Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 5

Потребителски аватар
Lolo`
Мнения: 71
Регистриран на: 19 ное 2006, 19:57

Мнениеот Lolo` » 05 яну 2007, 23:50

Специално за Мери :lol:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2007, 23:56

Lolo, получаваш си целувките и оттук, велика е! :P :P :P

А аз минавам към статията към снимката от Ани, която много ме накефи...

ИСПАНИЯ ИМА УНИКАЛНА ТЕНИС КУЛТУРА
5 януари

В много отношения тазгодишният Ченай Оупън е приказка за двама испанци – бившият номер 1 Карлос Моя и сегашният номер 2 Рафаел Надал.

Връзката Моя-Надал е резултат на уникална тенис култура, в която да бъдеш ментор на младите играчи е естествено.

Рядко можеш да видиш най-добрите играчи в турнира да си почиват заедно, да търсят начини да подобрят взаимно играта си – гледка, която имаме удоволствието да видим на тазгодишния Ченай Оупън.

Карлос Моя доведе младия Надал в Ченай през 2004 г. Моя спечели индивидуалната титла, а Надал – тази на двойки. Това е дългогодишно приятелство, в което Надал следва някогашния успех на крал Карлос.

“Познаваме се много време и колкото аз съм му помагал, толкова той е помогнал и на мен. Той е вдъхновение и те принуждава да се усъвършенстваш с всеки изминал ден. Искам да продължа да играя с него”, казва Моя, 43-ти в света в момента.

Самият Надал пък сега е ментор на младия Бартоломе Салва Видал. Надал му помогна да получи уайлдкарт за турнира и дори играе на двойки с младия си приятел.

“Често сме играли заедно. Спечелихме заедно младежката световна купа на два пъти. Чувстваме се добре заедно и на корта, и извън него. За пръв път играем на двойки на турнир от АТР и много бих искал това да продължи и занапред”, казва Надал.

Една от основните причини испанският тим да процъфтява е този неегоистичен интерес да помагаш на по-младите играчи да вървят напред. И, както казва Моя, ако до теб има сънародник, не се чувстваш сам, в известно отношение той е “дом, далеч от дома”.

Карлос Моя и Рафаел Надал си разменят шеги, тренират заедно и си помагат в кризисни моменти. И внезапно се оказва, че в спорт, където си сам срещу всички, животът не е толкова самотен.
http://www.youtube.com/watch?v=_k0aQBDlxLo
Това е интубираното видео към материала.

МОМИЧЕТА, СПРЕТЕ МЕ!
Излизат купчини страхотни статии (поне според мен) и на мен ми е лесно, щото пиша, ама вие ще се мъчите да ги четете! И не знам дали няма да приключим темата преди края на Ченай! Ужас! :shock:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 яну 2007, 00:26

Ами ще те спрем, не си го и помисляй, Мери, добре че си фен на Рафа, ние само сме спечелили покрай теб. А онова, което го написа на Рафо да му дадат купата без да е играл, а ..сакън и аз искам да изплакна око и да го мерна по Евроспорта.
Тази снимка е уникална, Lolo`! Баммммм!!!!
Злати, 10х да снимките :)
:idea: Кой е казал, че темите трябва да се заключват на стр 100, простете ми за невежеството :oops:
Ще се огранича с писането на глупости, но на тая снимка не устоявам :lol: :lol: :lol:
Изображение
Ей на това пък ме кефи заглавието... http://www.newkerala.com/news4.php?acti ... s&id=74819
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2007, 00:28

Бих я нарекла "Маймунско положение" :D
Ми тогава продължавам, докато не ме спрете, пък да видим какво ще излезе от цялата работа... :roll:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2007, 01:36

(Ани, таз пък е по предишната снимчица от теб, дето ме юркаш да пиша)

НАДАЛ, ЕДИН УЧУДВАЩО НЕЗАВИСИМ ЧОВЕК
Виджай Партасарати

Седим си във ВИП барчето до външните кортове – Рафаел Надал и няколко индийски журналисти късно вечерта в четвъртък. Световният номер две се е съгласил да ни даде общо интервю и се е втренчил в penne pasta (това не знам кво е, няма да ви кажа сродните думи, които открих в речника, не за пастата), която келнерът току-що му е сервирал.

“Още”, казва Надал намръщено. Все пак един подрастващ трябва да се храни добре.

Надал промърморва отговорите си между хапките и на фона на бръмчащия климатик. Очевидно не го притесняваме, той е съсредоточен върху гледната си точка, както върху точките в мачовете, които играе пред огромна публика.

Често зрителите се изненадват, че мускулестата фигура на Надал се движи с невероятна бързина, но както казва той, има и по-яки тенисисти. “Виждате моите мускули, защото фланелката ми е без ръкави”, казва Рафа с усмивка. “Може би бицепсите ми изглеждат най-големи, но не са най-силните.”

Но като цяло отговорите му на въпроси, свързани с тениса не са толкова интересни, колкото онези, които ни позволяват да надникнем в ума му. Той е изключително независим човек. Когато го питаме какво мисли по въпроса, че е секссимвол, повдига рамене. “Изобщо не мисля за това”.

Интересно за наблюдение
През последната седмица всички говорят колко непринуден е Надал, колко добре се отнася с почитателите си. Той е винаги учтив с журналистите, дори когато някои от въпросите им го дразнят. Понякога се обръща към преводача и изригва буен поток испанска реч. Винаги е интересно да наблюдаваш някого, когато говори на родния си език.

Има по-добър визуален контакт, мисловният процес не е затруднен от недостатъчен речник, изражението не е толкова двусмислено и по-лесно се чете. Понякога по време на тези изблици Надал сваля маската на добросърдечност. И лицето му отново става непроницаемо.

В това няма нищо лошо, разбира се. Всеки има право да се намръщи от време на време. Само нашият стремеж да слагаме категории на знаменитостите като “земен” или “добър човек” е несправедлив и повърхностен.

Когато го питам дали славата му пречи да намира нови приятели, изражението му за миг замира между объркването и отвращението. “Не разбирам”, казва той. “Защо да е по-трудно? Аз все още съм приятел със съучениците си от началното училище, живея в същата къща със семейството си. И срещам нови хора, правя нови контакти.”

Нормален човек
Това ми се струва неточен отговор, затова настоявам: няма ли той усещането, че хората понякога искат да се запознаят с него, само защото е известен? Надал се усмихва полуядосано-полуневярващо. “Не разбирам. Аз не разсъждавам така, аз съм нормален човек с нормална работа. Хората се държат добре с мен и аз се държа добре с тях. Това е естествено.”

Трудно е да се прецени доколко тази гледна точка е ограничена от проблемите в комуникацията или от възторжения му оптимизъм. Във всеки случай английският му се е подобрил невероятно през последните шест месеца. Той вече не акцентира изреченията си с “no” в края като: “Той игра добре, no, той има добър бекхенд, no?”

Надал завършва срещата ни с уместен съвет за амбициозни родители. Деветгодишните, подчертава той, не бива да бъдат подлагани на прекалено голямо напрежение. “Това се случва често тези дни. По-важно е, когато си малък, да се радваш на играта. И ако си добър, на 12-13 г. може да решиш да се занимаваш професионално.”
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2007, 05:02

Мда, че преводът е нещо относително се доказва от предишната и тази статия...Очевидно са писани от двама различни журналисти по време на онуй ядене... И ... кой кво разбрал... :D :D :D

ФЕДЕРЕР Е ПО-ДОБЪР ОТ САМПРАС
С. Канан
Ченай, 5 януари

Рафаел Надал излъчва заплаха с огромните си бицепси и лазерно точни форхенди. Но под стоманената броня на шампиона се крие и друга страна. Той е непринуден, обича да се забавлява и се наслаждава на онова, което прави на корта и извън него.

В непринуден разговор Рафа, както е известен по цял свят, може да говори за много неща. И за разлика от много други шампиони не е досаден. (хм, за кого ли намеква?) Обича да ходи на плаж, да играе футбол и да купонясва.

Най-добрите ти мачове срещу Федерер?
Не съм съгласен с това, което казват хората – че съм играл по-добре на Уимбълдън, отколкото Федерер на РГ. Това бяха различни мачове на различни места и различни настилки. Може би не играх по най-добрия начин на Уимбълдън, а може би той не игра по най-добрия начин на РГ. За мен най-добрите ни мачове са полуфиналите на РГ и на Мастърс Къп. (Определено е бил много гладен) Те бяха по-добри от финала на Уимбълдън.

Кой е по-добър, Сампрас или Федерер?
Не мога да кажа със сигурност. За мен по-добрият е Федерер. Той е завършен играч, всичките му удари са добри. Макар че за най-добър се смята онзи, който е спечелил най-много титли от Големия шлем, мисля, че хората трябва да разберат, че и точките са от значение. В момента Федерер има 8300 точки. Когато Сампрас беше първи в света, имаше само 5000. Но всеки има право на мнение. Както казах, за мен Федерер е по-добър от Сампрас.

Как успяваш да победиш Федерер?
Когато изляза на корта, давам всичко от себе си и това е всичко. Няма тайни.

Как гледаш на себе си – като на 20-годишен или като на втори в света тенисист?
Зависи къде съм. Когато играя в турнир, когато съм на корта, си мисля, че съм втори в света, защото това ми дава увереност. Но когато съм у дома в Майорка със семейството и приятелите си, аз съм най-обикновен 20-годишен младеж.

Как се промени животът ти през последните три години?
Животът ми у дома не се е променил. Приятелите ми са същите. Живея със семейството си. Но когато пътувам по мероприятия на спонсорите ме приемат по различен начин – като известен човек. (тук съм ама много волна в превода, но пускам линка на статията и приемам всякакви корекции)

Дразниш ли се, когато хората ти искат автографи?
Не. Винаги се опитвам да бъда любезен с тях, защото те наистина ги искат!

Как разпускаш?
Обичам да играя голф. Ходя на плаж, ловя риба. Обичам футбола и ходя да гледам мачове на стадиона. И на купони с приятелите си.

Любимите ти отбори?
Майорка и Реал Мадрид. (Хм, не беше ли обратен редът?

Чичо ти е играл в националния отбор... Мислил ли си да правиш кариера във футбола?Играех футбол, когато бях на 15 г. Обичах футбола, исках да съм в националния отбор. И бях добър играч... (ама явно само в отбор, ако се съди по някои предишни статии)... Беше ми трудно, когато трябваше да решавам.

За играч с твоята физика не е ли изненадваща бързината ти?
Не смятам.

Колко тренираш на корта и колко в залата за фитнес?
Повече на корта. Имам специален треньор и треньор по физическа подготовка. Работя много върху физическата си подготовка, защото смятам, че е от голямо значение, за да играеш на сто процента.

Какъв е съветът ти към децата, които искат да станат Рафаел Надал?
Не знам. Да се наслаждават на играта и на състезанието. Когато децата са на 8-9 години, те вече си мислят да станат професионалисти. Когато аз бях на осем, ходех по турнири, защото ми беше приятно. Играех с приятелите си. Ритахме или плувахме. Това трябва да е най-важното, когато си малък. Чак на 12-13, ако играеш добре, можеш да се замислиш за нещо по-професионално.

Преди РГ миналата година имаше травма. Много ли беше трудно да се върнеш към спорта?
Когато си с травма, е много трудно да се възстановиш, защото си седиш у дома и не можеш да тренираш, нито да се състезаваш. Аз успях да се възстановя изцяло и когато се върнах на корта, и започнах да печеля, придобих увереност. Беше трудно, но изключително удовлетворяващо.

И СЕГА МОМЕНТЪТ НА ИСТИНАТА – АБСОЛЮТНО СЪМ ИЗГУБЕНА В ПРЕВОДА

Въпросът на английски е: Do you mistrust fame? Още не съм достатъчно видиотена, за да мога да ви преведа това гениално хрумване, така че ще е приблизително: Не се ли доверяваш на славата?
( При този тъп въпрос той явно чува “фейм” като “френд”(приятел), докато мачка оназ паста, и отговаря съответно)
Не, защо? Имам си приятели. Имам приятели в Майорка и особено онези от училище, с които се познаваме от 3-4 годишни. Ние сме 7-8 души и винаги излизаме заедно. Това са истинските ми приятели. Освен тях имам приятели и между колегите като Карлос Моя и Фелисиано Лопес. Има и други, които ти стават приятели, само защото си известен, но те не са ти истински приятели (Не изгубена, тук съм си направо загинала в превода)

Как ти влияе етикетът "секссисмвол"?
Изобщо не мисля за това.

Физически си много по-добре сложен от другите играчи, ръцете ти...
Не е така. Просто нося фланелка без ръкави. Моите мускули се виждат, а на останалите – не, това е истината. Може моите да са по-релефни, особено бицепсите, но не са най-силните...

Какво ти липсва в играта?
Макар че засега съм доволен от себе си, има много неща, които трябва да усъвършенствам. Уинърите, волетата. Винаги можеш да подобриш играта си.

Интересуваш ли се от мода?
Не. Обичам да се обличам добре, но толкоз.
http://www.hindustantimes.com/news/181_1889694,0007.htm
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2007, 05:35

ЕДИН НОРМАЛЕН ПИЧ, КОЙТО ИГРАЕ УБИЙСТВЕН ТЕНИС

Съквант Басра
Петък, 5 януари, ама почти 6-ти като гледам

Всеки тенисист си има ритуал пред мача, за да се настрои. При големите играчи обикновено това е напрегнат момент, който предпочитат да прекарат изолирани, за да се подготвят психически, преди да се развилнеят на корта.

Рафаел Надал е различен.

За играч от неговия калибър и ранг обикновено организаторите предвиждат отделна съблекалня, където по-низшите създания нямат достъп. Но Рафа явно няма нужда от подобни глезотии.

Преди мача си срещу Давиде Сангинети Надал се е разположил в медицинския кабинет – място, където играчите и още сума ти хора, свързани с турнира, влизат и излизат, за да се оплачат от какво ли не. Бърбори си с треньора и слуша музика, като от време на време се впуска в бурни танцови стъпки.

Мачът Малис-Санторо влиза в третия сет. Надал се шегува на испански, прави няколко маркиращи замаха, после преглежда ракетите си.

За разлика от много други топ професионалисти той сам се грижи за дръжките??? им.

Музиката му е неотменен спътник. Бау! Ракетата изхвърчава и пада на леглото. Надал поглежда извинително лекарите и треньорите в помещението.

“Ха сега я счупи”, шегува се един от тях. Той се усмихва с типичната си детска усмивка и продължава въображаемата си тренировка.

“За какво ми е отделна съблекалня? Няма какво да крия”, усмихва се искрено на въпроса. “Аз съм като всички останали играчи”, е обезоръжаващото допълнение. “Вземам студен душ, загрявам и излизам на корта”.

Когато мачът на Малис наближава края си, Надал става от леглото и прави няколко загряващи пробега с ужасяваща скорост.

Рязкото преминаване от лежане в шеметно тичане е потресно.

Той се усмихва в отговор на жестовете “Успех” и излиза, за да разбие Сангинети с 6-3 и 6-2 за 59 минути с непритеснения си форхенд.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 06 яну 2007, 11:03

Мери,какво да ти кажа ??Освен да ти благодаря за стотен път! :D
Ние сме най-добре информираните и заредени със снимки фенове :lol: :lol:
Да стискаме палци за мача с Малис,че започнах да ставам фаталист :lol: Щом реша ,че ще бие някого с лекота после подскачам на стола от нерви :shock: Така че ,за този мач нищо не казвам :P Само:VAMOS RAFEL!!
ПП.Колажът с кенгуруто е един път!! :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 яну 2007, 12:17

Благодарности за Мери и от мен.

Някой ще ми каже ли дали слуховете, че по Евроспорта ще дават мачове от Ченай днес и утре са верни и кога, че нещо не ми се отваря програмата на Еврсп2?
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 06 яну 2007, 13:31

Де този късмет Ани,но такова нещо не съм чула.Драгиев пуска по някоя новинка от Ченай и то предимно за представянето на Рафа.Направо да не повярваш!!Хвали го,че побеждава и върви напред.Ако играят в Доха финала днес Мъри с Любичич утре може да им остане място за още тенис.Дай Боже да видим Рафа!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2007, 13:33

Ани, за Евроспорт 2 писаха вамоските, че можело да предават полуфинал и финал! Ама аз нямам такава програма.
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 06 яну 2007, 14:16

Рафа ще играе срещу Малис, така ли?
Ксавие е един от най-талантливите тенисисти, които обаче не могат да разгърнат напълно потенциала си. Гледала съм много силни негови мачове, но не вярвам да изненада Рафо! :P

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 06 яну 2007, 14:39

След Рафа ще играе Моя, а после е мачът на двойки на Рафа! Абе, умориха го това момче! :D
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 06 яну 2007, 15:10

Мачът започна.Малис направи пробив,на е съвсем в началото

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 06 яну 2007, 15:20

Как е резултатът? Не съм вкъщи и тук лайвскора нещо го няма :cry:
Намерих го, но и тук бетуина не тръгва, а резултатът е гаден.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта

cron