Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 4

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Мнениеот ROO8 » 13 ное 2006, 16:54

Vesela Taneva написа:Пак старият проблем с играта зад основната линия :roll:

Е вие ако очаквате Надал да почне да праска асове и да играе на определени настилки сервис-воле,ще има да си почакате :lol:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 13 ное 2006, 17:04

ROO8 написа:
Vesela Taneva написа:Пак старият проблем с играта зад основната линия :roll:

Е вие ако очаквате Надал да почне да праска асове и да играе на определени настилки сервис-воле,ще има да си почакате :lol:

Аз лично - НЕ, щото това просто няма да е Рафа, мен си ме кефят разиграванията му, но пък днес просто не беше честно да загуби..или по-скоро аз се бях настроила за победа

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 13 ное 2006, 17:39

Ето едно мнение на вамоска, което горе-долу покрива наблюденията и чувствата ми. Най-много ме притеснява, че ми се вижда психически нестабилен. От друга страна тялото ни е устроено така, че след болежка при определени движения е много трудно (дори след като болката е отминала) да се върнеш към същото движение спокойно и без страх (и да го искаш). Не си съчинявам оправдания, но след като срокът за зарастване на мускулно разкъсване да се дава 4-6 седмици, нищо чудно да съществуват подобни притеснения и това съвсем да му скапва сервиса. Но това не обяснява защо, по дяволите, в мачове срещу такива играчи той продължава да не излиза на мрежата. :roll:

"Уау, какво да кажеш! Мисля, че този мач ме разочарова повече от всеки друг на Рафа. Не защото загуби, а заради начина, по който се предаде във втория сет. Бях напълно шокирана, няма други думи за това. Да загубиш, след като водиш с 4-0 и отново да дадеш пробив, да сервираш при 5-4, само за да загубиш пак гейма, в който сервираш и накрая да изгубиш в тайбрека, за мен това е необяснимо. Той не само загуби в тайбрека, но и без да спечели дори една точка! Аз... не знам какво да кажа.

Адмирации за Джеймс Блейк, който би Рафа на собствената му игра. Той не се отказа, когато изостана, а продължи да се бори със съперника си. За съжаление не мога да кажа същото за Рафа. Както всички други, и аз си мислех, че мачът се преобръща през втория сет. Бях почти сигурна, че Рафаел ще спечели първата си победа над Блейк. Но за съжаление мачът беше загубен заради изключително слабия сервис на Рафаел. Той беше ахилесовата му пета днес и отново главна причина за загубата му. Стана явно, че Рафаел е изгубил вяра в сервиса си, направи три двойни грешки, две в критични моменти. Прекалено често просто вкарваше топката в игра, позволявайки на Блейк да реализира директен уинър или наказателен ретур, който поставяше Рафа в отбранителна позиция и не му позволяваше да атакува. И обратното, Блейк направи 10 аса в мача и би още няколко висококачествени сервиса, които бяха невръщаеми и му донесоха още много лесни точки.

Хубавото в играта на Рафа днес бяха минаващите му удари по линията от форхенд. Той направи 8-9 невероятни ретура, някои доста далеч от “трамвайната линия” и реализира уинъри. На няколко пъти Блейк беше поразен и успя само да аплодира тези удари на Рафаел.

Явно беше, че днес Рафа е нервен и тази нервност се превърна в напрежение в ключовите моменти заради неефективния му сервис. От друга страна това можеше да се очаква заради невъзможността да тренира сервиса си преди турнира заради скъсването на мускула. Ще бъде интересно да прочетем интервюто му след мача, за да видим дали е имал проблеми. Но той никога не използва травмите, за да извини загубите си, така че дори да е имал болки, може да не го спомене. Предвид тенденцията му да си мълчи по въпроса, може би никога няма да разберем дали това е изиграло роля в днешната му загуба или не.

И преди всички да “скочим от балкона”, искам да напомня на всички, че това е само една загуба. Ако победи Робредо и Давиденко, пак ще отиде на полуфинал. Надявам се да си е взел поука и да се съвземе. Имах такова добро предчувствие за този турнир, че отказвам да позволя на тази загуба да ме отчае. Ще остана с позитивна нагласа, защото предстоят още мачове."

Ей, от днес започват да повтарят дневните мачове от 01,30! Ама не ми се вижда много по-удобно.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 13 ное 2006, 17:53

И аз се съгласявам с мнението, Мери.
Между другото какви бяха и тия наколенки "на д-р Ливайн, които носише" - май не всичко и с колената му е наред.

На другият мач искам тая ръка да я вдигната след победа...
Изображение

Мачът м/у Девиденко и Робредо имаше бая обрати...

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 13 ное 2006, 18:07

Я виж ти!! :shock: Пак се появиха големите критикари! :P
Искаме да си промени играта на хард!И ще си я промени!
Вече сериозно се замислям за специалист на хард!Честно ви казвам,надявам се сам да поиска това!Такъв огромен талант има нашият Рафа,че ще преодолее слабостите си на тази настилка.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 13 ное 2006, 18:10

ако ставаше само с желание.... :roll:

:wink:

:D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 13 ное 2006, 18:15

emevev написа:ако ставаше само с желание.... :roll:

:wink:

:D :D :D


Emevev, ти се успокои, че ще си гледаш по-дълго и се отдаде на мрачни мисли. Споко, слънце, има си и достатъчно талант момчето! :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 13 ное 2006, 18:36

emevev написа:ако ставаше само с желание.... :roll:

:wink:

:D :D :D

Става ,става!На първо място е желанието.Твоят любимец как понапредна на клей? :lol: Ние да не сме от дъжд накапани? :lol: :lol:

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Мнениеот bat_jori » 13 ное 2006, 18:46

браво на надал ,той толкова си може
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
chris
Мнения: 252
Регистриран на: 13 ное 2006, 18:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот chris » 13 ное 2006, 18:49

twa si be6e slu4ainost wsi4ki go znaem emi ne mojem da igraem s blake i towa e kwo dapraim 8) robredo 6te go biem 100% a dawidenko ne smeq da predri4am

Потребителски аватар
kuniochi
Мнения: 1839
Регистриран на: 28 мар 2005, 16:55

Мнениеот kuniochi » 13 ное 2006, 19:09

Няма да се притеснявате, вижте че Коля не е такова страшилище! :wink: Едно гифче да разведри настроението, извинявам се ако се повтарям. :oops:

Изображение
Don't play games with a girl that can play better...

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 13 ное 2006, 19:30

Много жалко днес за Рафа,но да се надяваме,че по нататък ще успее...я май си имаме ново попълнение... :lol: Здравей chris ще се представиш ли... :)

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 13 ное 2006, 19:34

mms://61.172.201.153/2006/061113d-5.wmv

Видеозапис от пресконференцията след мача, при мен идва много зле, но вамоските се жалват, че му задавали гадни въпроси. Според мен, журналистите се опитаха да го разсеят и разсмеят и успяха на два пъти, но лошото, което чух е, да признава, че при важните точки е загубил увереността си. :cry:
Изображение

Потребителски аватар
chris
Мнения: 252
Регистриран на: 13 ное 2006, 18:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот chris » 13 ное 2006, 19:40

От Бургас съм на 19 години и съм студент :wink: Много голям фен съм на Надалчо, все едно аз играя. Ужас е такова нещо не бях виждал от него. Първият сет 4-3 с пробив, а за втория - без коментар

edit: vviva

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 13 ное 2006, 20:30

Добре дошъл на chris и браво за БГ ез, че и аз щях да те насмета :wink: за малко.

Мери, интервю има ли, ама писмено някъде?

Веси - това за хард-специалеста може да го пратиш като идея на Рафа в официалния или кой там беше сайт...някъде имаше нещо такова, ама и мен ми се губи къде точно... :idea: абе нали бяхме пратили там някъде нещо за нашата групичка, vviva ли чака отговор?

P.S. Мери, линкът видео или аудио е, че при мен се вижда само като картинка и се чува накъсано...
+видях още снимки
Изображение
Изображение
Изображение

ИзображениеДушица :cry: ...
Последна промяна от annysy на 13 ное 2006, 20:45, променено общо 1 път.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта

cron