Фенклуб РАФАЕЛ НАДАЛ 3

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 05 окт 2006, 18:21

Като види човек тази снимка да не повярва,че Рафа беше класиран на 8 място по сексапил :roll: Че турили и скучния Фед преди него!! :shock: Толкова разбират!!! :twisted:
Ани ,хубаво ме подсети!Сега отивам да гласувам! :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 05 окт 2006, 18:27

Хммм, това с новата тема нещо не ми харесва. Винаги така се получава при нас(ама какво да правим като толкова го обичаме). Като отворим нова преди турнир Рафа отпада рано. Не ни носи късмет нещо ?!?! :? :shock:
За класацията : опитвах се да гласувам, но доколкото разбирам приемат гласа, но не могат да се видят резултатите до момента.
Ани, благодаря за снимката. Чудна е !
:wink:

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 05 окт 2006, 18:30

Изображение

Изображение


:lol:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 05 окт 2006, 18:41

Бре,какво е това?!Мач м/у Рафа и Моя ?!?
За следващата тема.Трябва да я отвори някой от нас ,а не фен на Фед дето пише тука от дъжд на вятър!! :lol: :lol: :roll: Тогава резултатите ще са като на ДК :lol:

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 05 окт 2006, 18:42

Съгласна съм Веси! :wink:

Рафаелчици, някоя от вас може ли да ме светне какво е това :




http://www.thepoplist.com/card.data/Rafael%20Nadal_3130980.htm

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 05 окт 2006, 18:46

А, vviva, мерси, т.е. да си гласуваме - няма значение дали гледам резултатите или не, важното е Рафо да води :wink: А за нова тема, ммм ако сме суеверни - ок - нп. Или да я отворим, след като започне турнирът, т.е. да се спрем да пишем тук тия дни, или да се местим във вамоса, тя Златито го предложи там. Каквото кажете! Само да е навреме, че да мога да се ориенирам.
Между другото открих топлата вода - днес се сетих, че на сайта на евроспорт също може да следим лайв-скорето от Стокхолм...

Потребителски аватар
vviva
Мнения: 1950
Регистриран на: 10 май 2006, 11:47
Местоположение: lost-in-translation

Мнениеот vviva » 05 окт 2006, 18:47

Да, мача м/у Рафа и Моя е демонстративен и предполагам, че ще е голямо шоу.... и ние отново няма да имаме щастието да го гледаме :cry: Ако не друго поне ще има нови снимки!

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 05 окт 2006, 18:58

Ооо, аз докато си напиша поста, то вие 3 сте изписали :oops: Да и аз съм съгласна с Весито...даже предлагам или Златито, или Вива да отворят нова тема, защото са най-дълго време тук :D .
А това, което vviva пита какво е, престава си нямам - на някаква статистика прилича, но какво е :roll:
а за мача м/у Рафа и Моя - май само може да си мечтаем, то щом този между Рафи и Федю не дадоха, какво да чакаме друго.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 05 окт 2006, 18:58

Вивва,това с позициите и биограмата честно не го разбрах :oops:
Колкото до темата, Рафа е суеверен,спомнете си ритуала с бутилките,чорапките и пр.Така ,че съм съгласна да пуснем новата тема или преди турнира и след началото му.Я си спомнете ,че и ние си падаме по магиите! :lol: :lol: :lol:

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 05 окт 2006, 19:23

Само да питам на каква настилка ще играят Рафа и Моя? :)

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 окт 2006, 20:24

Надал срещу Моя в Менорка

Срещу 6 евро феновете могат да гледат 2 сетамежду Надал и Моя - ако има tiebreak, ще има tea break (почивка с чай) - на съвсем нова настилка на компанията Мондо Иберика, която още не се употребява. Възползвайки се от факта, че е началото на сезона на закрито и от споразумението между двамата играчи и Мондо този мач в чест на Joan Bosch ще послужи и за тест на новата настилка, която ще бъде използвана за пръв път и ако се окаже добра, ще бъде пусната в производство, каза Пепоте Балестер (генерален директор на спорта в балеарското правителство).
Балестер отбеляза, че "никой не идва тук, за да си губи времето. Преди няколко дни двамата играха подобен мач в Палма де Майорка все едно си оспорваха важен турнир."
Петък ще бъде дълъг и изпълнен с емоции ден за Bosch ,Моя и Надал. Те ще пристигнат в Палма в 9,00 часа и ще отидат в Cuitadella към 11,00, където ще дадат пресконференция. Към 13,00 ще посетят клуба, където е започнал Joan Bosch , а следобед ще отпътуват за Mahon. Мачът между Моя и Надал ще започне в 18,00 ч.
Същата вечер двамата ще се върнат в Палма.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Мнениеот Vesela Taneva » 05 окт 2006, 20:53

От превода на м Мери разбирам,че настилката е хард и е нещо подобно на килим.Тези настилки хард са много коварно нещо според мене.Има по-бързи ,по-бавни и тн. :roll:За всеки вид играта трябва да се пренастройва :roll:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 05 окт 2006, 20:58

Ел Мундо, 3 септември 2006

Тони Надал: Ключовете към успеха на Рафа са скромност, усилия и ентусиазъм

Антони Надал, личен треньор на Рафаел Надал и негов чичо посочва "скромността, усилията и ентусиазма" като ключове към успеха на днешния №2 в света, но казва, че най-важното е какъв прекрасен човек е той.

"Формирането на спортиста като човешко същество е много важно, защото ако си добре възпитан и образован, ще живееш по-добре. ХОрата започват да оценяват факта, че Рафа влага много ентусиазъм в играта си, че е позитивна личност и възпитан човек. Това е най-големият успех, останалото е мимолетно", обясни Надал в тенисклуба "Барселона Реал".

Под внимателния поглед на почетния президент на МОК Хуан Антонио Самаранч треньорът на Надал анализира човешкия аспект на своята работа, чийто резултат е "успешният мениджмънт", който явно се отразява добре на племенника му. "Опитах се да го формирам като тенисист и същевременно като човек, защото е по-лесно да приемеш успеха, когато си формирана личност", заяви Надал, като добави, че когато видял, че Рафа е добър играч още като дете, не искал да рискува да открие у него "ужасното поведение, които се наблюдава днес при някои спортни звезди".

СТЪЛБОВЕТЕ НА ОБУЧЕНИЕТО НА ЕДНА ЗВЕЗДА
Антони Надал потвърди, че един от стълбовете на неговото обучение са "ясните цели". "Рафа винаги е знаел какво иска да постигне и си поставя цели, отговорящи на усилията му, което е важно, за да не се оставя всичко на шанса. Това винаги му е било ясно и той е истински професионалист, който от много ранна възраст работи усилено", заяви треньорът.

"Важно е да изискваш много от себе си. Нещата не зависят от другите: човек трябва да положи максимални усилия и да печели (в преносен смисъл, моля) от всичко, което прави", заяви чичото на Рафа Надал, който видял за пръв път племенника си да играе тенис на 3 години и да го прави редовно, докато стане на 4, когато "големият му талант" станал явен.

Треньорът от Манакор,който изтъкна, че е безсмислено да смяташ, че можеш да научиш нещо без усилия, каза, че Рафа е "благодарен на всички" за това, което е постигнал и "не се смята за нещо изключително." Као повечето неразглезени хора, Рафа е израснал в подходяща среда."В семейството не обръщахме особено внимание на неговите успехи, защото той беше просто дете, което си играеше да удря топка над мрежа", обясни Антони Надал и потвърди, че винаги се е държал съвсем непринудено с племенника си.

ПРОФЕСИОНАЛИСТ ОТ 8-ГОДИШЕН
Според Антони Надал, племенникът му "работи като професионалист" от 8-годишен, макар че не се отказал от учението, за да се посвети само на тениса, докато не навършил 16 години. Единственото му "нещастие" засега, заедно със славата, "която задушава онзи, който й се наслаждава", може би е невъзможността да напредва в спорта и същевременно действително да се наслаждава на играта.

И още малко изказвания на чичо Тони от други статии :

"Надал обясни, че успехът на племенника му се дължи на това, че винаги са го възпитавали като нормален човек. "Той правеше нещата, които правят хората на негова възраст." Това е аргументът, който чичо Тони използва, коментирайки, че когато е бил малък "Рафа стоеше на Майорка, защото трябваше да бъде със семейството си. Това правиш, когато си дете."
Той даде няколко примера, за да илюстрира как е възпитавал своя ученик, когото дори накарал да си обуе дълги панталони, когато му позволили да влезе в китайски ресторант по бермуди,макар че било забранено, защото е известен. "Ще ви дам пример, не искам да видя утре Рафа да кара ферари", не е нормално за възрастта му. Той не се отличава с нищо, той е обикновен човек."

Момичета, чудесни неща пускате. Нали няма да ни затворят темата, че трябва да се прибера, за да си "препиша" снимчиците, календарите и прочее. :lol:

Ввива, онази биограма явно е за общо физическо състояние на Рафа, но е избирано от някъде. В София ще го проуча по-основно.

Какви са тези шеметни изказвания, че турнирът почва от 4-ти? Не ме стряскайте! :roll:

Някой там горе май наистина ме обича, защото всичко е супер, включително вечерните "рафа-сеанси".
Изображение

zlatibs
Мнения: 1619
Регистриран на: 03 мар 2006, 14:33
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот zlatibs » 06 окт 2006, 06:05

Благодаря Мери!Тази сутрин ще отида много радостна на даскало. :lol: Първо чух песен на любимата ми бой банда и телевизията,а сега и статията...Супер ден ще ми е днес! :lol: :lol:

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 06 окт 2006, 10:21

Благодарности и от мен за Мери, която дори от разстояние пак е супер информатор!
Мен лично не ме притеснява фактът, че трябва да отворим нова тема, но както прецените! Суеверието не е добър съветник... :wink:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта

cron