Коля да играе сингъл. :wink: Дал му е възможност да стане герой на двойките :lol: . Мисля, че Миша спокойно може да бие Блейк, а неделя ще видим :wink: На тая бърза настилка и Турсунов с неговия сервис може да изненада Родик, още повече, че има доста по-комплексна игра от него. :roll:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 29 ное 2007, 23:02

distilk написа:Мисля, че Миша спокойно може да бие Блейк


Бе и аз си го мисля, но дано не стане. :lol: :twisted: :wink: А на Митя успех и победа в три сета му пожелавам! :D

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 29 ное 2007, 23:08

Ако Митя бие, Блейк ще се гипсира пред отговорността на всяка цена да спечели :wink:

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 30 ное 2007, 09:57

Не знам защо всички в един глас предричат лесна и убедителна победа на американците в този финал. :roll: Това е възможен вариант, но според мен далеч не е толкова очевиден. Няма нужда да се правя на анализатор, хитрата лисица Тарпи обяснява доста неща, а сигурно и още повече премълчава :wink: , така че просто ще го преразкажа.
Избраната настилка е с нисък и бърз отскок на топката. Целта е да се подпомогне силния сервис на Родик. Но в момента, в който сервисът на Родик спре да работи добре, това предимство се превръща веднага в неудобство. Защото Родик не е толкова бърз в разиграванията от основната линия и бързият отскок ще му създава доста затруднения. Освен това, Турсунов има не по-малко мощен и силен сервис от Родик и може съвсем спокойно да докарва нещата поне до тайбрек. А тайбреците са рулетка, тук много неща зависят просто от късмета и от психическата устойчивост. Тук и Родик, и Турсунов не са в стихията си, така че е възможен всякакъв вариант. Накрая нещата може да се решат и от рижия мустак на Дима, от който те избива на смях щом го погледнеш :lol:
Изображение
За разлика от Родик, бързият и нисък отскок е добър за играта на Блейк, който взема топката при отскока й и е много бърз. Затова срещу него Тарпи е поставил Миша, който има отлични подсечени удари, които могат да отслабят играта на Блейк. Освен това, Миша е известен боец, той ще умре на корта за отбора, ако трябва. А Джеймс, точно обратното, той просто не може да издържа на напрежението и да играе отговорни мачове. Ако и Родик загуби първия мач, то върху плещите му ще се стовари огромно бреме, което допълнително ще го разстрои психически.
Изобщо психологичният момент в този мач ше играе основна роля, според мен. Американците не са си приготвили добре домашните, което личи от блога на братята Браян. Те смятат, че най-силната двойка на руснаците е Турсунов-Южний и явно са очаквали нея. Сега са малко изненадани, което можеше да се избегне, ако бяха попрочели туй-онуй и най-вече интервюто на треньора на Миша, в което той казва, че Дима и Миша са психически несъвместими на корта и затова тази двойка няма шанс. Най-силната двойка на руснаците в отсъствието на Марат е именно Давиденко-Андреев. Разбира се, тя може да претърпи промени в последния момент, което ще зависи от развоя на мачовете в петък. Ако руснаците успеят да взечат поне една точка в петък, мачът ще се завърже и Тарпи ще извади някое зайче от ръкава в неделя. Стигне ли се до 5-ти решителен мач, направо съм сигурна в победата на Русия. А ако САЩ поведат с 2:0 след днешния ден, то мачът може да се смята за свършил...
Основната идея съм взела от Тарпи и само съм я доукрасила с "некои съображения": :wink:
http://www.sport-express.ru/art.shtml?150439

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 30 ное 2007, 17:54

distilk написа:Ако Митя бие, Блейк ще се гипсира пред отговорността на всяка цена да спечели :wink:


Диди, стига с тези антиглобалистични размишления. :lol: :wink:

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 30 ное 2007, 18:08

Майк, ти по-добре се надявай Родик да бие, та да не изпада Джеймс в трудно положение :wink: Тъкмо днес руснаците май нямат много късмет, за което принос имаме и ние, като ги бихме на волейбола :lol:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 30 ное 2007, 18:19

Някой може ли да каже от колко ще почват преките предавания :roll: :?:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 30 ное 2007, 19:42

Мачовете започват от 23 ч., а предаването по Ринг е от 22:30 по програма.

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 01 дек 2007, 11:17

Тоя финал свърши май още първия ден. :roll: Очакваха се тайбреци в мача на Родик и Турсунов, пък те бяха в мача на Блейк и Южний. Впрочем, вторият мач беше наистина много добър. Така е, когато не можеш да разчиташ на първата си ракета и тя ти проваля финала, г-н Тарпищев :twisted:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 01 дек 2007, 17:52

Мисля,че американците ще вземат купата тази година! :roll:
Не ми стана много ясно защо Давиденко не играе сингъл,а го пускат на двойки където работата е ясна от самото начало!

Потребителски аватар
distilk
Мнения: 2153
Регистриран на: 20 ное 2006, 16:47

Мнениеот distilk » 01 дек 2007, 18:10

Ами защото той в нормално състояние никога не е побеждавал Блейк, а сега дори сам си казва, че е в толкова лошо физическо състояние, че няма да издържи и един сет. :evil: Голяма работа е първата ракета на Русия! :twisted: Освен това, само при такъв състав първия ден срещу Блейк можеше да играе Южний като първа ракета, защото той има качествата да го бие, за разлика от другите. И наистина можеше да стане, ако този мач беше първи по жребий...
Но днес все пак Коленка ще има шанс да се докаже като велик тенисист. :wink:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 108 госта