Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 5

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 06 яну 2007, 15:45

Ани,загубихме 1 сет 6/4 Образът толкова много изостава ,че трудно се следи играта му :evil:Ха дано нещата се обърнат!

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 яну 2007, 15:48

Мачът май трудно върви или поне тук изостава доста, тоя първи гейм на 2рия сет, сумати време се играе :roll:

Вивка после да ги делни тия глупости от тук, които съм изписала...плз...
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 06 яну 2007, 15:51

Рафа прави доста непредизвикани грешки 14 досега :evil: Много викат за белгиеца,а той греши по-малко :twisted:

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 06 яну 2007, 15:52

Защо да ги трия, Ани? Обсъждаме си мача! Жалко за първият сет, аз сега го пуснах, дано е на късмет :P

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 06 яну 2007, 15:57

Е сега си включих лайвскора и гледам че Малис води.Дано РАФА го обърне.


VAMOS RAFA

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 яну 2007, 16:09

На Рафа коефицентът спада, толкова ли е зле, хора? Като "гледам" по колко време продължава всеки гейм :shock:
Вивка, казвах да ги изтриеш, че май за утре ще трябва нова тема да се отваря.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 06 яну 2007, 16:25

annysy написа:На Рафа коефицентът спада, толкова ли е зле, хора? Като "гледам" по колко време продължава всеки гейм :shock:
Вивка, казвах да ги изтриеш, че май за утре ще трябва нова тема да се отваря.


Спокойно АНИ.Сега Рафа ще проскубе дългокосия белгиец

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 яну 2007, 16:28

Как споко, Марто, трябва сега да го пробие, иначе.....гадост
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 яну 2007, 16:57

:cry: :cry: Разкажете ми по-после какви ги направи, че ще се пукна от яд..
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 06 яну 2007, 17:17

annysy написа::cry: :cry: Разкажете ми по-после какви ги направи, че ще се пукна от яд..


Жалко.Дано утре поне моя да го бие.Иначе Рафа у понеделнико къде ще играе

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 06 яну 2007, 17:37

Е какво да се каже!Много ме е яд!От това което успях да видя пак старите проблеми!Аз съм един обикновен фен и отдавна съм казала какво си мисля за хард турнирите и РафаДа си помисли щабът му!Той не може да не е на ясно!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2007, 17:39

Изображение
Даже от тази снимка не ми става по-добре! :evil: :evil: :evil:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2007, 18:12

Анализ на мача от опитната фенка:

Първо да кажа, че съм ужасно разочарована. И през ум не ми минаваше, че може да загуби този турнир. Какъв шок!

През първия си сервис гейм Рафаел играеше на основната линия и дори почти в корта. Връщаше сервиса на Малис много по-назад, но след това се връщаше напред. Много скоро стана ясно, че Малис няма да се спре преди нищо. В интервюто си той каза, ч няма какво да губи и точно така направи. Целеше линиите и беше много агресивен при всяка възможност. Но аз мислех, че с времето ще се умори и притесни, особено ако води. В миналото това беше тенденцията при него.

В първия сет Малис беше по-добър в дългите разигравания, което беше изненадващо. Рафаел губеше дългите точки, обикновено с НГ. Рафа стана агресивен, когато Малис заплашваше да го пробие втори път с 15-40. Той прати лесна топка в мрежата и аз си помислих, че след това може да спре да атакува. Но той не го направи, спечели следващата точка с лесен уинър, а после направи два чудесни сервиса, които го извадиха от затруднението. За съжаление на можа да пробие сервиса на Малис. Имаше само един шанс и не го реализира, а единственият му слаб сервис гейм беше достатъчен, за да му струва сета. Трябва да се признае, че в първия сет Ксавие игра много добър тенис и успяваше да закара Рафа на неудобни места по корта. Той непрекъснато атакуваше с форхенда си форхенда на Рафа, така спечели всичките си важни точки. Тактиката беше успешна – удряше към бекхенда на Рафаел и после бум! – бърз и остър форхенд, който Рафа не можеше да достигне или да прехвърли над мрежата.

Във втория сет имаше две дълги точки при сервис на Рафаел. Едната той загуби, а другата спечели като се хвърли на пода, за да направи уинър. Претърколи се и си ожули ръката, но цялата работа се отрази по-зле на Малис. След тази точка Ксавие изглеждаше изцеден. Рафаел успяваше да го разкарва по корта и Малис връщаше все по-малко топки. Още тогава стана ясно, че ако Ксавие не спечели чисто, ще загуби. Имаше още една страхотна точка, която Малис спечели и тя се отрази много зле на Рафа. При равенството, когато си разменяха ждробове и Рафаел пропусна уинъра си. Това позволи на Ксавие да спечели сервис гейма си, но изглеждаше сякаш всичко е въпрос на време. Според мен Рафа също мислеше така и очакваше Ксаве да капне. Тогава Малис го притисна в следващя му сервис гейм и спечели брейк пойнт с още един от страхотните си форхенди. Чудех се колко още от тях може да направи, след като изглеждаше скапан. Рафаел явно се чудеше същото и започнах да се притеснявам, че ще се отпусне и ще остави мача да му се изплъзне, особено след като Малис продължаваше да упорства и успяваше да спечели всеки сервис гейм. Рафаел го притискаше, но не успя да го пробие. Своите сервис геймове вземаше сравнително леко, но пробив не можа да направи. Към средата на втория сет той започна да използва ждробове по време на разиграванията. Мисля, че така се опитваше да накара Ксавие да тича още повече. Някои от тях бяха ужасни, но като цяло идеята беше ефективна и даде някои дивиденти. Най-накрая в десетия гейм на втория сет Рафаел имаше две възможности за пробив, за да спечели сета. Невероятно е, че пропусна и двете. В първия случай това беше резултат от отличен удар на Ксавие, а във втория – ужасна грешка. После спечели предимство и отново направи грешка. Идеше ми да си оскубя косата. След това Ксавие направи ас, но загуби предимството си с двойна грешка. Но в крайна сметка отново се измъкна. Невероятно е, че Рафа имаше още 3 възможности за пробив в следващия сервис гейм на Ксавие и не успя да реализира нито една от тях. В този момент можех да се разрева – все едно гледах мача срещу Южни. Вместо да отреже главата на змията, той й позволи да се плъзне в тревата! Трябва да се признае, че Малис използва умението си да сервира добре (7 аса срещу 1 на Рафа) и тактиката сервис-воле, за да остане в мача. Беше много ефективна и му спечели последните 2 сервис гейма. Бях малко изненадана, защото е трудно да играеш сервис-воле, когато си уморен, но форхендът му губеше силата си, така че това беше разумна алтернатива и се оказа в негова полза.

Накрая Рафаел загуби този мач, защото не успя да направи нито един от 7 възможни пробива, като повечето пъти това се дължеше на негови непредизвикани грешки, а не на уинъри на Малис. Грешките му бяха далеч повече от уинърите, почти 30 – 16 от форхенд и 12 от бекхенд (загуби мача с 3 последователни грешки, но не броя едната, защото беше предизвикана от добър сервис на Малис). Както знаем, когато рискуваш повече с ударите, правиш повече грешки, така че това не го вземам много навътре, макар че щеше да е добре да са по-малко! Притеснява ме продължаващата тенденция да не завършва геймове, сетове и мачове, което е показател за самочувствието на играча. Ксавие беше готов да падне, но Рафаел не успя да го победи. Тази тенденция продължава вече доста време и това ме тревожи повече от всичко друго. Сервисът и ударите му ще се подобрят с времето, но е по-трудно да си върне психическата увереност.

Имаше един много сладък момент в мача, когато се смях с глас. При една от почивките Рафа си сменяше фланелките и някакво момиче изкрещя толкова силно, сякаш беше видяло чудовище. Дори Рафа се стресна и подскочи. Чудя се дали Рафа или Ксавие ще се откажат от мача на двойки. Няма да се изненадам, ако Малис го направи, като се има предвид, че утре ще играе на финала. Боже, толкова е гадно!
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2007, 18:23

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Уви, и Моя падна. :cry:
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 06 яну 2007, 18:25

Честно казано очаквах Рафа да спечели турнира.Преди Австралия щеше да го зареди,но........ :cry: Миналия сезон гледах мач Малис /Фед и замалко белгиецът да победи.Добър е на хард,но това не извинява загубата ни. Ще видим какво ще направи в Австралия нашето момче.Както се казва:Докато дишам се надявам! :lol: :lol:
ПП.Е,жалко и за Моя :roll:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта

cron