Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 4

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 14 ное 2006, 15:39

Е, Кирето каза, че Рафа е във страхотна форма, успокоих се. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 14 ное 2006, 16:42

Ле-ле и сега що хубави думи за Рафа се чуват....от Диемата, на мача м/у Любичич и Налби...

Между другото някой ще ми обясне ли това с тв, линка, който пуснах - сваля се някаква програма /не повече от 1-2 МВ са/ и после хората с нормален Нет, разправят, че гледат ТВ онлайн, ама нещо при мен не се случва..

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 14 ное 2006, 16:48

Ани, аз от тез отдавна съм се отказала - при тая скорост нищо не се получава. Излязло е интервюто с Рафа, ще го пусна малко по-късно.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 14 ное 2006, 17:06

Ясно, Мери, щом при вас не става - аз направо да се отказвам докато е време...иначе ако пак ви се гледа Рафа с Блейк изкопах 1 линк http://www.mininova.org/tor/266177 , но като се има впредвид резултаta - май не е подходящо да ви го пускам :oops:

!!!Снимките ги разгледах....мммм и разбрах за червената шапчица - сладур си е.

+Нещо старо, обаче ми хареса...имаше от тези преди, ама точно от тази позиция не бях виждала снимка :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Rumen Tanev
Мнения: 6
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:19

Мнениеот Rumen Tanev » 14 ное 2006, 19:31

Ако Рафа знае какви верни фенки има в България,ще се стегне и няма да ни разочарова повече.Някой трябва да му каже на него и на чичо Тони,че е крайно време да му вземат един свестен треньор за да подобри и разнообрази играта си на хард. :twisted:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 14 ное 2006, 20:01

Че са верни, верни са, ама са много припрени. :lol:

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ СЛЕД МАЧА С БЛЕЙК

В: Очаквахте ли резултата, когато бяхте при Тайгър Удс тази суктрин?

Модератор: Не е ходил тази сутрин, а вчера.

В: Очаквахте ли вчера този резултат?

Р.Н: Не, когато бях на голф-игрището, не мислех за това, а за голфа. Но знаех, че днес ще ми бъде трудно срещу Джеймс. Предишните два пъти бях загубил. Знаех, че и днес мога да загубя и това стана.

В: Много съжалявам за днешната ти загуба, Рафа. Осъзнаваш ли, че Джеймс е единственият, който има само записани победи срещу теб?

Р.Н. Не, има и други, но той е един от най-трудните играчи. Но днес проблемът не беше в това. Аз играх много добре, чувствах се отлично на корта. При 4-3 в първия сет направих пробив, играх много добър тенис. Губех гейма с 0-40 и успях да стигна до равенство. Спечелих много хубави точки. Той също. Имах шанс, но не успях да обърна играта.

Във втория сет водех – до 30:0 при 4-1. Можех да спечелил гейма и да стане 5-1, но след това всичко се промени. Джеймс реализира много хубави точки, много агресивни, в решаващите моменти, във важните моменти. Но ако направиш два пробива, после още един 5-4 и сервираш за втория сет, не можеш да го загубиш, нали?

В: Джеймс се слави с това, че не може да си сдържа нервите на корта в ситуация, когато пада с 4-0. Изненада ли се, че той успя да навакса, защото мисля, че той малко се изненада.

Р.Н. Не знам. Когато водиш с 4-0, си мислиш, че имаш голям шанс да спечели сета. Мислех си, че ако играя нормално, ще взема сета. Но той игра много добре и успя да навакса. Когато успееш да се върнеш по този начин, нормално е да спечелиш сета, нали?

В: Като се има предвид, че не игра няколко седмици, преди да дойдеш на турнира и че имаш травма, доволен ли си от играта си днес?

Р.Н: Казах и преди, днес играх много добре. Доволен съм от играта си. Проблемът не е в играта, защото форхендът ми беше добър и реализирах чудесни минаващи удари. Точно като преди дълго време, миналата година. Затова се чувствах добре на корта. Но във важните моменти загубих увереност и това се оказа решаващо за играта. Но аз играх добре. Загубих срещу Блейк с 6-4 и 7-6. Той е един от най-добрите играчи в света на тази настилка. Имах много шансове да спечеля мача. Или ако не мача като цяло, то един шанс в първия сет и три във втория. Това е – ако не нямаш увереност при важните точки, ще загубиш, защото играеш срещу най-добрите играчи на света.

В: Мислиш ли, че това има нещо общо с факта, че от миналата седмица не си играл много? Липсваше ти конкуренция, ритъм.

Р.Н: Когато играеш на много турнири, когато играеш често, винаги се чувстваш по-удобно на корта, защото играеш повече мачове и минаваш през повече важни моменти. Когато не играеш на достатъчно турнири, понякога имаш проблеми, нали? Но и късметът ми не беше много добър във важните моменти в Мадрид, на USO и тук. В такива моменти трябва да разбереш защо се получава така. Трябва да подобриш играта си в такива моменти, защото проблемът не е в играта, защото аз играх много добре. Във всички турнири имах шанс, и на четвъртфинала на USO, на четвъртфинала в Мадрид. Не спечелих тези мачове, но играех добре. Проблемът не в играта, а в увереността. Ако спечелиш един мач, всичко се променя, нали? Затова се надявам да спечеля мача вдругиден.

В: Ти все още имаш много фенове тук. Вчера разговарях с приятелите си за прекрасните ти мускули. Казвали ли са ти, че имаш мускули, които изглеждат като пуканки? Изображение

Тук е голям купон. Има два варианта. Или журналистката им предвид Попай, а не попкорн, или както предположи една вамоска, китайците оприличават хубавите коремни мускули на царевични кочани. Испанците пък ги сравнявали с плочки шоколад. (Ох, на кака шоколадчето, ще го сгризкам Изображение!) Той явно обаче недоумява защо го обиждат, че мускулите му са като пуканки...

Р.Н. Добре. И какво?

В. Какво мислите за мускулите си?

Р.Н. (усмихва се) Какво да ви кажа? Как искате да ви отговоря? Чувствам се нормално, както обикновено. Не се оглеждам в огледалото. (ама си гледаш мачовете, ние знаем! :lol: )

В: Освен тенис играете добре и футбол. Има ли спорт, в който да не ви бива?

Р.Н. Много са. Може би когато бях по-малък, играех добре и футбол, но сега всичко съм забравил. И в баскетбола съм зле. В голфа – и там ме няма. Но ще се упражнявам, защото ако се упражнявам, някой ден ще играя много добре. Само че засега играя само тенис. Риболов? Това не е спорт. Гмуркането не спорт. Може би в момента съм се отдал само на тениса.

В: Исках да те попитам за Тайгър Удс. Вчера ходи да го видиш. Какво им става на всички тенисисти? (не можах да не преведа въпроса по тоз начин, щото много ми приляга) Видяхме там и Давид Налбандян. Каква е тази връзка напоследък между тенисистите и голфърите? Ще хвърлиш ли светлина върху нея? За какво разговаряхте с Тайгър?

Р.Н. Ами, аз обичам голфа и винаги гледам Тайгър по телевизията. За мен той е идол, защото винаги играе добре във важните моменти. Има невероятна психика. За мен това е много трудно. Затова го харесвам.

Беше ми много приятно да се запознаем. Вчера той играеше в последния кръг. Можеше да спечели и след един удар, дойде и ми каза: “Здрасти, Рафа, аз съм Тайгър.” А след 4 дупки, може би н а№13 – не знам точно – дойде, направи удара и след това, докато другите мине редът на другите, дойде при мен и си поговорихме малко. Беше много любезен. А на мен ми беше много приятно.

В: Днес връчиха на Федерер купа, интервюирахме и бившия номер 1 Майкъл Ченг. Като най-млада звезда в света на тениса как виждаш поколенията различни звезди, които изгряват и след това залязват? Какъв е твоят план за кариера?

Р.Н: Видях Федерер, за трета поредна година е номер едно. Сега той е най-добрият, това е истината. Колкото до плановете за кариерата ми, не знам. Засега планирам да подобря играта си. Вярвам, че ще успея да го направя. Знам, че винаги казвам това, но е истина.

Искам да завърша добре този турнир и след това ще тренирам много сериозно за следващата година. Засега това е моята цел.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 14 ное 2006, 20:29

ПРОБЛЕМЪТ НЕ Е В ИГРАТА, А В САМОЧУВСТВИЕТО

Амадор Понс

Рафаел Надал не иска загубата от Джеймс Блейк да му струва място на полуфиналите и предпочита да гледа положително на мача. Играчът от Майорка заяви, че точно в този мач срещу Блейк се е чувствал най-добре – той е загубил и трите им срещи – и че е изгубил от недостиг на мачове през последните месеци. Каза, че е имал шансовете си, макар да не е можел да използва някои от своите оръжия (очевидно имайки предвид проблема със сервиса и скорошната травма на коремните мускули), но заяви, че ще се опита да спечели своя пръв мач утре. “Ако не участваш в мачове, не изпадаш в трудни положения. След Уимбълдън съм играл само два важни мача – на USO и в Мадрид, и загубих и двата. Проблемът срещу Блейк не беше в играта ми, защото се чувствах добре на корта, а увереността. Ако бях по-уверен, нормално би било да не позволя да ми вземе втория сет. Надявам се само скоро да си върна самочувствието”, призна Надал.

Играчът от Майорка не смята, че Блейк е играл много по-добре от него в този мач. “В двата ни предишни мача аз се чувствах напълно надигран, но днес се чувствах добре, форхендът ми беше добър, минаващите удари... и имах шансовете си. Ако погледнем статистиката от мача, аз съм доминирал и в двата сета, но ми липсваше увереност, за да ги завърша. “ Макар че това беше явно, Рафаел Надал предпочете да не стоварва вината върху сервиса си. Той се ограничи с думите: “Дойдох тук без много тренировка и във важните моменти беше ясно, че сервисът ми не работи добре, но трябва да посрещаш ситуацията с онова, с което разполагаш. и без сервис успях да пробия при 4-3 в първия сет и до 4.-1 и 30:0 във втория. Не сервисът, друга е причината.”

Рафаел Надал вярва, че добрите резултати ще си проличат. “От известно време тренирам много усърдно. Направих някои промени и съм сигурен, че скоро резултатите ще се проявят. Въпросът е да спечеля един мач. Ако печелиш мачове, самочувствието ти нараства, а именно самочувствието печели турнири. Ако не спечеля тук, надявам се да успея да спечеля в Ченай или на Откритото първенство на Австралия догодина.” Испанецът завърши пресконференцията с думите: “Още не съм елиминиран и ще дам всичко в мача в сряда. Ще изиграя последните два мача в групата с голяма надежда и с цел да победя. Ще видим какво ще стане”.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 14 ное 2006, 21:18

Кво става тука???????????Нямаше ме една седмица и гледам че ще отваряме 5тия фенклуб
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 14 ное 2006, 21:20

marto193 написа:Кво става тука???????????Нямаше ме една седмица и гледам че ще отваряме 5тия фенклуб


Ами много отсъстваш! :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 14 ное 2006, 21:31

Айде утре да отвяваме Робредо, после и Давиденко да бъде приземен, че нещо много ме изнервя напоследък.
Поне ще имам комп наблизо, което е някаква утеха все пак.
Много ми се гледа полуфинал срещу Родик, това би бил много оспорван мач.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 14 ное 2006, 21:34

Cveti написа:Айде утре да отвяваме Робредо, после и Давиденко да бъде приземен, че нещо много ме изнервя напоследък.
Поне ще имам комп наблизо, което е някаква утеха все пак.
Много ми се гледа полуфинал срещу Родик, това би бил много оспорван мач.


Аз съм "за" всичките предложения!

Мачът беше много интересен, до края на втория сет Анди беше направо звяр! Но Роджър е железен. Измъкна му се на косъм. Бях сигурна, че вземе ли втория сет, третият е негов.
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 14 ное 2006, 21:37

Само да не вземат Роджър и Надал да се паднат на полуфинал, че ще изпусна мача. :evil:
Стягайте го, ей. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 14 ное 2006, 21:44

Neo написа:Само да не вземат Роджър и Надал да се паднат на полуфинал, че ще изпусна мача. :evil:
Стягайте го, ей. :wink:


Не ни мами, не му трябва да "се стяга", а да вирне малко нос! :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 14 ное 2006, 21:47

Neo написа:Само да не вземат Роджър и Надал да се паднат на полуфинал, че ще изпусна мача. :evil:
Стягайте го, ей. :wink:


Фед и Рафа САМО на финал, иначе всичко се "опорочава"... :wink:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 14 ное 2006, 23:02

Увериност, увериност, да му идва, че то турнирът ще свърши...
Иначе, Мери, тоз превод надмина всички, коментарът е супер свежарски...
А пък Марто е прав, ще отваряме ли нова тема? Аз имам предложение:

ЗЛАТИ, отвори ти новата тема, ако не днес, то поне преди у-ще утре, ако трябва и бележка по случия ще ти намерим....


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта

cron